Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Лінії тренду

Останнє оновлення: П'ятниця, 08 липня 2022 Автор: Артем Чернета

Лінії тренду

Ми постараємося дати відповідь цікавлять багатьох, що таке лінія тренда?

Лінія тренду є найпоширенішою формою технічного аналізу, але в той же час і самою погано використовуємою. При правильному використанні, вони можуть бути такими ж точними, як і будь-який інший метод. Але на жаль, більшість трейдерів малюють їх неправильно і намагаються змусити ринок відповідати лінії, а не навпаки. У класичній формі трендова лінія проводиться по основним областям підтримки (мінімуми), на висхідному тренді і вздовж основних зон опору (максимуми), на низхідному тренді. Далі ми розповімо як побудувати лінію тренда. 

Як будувати трендові лінії ми розповімо трохи нижче, не потрібно бути художником, щоб їх малювати, ми сподіваємося що трендова лінія у вас легко вийде.

Все досить просто, ви повинні знайти два основних максимуму або мінімуму і з'єднати їх прямою лінією. Запитаєте «що далі?» Насправді це все. Ось так просто можна побудувати трендову лінію.

Лінії тренду

Види трендів

Є три типи ринкових трендів:

  1. Висхідний тренд (більш високі мінімуми)
  2. Нисхідний тренд (більш низькі максимуми)
  3. Боковий тренд (максимуми і мінімуми в одному діапазоні)

Кілька важливих речей, які потрібно пам'ятати про трендові лінії:

  • Щоб намалювати трендову лінію необхідно, принаймні, два максимуми або два мінімуми, але для підтвердження необхідно три точки.
  • Звертайте увагу на кут нахилу трендової лінії, чим більш круто вона накреслена, тим менш надійною вона є і, ймовірно, найближчим часом вона буде пробита.
  • Як і горизонтальні рівні підтримки і супротиву, лінії тренда стають більш надійними після тестування ціною.
  • Лінія тренда це найпоширеніша форма технічного аналізу.
  • І що найбільш важливо, не підганяйте трендову лінію під ринок. Якщо вона не відповідає правилам, то ця лінія недійсна.

Тіні свічок або їх тіла?

Одні трейдери проводять лінії тренда по тілах свічок, інші - по їх тіням. Хоча більшість трейдерів проводять лінії тренду по тінях свічок, можна також використовувати і тіла свічок для проведення ліній.

Проведення ліній тренда - в деякому роді суб'єктивний процес, тому можна використовувати будь-який з цих способів нанесення ліній. Однак варто постійно дотримуватися якогось одного способу.

Як торгувати по лініях тренду

Існує два способи ведення торгівлі за допомогою ліній тренда:

  • Вхід в ринок в той момент, коли ціна доходить до лінії підтримки або опору, що проходить уздовж трендової лінії
  • Вхід в ринок, коли ціна пробиває лінію тренда

Лінія тренда як підтримка і опір

Коли ви визначили лінію тренду і з'ясували, що вона виступає в якості підтримки або опору, ви можете відкривати позицію в той момент, коли ціна повертається до неї.

Стоп-лосс можна розмістити з іншого боку лінії тренда. Розмір стоп-лосс залежить від використовуваної стратегії.

Пробій лінії тренда

При пробійній методиці позиції відкриваються в момент пробою ціною лінії тренда. Коли ціна пробиває лінію тренда, остання перестає бути підтримкою або опором, і ціна, найімовірніше, змінить напрямок.

Існує два способи входу в ринок на пробої лінії тренда: агресивний і консервативний вхід.

Агресивний вхід

При агресивному вході позиція відкривається в той же момент, коли свічка пробиває лінію тренда і закривається над нею.

Стоп-лосс можна розміщувати з іншого боку лінії тренда.

Консервативний вхід

Більш консервативним способом входу в ринок на пробої лінії тренда є наступна методика. Трейдер чекає, коли ціна проб'є лінію тренда і протестує її з іншого боку в якості підтримки або опору.

Після того, як ціна протестувала лінію тренда в якості опору, ви можете відкрити "коротку" позицію і встановити стоп-лосс зі зворотного боку лінії тренда.

На що варто звернути увагу при відкритті позицій на пробої ліній тренда

Якщо ви відкриваєте позицію на пробої лінії тренда, має сенс почекати, поки свічка не закриється зі зворотного боку лінії і протестує її в якості підтримки або опору. Якщо свічка не закрилася зі зворотного боку лінії, то, як правило, пробій не вважається істинним.

Читайте далі - Канали тренду

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити