Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Нон фарм (звіт Non-farm payrolls): що мають знати трейдери?

Останнє оновлення: П'ятниця, 28 червня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Нон фарм

Звіт нон фарм із заробітної плати поза сільським господарством США, який є частиною щомісячної публікації даних про зайнятість у Департаменті праці, вважається одним із найважливіших економічних звітів, що публікуються протягом місяця.

Зміни в динаміці зростання робочих місць можуть змінити напрямок безлічі фінансових ринків і вплинути на те, як інвестори оцінюють економічне зростання. Зростання робочих місць безпосередньо впливає на настрої споживачів, забезпечуючи зростання споживчих витрат. Оскільки в Сполучених Штатах споживчі витрати становлять приблизно 65% зростання валового внутрішнього продукту (ВВП), звіт про заробітну плату стає важливою частиною економіки країни.

Дата виходу звіту нон фарм припадає на першу п'ятницю кожного місяця. Якщо перша п'ятниця є першим днем місяця, наприклад 1 листопада, то Бюро статистики праці буде публікувати дані про заробітну плату поза сільським господарством у другу п'ятницю місяця. Також якщо перша п'ятниця є національним святом у Сполучених Штатах, дані будуть опубліковані в другу п'ятницю місяця.

Щомісячний звіт нон фарм описує ситуацію із зайнятістю в Сполучених Штатах, відображаючи кількість нових робочих місць, які були створені протягом минулого місяця. Показники розраховуються з використанням опитувань, проведеного корпораціями в практиці прийому на роботу протягом попереднього місяця. Кількість робочих місць поза сільським господарством публікується разом із рівнем безробіття, який вимірюється дослідженням зайнятості домогосподарств.Звіт нон фарм

Новинний звіт нон фарм являє собою часовий ряд, який публікує Бюро статистики праці та вважається одним з основних показників у загальній зайнятості в Сполучених Штатах. Щомісячні дані про заробітну плату також містять деякі прогнози бюро зайнятості.

Причина, з якої звіт про зайнятість такий важливий, полягає в тому, що дані про робочі місця стимулюють економічне зростання. Коли робочі місця створюються, споживачі починають витрачати гроші більш вільно. Оскільки майже дві третини валового внутрішнього продукту в Сполучених Штатах зумовлено споживчими витратами, стає очевидно, чому збільшення робочих місць таке важливе.

Найбільша проблема для бюро статистики під час складання щомісячного звіту полягає в тому, щоб ураховувати компанії, які виходять з бізнесу, а також ті компанії, які щойно утворилися. Початковий розрахунок виконується з використанням переглянутих показників зайнятості за попередній місяць, щоб створити контрольний показник для цілей порівняння.

Бюро праці припускає, що зайнятість є безперервною. Після розрахунку за попередній місяць враховується кількість нових підприємств порівняно із закритими підприємствами за попередній період.

Рівень безробіття

Того ж дня, як виходить звіт нон фарм, також виходить окремий звіт про зайнятість, який називається дослідженням домогосподарств. Рівень безробіття в США визначається як кількість людей, які активно шукають роботу, і розраховується у відсотках від усієї робочої сили. Ця цифра розраховується окремо від звіту про заробітну плату поза сільським господарством.

Щомісяця департамент праці оголошує загальну кількість безробітних, а також зайнятих осіб на підставі кількості зайнятих і безробітних у Сполучених Штатах за попередній місяць. Цей аналіз відображає відсоток безробіття.

Ви можете задатися питанням, чому департамент праці не використовує початкові цифри страхування з безробіття для визначення рівня безробіття? Одна з причин полягає в тому, що багато людей залишаються безробітними, коли у них закінчується страховка з безробіття, що робить цей розрахунок ненадійним.

Департамент праці надає безліч даних щомісяця, але більша частина інформації не становить інтересу для більшості трейдерів. Рівень безробіття також відомий як число U-3, і він визначається як загальна кількість безробітних у відсотках від усієї робочої сили. Хоча на перший погляд це здається очевидним, U-3 не охоплює широкий спектр сценаріїв зайнятості. Більш широкий показник безробіття відомий як число U-6, яке дехто вважає більш точним описом ситуації із зайнятістю в Сполучених Штатах.

Рівень безробіття U-6 визначається як кількість безробітних, а також людей, які працюють неповний робочий день. А також тих, хто не може працювати тимчасово або неповний робочий день з певних причин. Потім це число порівнюється із загальною робочою силою і розраховується у відсотках. Також тут враховуються ті, хто працює за наймом.

Рівень безробіття U-6 років є більш мінливим, ніж рівень безробіття U-3, оскільки підрахунок тих, хто працює неповний робочий день, може швидко змінитися протягом пари місяців і може значно перевищити рівень U-3.

Рівень участі

Ви можете припустити, що зниження рівня безробіття зазвичай означає, що безробітних стає менше. На жаль, це не завжди так. Це пов'язано з тим, що рівень безробіття складається з безробітних у відсотках від загальної кількості людей, які шукають роботу.

Якщо рівень участі (тих, хто шукає роботу) збільшується, рівень безробіття може знизитися, якщо кількість безробітних у відсотках залишиться незмінною. Наприклад, якщо у вас 100 осіб і 5 безробітних, ваш рівень безробіття становить 5%. Якщо коефіцієнт участі зросте до 110, але 5 все ще не будуть працювати, цей показник знизиться до 4,5%, а кількість безробітних залишиться незмінною.

Рівень участі є ключовим компонентом, тому що він говорить нам про кількість людей, які намагаються знайти роботу. Ці люди або не мають роботи, або не повністю зайняті. Що не входить до цього числа, то це ті, хто взагалі не хоче працювати, або ті, хто не в змозі працювати, наприклад, студенти або домогосподарки. Рівень безробіття зазвичай розглядають разом із рівнем участі. Ці два показники допоможуть визначити, хто належить до категорії безробітних, а хто не є активним учасником ринку праці.

Під час рецесії рівень участі є ключовим компонентом. Рівень участі зазвичай падає під час затяжного спаду, оскільки люди стикаються з труднощами під час пошуку роботи. Це може призвести до зниження рівня участі, оскільки багато хто не шукає активно роботу або знаходить робочі місця з частковою зайнятістю, які не приносять достатнього доходу.

Заробітна плата є ключовим компонентом

Приріст роботи також може підвищити заробітну плату. Це дуже важливо для Федерального резерву, оскільки підвищення заробітної плати є одним із ключових елементів, що відстежуються ФРС, щоб визначити, чи потрібно їм збільшувати або зменшувати процентні ставки. ФРС має подвійний мандат при контролі грошово-кредитної політики.

Хоча існує безліч економічних показників, таких як особисті витрати та роздрібні продажі, а також індекс споживчих цін і PCE, які можуть змінити рух ринків капіталу, звіт нон фарм є найбільш значущим, оскільки він відображає настрої, інфляцію та потенційне зростання одночасно.

Як торгувати нон фарм?

Звіт про кількість нових робочих місць поза сільським господарством надає ключову статистику для трейдерів. Після виходу звіту може виникнути значна волатильність на ринку, що може спричинити великі коливання для основних валютних пар. Крім того, протягом цих нестабільних періодів може бути складно отримати вузькі спреди на купівлю та купівлю від вашого брокера або навіть ефективно виконувати ваші ордери на ринку.

Більш сильний звіт зазвичай збільшує рівні відсоткових ставок, які можуть вплинути на вартість долара США, а також на ринки акцій.

Оскільки звіт нон фарм відноситься до Сполучених Штатів, і оскільки більша частина ліквідності, яка щодня торгується на валютному ринку, пов'язана з доларом США, валютні пари з доларом, як правило, будуть демонструвати найбільш виражений ефект від non-farm.

Як уже згадувалося, звіт із заробітної плати поза сільським господарством є ключовим показником, який використовує Федеральний резерв для визначення відсоткових ставок. Федеральний резерв має подвійний мандат, який відрізняється від інших центральних банків по всьому світу. ФРС повинна зосередитися на інфляції, а також на повній зайнятості, тоді як більшість інших центральних банків зосереджуються тільки на інфляції. ФРС оцінює кількість робочих місць, яка відображає загальну кількість нових робочих місць, створених за місяць, а також інші фактори, такі як зростання заробітної плати.

Якщо показники нон фарм сильні, Федеральна резервна система, найімовірніше, буде дотримуватися яструбиної політики щодо відсоткових ставок і схильна до більш жорсткої ліквідності. Якщо показники будуть слабкими, станеться зворотне, і ФРС буде більш голубиною і схильною до додавання стимулів. Зростання робочих місць має важливе значення для створення здорової економіки США, і тому цей звіт може стимулювати настрої на ринку протягом кількох днів, тижнів або навіть місяців.

Якщо Федеральна резервна система планує підвищити відсоткові ставки, це робить долар США більш привабливим порівняно з іншими валютами. Різниця між відсотковими ставками в США і відсотковими ставками в інших країнах буде на користь долара. Зворотне теж вірно. Якщо ФРС схилиться до зниження відсоткових ставок, тоді різниця в відсоткових ставках буде проти долара США, і це зробить долар менш привабливим.

З огляду на нестабільність звіту про заробітну плату, професійні інвестори можуть торгувати цей звіт кількома способами. Торгівля до звіту про заробітну плату поза сільським господарством, як правило, стабільна й активна, але відразу після звіту ринки, на які вона впливає, можуть стати дуже волатильними.

Зачекайте, поки пил осяде

Акції, відсоткові ставки і валютні пари зазвичай сильно коливаються, коли фактичний звіт нон фарм відрізняється від очікуваного економістами.

Більшість професійних трейдерів знають, що очікує ринок. Коли Бюро статистики праці публікує це число, ціни можуть швидко перейти до нових торгових діапазонів, якщо очікування істотно відрізняються від фактичного числа. У цей момент трейдери повинні вибрати найбільш підходящу стратегію дій.

Результати даних NFP можуть допомогти вам визначити або підтвердити конкретний напрямок для валютної пари. Наприклад, якщо ви вже оптимістично налаштовані щодо долара, і ринок очікує, що дані дорівнюватимуть 100 000, а замість фактичного випуску відображається 200 000, долар, найімовірніше, набере обертів. Ви можете використовувати цю інформацію, щоб ще більше зміцнити своє переконання в торгівлі та знайти більш відповідний вхід у ринок після того, як початкова волатильність почне вирівнюватися.

Входьте в ринок одразу після виходу звіту нон фарм

У багатьох випадках початковий рух, який валютна пара здійснює протягом перших 5 хвилин після звіту, є найімовірнішим напрямком руху ринку, принаймні в короткостроковій перспективі.

Якщо ви відкриєте позицію, яка згодом підтвердиться звітом, це може стати вигідним способом торгівлі. Ризик цієї стратегії полягає в тому, що ринок може змінити свій напрямок протягом півгодини або ж спочатку торгуватися в одному напрямі, але потім в кінцевому підсумку почати рухатися в протилежному напрямку.

Перш ніж перейти до імпульсної торгівлі відразу після звіту, ви повинні оцінити загальний ринковий контекст. У вас, найімовірніше, буде більше шансів на успіх, якщо до релізу ринок рухався у зворотному напрямку. Таким чином, якщо долар рухався вниз і ви отримуєте набагато кращий, ніж очікувалося, звіт, ви, найімовірніше, отримаєте прибуткову угоду, слідуючи початковому імпульсу.

Використання опціонів

Валютні опціони - це фінансові інструменти, які можуть мати необмежений потенціал зростання, але обмежують ризик невдалої угоди.

Опціони колл - це право, але не обов'язок купити валютну пару за фіксованою ціною страйк у визначену дату або раніше. Опціон пут є правом, але не зобов'язанням продавати валютну пару за фіксованою ціною страйк у визначену дату або раніше. За це право ви платите певний внесок, тобто максимальну суму, яку ви можете втратити, якщо угода піде проти вас.

Для торгівлі звітом нон фарм деякі трейдери віддають перевагу використанню короткострокових опціонів.

Наприклад, опціон буде платити інвестору, якщо USD/JPY буде більше поточної ціни протягом наступних 60 хвилин. Якщо ви вважаєте, що число заробітної плати буде більшим від очікуваного, ви можете обмежити свій ризик, купивши опціон колл USD/JPY, термін дії якого спливає незабаром після виходу звіту. Зворотне вірно, якщо ви вважаєте, що число буде меншим за очікування, і в цьому випадку ви можете придбати опціон пут.

Читайте також - Торгівля на новинах.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити