Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Рівні підтримки і супротиву

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Рівні підтримки і супротиву

Підтримка та супротив є одними з найбільш широко використовуваних понять в трейдінгу. Це може здатися дивним, але у кожного трейдера і аналітика є свій власний підхід до визначення рівнів підтримки і супротиву.

 Давайте почнемо з основ:

Подивіться на графік вище. Ми бачимо зигзагоподібний графік, з тенденцією до підвищення (бичачий тренд). Коли після чергової хвилі зростання графік відкочує вниз, найвища точка, до якої виростав графік, тепер є опором. Після того, як ринок продовжує зростання, найнижча точка на графіку стає підтримкою. Таким чином, підтримка та опір формуються постійно, так як ринок може коливатися протягом довгого часу. Абсолютно такі ж правила для визначення рівнів підтримки і опору на графіку з тенденцією до зниження (ведмежий тренд).

Визначення рівнів підтримки і супротиву

При визначенні рівнів підтримки і супротиву форекс потрібно пам'ятати, що рівні підтримки і опору не є точними цифрами. Часто ви будете стикатися з тим, що спочатку ви будете бачити пробитий рівень підтримки і опору, але незабаром ви побачите, що ринок тільки тестував цей рівень. На свічкових графіках ці «тести» підтримки і опору зазвичай ми побачимо у вигляді тіней.

Побудова рівнів підтримки і супротиву

Зверніть увагу на малюнок вище. Бачите, як тіні свічок кілька разів торкнулися рівня.... Коли це відбувалося, могло здатися, що ринок «пробив» цю підтримку. Але в майбутній перспективі видно, що ринок просто тестував цей рівень. Як же нам дізнатися, що рівень підтримки і опору дійсно пробитий?

На це питання на сьогоднішній день немає однозначної відповіді. Деякі трейдери стверджують, що рівень підтримки і опору пробитий, якщо ринок фактично закрився нижче або вище цього рівня. Наприклад, коли ми бачимо, що ціна закриття свічки нижче рівня підтримки. Однак ви зможете знайти багато випадків, коли це правило не підтверджується.

Давайте візьмемо приклад і подивимося, що відбувалося, коли ціна повторно тестувала рівень супротиву ...

Видно, що ціна спочатку пробила супротив і свічка закрилася вище цього рівня, але потім ціна знову повернулася нижче рівня опору. Якщо б ви відпрацювали даний пробій і купили валютну пару, то ця операція принесла б вам збиток. Як ми бачимо, опір не було пробито; мало того, тепер воно виглядає ще більш надійно. Щоб відфільтрувати дані помилкові пробої, ви повинні сприймати рівні підтримки і опору не як конкретну цифру, а як певну «зону» на графіку.

Є один хороший спосіб для виявлення рівнів підтримки і супротиву. Спробуйте шукати рівні підтримки і опору на лінійному графіку, а не на свічковому. Секрет тут у тому, що лінійний графік показує ціну закриття, а графік свічок крім цього свідчить і мінімальні значення, які можуть внести плутанину. Дані максимуми і мінімуми можуть вводити вас в оману, тому що найчастіше це якийсь ціновий шум.

Коли ви вивчаєте лінійний графік, нанесіть лінії підтримки і опору навколо областей, де ціна формує декілька піків і западин.

Інші цікаві спостереження про підтримку і опорі:

  • Коли ціна пробиває супротив, то супротив може стати потенційною підтримкою і навпаки, підтримка може стати опором.
  • Чим частіше ціна тестує підтримку або опір, не пробиваючи їх, тим більш сильні ці області підтримки і опору.
  • Коли ціна пробиває рівень підтримки і опору, сила руху ціни залежить від сили підтримки і опору, тобто чим довше тримався рівень, тим потужніше буде рух ціни при пробою.

 

Після невеликої практики у визначенні рівнів підтримки і супротиву, ви зможете без проблем визначати ці рівні. У наступному уроці ми навчимо вас – як визначати діагональні рівні підтримки і опору, які називають трендовими лініями. 

Читайте далі - Трендові лінії.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити