Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Рівні Фібоначчі

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Рівні Фібоначчі

Це дуже важливо! Всі інструменти Фібоначчі працюють набагато краще, коли на ринку є тренд форекс. Основна ідея торгівлі за рівнями Фібоначчі, полягає в тому, щоб відкривати довгу позицію при відскоку від підтримки лінії Фібоначчі, а коротку позицію слід відкривати при відскоку вниз від рівня опору Фібоначчі, коли ринок падає.

Рівні корекції Фібоначчі

Щоб визначити рівні системи фібоначчі форекс, вам необхідно знайти недавні суттєві максимум і мінімум останнього цінового коливання. Тоді, для низхідного тренду, натисніть на максимум і тягніть лінії Фібоначчі до мінімуму. Для висхідного тренда, потрібно робити все навпаки. Натисніть на мінімум цінового коливання і тягніть курсор до максимуму.

Зрозуміли? Тепер давайте розглянемо приклади, як застосовувати рівні Фібоначчі на ринку.

Висхідний тренд

Давайте розглянемо денний графік AUD/USD.

На даному графіку, ми встановили рівні Фібоначчі, натискаючи на мінімум коливання 0.6955 і переміщаючи курсор на максимум коливання на 0.8265. Програма технічного аналізу показує нам рівні Фібоначчі. Тепер логіка полягає в тому, що австралієць почне коректуватися вниз від недавнього максимального рівня і знайде підтримку на одному з цих рівнів. Тому багато трейдерів будуть розміщувати накази на покупку на цих рівнях.

Тепер давайте подивимося, що ж сталося далі.

Ціна знайшла підтримку на рівні 23.6 % і продовжила відскакувати від нього наступні кілька тижнів. Далі валютна пара протестувала рівень підтримки на 38.2%, але не змогла закріпитися нижче. Пізніше, австралієць продовжив свій рух вгору і в кінечному рахунку пробив рівень максимуму цінового коливання. З цього прикладу видно, що покупка на рівні 38.2% стала дуже прибутковою довгостроковою угодою.

Низхідний тренд

Тепер, давайте подивимося, як нам використовувати лінії Фібоначчі, коли на ринку панують ведмеді. Нижче 4х часовий графік AUD/USD.

Отже, ми знайшли ціновий максимум на рівні 1. і мінімум цінового коливання .... на кілька днів пізніше.... . Робота на низхідному тренді полягає в тому, що ми чекаємо корекції вгору від мінімуму і ловимо відскік від одного з рівнів опору Фібоначчі, тому що багато хто з трейдерів будуть продавати від цих рівнів.

Давайте подивимося, що відбулося далі.

Подивіться яка краса! Ринок дійшов до рівня 50%, протестував його і розвернувся вниз. Якщо ви продали б від цього рівня, ви б непогано заробили, хоча могли і продати від рівня 38.2% і все одно залишилися б в плюсі.

У розглянутих вище прикладах ми бачимо, що ціна знайшла підтримку або опір на рівнях Фібоначчі. Так відбувається тому, що багато людей у своїй торгівлі використовують цей чудовий інструмент. Але є дещо, що вас трохи засмутить. Ціна не завжди відскакує від цих рівнів. На ці рівні потрібно дивитися як на певні зони. Як це робити ми покажемо пізніше. Тим не менш, ви завжди повинні пам'ятати про інструменти Фібоначчі, тому що він простий у використанні і дуже ефективний, коли справа стосується торгівлі валютами. У наступному уроці ми покажемо, коли рівні Фібоначчі не працюють. У цьому уроці ми навчилися правильно будувати рівні фібоначчі.

Як користуватися рівнями Фібоначчі?

Основна характеристика рівнів Фібоначчі - це демонстрація сили спрямованого руху ціни. Тобто це повинен бути яскраво виражений тренд: Бічне, флетовое рух для цього індикатора не підходить.

У кожного з шести рівнів, що входять в стандартну сітку Фібо на вашій торговій платформі, є свої особливості і характеристики. При правильному побудові, дані лінії допоможуть вам інтерпретувати отримані сигнали і визначити найбільш підходящий момент для входу в Угоду.

Перший рівень: 23,6%

Це нижня лінія Фібоначчі. Біля неї графік ціни може почати пригальмовувати і рухатися по тренду не так активно. Як результат, на графіку може виникнути незначний відкат. За спостереженнями досвідчених трейдерів, в більшості випадків для Ціни цей коефіцієнт не є значною перешкодою, і незабаром тренд продовжиться. Цим рівнем можна користуватися як індикатором того, що сітка вибудувана вірно. Позиції в даний момент відкривати ще рано: як поведе себе Ціна – невідомо, вагомих підтверджень поки немає.

Другий рівень: 38,2%

У зоні цього коефіцієнта Фібоначчі, як правило, починають відкривати угоди у напрямку тренда. Припустимо, ціна пройшла перший рівень і не розгорнулася у зворотний бік. Це показує силу тенденції і допомагає трейдерам зробити висновок про те, що, мабуть, графік пройде в обраному напрямку як мінімум ще два наступних рівня, другий і третій. Тільки обов'язково треба дочекатися, коли графік дійде до лінії Фібоначчі 38,2% і перетне її. Це вважається розумним сигналом для угоди. Обов'язково встановлюйте Take Profit в районі рівня 50%, а Stop Loss – в районі 76,4%. Звертаємо Вашу увагу, що корекція Фібоначчі відпрацьовується далеко не завжди. Жодна торгова стратегія не гарантує Вам отримання прибутку.

Третій рівень: 50%

Якщо тренд виявився недостатньо сильним, вже дійшовши до третього рівня він не зможе його пробити, вибудувавши тут рівень опору. За цією відміткою трейдери стежать найбільш пильно, адже якщо ціна від неї розгорнеться, можливі два варіанти: або пересування графіка в утворився каналі між першим і третім рівнем, або корекція по Фібоначчі і подальший рух у напрямку тренда. Тоді він вже закріпити за собою статус сильного.

Четвертий рівень: 61,8%

Навіть сильний тренд, доходячи до цього рівня, має всі шанси розвернутися. Однак якщо йому вдалося вистояти і пробити четверту лінію Фібоначчі, значить, можливе укладення угод у напрямку загального руху. Швидше за все, причини такого впевненого тренда криються у великих гравцях, які прийшли на ринок. Або-одна за одною виходять фундаментальні новини, що підстьобують цей рух і підтверджують його.

П'ятий рівень: 76,4%

Це одна з найчастіших відміток для постановки Stop Loss і Take Profit. Відповідно, треба бути готовими до того, що при досягненні ціною цього рівня відбудеться закриття великої кількості угод і може послідувати видимий відкат ціни. Однак якщо тренд витримає і цю корекцію, то, судячи з історичних даних, він має всі шанси пройти далі і підкорити рівень 100%.

Шостий рівень 100%

Якщо тренд був настільки впевненим, що дійшов до останнього рівня сітки Фібоначчі, значить, далі вже можна розраховувати на розворот і нову тенденцію в протилежному напрямку. Можливо, не відразу, але через деякий час ціна, як правило, розгортається. Потенційно, може спрацювати відкладений ордер в зворотному напрямку. Зрозуміло, обов'язково супроводжуйте його рівнями Stop Loss і Take Profit.

Досвідчені трейдери, які вже не раз використовували послідовність чисел Фібоначчі в своїй торгівлі, починають будувати горизонтальні лінії самостійно, руками, розставляючи їх «на око». Трейдери аргументують свій вибір тим, що ринок – жива структура і теоретичні рівні не завжди відображають повну картину і не дуже добре відпрацьовуються.

Момент спірний: не факт, що виставлені руками лінії Фібоначчі виявляться більш чіткими, ніж закладені в індикаторі принципи золотого перетину.

У методики є і затяті противники, які не отримують ніякого ефекту від торгівлі по лініях Фібоначчі і вважають за краще рівні підтримки і опору. Вони не просто накладаються на графік, а конкретно проводяться по двох верхніх і нижніх сторонах японських свічок. Тобто враховують поточну картину і розстановку сил. Якщо вам здається, що простягнута сітка Фібоначчі-окремо, а реальний графік-окремо, і вони ніяк не корелюють один з одним, то обґрунтувань може бути кілька:

  • ви неправильно вибудували сітку
  • зараз на графіку відсутній тренд (а це саме трендовий індикатор)
  • тренд є, але його сили, так само як і сили ринкової волатильності недостатньо, щоб отримати результати по операціях.

Спробуйте замінити на цей раз індикатор Фібоначчі рівнями підтримки і опору, або іншими індикаторами, на зразок SMA і Stochastic.

Відео

Читайте далі - Інструменти Фібоначчі не ідеальні

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити