Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Торгівля від рівнів підтримки і супротиву

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Торгівля від рівнів підтримки і супротиву

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Ну що ж, тепер ви знаєте основи і прийшов час познайомитися з тим, як правильно застосовувати ці дуже корисні інструменти в практичній торгівлі.

Ми розділили торгівлю на основі рівнів підтримки і супротиву на два простих торгівельних підходи: відскік і пробій. Давайте розглянемо ці підходи для торгівлі за рівнями.

Відскік від рівня

Виходячи з назви торгового методу, ми будемо входити в ринок після відскоку ціни від рівня підтримки і опору. Багато трейдерів роблять помилку, коли встановлюють торговий ордер безпосередньо на самих рівнях підтримки або опору і потім просто чекають, коли відкриється їх торгова позиція. Звичайно, час від часу такий торговий підхід буде працювати, але він припускає, що торговий рівень втримається і ціна розгорнеться після тестування даного рівня. Ви могли б подумати: «Чому б мені не встановити ордер прямо на лінію рівня, адже так я отримаю найкращу ціну для моєї позиції?»

Але коли ми торгуємо відскік, ми хочемо знайти баланс між потенційним прибутком і ризиком, що рівень буде пробитий ціною. Тому нам потрібно підтвердження того, що даний рівень встоїть перед натиском ринку. Замість того, щоб відкривати позицію відразу при торканні рівня, вам слід почекати, коли ціна відскочить від рівня і тільки тоді відкривати угоду. І запам'ятайте ринкову мудрість – ловити падаючий ніж дуже небезпечно...

Відскік від рівня

Відскік від рівня

Пробій рівня

Якщо б ми жили в ідеальному світі, то рівні підтримки і опору трималися б вічно. В ідеальному торговому світі ми б відкривали позиції всякий раз, коли ціна тестувала цей рівень, і заробляли б величезні гроші. Але наш світ не ідеальний, і рівні підтримки і опору часто пробиваються ціною. Бо торгувати тільки відскоки від рівнів недостатньо для перемоги. Ви повинні знати, що слід робити, коли ціна ламає рівні підтримки і опору. Є два підходи до торгівлі на пробоях: агресивний і консервативний.

Агресивний підхід

Найпростіший спосіб торгувати на пробоях – купувати і продавати всякий раз, коли ціна впевнено проходить через зону підтримки і опору. Ключове слово тут впевнено, тобто коли ціна проходить значний рівень підтримки або опору впевнено і невимушено. Нам треба, щоб підтримка або опір ламалися, як дощечки після удару Брюса Лі.

Пробій рівня

Консервативний підхід

Уявіть таку ситуацію: ви вирішили відкрити довгу позицію по EUR/USD в надії на те, що пара буде рости після відскоку від рівня підтримки. Але незабаром ціна пробиває підтримку, і ви бачите, як по даній угоді починають рости збитки. Що робити в цьому випадку? Тут, звичайно, не варто розраховувати на удачу, потрібно просто закрити збиткову позицію. Якщо ви виберете другий варіант і вирішите утримувати збиткову позицію, сподіваючись на зростання валютної пари, тоді ви без проблем зрозумієте суть консервативного підходу. Пам'ятайте, що кожен раз, коли ви закриваєте позицію, для ринку, по суті, ви відкриваєте протилежну позицію. Після пробою багато трейдерів починають продавати свої збиткові позиції, і ціна провалюється, але після закриття довгих позицій, баланс попиту і пропозиції повертається і ціна трохи відскакує і підходить впритул до пробитого рівня і починає падати знову. Це одна з причин, чому рівні підтримки стають опором після пробою і навпаки.

Щоб використовувати в своїх інтересах це явище, потрібно бути терплячим. Замість того щоб відкривати позицію одразу після пробою, ви чекаєте відкоту до пробитого рівня підтримки або опору і відкриваєте позицію одразу після відскоку від цього рівня.

Ну і наостанок невелике застереження... «Ретести» пробитих рівнів підтримки і опору не відбуваються постійно. Будуть часи, коли ціна, після пробою буде рухатися в одному напрямку без відкатів. Тому завжди використовуйте накази стоп-лосс в своїй торгівлі і ніколи не тримайтеся за збиткову позицію тільки через надії.

Читайте далі - Послідовність чисел Фібоначчі

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити