Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Послідовність чисел Фібоначчі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 серпня 2022 Автор: Артем Чернета

Послідовність чисел Фібоначчі

У цій статті ми вивчимо про те, що таке послідовність Фібоначчі. Давайте вивчимо дуже цікавий і корисний інструмент технічного аналізу - послідовність Фібоначчі.

В нашій торгівлі ми будемо часто використовувати послідовність Фібоначчі, тому ви повинні добре його вивчити і знати його, як свою улюблену футбольну команду. Тема аналізу за допомогою інструментів Фибоначчі є дуже обширна і існує багато аналітичних підходів, які використовують трейдери у своїй роботі, але ми з вами будемо використовувати два з них: рівні корекції і розширення.

Спочатку давайте познайомимося з людиною, з якої все почалося – Леонардо Фібоначчі. Ні, Леонардо Фібоначчі не є відомим кухарем або трейдером, він був знаменитим італійським математиком. Він вивчав числові послідовності та закономірності, спостерігав за математичними закономірностями у природі і створив послідовність, яка описує природні пропорції всіх явищ у природі.

Ці пропорції є похідними від наступної послідовності цифр: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144... Як влаштована ця послідовність? Вона починається з цифри 1. Таку цифру ми отримуємо складаючи 1+1 = 2, далі до цифри 2 додаємо 1 і отримуємо 3. Щоб отримати цифру 5 нам треба скласти 2+3 і так далі.

Числова послідовність фібоначчі. Кожна наступна цифра є сумою двох попередніх.

Якщо розділити попередню цифру в послідовності на наступну, ми отримаємо одне і теж число 0.618. Наприклад, якщо ми розділимо 34 на 55 то отримаємо 0.618. Якщо ж ми розділимо 34 на 89 то отримаємо число 0.382. Ці пропорції називають «золотим перетином» і ці співвідношення утворюють рівні Фібоначчі. Власне, ці рівні системи Фібоначчі ми і будемо використовувати у своїй роботі.

Рівні корекції Фібоначчі

0.236, 0.382, 0.500, 0.618, 0.764

Рівні розширення Фібоначчі

0.382, 0.618, 1.000, 1.382, 1.618

Не лякайтеся, вам не потрібно буде їх самостійно розраховувати. Ваше трейдерське програмне забезпечення самостійно їх розрахує, вам тільки потрібно вміти грамотно їх використовувати. З іншого боку, ви повинні знати, як працює індикатор, адже знання це сила!

Трейдери використовують рівні Фібоначчі для визначення потенційних рівнів підтримки і опору. Так як, багато трейдерів бачать дані рівні, вони розміщують свої ордера на купівлю і продаж, щоб увійти або вийти з угоди і дані рівні підтримки і опору стають самоздійсненим пророцтвом.

Також трейдери використовують рівні Фібоначчі для визначення потенційних цілей по фіксації прибутку. І знову, так як багато трейдерів бачать одні й ті ж рівні, даний інструмент дійсно дуже точно працює. На сьогоднішній день, всі програми технічного аналізу включають інструменти Фібоначчі, а також і додаткові інструменти. Щоб правильно нанести дані рівні ви повинні точно визначати максимальні і мінімальні точки цінового коливання.

Максимальна точка цінового коливання - це максимум свічки, з двома більш низькими максимумами зліва і справа. Мінімальна точка цінового коливання – це мінімум свічки, з двома вищими мінімумами зліва і справа. Якщо ви до кінця не зрозуміли що до чого, не хвилюйтеся, у наступних уроках ми пояснимо, як користуватися цим інструментом, і як з його допомогою трохи заробити.

Читайте далі - Рівні Фібоначчі

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити