Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Патерн: трикутники форекс (різновиди графічних моделей)

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

трикутники форекс

В цій статті ми розповімо про різновиди графічних моделей такого патерну як - трикутник.

Симетричний трикутник форекс

Симетричний трикутник форекс – це графічна модель, де нахил максимумів і мінімумів сходяться між собою в одну точку, тому дана модель за зовнішнім виглядом має форму трикутника. По суті, ринок робить більш низькі максимуми і більш високі мінімуми. Це означає, що ні продавці, ні покупці не можуть просунути ціну ні вгору, ні вниз і в розвитку тренда настає пауза. А якщо уявити цю ситуацію у формі битви між продавцями і покупцями, то це була б нічия. Це теж одна з форм консолідації.

трикутники форекс

Вище розглядається приклад симетричного трикутника форекс. Ми бачимо, що ні покупці, ні продавці не можуть просунути ціну в свою сторону. Коли це відбувається, ми отримуємо більш низькі максимуми і більш високі мінімуми.

Оскільки в симетричному трикутнику ці дві похилі лінії сходяться один з одним, це означає, що настає різка зміна ціни на валютну пару. Ми не можемо знати, в якому напрямку буде різкий пробій ціни, але ми можемо точно сказати, що ринок «спалахне» в результаті того, що одна із сторін здасться.

Як же ми можемо використовувати цю ситуацію у своїх цілях? Та дуже просто. Ми можемо розмістити відстрочені ордера на купівлю і продаж над верхньою і під нижньою межами форекс трикутника. Так як ми знаємо, що буде сильний рух ціни, але не знаємо, в який бік, при такій стратегії ми в будь-якому випадку будемо ринку, не залежно від того, куди він піде.

У цьому прикладі, якщо б ви розмістили відкладений ордер на покупку вище верхньої лінії трикутника, ви б відкрили хорошу прибуткову угоду. А відкладений ордер на продаж, який ми розмістили під нижньою межею трикутника, після пробою нагору треба було просто скасувати.

Форекс для початківців - уроки прибуткової торгівлі

Зростаючий трикутник форекс

Дана фігура технічного аналізу формується, коли є один горизонтальний рівень опору і серія підвищуючихся мінімумів. Зростаючий форекс трикутник формується, коли покупці довго не можуть пробити якийсь рівень, при цьому величина відскоку від рівня опору з кожною спробою знижується, тому і формується черга з більш високих мінімумів. На графіку ця фігура трикутник форекс виглядає наступним чином:

На графіку вище ми бачимо, як покупці тестують рівень опору і показують силу, тому що ціна робить більш високі мінімуми. Вони продовжують чинити тиск на рівень опору, в результаті чого незабаром має статися сильний рух ціни.

Головне питання тепер: «В якому напрямку буде пробій? Покупці зламають цей норовистий рівень опору, або він встоїть перед їх натиском?» Багато книг з технічного аналізу скажуть вам, що в більшості випадків покупці будуть вигравати бій з рівнем, і ціна подолає опір. Але з нашого досвіду - це не завжди так. Іноді рівень виявляється занадто сильним і покупцям не вистачає сил його пробити.

У більшості випадків ціна дійсно буде рухатися вгору і буде пробивати рівень опору, але ви повинні бути готові до будь-якого розвитку подій. Тому ми виставляємо відкладений ордер на покупку вище рівня опору і наказ на продаж під нижню межу трикутника форекс.

У цьому прикладі покупці програли битву і ціна пробила трикутник вниз. Зверніть увагу, що ціна пройшла вниз на відстань, рівну висоті сформованого трикутника. Якби ви встановили відкладений ордер на продаж під нижньою межею висхідного трикутника, ринок подарував би вам трохи прибутку.

Спадний трикутник форекс

Як ви напевно здогадалися, спадний трикутник є повною протилежністю висхідного трикутника. В низхідних трикутниках верхня лінія утворена серією знижуємих максимумів, а нижня межа утворена рівнем підтримки, який ніяк не може зламатися під натиском продавців.

На графіку вище ціна поступово показує більш низькі мінімуми, які говорять про те, що в даній ситуації продавці показують більше сили, ніж покупці. Тепер в більшості випадків, ціна проб'є рівень підтримки і піде нижче. Але нам, по суті, все одно куди піде ціна! Можливо рівень підтримки втримається і ціна відскочить від нього вгору, але ми точно знаємо, що буде сильний рух ціни і ми не хочемо пропускати можливість збільшити свій торговий рахунок. Тому ми розміщуємо ордер на продаж трохи нижче рівня підтримки і ордер на купівлю над верхньою лінією форекс трикутника.

В цьому випадку все закінчилося тим, що ціна пробила трикутник вниз. Як і в попередніх прикладах, ціна пройшла відстань, рівну висоті сформованого трикутника. Як ви можете бачити, патерн трикутників для трейдерів Форекс надає прекрасні торгові можливості і дані моделі володіють такими якостями, як простота і надійність, що дуже важливо для індивідуальних трейдерів.

Читайте далі - Рівні Півот

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити