Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Розворотні патерни: подвійне дно і подвійна вершина

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

подвійне дно і подвійна вершина

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті ми розповімо про такі патерни Форекс, як подвійна вершина та подвійне дно.

Подвійна вершина Форекс

Подвійна вершина це розворотний патерн, який формується на вершині висхідного тренда. Даний розворотний патерн формується, коли ціна досягає якогось сильного рівня опору і не в змозі пробити цей рівень. Після першої спроби тестування, ціна відкочує вниз, але незабаром повторно тестує цей рівень. Якщо ціна відкочує від рівня опору другий раз – подвійна вершина сформована.

Форекс для початківців і уроки прибуткової торгівлі

подвійна вершина

Подивіться на графік вище. Після сильного руху вгору, на графіку сформувалися два піки або вершини, тобто розворотний патерн. Зверніть увагу, що роблячи другий рух нагору, ціна так і не змогла пробити рівень першої вершини. Це сильний сигнал на розворот тренда, тому що, графік вказує на те, що тиск покупців ослаб, і ведмеді цілком можуть перехопити ініціативу. Якщо б ми прийняли рішення відкрити коротку позицію, то ми б розмістили ордер на продаж нижче лінії шиї, тому що пробій лінії шиї говорить про підтвердження розвороту тренду.

подвійна вершина

Нічого собі! Ми як екстрасенси ринку, заздалегідь знаємо, куди піде ціна. На графіку видно, що після пробою лінії шиї відбувся розворот тренда і ціна почала стрімко знижуватися.

Пам'ятайте, що подвійна вершина – це розворотний патерни тренда, тому, щоб знайти дану модель, спочатку треба знайти сильний висхідний тренд. Також зверніть увагу, що розмір подальшого зниження був таким же, як висота попереднього руху.

Подвійне дно Форекс

Подвійне дно форекс тренду також є моделлю розвороту тренда, але якщо ми помітили її на графіку, ми будемо купувати, а не продавати. Дані розворотні свічкові патерни виникають, коли на ринку домінують ведмеді, і ми спостерігаємо спадний тренд, під час розвитку якого формуються два дна.

подвійне дно

На графіку вище показаний приклад подвійного дна форекс. Після передувавшого спадного тренда, ціна сформувала дві підстави, тому що натрапила на якусь сильну підтримку. Друге дно не змігло пробити перше, що свідчило про зниження пропозицій на продаж і швидкий розворот тенденції.

подвійне дно

Ви це бачите! Ціна пробила лінію шиї і показала непогане зростання. Висота руху наверх така ж, як і при формуванні подвійного дна. По суті, подвійне дно є дзеркальним відображенням подвійної вершини, і ви також повинні шукати її, коли на ринку є сильний спадний тренд.

Чи можна застосовувати подвійні дно і вершини в крипто торгівлі?

Безумовно так! Ці два шаблони універсальні, і вони добре працюють на всіх ринках, включаючи криптовалюту. Проте, частота появи цих патернів може бути нижче, ніж, наприклад, на ринку форекс. Однак вони мають однакову значимість, коли ви помічаєте їх на графіку.

Трейдери криптовалют дуже покладаються на технічний аналіз, і графічні патерни можуть давати найпотужніші сигнали. Особливо так виходить в поєднанні з технічними індикаторами. Проте, крипто трейдери повинні бути більш обережними, враховуючи, що криптовалюта вельми волатильні і непередбачувані.

Різниця між подвійним дном і подвійною вершиною

Немає ніякої фундаментальної різниці між подвійною вершиною і подвійним дном, за винятком того, що вони є повною протилежністю. Іншими словами, те, що вірно для биків у випадку подвійного дна, вірно і для ведмедів в разі подвійної вершини, оскільки останній є ведмежим сигналом розвороту.

Подвійна вершина складається з двох максимумів, розташованих відносно на одному рівні, і вирізу, який в цей час являє собою локальну підтримку.

При торгівлі криптовалютою на великих часових проміжках підхід для кожного патерну може відрізнятися, так як подвійне дно повинно з'являтися частіше, враховуючи, що кріпторинок прагне до розширення.

Переваги та недоліки

Найцікавіше про ці два шаблони полягає в тому, що вони ефективні на декількох часових проміжках, будь то M15, H1, H4 або D1. Таким чином, ними можуть користуватися як денні трейдери, так і свінг трейдери і навіть позиційні трейдери. Вони також є універсальними шаблонами, які добре працюють з акціями, валютними парами, сировинними товарами та криптовалютами.

Як і будь-який інший технічний патерн, у них є свої показники, але вони також мають свої недоліки. Головний недолік полягає в тому, що ні подвійна вершина, не подвійне дно не можуть гарантувати закріплення знову сформованого тренда. Наприклад, у випадку з подвійним дном Ведмеді можуть штовхнути ціни вниз втретє і навіть спробувати пробитися нижче підтримки. Таким чином, трейдери повинні використовувати такі інструменти управління ризиками, як стоп-лосс.

Помилки, яких варто уникати

Одна з головних помилок тих, хто торгує з подвійним дном, полягає в тому, що відразу після прориву ціни вище лінії вирізу патерну вони відкривають лонг. У цьому випадку, якщо ви не будете обережні, ви можете в кінцевому підсумку торгувати проти більшого тренда. Якщо ринок знаходиться в середині сильного ведмежого руху і формує "маленький" патерн подвійного дна, він, швидше за все, проігнорує його і продовжить свій загальний спадний тренд.

Щоб уникнути цього, ви повинні додати ковзаючу середню (MA) з періодом 20. Якщо ціна знаходиться нижче МА, ви не повинні купувати на прориві лінії вирізу. При торгівлі подвійною вершиною ціна не повинна бути вище МА з періодом 20.

Отже, якщо ви будете дотримуватися згаданих правил, ви, швидше за все, зможете досягти значних результатів з цими шаблонами, навіть якщо ви новачок. Однак обов'язково потренуйтеся на демо-рахунку, перш ніж торгувати реальними коштами.

Управління ризиками

Хоча подвійна вершина і подвійне дно є одними з найнадійніших моделей на графіку, вони не можуть гарантувати розворот тренда у всіх випадках. Щоб уникнути значних втрат, які можуть вплинути на весь ваш баланс, ви повинні застосувати деякі основні методи зниження ризиків.

Найважливіший крок - це виставити стоп-лосс, який зменшить потенційний збиток, якщо ціна раптом рушить проти вас. Стоп-лосс повинен бути встановлений між проривом (вирізом) і опором (у випадку подвійної вершини) або підтримкою (у разі подвійного дна).

Щоб сприяти стабільності і зосередитися на довгострокових цілях, ви не повинні використовувати більше 1% свого балансу на один трейд. Це одне із золотих правил управління ризиками.

Однак, якщо ринок волатильний, і ви відчуваєте спокусу зірвати джекпот, на цей раз вам дійсно може пощастити, але вам не буде гарантована така ж удача в довгостроковій перспективі, якщо така практика перетвориться на звичку.

Висновок + відео

Подвійна вершина і подвійне дно - це кілька зручних і надійних графічних моделей, але їх успіх дійсно залежить від вашої здатності розуміти їх сигнали і використовувати їх для трейдів.

Щоб поліпшити свої торгові навички з цими графічними моделями, ви можете попрактикуватися на демо-рахунку або на минулих графіках. Не забувайте стежити за технічними індикаторами, особливо за тими, які вимірюють рівні перекупленності і перепроданості.

Читайте далі - Розворотні патерни: фігура голова і плечі

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити