Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Японські свічки Форекс

Останнє оновлення: Понеділок, 18 липня 2022 Автор: Артем Чернета

Японські свічки Форекс

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Якщо ви ще не знаєте, що таке японські свічки, зараз постараємося розібрати.

У попередніх уроках ми трохи розповіли про японських свічках, тепер прийшов час копнути трохи глибше і обговорити цю тему детальніше і провести свічковий аналіз. Спочатку давайте зробимо невеличкий історичний екскурс.

Хто придумав свічки?

У сімнадцятому столітті основним товаром в Японії був рис. І вже в той час у японців була біржа для торгівлі рисом. І японці створили свою власну школу японських свічок технічного аналізу, для змін цін на рис.

У 90-х роках 20 століття, трейдер і аналітик за ім'ям Стів Нісон почав вивчати цю старовинну японську техніку, про яку він дізнався від одного японського трейдера. Кілька років Стів буквально жив і дихав тільки японськими свічками, почав писати про це і познайомив західний світ трейдингу з цим явищем. Після цього, дана техніка стала рости в популярності, тому Стіва Нісона називають королем японських свічок.

Так чому ж їх називають свічками та що ж таке свічковий аналіз форекс?

Японські свічки

Ви можете використовувати свічки в будь-якому таймфреймі, це може бути і один день, година або 15 хвилин, все залежить від вашого бажання. Свічки використовуються для того, щоб описати цінову дію протягом вибраного періоду часу. Свічка формується, використовуючи ціну відкриття, максимальну і мінімальну ціни і ціну закриття вибраного періоду часу:

  • Якщо ціна закриття вище ціни відкриття, то ми бачимо порожню свічку (зазвичай вона відображається як біла)
  • Якщо ціна закриття нижче ціни відкриття, то ми побачимо заповнену свічку (зазвичай відображається як чорна)
  • Порожнисту або заповнену частину свічки називають тілом свічки.
  • Тонкі лінії над і під тілом показують діапазон максимум/мінімум і називають тінями.
  • Вершина верхньої тіні показує максимальну ціну і є верхнім рівнем.
  • Підстава нижньої тіні показує мінімальну ціну і є нижнім рівнем.

Японські свічки графік: Як правильно аналізувати?

Отже, як розуміти графік роботи свічки? Перш за все слід виділити три головні компоненти графіка японських свічок:

  1. Розмір / довжина всієї свічки
  2. Кореляція між цінами відкриття та закриття
  3. Тіні і кореляція з тілом свічки

Тепер приступимо до пояснення того, як читати японські свічки.

Розмір / довжина всієї свічки

Свічки, які відкриваються на мінімумі, закриваються на максимумі, або дуже довгі свічки-звичайне явище.

Якщо на ринку спостерігається тривалий спадний тренд, така свічка буде вказувати на те, що відбувається сильний розворот тренда. І навпаки, якщо під час тривалого висхідного тренда закривається незвично Довга Свічка з довгим гнітом вгорі або тіло знаходиться в самому верху ведмежої свічки, тоді ми говоримо про завершення тренда.

Кореляція між цінами відкриття та закриття

В умовах бичачого ринку або під час сильного висхідного тренда трейдери зазвичай роблять покупку інструменту на рівні ціни відкриття свічки. Оскільки ціна зростає, на графіку утворюється порожня зелена свічка. Оскільки бики контролюють рух ціни на ринку, довжина свічки, тобто відстань між відкриттям і закриттям, говорить про їх домінування.

В умовах ведмежого ринку або під час сильного спадного тренда формується Свічка з червоним тілом. Це означає, що продавці розміщують позиції за ціною відкриття і домінують на ринку в цей конкретний момент.

У порівнянні з барними графіками свічкові графіки дозволяють краще аналізувати ринки завдяки формі і кольору тіла свічки.

Тіні і кореляція з тілом свічки

Довжина тіні (гніту) являє собою мінімум і/або максимум ціни. Якщо довга тінь формується знизу тіла свічки після тривалого спадного тренда, це вказує на те, що тренд сходить нанівець, а також на те, що попит зростає або пропозиція зменшується.

Якщо тіні формується на вершині тіла свічки, особливо після тривалого зростання цін, це вказує на те, що попит зменшується, а пропозиція збільшується.

Чим більше тінь, тим важливіше аналізувати її по відношенню до тіла свічки, оскільки вона може вказувати на силу розвороту. Найсильніші з них-так звані, пін-бари (від англ. pin-шпилька).

Хвіст бичачого пін-бару, спрямований вниз, відхиляє рівень підтримки, отже, ми побачимо активність з боку покупців і зростання ціни.

І навпаки, коли хвіст ведмежого пін-бару спрямований вгору і відхиляє лінію опору, ми спостерігаємо зростання активності серед продавців і зниження ціни.

У свічок, що вказують на дуже різку зміну тренда, тінь набагато довше тіла, а друга тінь дуже маленька або взагалі відсутня.

Відео

Читайте далі - Тіла японських свічок

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити