Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Експоненціальна ковзна середня (EMA)

Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Експоненціальна ковзна середня (EMA)

Як ми говорили в попередньому уроці, прості ковзні середні можуть досить сильно спотворюватися шипами, на відміну від експоненціальної ковзної середньої. Давайте почнемо з прикладу. Давайте розрахуємо просту ковзаючу середню форекс з періодом 5 на денному графіку USD/CHF.

Останні 5 цін закриття

 День 1  0.8721
 День 2  0.8796
 День 3  0.8864
 День 4  0.8839
 День 5  0.8923

Тепер давайте розрахуємо просту ковзну середню:

 (0.8721+0.8796+0.8864+0.8839+0.8923)/5 = 0.8828

Тепер давайте уявимо, що протягом 2-го дня на ринок надійшли новини, які обвалили USD/CHF. Валютна пара знизилася до рівня 0.8650. Давайте подивимося, як це відіб'ється на нашій середній.

 День 1  0.8721
 День 2 0.8650
 День 3  0.8864
 День 4  0.8839
 День 5  0.8923

Давайте знову розрахуємо нашу середню: (0.8721+0.8650+0.8864+0.8839+0.8923)/5 = 0.8799

В результаті значення нашого середнього знизилася, хоча це сталося тільки в день 2 і було викликано поганим економічним звітом. Цим прикладом ми хочемо показати вам, що разова зміна ціни, може суттєво перекручувати ковзну середню форекс і як наслідок, наше сприйняття ринку. Тобто, проста змінна середня занадто проста для нас. А чи є спосіб, щоб відфільтрувати дані цінові спотворення? Звичайно є! І ми готові показати його вам!
Нижче представлена експоненціальна змінна середня формула розрахунку.

Експоненціальна змінна середня (ЕМА) надає кожному значенню в розрахунку певну вагу, причому великі ваги надаються цінами більш нових періодів. У нашому прикладі найбільшу вагу набув би 5й день, потім 4й і т. д. Це означало б, що шип 2го дня мав би меншу вагу і не мав би такого ефекту, як при розрахунку простої середньої. Насправді, це дуже важливо, адже ми робимо більший акцент на тому, що трейдери робили недавно. Тепер давайте подивимося на графік USD/JPY і порівняємо два типи середніх.

EMA

Червона лінія (30 EMA), знаходиться ближче до ціни, ніж синя лінія (30 індикатор SMA). Це означає, що експоненціальна змінна середня більш точно представляє ціновий рух, ніж проста середня. Напевне ви здогадуєтеся, чому так відбувається! Так відбувається тому, що експоненціальна змінна середня ЕМА робить більший акцент на недавньому ціновому русі. А якщо ви торгуєте, то для вас більш важливо, що трейдери робили вчора, а не тиждень тому.

Застосування експоненціальної ковзної середньої в трейдингу

EMA найчастіше використовується в комбінації з іншими індикаторами, так як навіть найсильніші сигнали, що генеруються тільки ковзної середньої, можуть не бути точними і достатніми для відкриття угоди.

Як застосовують індикатор в трейдингу:

  • У торгових стратегіях - комбінуючи з іншими індикаторами, хвильовим або японським свічковим аналізом і т. д.
  • З метою визначення поточного тренда.
  • Для знаходження місць установки Stop-Loss.
  • Для отримання торгових сигналів після перетину ліній ковзних середніх.
  • В якості зон підтримки / опору.

EMA добре визначає поточний тренд на ринку. Так, якщо панує бичачий, то індикатор дивиться вгору і поточна вартість розташована вище його, а експоненціальна Середня меншого періоду знаходиться вище ЕМА більшого періоду.

Вірно обраний період експоненціальної середньої під використовуваний таймфрейм покаже рівні підтримки / опору. Для обмеження збитків стоп-лоссом наказ виносять за межі індикатора, пам'ятаючи про локальні екстремуми.

Часто трейдери сприймають момент перетину ліній на різних таймфреймах потужним сигналом на вхід в ринок, але це невірно, так як ковзаючі середні запізнюються (особливо якщо спостерігається бічний тренд).

Найкраще індикатор "експоненціальне ковзне середнє" використовувати для графіків до Н4 (для МТ4, в Quik можуть бути інші настройки). На цьому проміжку найточніше будуть відображатися ціни і потрібні показники.

Головні особливості ЕМА (в порівнянні зі звичайною ковзної середньої):

  • Налаштування забезпечує більше число сигналів, підвищується чутливість до змін ціни.
  • Всі сигнали потрібно фільтрувати, так як підвищується і число помилкових спрацьовувань.
  • У ЕМА точність все одно вище в порівнянні з SMA з меншим періодом, наприклад (навіть за умови зменшення значення параметра і підвищення чутливості і числа сигналів, SMA не дає такого результату, як ЕМА).

ЕМА вважається найбільш ефективним з аналогічних інструментів.

Читайте далі - SMA проти EMA

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити