Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Патерн: трикутники форекс (різновиди графічних моделей)

Останнє оновлення: Середа, 03 серпня 2022 Автор: Артем Чернета

трикутники форекс

В цій статті ми розповімо про різновиди графічних моделей такого патерну як - трикутник.

Що з себе представляє фігура трикутник?

Фігура трикутник - це патерн, сформований на ціновому графіку. Зазвичай він ідентифікується, коли вершини і підстави ціни рухаються назустріч один одному, як сторони трикутника. Коли верхній і нижній рівні трикутника взаємодіють з ціною, трейдери очікують можливого пробою. Таким чином, багато трейдерів, які торгують на пробій, використовують формації трикутника для пошуку точок входу.

На графіках можна побачити різні типи трикутників. Можна виділити:

  • Зростаючий і спадний трикутник.
  • Зростаючий і спадний клин.
  • Симетричний трикутник.
  • Бичачий і ведмежий клин.
  • Розширюється трикутник.

Перш ніж перейти до торгівлі трикутником, ви повинні зрозуміти різницю між існуючими формаціями. Далі ми докладніше розглянемо різні типи трикутників і відповідні їм торгові настройки. Як тільки ви оволодієте цими знаннями, ви зможете додати торгову стратегію фігури трикутник в свій торговий арсенал.

Симетричний трикутник форекс

Симетричний трикутник форекс – це графічна модель, де нахил максимумів і мінімумів сходяться між собою в одну точку, тому дана модель за зовнішнім виглядом має форму трикутника. По суті, ринок робить більш низькі максимуми і більш високі мінімуми. Це означає, що ні продавці, ні покупці не можуть просунути ціну ні вгору, ні вниз і в розвитку тренда настає пауза. А якщо уявити цю ситуацію у формі битви між продавцями і покупцями, то це була б нічия. Це теж одна з форм консолідації.

трикутники форекс

Вище розглядається приклад симетричного трикутника форекс. Ми бачимо, що ні покупці, ні продавці не можуть просунути ціну в свою сторону. Коли це відбувається, ми отримуємо більш низькі максимуми і більш високі мінімуми.

Оскільки в симетричному трикутнику ці дві похилі лінії сходяться один з одним, це означає, що настає різка зміна ціни на валютну пару. Ми не можемо знати, в якому напрямку буде різкий пробій ціни, але ми можемо точно сказати, що ринок «спалахне» в результаті того, що одна із сторін здасться.

Як же ми можемо використовувати цю ситуацію у своїх цілях? Та дуже просто. Ми можемо розмістити відстрочені ордера на купівлю і продаж над верхньою і під нижньою межами форекс трикутника. Так як ми знаємо, що буде сильний рух ціни, але не знаємо, в який бік, при такій стратегії ми в будь-якому випадку будемо ринку, не залежно від того, куди він піде.

У цьому прикладі, якщо б ви розмістили відкладений ордер на покупку вище верхньої лінії трикутника, ви б відкрили хорошу прибуткову угоду. А відкладений ордер на продаж, який ми розмістили під нижньою межею трикутника, після пробою нагору треба було просто скасувати.

Форекс для початківців - уроки прибуткової торгівлі

Зростаючий трикутник форекс

Дана фігура технічного аналізу формується, коли є один горизонтальний рівень опору і серія підвищуючихся мінімумів. Зростаючий форекс трикутник формується, коли покупці довго не можуть пробити якийсь рівень, при цьому величина відскоку від рівня опору з кожною спробою знижується, тому і формується черга з більш високих мінімумів. На графіку ця фігура трикутник форекс виглядає наступним чином:

На графіку вище ми бачимо, як покупці тестують рівень опору і показують силу, тому що ціна робить більш високі мінімуми. Вони продовжують чинити тиск на рівень опору, в результаті чого незабаром має статися сильний рух ціни.

Головне питання тепер: «В якому напрямку буде пробій? Покупці зламають цей норовистий рівень опору, або він встоїть перед їх натиском?» Багато книг з технічного аналізу скажуть вам, що в більшості випадків покупці будуть вигравати бій з рівнем, і ціна подолає опір. Але з нашого досвіду - це не завжди так. Іноді рівень виявляється занадто сильним і покупцям не вистачає сил його пробити.

У більшості випадків ціна дійсно буде рухатися вгору і буде пробивати рівень опору, але ви повинні бути готові до будь-якого розвитку подій. Тому ми виставляємо відкладений ордер на покупку вище рівня опору і наказ на продаж під нижню межу трикутника форекс.

У цьому прикладі покупці програли битву і ціна пробила трикутник вниз. Зверніть увагу, що ціна пройшла вниз на відстань, рівну висоті сформованого трикутника. Якби ви встановили відкладений ордер на продаж під нижньою межею висхідного трикутника, ринок подарував би вам трохи прибутку.

Спадний трикутник форекс

Як ви напевно здогадалися, спадний трикутник є повною протилежністю висхідного трикутника. В низхідних трикутниках верхня лінія утворена серією знижуємих максимумів, а нижня межа утворена рівнем підтримки, який ніяк не може зламатися під натиском продавців.

На графіку вище ціна поступово показує більш низькі мінімуми, які говорять про те, що в даній ситуації продавці показують більше сили, ніж покупці. Тепер в більшості випадків, ціна проб'є рівень підтримки і піде нижче. Але нам, по суті, все одно куди піде ціна! Можливо рівень підтримки втримається і ціна відскочить від нього вгору, але ми точно знаємо, що буде сильний рух ціни і ми не хочемо пропускати можливість збільшити свій торговий рахунок. Тому ми розміщуємо ордер на продаж трохи нижче рівня підтримки і ордер на купівлю над верхньою лінією форекс трикутника.

В цьому випадку все закінчилося тим, що ціна пробила трикутник вниз. Як і в попередніх прикладах, ціна пройшла відстань, рівну висоті сформованого трикутника. Як ви можете бачити, патерн трикутників для трейдерів Форекс надає прекрасні торгові можливості і дані моделі володіють такими якостями, як простота і надійність, що дуже важливо для індивідуальних трейдерів.

Як можна поліпшити свої результати в торгівлі трикутників?

Перша і найважливіша річ - це таймфрейми, які ви будете використовувати. Тримайтеся подалі від низьких таймфреймів і внутрішньоденного шуму, який може виникнути в результаті незначних новинних подій і випадкових коливань ціни. Також на більш старших таймфреймах помилкові пробої набагато більш рідкісні.

У вас з'явиться набагато більше часу для прийняття торгових рішень. Ви будете менше хвилюватися і зможете спокійно знайти оптимальну точку входу і визначитися з цілями по взяттю прибутку.

Укладайте меншу кількість угод. Якщо ви торгуєте за денними таймфреймами і здійснюєте більше десяти угод на місяць, існує 90% ймовірність, що ви торгуєте занадто часто. Іншими словами, ви вибираєте кількість, а не якість. Коли мова заходить про кращі точки входу - їх завжди буде не так багато. З мого досвіду, це число коливається від трьох-чотирьох до, можливо, десяти протягом активного Місяця.

Перш ніж додавати трикутник в свій торговий арсенал, вам доведеться набратися терпіння. Не чекайте появи цієї фігури щотижня або навіть щомісяця. Однак при правильному співвідношенні ризику до прибутку потенційний дохід може виправдати всі ваші очікування.

Постійно відстежуйте свої результати, як хороші, так і погані. Відстежувати свої помилки набагато важливіше, ніж ваші успіхи. Незважаючи на те, що іноді це втомлює і навіть нудно, ведення торгового журналу є вирішальним кроком для становлення прибуткового трейдера.

Відео

Читайте далі - Рівні Півот

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити