Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стратегія на ковзних середніх. Як на них торгувати?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Стратегія на ковзних середніх

А ви чули про стратегії ковзної середньої? Зараз ви взнаєте, як з допомогою стратегії на основі ковзних середніх визначити тренд.

Для цього досить додати кілька середніх на графік і оцінити ринкову ситуацію. Але чи можуть визначити середні коли тренд закінчується і на ринку може виникнути його розворот? Звичайно, можуть! І ви обов'язково повинні знати як.

Все що вам потрібно зробити, так це додати дві середні на графік і чекати, коли вони перетнуться. Коли середні перетинаються, це сигнал про завершення тренда і можливий розворот тенденції, що дає вам можливість відкрити прибуткову угоду. Таким чином ми отримали стратегію ковзних середніх.

Давайте подивимося, як стратегія на середніх ковзних виглядає на 4-х годинному графіку GBP/USD

До початку травня валютна пара перебувала у хорошому висхідному тренді і зафіксувала максимум на позначці 1.6745 перед розворотом в низ. На початку травня ми побачили, що 15 ЕМА перетнула 30 ЕМА зверху вниз.

Що ж сталося потім по стратегії на ковзних середніх? По валютній парі почався спадний тренд!

Якби ви відкрили коротку позицію на перетині ковзних середніх, ви б заробили більше 400 пунктів. Звичайно, не кожна позиція буде приносити вам прибуток, іноді ваш профіт буде набагато скромніше, а іноді ви будете отримувати і збитки. Тому ми повинні розглянути план розміщення захисної зупинки і фіксації прибутку. Адже ми не можемо торгувати без плану.

Багато трейдерів просто закривають позицію, коли середні роблять таке перетинання або коли ціна пройшла проти позиції певну кількість пунктів. Наприклад, один відомий трейдер відкривав позицію на перетині середніх і ставив стоп-лосс на 150 пунктів, на всякий випадок. Адже ми не можемо знати заздалегідь, коли буде наступний перетин, і все може закінчитися великими збитками.

Одна неприємна річ при торгівлі на перетині середніх полягає в тому, що вони працюють добре, коли на ринку є тренд і працюють погано, коли ринок знаходиться у флеті. У цьому випадку, ви будете бачити багато перетинів, і при цьому тренд розвиватися не буде.

Як підібрати період для торгівлі по ковзної середньої

Це дуже популярне питання серед початківців трейдерів. Мені допомогло розуміння простого факту: період середньої — це кількість свічок на таймфрейме, за яким буде проводитися розрахунок формули (про що я писав в теоретичній частині на початку статті). Приклад:

MA (12) на 5-хвилинному інтервалі — середні значення за 60 хвилин, тобто 1 годину, вона дорівнює MA (4) на 15-хвилинному, MA (2) на 30-хвилинному і т. д.

MA (288) на 5-хвилинках - середнє значення за 1 добу, що дорівнює MA (24) на годинному і MA (6) на 4-годинному інтервалі.

По суті період середньої залежить від того, наскільки довго ви готові утримувати угоду. Припустимо планується тримати угоду 1 годину, тоді нам підійде MA (12) на 5-хвилинному графіку, адже це середні ціни за 60 хвилин. В іншому випадку, хочемо тримати позицію 1-2 тижні, для цього якраз підходить EMA (7) і EMA (14) на D1, але по суті правильніше використовувати періоди 5 і 10, тому що торгових днів тільки 5 в тижні, а вихідні пропускаються на графіках зазвичай.

Ще простіше вибирати популярні круглі цифри для періоду MA: 10, 20, 50, 100, 150, 200 і т.д. Найвідомішими стали значення 100 і 200, по ним орієнтуються безліч технічних аналітиків в професійних джерелах за кордоном (наприклад, в Bloomberg та інших).

Читайте далі - Полоси Боллінджера

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити