Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Сітка Фібоначчі

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 серпня 2022 Автор: Артем Чернета

Розширення Фібоначчі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! З допомогою рівнів Фібоначчі можна ставити собі торгові цілі.

Візьмемо, наприклад, висхідний тренд. При торгівлі по висхідному тренду основна ідея в тому, щоб заробити, купуючи на рівні розширення ціни Фібоначчі. Визначити рівень розширення Фібоначчі можна в три кліка миші.

Спершу клікніть на значущому локальному мінімумі, потім перемістіть курсор і клацніть на останньому локальному максимумі. Далі перемістіть курсор знову вниз і натисніть на будь-якому рівні корекції. Ви побачите всі рівні розширення, з співвідношеннями і відповідними рівнями цін. Зручно, правда?

Давайте спробуємо скористатися рівнями Фібоначчі при низхідному тренді. В даному випадку, основна ідея – зафіксувати прибуток, продаючи на рівні розширення Фібоначчі. Рівні розширення фібоначчі часто є також рівнями підтримки, але після цього пара все ж повернулася до висхідного руху. Ціна піднімається над попереднім локальним максимумом.

Давайте спробуємо скористатися рівнями Фібоначчі при низхідному тренді. В даному випадку, основна ідея – зафіксувати прибуток, продаючи на рівні розширення Фібоначчі. Рівні розширення часто є також рівнями підтримки.

Ось що сталося після того, як ціна пішла вниз:

 • Ціна дісталася до рівня 61,8%, що недалеко від попереднього максимуму.
 • Ціна впала до 38,2%, і натрапила на область підтримки.
 • Ціна знову злетіла вгору і натрапила на область опору на 100%.
 • Через кілька днів ціна знову злетіла і рівень опору перемістився на 161,8%

Як видно з цього прикладу, рівні 61,8%, 100% і 161,8% - дуже вдалі точки для фіксації прибутку.

Давайте подивимося на низхідний тренд на годинному графіку EUR/USD.

Тут ми бачимо сформувалася свічка доджі як раз на рівні 61.8 фібоначчі. Потім ціна розгорнулася, ринок повернули продавці, які і доштовхнули ціну до мінімуму попереднього свінгу.

А тепер давайте натягнемо сітку Фібоначчі щоб побачити рівні, на яких краще всього встановлювати ордера фіксації прибутку.

Ціна досягла рівня корекції системи Фібоначчі і розгорнулася в зворотному напрямку. Використовуємо сітку Фібоначчі для визначення цілей:

 • Ціна знайшла підтримку на рівні 38,2%.
 • На рівні 50% спочатку знаходилася область підтримки, яка стала в підсумку областю для фіксації прибутку.
 • На рівні 61,8% утворилася область фіксації прибутку, після чого ціна увірвала вниз, до попереднього локального мінімуму.
 • Трохи далі можна бачити, що рівень сітки 100% теж зіграв роль підтримки.

Ми могли б зафіксувати прибуток на рівнях 38,2%, 50% або 61,8%. Всі ці рівні грали роль рівнів підтримки, можливо, тому що інші трейдери теж тримали їх у полі зору і мали намір фіксувати прибуток на них. 

Один із способів – використовувати останній локальний мінімум, як ми робили в прикладах. Інший спосіб – брати найменше значення ціни за останні 30 барів. Єдино правильного способу немає, тільки практика покаже, що вам краще підходить.

Використовуючи рівні Фібоначчі, будьте розсудливі. Вам доведеться оцінювати передбачувану тривалість тренда. Пізніше ми навчимо вас визначати силу форекс тренду.

Як використовувати рівні Фібоначчі на графіках?

Досвідчені трейдери вважають, що використовувати сітку Фібоначчі, не враховуючи контекст ринку, вкрай самовпевнено. Тому вони шукають на графіку так звані свінги: комбінації трьох японських свічок, в яких свічки справа і зліва є максимумами графіка (в разі тренда на підвищення), або свічки справа і зліва – мінімуми (в разі тренда на зниження). Це додатково вказує на розворот поточної тенденції.

На тренді вгору

За рекомендаціями розробників MetaTrader, використання чисел Фібоначчі на висхідному тренді передбачає, що ви будете розтягувати сітку знизу-вгору: 0 – внизу, 100 – нагорі. Ціна буде доходити до збудованих рівнів, коригуватися вниз до попередньої лінії Фібоначчі, відштовхуватися від неї і продовжувати шлях далі у напрямку тренда. До того моменту, поки не сформується розворотна модель "Свінг":

 • з свічки, що досяг максимального рівня
 • другий будь свічки
 • і ще одного максимуму. Такий свінг, швидше за все, утворюється близько одного з рівнів Фібоначчі: 50%, 61.8%, 78.6% або 100%. Неначе ціна намагається пробитися крізь невидиму стелю, але у неї не виходить. Наступна червона свічка може виявитися сигналом на глобальний розворот графіка.

На тренді вниз

Зворотна дзеркальна ситуація з низхідним трендом. За рекомендаціями розробників MetaTrader, використання чисел Фібоначчі на низхідному тренді передбачає, що ви будете розтягувати сітку зверху вниз: 0 – нагорі, 100 внизу.

Вам варто дочекатися утворення свінгової моделі з трьох свічок:

 • тієї, яка стане мінімумом руху графіка
 • другий будь-який
 • і третьої, яка також протестує мінімум.

Як і в попередньому випадку, дві крайні свічки моделі повинні досягти приблизно одного і того ж рівня, як ніби намагаються пробитися крізь невидимий підлогу. Як правило, такі свічкові патерни утворюються якраз близько рівнів Фібоначчі. Якщо це так, то перед вами-сигнал на розворот. Якщо ні, можливо, ви невірно вибудували сітку, або ж на сьогоднішньому ринку вона спрацювала не так, як очікувалося, і варто поспостерігати, як буде вести себе графік далі.

Коли рівні корекції не працюють

У будь-який момент на ринку ви можете виявити, що вибраний індикатор взагалі не працює. Не те що він "зламався", а графік ціни ніяк не реагує на ті сигнали, які цей індикатор нібито повинен подавати. Так може трапитися і з сіткою Фібоначчі. Так, звичайно, в її основі – принцип «Золотого перетину»; так, ціна зазвичай рухається за рівнями.

Однак ці рівні можуть бути невірно встановлені, або інші трейдери, які здійснюють операції на покупку і продаж, в даний конкретний момент часу на них не орієнтуються.

Ціною можуть рухати зовсім інші драйвери: можливо, навіть не технічної, а макроекономічної природи.

Варто фільтрувати отримані сигнали або їх відсутність рівнями підтримки і опору (краще їх накладати на сусідній графік активу з таким же тайм-фреймом, але без Фібоначчі).

Також допоможуть додаткові індикатори розвороту тренда: наприклад, RSI. Коли його лінія загинається зверху-вниз і перетинає рівень 70, а графік коригується вниз від одного з рівнів Фібоначчі, це може стати впевненим сигналом на відкриття угоди на продаж.

І навпаки: коли лінія RSI загинається під рівнем 30 і перетинає його, і це збігається з корекцією вгору від рівня Фібо, потенційно це вдалий момент для відкриття угоди на покупку.

Читайте далі - Ковзна середня Форекс. Що це?

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити