Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатор MACD

Останнє оновлення: П'ятниця, 19 серпня 2022 Автор: Артем Чернета

Індикатор MACD

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! MACD – це акронім від Moving Average Convergence Divergence. Індикатор MACD заснований на стратегії ковзних середніх і використовується для визначення тренду.

 За допомогою цього індикатора MACD ми можемо сказати, який зараз тренд на ринку - бичачий чи ведмежий. Врешті-решт, визначення тренда - це основа для заробітку на валютному ринку ФОРЕКС.

Індикатор MACD, опис нижче.

MACD

При налаштуванні форекс індикатора MACD ви будете використовувати три параметра:

  • Перший параметр - кількість періодів більш повільної середньої
  • Другий параметр - кількість періодів більш швидкої середньої
  • Третій параметр - це період середньої, яка розраховується на основі різниці між повільною та швидкою середньою

Індикатор MACD з двома лініями

Як користуватися індикатор MACD в торгівлі? Налаштування індикатора MACD за замовчуванням є параметри «26,12,9» і ось як слід інтерпретувати ці параметри:

Перший параметр 26 – це період більш повільної ковзної середньої. Другий параметр 12 – це період більш короткою ковзної. Параметр 9 показує довжину середньої, яка згладжує різницю між повільної та швидкої ковзаючими (Ця різниця показується у вигляді синіх вертикальних стовпців на гістограмі).

Є поширена помилка, яка стосується червоної лінії індикатора MACD. Це червона лінія є ковзної середньої, яку ми вказували в третьому параметрі. Але ця змінна середня не згладжує саму ціну, а вона згладжує різницю між повільної та швидкої ковзаючими, яку ви можете бачити у вигляді гістограми. Кажучи простіше, це середня самої гістограми.

Щоб розрахувати один стовпець гістограми потрібно відняти з швидкою середньої повільну. У нашому випадку від середньої з періодом 12 потрібно відняти значення середньої з періодом 26. Якщо середня з періодом 12 вище середньої з періодом 26, то стовпці будуть розташовуватися вище нульової лінії. Якщо ж середня з періодом 12 нижче середньої з періодом 26, то стовпець буде розташовуватися нижче нульової лінії.

Далі, якщо 12 змінна перетинає 26 ковзну знизу вгору, то у вікні індикатора MACD ми побачимо, як гістограма перетинає нульову лінію теж знизу нагору. Далі, якщо ринок продовжує зростання, а швидка і повільна середні продовжують розходитися, стовпців гістограми продовжують збільшуватися. Це називають розбіжністю ковзних середніх. Якщо ж навпаки, 12 середня починає наближатися до 26 ковзної, то у вікні індикатора MACD ми побачимо, як стовпців гістограми зменшуються в розмірі. Це називають сходженням ковзних середніх або конвергенцією.

На цьому ми закінчимо з теорією і давайте подивимося, чим цей індикатор може бути корисний для нас.

Торгівля з допомогою індикатора MACD

Оскільки ми маємо дві середні з різними швидкостями, більш швидка середня буде реагувати на зміну цін швидше повільної. Коли почне формуватися новий форекс тренд, швидка середня почне наближатися до більш повільної і в кінцевому рахунку перетне її. У вікні індикатора MACD ми побачимо, що гістограма перетнула нульову лінію. Це говорить нам про формування на ринку нового тренда.

MACD

Вище на графіку видно, що спочатку швидка лінія знаходилася під повільною і правильно ідентифікувала спадний тренд, але потім середні почали сходиться і стовпців гістограми почали зменшуватися. Коли ковзні перетнулися, гістограма на якийсь момент зникла. Так сталося тому, що різниця між середніми дорівнювала нулю. Потім ми бачимо, що швидка середня з'явилася над повільною і стовпців гістограми з'явився вище нульової лінії. Це стало сигналом того, що на ринку починає розвиватися висхідний тренд.

Давайте подивимося, що показує індикатор macd і, що сталося далі.

macd

На годинному графіку GBP/USD ми бачимо, що швидка середня перетнула більш повільну знизу вгору, а гістограма перетнула нульову лінію знизу вгору. Це говорить про те, що тенденція до зниження підходить до кінця і ймовірно формування висхідного тренда. З того моменту фунт виріс практично на 400 пунктів, уявіть собі, і все це завдяки форексу індикатору MACD!

Однак у індикатора MACD є і недолік, так як середні відстають від ціни, тому що вони відображають динаміку минулого, тому і MACD зі своїми сигналами часто трохи запізнюється. Тим не менш, даний індикатор користується великою популярністю серед трейдерів, і ми до нього не раз повернемося в наших наступних уроках.

Відео

Читайте далі - Індикатор PARABOLIC SAR (Параболік)

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити