Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Основні свічкові моделі: Доджі, Марібозу, Вовчок

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Основні свічкові моделі

Приступимо розглядати основні моделі японських свічок на графіках у Форекс.

Вовчок

Свічки з довгими верхньою і нижньою тінню і невеликим тілом називають дзиґами або вовчками. Вовчок відноситься до основних свічкових моделей. Колір тіла в даному випадку не грає великої ролі. Дана модель японських свічок вказує на нерішучість як продавців, так і покупців.

Вовчок

Невелике тіло (чорне або біле) показує невелику зміну цін від відкриття до закриття, а тіні говорять про те, що ні продавці, ні покупці не змогли взяти верх. Зверніть увагу, що ціни значно змінювалися і вгору і вниз, але при цьому ціна відкриття і закриття не сильно відрізняються один від одного. Це говорить про те, що ні продавці, ні покупці не отримали владу над ринком, і все закінчилося, по суті, тупиком. Якщо вовчок формується під час підвищуючого тренду, то це говорить про те, що бики видихалися і цілком можливий розворот вниз. Якщо навпаки, ми бачимо вовчок під час низхідного тренду, то це говорить про виснаження сил у ведмедів.

Марібозу

Схоже на заклинання, правда? На щастя, це зовсім не те, чим здається. Марібозу значить – свічка без тіней. Марибозу відрізняються один від одного тільки кольором тіла. Якщо свічка біла, то нижній край це ціна відкриття, а верхній край – ціна закриття. Якщо свічка марібозу чорна, то все навпаки, верхній край ціна відкриття, нижній край – ціна закриття. На картинці нижче зображено два типи марібозу.

Марібозу

Доджі

У свічкових моделей типу доджі ціна відкриття і закриття дорівнюють між собою або, принаймні, відрізняються один від одного на невелику величину. У доджі тіло настільки тонке, що ви не зможете визначити його колір, тому що воно представлено тонкою лінією. При такому стані ринку ні продавці, ні покупці не можуть перетягнути канат на свою сторону, тому що їх сили абсолютно рівні. Доджі відрізняються один від одного в залежності від розміру тіней, нижче представлені чотири види доджі.

Доджі

Коли ви бачите на своєму графіку доджі, завжди потрібно звертати увагу на попередні свічки. Якщо доджі формується після серії свічок з довгими білими тілами(таких як білий марібозу), доджі сигналізує про слабкість покупців. Для подальшого зростання ціни необхідний приплив нових покупців, яких більше немає. В цей час продавці готуються дати бикам відсіч своїми продажами, що призведе до зниження ціни.

Якщо доджі формується після серії свічок з чорними довгими тілами (таких як чорний марібозу), то це говорить що наступила слабкість ведмедів. Для продовження зниження необхідний приплив нових продавців, але нових продавців немає, і в покупців з'являється шанс купити дешево.

У той час як зниження захлинається внаслідок браку нових продавців, свічкові моделі розвороту форекс тренду зможемо побачити на верхньому графіку. Як це виглядає? Після доджі повинна сформуватися біла свічка, закриття якої, вище верхньої частини тіла чорної свічки. Сподіваємося з свічковими моделями розвороту все зрозуміло!

У наступних уроках ми розглянемо односвічні свічкові моделі і які сигнали вони нам дають. А поки що, ми сподіваємося, що ви зрозуміли, що таке свічкові моделі і як за допомогою них приймати торгові рішення.

Відео

Читайте далі - Односвічкові моделі японських свічок: падаюча зірка та інші

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити