Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Графіки Форекс: лінійний, свічковий і графік японських свічок

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Графіки Форекс

В данній статті розглянемо типи графіків Форекс. 

Давайте розглянемо три найбільш популярні типи цінових графіків форекс:

  • Лінійний графік Форекс
  • Форекс графік барів
  • Форекс графік японських свічок

Тепер розглянемо кожен Форекс графік детальніше.

Лінійний графік форекс

Простий лінійний графік форекс з'єднує ціни закриття між собою від однієї ціни закриття до іншої. Графік являє собою лінію, яка показує динаміку цін валютної пари протягом часу.

Ось приклад лінійного графіка:

Лінійний графік форекс

Форекс графік барів

Графік барів трохи складніше. Він показує ціни відкриття і закриття, а також максимальні і мінімальні ціни. Підстава вертикального стовпчика показує мінімально торговану ціну за даний період часу, в той час як вершина показує максимальну ціну. Сам вертикальний стовпчик показує торговий діапазон в цілому. Горизонтальна риска зліва показує ціну відкриття, а риска праворуч – ціну закриття.

Ось приклад форекс графіка барів:

Форекс графік барів

Графік торгів на форекс

Зверніть увагу, що всюди в наших уроках ви будете зустрічати слово «бар» щодо частини даних на графіку форекс.

Бар це просто окремо взятий період часу, він може бути і днем, і тижнем, і однією хвилиною. Коли ви бачите слово бар, ви повинні чітко знати, який період часу він в себе включає. Графіки барів показують ціну відкриття (open), максимальну ціну (maximum), мінімальну ціну (minimum) і ціну закриття (close).

Ось приклад цінового бара:

приклад цінового бара

Open: маленька горизонтальна лінія зліва – ціна відкриття

High: максимум вертикальної лінії – максимальна ціна

Low: мінімум вертикальної лінії – мінімальна ціна

Close: маленька горизонтальна лінія праворуч – ціна закриття

Свічковий графік форекс

Форекс графік японських свічок несе в собі ту ж інформацію, що і графік барів, але в більш зручному графічному форматі. Тонка тінь японської свічки також показує макс/мін діапазон, як і вертикальний стовпчик у бару. Однак, у зображення свічки є більш широкий блок в середині, який показує діапазон між цінами відкриття і закриття. Цей блок називають тілом свічки. Якщо тіло свічки темного кольору або зафарбовано, то це означає, що ціна закриття нижче ціни відкриття, і торги в цей період часу закрилися пониженням. Якщо колір тіла світлий, то ціна закриття свічки більше ціни відкриття і торги закрилися з підвищенням.

У наступному прикладі «темний колір» тіла є чорним. Для нашого «темного» тіла вершина є ціною відкриття, а підстава тіла є ціною закриття. Якщо ціна відкриття буде більше ціни закриття, то тіло буде «світлим» або білим.

японські свічки

На нашому навчанню по форекс нам не особливо подобається використовувати чорно-білі свічки. Як нам здається, вони виглядають не дуже привабливо, а так як ми багато часу проводимо, вивчаючи цінові графіки форекс, то нам здається, що кольоровий графік сприймається набагато легше. Адже погодьтеся, кольорове телебачення набагато цікавіше чорно-білого, так чому б і нам не розфарбувати наші свічки? Ми візьмемо зелений колір замість білого і червоний, замість чорного. Це означає, що якщо свічка закривається з підвищенням, то тіло буде зеленого кольору. У понижающейся свічки тіло буде червоним. У більш пізніх уроках ви побачите, як використання зелених і червоних свічок дозволить вам побачити багато речей набагато простіше, такі як домінуючі тенденції і точки розвороту. Але це буде пізніше, а поки запам'ятайте, що ми будемо використовувати червоні і зелені свічки замість чорно-білих.

кольорові свічки

Ось приклад свічкового графіка:

свічковий графік

Основна мета свічки - це більш точна візуалізація цінової інформації, яку несе бар. Основні переваги свічкового графіка:

  • Свічки дуже легко читати та інтерпретувати – це хороший інструмент для новачків, для початку аналізу графіків.
  • Свічки дуже зручні! Ваші очі миттєво пристосовуються до інформації, яку несе графік, що дуже допомагає у навчанні і торгівлі.
  • У різних форм свічок є свої нікнейми, такі як «молот», що допомагає краще запам'ятати.
  • Свічки допомагають точно ідентифікувати ринкові розвороти, коли спадна тенденція змінюється на висхідну і навпаки. Ми будемо обговорювати цю тему пізніше.

Отже, тепер ви знаєте, чому свічки так корисні для аналізу графіків, і ми раді повідомити вам, що практично у всіх прикладах ми будемо використовувати саме цей тип графіків роботи форекс.

Читайте далі - Японські свічки Форекс - що це таке?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити