Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трейдинг: що це?

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трейдінг

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! З телеекранів і в інтернеті все частіше звучать поняття «трейдер» і «трейдинг». Слова багатьом людям, не пов'язаним з фінансовою і банківською діяльністю, незрозумілі.

Сьогодні розповімо, що це таке: трейдинг, хто такий трейдер і чим він займається.

Що таке трейдинг і трейдер

Трейдинг — це діяльність, спрямована на одержання прибутку від різниці в курсі, шляхом купівлі та продажу валют, акцій і інших цінних паперів.
Для трейдингу є спеціальні біржі:

 • Товарні. На них торгують нафтою, газом, бавовною, пшеницею, металами та іншими ресурсами.
 • Фондові. Займаються продажем і купівлею акцій заводів, фабрик, концернів та інших підприємств.
 • Форекс або міжбанківський валютний ринок, тут здійснюється віртуальна торгівля валютою.

Трейдингом сьогодні займаються не тільки професійно навчені люди, але і любителі, для яких торгівля валютою та акціями є хобі і додатковим джерелом доходу.

Трейдерами називають людей, які працюють на біржах і фондах, і займаються купівлею і продажем активів.

Якщо розглядати поняття що таке трейдер, простими словами це спекулянт, який займається перепродажем активів і заробляє гроші на різниці курсів.

Професія трейдер – що це таке

Трейдер це професія, завдяки якій можна заробити великі гроші або швидко втратити те, що є. Саме поняття «трейдер» пішло від англійської мови. Воно означає торговець, який отримує прибуток від процесу купівлі і продажу.

Трейдерів умовно ділять на дві групи – професіонали і аматори.

 • Професіонали – це люди, що володіють спеціальною освітою, зазвичай це економіка, фінанси, маркетинг. Деякі закінчують школи трейдерів. Для професійних трейдерів операції з валютою це основний вид заробітку і постійна робота.
 • Любителі. У любителів, як правило, немає спеціальної освіти, вони займаються трейдингом у вільний від основної роботи час і вважають його хоббі. Любителі рідко досягають хороших результатів, багато кидають цю справу. Деякі з любителів переходять у професіонали, отримавши відповідну освіту і все, що потрібно трейдеру.

Класифікація трейдерів досить обширна, і в робочому середовищі є наступний поділ:

 • За часом угоди трейдери діляться на денних (проводять операцію в один день), скальперів (операція триває від декількох секунд до 10 хвилин), короткострокових (кілька днів), середньострокових (декілька угод на рік), довгострокових (кілька років).
 • Розташування робочого місця на підлозі, в ямі (приватні торговці, які працюють в самому низу зали), у залі, біля монітора.

З чого почати трейдеру?

Більшість новачків сприймають трейдинг як якусь гру, де потрібно вгадати, куди піде курс валюти або ціни. Але для того, щоб не витратити всі свої заощадження, необхідно підійти серйозно до процесу торгівлі і вивчити ряд моментів.

 • Теорія торгівлі. Це вивчення її правил, розуміння принципів роботи біржі, навчання плануванню.
 • Володіння аналізом. Для успішної торгівлі необхідно проводити аналіз ситуації на ринку. Котирування весь час змінюються і залежать від багатьох факторів. Багато трейдерів роблять прогнози щодо світових новин.
 • Статистика. Трейдер повинен чітко вести записи своїх операцій, щоб правильно оцінювати загальну картину – в збитку він або прибутку, а також щоб вчасно помічати свої помилки і виправляти їх.
 • Вивчення стратегій. Вгадати, в яку сторону піде курс практично неможливо, тому кожен трейдер працює по стратегії.

Після вивчення літератури, пора переходити до практики.

Для того щоб попрактикуватися, можна зареєструватися на трейдерських біржах і спробувати себе на демо-рахунку. Це віртуальний рахунок, на якому є певна сума. Для трейдера цей рахунок безкоштовний. Є хороша можливість випробувати стратегії, розібрати помилки, виробити відчуття ринку.

Крім того, початківець може не тільки сам здійснювати торгівлю на біржі, але і передати права компанії.

При роботі на себе трейдер отримує незалежність, працює в комфортному графіку, ризикує тільки своїми грошима, зароблені гроші отримує тільки він один.

 • Крім того, самостійний трейдер не обмежений у виборі інструментів та стратегій, може керуватися лише власними інтересами.
 • Робота на компанію це офіційне працевлаштування з соцпакетом. Трейдер, влаштований працювати в компанію, отримує певну суму грошей, якою може оперувати. Перевага тут у тому, що відпадає необхідність шукати стартовий капітал. Але отримувати трейдер компанії буде лише відсотки від угоди, які встановить клієнт. За статистикою заробітки успішних одинаків у порівнянні зі штатними, набагато вище.
 • Можна скористатися і третім варіантом – віддати свої гроші в управління. Певні ризики присутні і тут, успішність угод буде залежати не від вас, а від того фахівця, який вам дістанеться.

Стратегії трейдера

Стратегії трейдера

Стратегія дозволяє більш точно передбачати зміни на ринку, а також запровадити системність у роботі. Існує кілька стратегій.

 1. Технічний аналіз. Ця стратегія передбачає аналіз ринкових тенденцій. Трейдери дивляться на графіки фігур і япоських свічок. Наприклад, тенденція ринку на графіку йде на зниження, тоді трейдер може поставити курс на зниження, щоб потрапити в цю тенденцію. На бінарних опціонах угоди здійснюють валютними парами, наприклад відношення долара до євро.
 2. Торгівля з урахуванням новин. Ця стратегія називається – фундаментальний аналіз, і трейдер виступає ще й у ролі аналітика. Для роботи з цієї стратегії необхідно аналізувати світові новини і з ним робити прогноз, в якому напрямку піде ринок. Фундаментальний аналіз деколи займає більше часу, ніж сама торгівля.

У досвідчених трейдерів, які працюють на ринку не один рік, є свої стратегії. Це бувають комбінації фундаментального і технічного аналізу, застосування теорії ймовірності та інші.

Види трейдингу

 • Фінансовий. При фінансовому трейдингу торговці працюють тільки з цінними паперами та акціями. Наприклад, трейдер робить аналіз ринку і бачить, що попит на акції якої-небудь фірми зростає, значить, скоро вони піднімуться в ціні. Тоді він купує максимальне число цих акцій ще за невисокою ціною. Після того, як ціни на акції піднімуться, у трейдера залишиться прибуток від їх продажу. Звичайно, не завжди прогнози збуваються, і буває, що трейдери залишаються в боргу.
 • Алгоритмічний. На відміну від першого виду, де аналіз і торгівлю здійснює людина, тут всі розрахунки і операції проводять комп'ютери. Вони в автоматичному режимі проводять сотні обчислень, і самостійно здійснюють угоди. Але цей вид торгівлі має ряд недоліків. Цей вид орієнтований на короткі за часом операції. Алгоритмічний трейдинг проводять на дрібному товарообігу, що приносить зовсім незначний прибуток, а в деяких випадках викликає обвал ринку.
 • Інтернет-трейдинг. Сьогодні це дуже популярний і потужний вид продажу валюти. Суть його полягає в проведенні коротких операцій, іноді до 15-30 секунд. Завдання трейдера вибрати куди піде курс валюти – вгору або вниз, і зробити відповідну ставку. Якщо вибір зроблений правильно, то трейдер отримує свій прибуток. У торгівлі на Форекс є перевага – торгувати на біржу можна прийти з невеликим депозитом, всього в 100 доларів. Торгівля на цьому ринку складніше, ніж на Європейському, так як котирування плавають в районі декількох центів, що є досить великим показником.

Перш ніж почати займатися торгівлею на біржах, слід добре підготуватися. Пам'ятайте, що в трейдингу практично не буває везіння. Тут все засновано на знаннях і вмінні робити аналіз і правильно прогнозувати поведінку ринку.

Не поспішайте вкладати реальні гроші, знайдіть симулятори, демо-рахунок і потренуйтеся кілька місяців.

Трейдинг онлайн: переваги

До появи інтернету, трейдери та інвестори були змушені торгувати поштою, телефоном та факсом. Трейдери приймали рішення про купівлю або продаж телефоном зі своїм брокером. Цей процес був дуже повільним, оскільки брокерам потрібно було підтвердити дані транзакції: вартість відкриття, обсяг, вид угоди, тривалість торгівлі, вартість виходу, специфікація рахунки тощо.

Істотно покращилася як зручність торгівлі, а й простота і якість інструментів, індикаторів і методів аналізу. У минулому трейдерам доводилося будувати графіки на папері, і навіть коли комп'ютери стали більш-менш доступними кожному, трейдерам доводилося розраховувати вручну багато рівнів і значення індикаторів.

Платформи для Інтернет-трейдингу також надають широкий спектр видів ордерів, які можна налаштувати самостійно на вашому рахунку у брокера на ваш вибір.

Велика різноманітність типів ордерів є перевагою, оскільки дозволяє трейдерам підготувати точний торговий план:

Відкриття ордера на купівлю:

 • Ордер Buy Limit (відкриття позиції за ціною, нижчою від поточної ринкової ціни)
 • Ринковий ордер для придбання (відкриття позиції за поточною ринковою ціною)
 • Ордер Buy Stop (відкриття позиції вище за поточну ринкову ціну)

Відкриття ордера на продаж:

 • Ордер Sell Limit (відкриття позиції за ціною, вищою за поточну ринкову ціну)
 • Ринковий ордер на продаж (продаж за поточною ринковою ціною)
 • Ордер Sell Stop (відкриття позиції нижче за ринкову ціну)

Закриття ордерів:

 • Стоп-лосс (закриття позиції щодо досягнення заздалегідь визначеного цінового рівня зі збитком)
 • Тейк профіт (закриття позиції після досягнення заздалегідь визначеного рівня з прибутком)
 • Трейлінг-стоп (ордер для закриття позиції на більш вигідному для вас рівні у міру зміни руху позиції на ринку)

Остання важлива перевага у тому, що обмежень використання певних видів стратегій немає. Трейдери можуть вибрати будь-яку торгову стратегію, яку вони захочуть. Ось деякі торгові стилі:

 • Скальпінг (короткострокова торгівля)
 • Внутрішньоденна торгівля
 • Внутрішньотижнева торгівля
 • Свінг-трейдинг
 • Довгострокова торгівля
 • Бари Renko та інші типи графіків
 • Використання експертних радників

Деякі з цих торгових стилів здавались неймовірними кілька десятиліть тому, коли ще потрібно було зв'язуватися з брокером.

Підводимо підсумки + відео

Відповідаючи на питання, що таке трейдинг, простими словами можна сказати, що це вид торгівлі, де в якості товару виступають валюта, акції, нафта, газ та інші активи. А люди, які займаються торгівлею, отримують прибуток на різниці курсів.

Читайте також - Трейдинг криптовалюти.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити