Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Проста ковзна середня. Що таке SMA?

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Проста змінна середня

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Проста змінна середня (SMA), як зрозуміло з назви, є найпростішим типом ковзної середньої. Метод ковзної середньої і розрахунок SMA проводиться складанням цін закриття за період «Х» і діленням одержаної суми на число «Х». Незрозуміло?

Не хвилюйтеся, давайте розберемо метод ковзних середніх детальніше. Припустимо, ви вирішили розрахувати 5ти періодну просту ковзну середню SMA на годинному графіку. Вам потрібно скласти ціни закриття останніх 5-ти годин, а потім розділити отриману цифру на 5. От і все! Ви отримали середню ціну за останні 5-ть годин. Якщо з'єднати ці середні значення разом і накласти на графік, ви отримаєте ковзну середню з періодом 5. Метод ковзної середньої це легко, читайте далі і побачите все на прикладах.

Якщо б ви вирішили розрахувати 5 періодну ковзну середню на 10-хвилинному графіку, ви б склали ціни закриття останніх 5-ти 10-хвилинних свічок і також розділили б їх на 5ть. Абсолютно та ж послідовність дій для 30-хвилинного графіка. Складаємо ціни закриття останніх 5-ти свічок періодом 30 хвилин і ділимо на 5-ть. Навіть якщо ви візьмете 4х часовий графік...

Хоча в ручну вам нічого рахувати не доведеться, програма технічного аналізу зробить все за вас. А причина нашого занудства в тому, що ви все одно повинні знати, як працює індикатор, щоб без проблем його редагувати. Розуміння того, як працює індикатор форекс, дозволить вам налаштувати його під себе і адаптувати його під свою торгівельну стратегію, тому що ринкове середовище постійно змінюється.

Далі ви повинні розуміти, що, як і будь-який інший індикатор, метод простої ковзної середньої працюють з затримкою. Вся справа в тому, що середні розраховуються на основі минулої цінової історії і ви можете бачити як ціна вела себе в минулому, і зробити висновки про загальний напрямок ціни в майбутньому. Зверніть увагу: ковзні середні не зроблять з вас ринкового екстрасенса.

Тепер давайте подивимося, як ковзні середні згладжують ціни.

 SMA

 

Вище часовий графік ... , ми наклали на графік 3 різних простих ковзних середніх SMA (simple moving average). З графіка видно, що чим довший період середньої, тим більше вона відстає від ціни. Зверніть увагу , як 60 SMA відстає від 30 і 5 SMA. так відбувається тому, що 60 індикатор SMA складає 60 останніх цін закриття і ділить їх на 60. Чим довший період середньої, тим повільніше вона реагує на зміни цін.

Метод ковзної середньої дає можливість на даному графіку показувати досить повну ринкову картину. Тут ми бачимо, що в валютній парі є тенденція. Замість того, щоб просто дивитися на графік ціни, ми можемо подивитися на динаміку ціни більш ширше і оцінити майбутній напрям руху ціни. Ми можемо визначити домінуючий тренд, висхідний або спадний, а можливо на ринку зараз боковик і наші середні нам теж про це скажуть.

У методі ковзної середньої є одна проблема. Вона сприйнятлива до ринкових шипів і коли на графіку з'являється шип (свічка з дуже довгою тінню), ви можете отримати помилковий сигнал. Ми б подумали, що починається новий тренд, але насправді нічого не сталося. У наступному уроці ми представимо вам ще один тип ковзної середньої, який допоможе уникнути даної проблеми. Сподіваємося стало зрозуміло, що метод ковзної середньої застосовується для статистики та економіки і цьому немає нічого складного.

Переваги та недоліки мувінга SMA

Вивчаючи торговий інструмент SMA, слід мати на увазі, що крім позитивності, даний індикатор має і ряд негативних якостей. Для початку розповімо про переваги МА:

  • Простота у вивченні і застосуванні.
  • Відмінний додатковий інструмент для торгової стратегії, який фільтрує сигнали.
  • Показує всі ситуації на ринку, застосовує кілька категорій сигналів.
  • Відмінні і чіткі сигнали.

До недоліків SMA можна віднести наступні характеристики:

  • Мувінг важко застосовувати в якості самостійного індикатора через наявність безлічі помилкових сигналів.
  • Існує зворотне співвідношення помилкових пробоїв до вибраного періоду. А саме-помилкових пробоїв з'являється тим більше, чим менше вибирається період.

Якщо узагальнювати вищесказане, варто відзначити, що, на жаль, даний інструмент не ідеальний і не дає гарантованого результату. Ідеальних інструментів зі стовідсотковою ефективністю на ринку Форекс на даний момент не існує.

Читайте далі - Експоненціальна ковзна середня (EMA)

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити