Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трендовий індикатор PARABOLIC SAR (Параболік)

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трендовий індикатор PARABOLIC SAR

У попередніх уроках ми розглядали індикатори, які, головним чином зосереджені на тому, щоб ловити початок нових трендів. Але не менш важливим для нас є, як нам ідентифікувати закінчення тренда. Адже, що означає своєчасний вхід, без своєчасного виходу?

PARABOLIC

Один з індикаторів, який може допомогти нам визначити точку, де тренд може закінчитися називається індикатор Parabolic SAR. Параболік поміщає точки на графіку, які вказують на потенційні місця розвороту тренда Форекс. На графіку вище видно точки, які розташовуються над графіком, коли на ринку спадний тренд, які переходять під графік, коли тренд розгортається і стає висхідним.

Parabolic SAR – це один з найбільш популярних індикаторів технічного аналізу. Його творцем є У. Вайлдер, який вперше показав його народу у своїй книзі «Нові концепції у технічних торгівельних системах». В самій назві використовується абревіатура SAR – Stop and Reverse, що в перекладі означає «зупинка і розворот». Відповідно, вже сама назва говорить, що з себе представляє даний інструмент.

Його автор, створюючи даний індикатор, переслідував мету повністю усунути запізнювання в технічних інструментах. І так, у нього дійсно це вийшло.

Перед тим, як користуватися Parabolic SAR, необхідно, звичайно, вивчити всі його особливості, чім ми з Вами і займемося в даній статті. Побудова даного індикатора Форекс відбувається безпосередньо на графіку ціни, але найголовніша особливість – він дійсно має вигляд параболи, про що, власне кажучи, і свідчить його назва.

Торгівля за Параболіком вимагає одного, але обов'язкового правила – на ринку повинна бути присутня тенденція.

Прочитавши опис індикатора Parabolic SAR, Ви здивуєтеся, так як він має дійсно незвичайну функцію – він вказує не точку входу в ринок, а точку виходу з нього. Власне, це і є основною його відмінністю від інших інструментів.

Розрахунок показників Параболік САР

Даний індикатор здійснює розрахунок, використовуючи одночасно кілька формул, які відповідають і за довгі, і короткі позиції. Сьогодні ми розглянемо всі ці формули.

Довгі позиції

Формула має наступний вигляд:

SARi = (HIGHi-1 – SARi-1) * AF + SARi-1, де

 • SARi – певне значення параболік, використане для певного періоду.
 • HIGHi-1– більше значення ціни за минулий період.
 • SARi-1 – значення параболік, використане для минулого періоду.
 • AF – фактор прискорення.

Короткі позиції

Формула має наступний вигляд:

AF = 0.2 + i * 0.02, де

 • AF – фактор прискорення, який постійно дорівнює 0.2
 • I – період
 • 0.02 – це крок зміни ціни.

Опис індикатора Parabolic SAR

Найпростіший опис Параболік САР – це технічний інструмент, який проводить аналіз трендових ринків. Як ви пам'ятаєте, будується він відразу ж на графіку ціни. Принцип його роботи дуже сильно схожий на індикатор «Ковзна середня», але з великою різницею – індикатор рухається з великим прискоренням, змінюючи своє розташування до цін. Якщо на ринку панує висхідний тренд, то сам індикатор буде розташовуватися під ціною, а на низхідному, відповідно, над.

Ціна перетнула Параболік? Це означає, що ми стаємо свідками розвороту індикатора, всі наступні значення знаходяться, відповідно, на звороті щодо ціни. А точка відліку буде переміщена на мінімум/максимум ціни за минулий відрізок часу.

Така торгівля за Параболіком, а саме за його розворотом, означає, що на ринку відбулася корекція або розворот тенденції.

Як користуватися Parabolic SAR?

Даний інструмент технічного аналізу, як Ви пам'ятаєте, говорить про те, коли потрібно вийти з ринку – адже найголовніше в тому, що у нього дійсно це виходить, він дає точну інформацію. Кілька прикладів: якщо у Вас відкрита довга позиція, то угоду необхідно закрити в момент перетину ціни індикатора зверху-вниз. Якщо ж позиція коротка, то ціна повинна спочатку перетнути лінію індикатора знизу-вгору, після чого Ви закриваєте позицію.

Торгівля за Параболіком – це хоч і не самий складний, але досить трудомісткий процес. Вам постійно потрібно спостерігати за тим, в який бік розташовується індикатор, а позиції повинні бути відкриті тільки ті, які знаходяться на шляху його руху.

Багато трейдерів, в надії полегшити торгівлю, так само застосовують індикатор Трейлінг Стоп. Тут же можна зазначити, що користуються популярністю і іншого роду трендові індикатори – таким чином, трейдер отримує додатковий сигнал, який підтвердить показання Параболіку.

Опис індикатора Параболік САР, а саме його особливості, в черговий раз підтверджує, що технічний індикатор ADX є відмінним помічником у роботі Параболік.

Чим же він такий хороший? Саме ADX дасть Вам абсолютно всю повну інформацію про амплітуду ціни – це допоможе найбільш точно визначити тенденцію.

Якщо ж бачиться сильна амплітуда, то чекайте сильних змін, якщо слабка – ринок, швидше за все, залишиться у флеті.

Необхідно також враховувати, що індикатор ADX не повинен досягати 50 пунктів (і вище), тому що це буде говорити про зміну тренда. Тому, перед тим, як користуватися Parabolic SAR разом з ADX, Вам необхідно запам'ятати деякі важливі моменти:

 1. Якщо Ви бачите значення від 0 до 25, то зараз «слабкий» ринок – він буде перебувати в бічному русі.
 2. Якщо значення перевищують 25, то на ринку досить сильні тренди – Ви можете сміливо торгувати.
 3. Якщо значення знаходяться вище 30 пунктів, то знайте – ринок дуже «сильний». Перед тим, як користуватися Parabolic SAR, якщо Ви побачите саме ці значення – вони найбільш сприятливі для торгівлі.

Ціна і тимчасові проміжки (таймфрейм) – це те, на чому ґрунтуються розрахунки індикатора Параболік САР. Правильне його використання дозволить Вам не тільки знайти точку виходу з угоди, але і точку входу, а також правильну зону для установки Стоп Лосс.

Необхідно також згадати, що цей індикатор є стандартним для Метатрейдер 4. А сам він виглядає як набір точок, що мають певну спрямованість. Нижче представлено зображення того, як він виглядає на графіку.

SAR

Даний індикатор сміливо можна назвати універсальним – вивчивши опис Параболік САР, Ви побачите, що він дозволяє ще й виявити нинішню тенденцію і точки, де відбудеться розворот ціни. Він стане незамінним помічником у торгівлі, якщо Ви будете його правильно використовувати.

Параметри Parabolic SAR

Не зайвим буде згадати також про те, що його налаштування дуже гнучкі в зміні. Спробуємо детальніше розглянути опис індикатора Параболік САР, щоб виділити найбільш важливі параметри.

У налаштуваннях нам представлено всього 2 пункти, а саме:

 1. Крок – це і є фактором прискорення (FA), про який ми неодноразово говорили.
 2. Максимум.

FA дозволить нам визначити «чутливість» інструменту. У чому полягає її особливість? Все просто – реакція на зміну ціни. Якщо Ви бачите, що індикатор досягає якої-небудь точки екстремуму, то це означає, що індикатор змінює своє значення.

А ось максимум відповідає за, так зване, пристосування інструмента на піках ціни.

Три поради у використанні індикатора Parabolic SAR

 1. Будь-який сигнал індикатора говорить трейдеру про те, що зараз потрібно встановити стоп ордери. На жаль, Параболік не обійшла доля «запізнювання», тому, відкриваючи позицію, не забувайте про Стоп Лосс, на який вказав Параболік.
 2. Якщо ви помітили наближення лінії індикатора безпосередньо до цінового графіку – негайно виставляйте рівень прибутку.
 3. Кажуть, що Параболік САР найбільш ефективний саме на «великих» таймфреймах. Відповідно, проблема малих в тому, що вони створюють величезну кількість ринкового шуму – майте це на увазі.

Відео

Читайте далі - Стохастик - індикатор Форекс

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити