Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Сітка Фібоначчі

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Розширення Фібоначчі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! З допомогою рівнів Фібоначчі можна ставити собі торгові цілі.

Візьмемо, наприклад, висхідний тренд. При торгівлі по висхідному тренду основна ідея в тому, щоб заробити, купуючи на рівні розширення ціни Фібоначчі. Визначити рівень розширення Фібоначчі можна в три кліка миші.

Спершу клікніть на значущому локальному мінімумі, потім перемістіть курсор і клацніть на останньому локальному максимумі. Далі перемістіть курсор знову вниз і натисніть на будь-якому рівні корекції. Ви побачите всі рівні розширення, з співвідношеннями і відповідними рівнями цін. Зручно, правда?

Давайте спробуємо скористатися рівнями Фібоначчі при низхідному тренді. В даному випадку, основна ідея – зафіксувати прибуток, продаючи на рівні розширення Фібоначчі. Рівні розширення фібоначчі часто є також рівнями підтримки, але після цього пара все ж повернулася до висхідного руху. Ціна піднімається над попереднім локальним максимумом.

Давайте спробуємо скористатися рівнями Фібоначчі при низхідному тренді. В даному випадку, основна ідея – зафіксувати прибуток, продаючи на рівні розширення Фібоначчі. Рівні розширення часто є також рівнями підтримки.

Ось що сталося після того, як ціна пішла вниз:

  • Ціна дісталася до рівня 61,8%, що недалеко від попереднього максимуму.
  • Ціна впала до 38,2%, і натрапила на область підтримки.
  • Ціна знову злетіла вгору і натрапила на область опору на 100%.
  • Через кілька днів ціна знову злетіла і рівень опору перемістився на 161,8%

Як видно з цього прикладу, рівні 61,8%, 100% і 161,8% - дуже вдалі точки для фіксації прибутку.

Давайте подивимося на низхідний тренд на годинному графіку EUR/USD.

Тут ми бачимо сформувалася свічка доджі як раз на рівні 61.8 фібоначчі. Потім ціна розгорнулася, ринок повернули продавці, які і доштовхнули ціну до мінімуму попереднього свінгу.

А тепер давайте натягнемо сітку Фібоначчі щоб побачити рівні, на яких краще всього встановлювати ордера фіксації прибутку.

Ціна досягла рівня корекції системи Фібоначчі і розгорнулася в зворотному напрямку. Використовуємо сітку Фібоначчі для визначення цілей:

  • Ціна знайшла підтримку на рівні 38,2%.
  • На рівні 50% спочатку знаходилася область підтримки, яка стала в підсумку областю для фіксації прибутку.
  • На рівні 61,8% утворилася область фіксації прибутку, після чого ціна увірвала вниз, до попереднього локального мінімуму.
  • Трохи далі можна бачити, що рівень сітки 100% теж зіграв роль підтримки.

Ми могли б зафіксувати прибуток на рівнях 38,2%, 50% або 61,8%. Всі ці рівні грали роль рівнів підтримки, можливо, тому що інші трейдери теж тримали їх у полі зору і мали намір фіксувати прибуток на них. 

Один із способів – використовувати останній локальний мінімум, як ми робили в прикладах. Інший спосіб – брати найменше значення ціни за останні 30 барів. Єдино правильного способу немає, тільки практика покаже, що вам краще підходить.

Використовуючи рівні Фібоначчі, будьте розсудливі. Вам доведеться оцінювати передбачувану тривалість тренда. Пізніше ми навчимо вас визначати силу форекс тренду.

Читайте далі - Ковзна середня Форекс. Що це?

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити