Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Хто такий трейдер і чим він займається? Професія біржового спекулянта!

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

трейдер

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Цього разу хочу розповісти вам, хто такий трейдер і чим він займається. Для початку, дам коротеньке визначення.

Хто такі трейдери?

Трейдер – це біржовий спекулянт, який отримує прибуток не з виробництва певного роду товарів чи послуг, а з безпосередньої торгівлі. Трейдери купують дешевше і продають дорожче, або укладають між собою контракти на підвищення або зниження курсу активу.

Якщо вас напружує слово «спекулянт», то ви, мабуть, були виховані за часів Радянського Союзу. Але повірте, істинний сенс даного поняття далеко не той, який приписують йому комуністи. Спекуляція в розвинених капіталістичних країнах – це цілком законна діяльність, спекуляцією займаються люди з різних соціальних класів, починаючи самими нижчими і закінчуючи олігархами з вписок Forbes. Принаймні, так відбувається в США, розвинених європейських країнах, дуже сподіваюся, що незабаром буде і в Україні. Що стосується користі від спекулянтів, то вона також присутня, адже саме вони підтримують реальний попит на валюту і акції, не дають національним банкам вертіти ринкову вартість, як вони хочуть, а в деяких випадках допомагають підприємцям страхувати свої ризики. Останнє відбувається тоді, коли бізнесмен укладає зі спекулянтом ф'ючерсний контракт.

Де працює трейдер?

По суті, трейдери можуть працювати в різних місцях, бути самостійними або найматися в інвестиційні компанії або навіть до брокерів. Я ж зараз більше буду говорити за одиночних трейдерів, які працюють на себе. Торгувати вони можуть в наступних місцях:

 1. Найбільш традиційний і, поки що, поширений варіант – це фондова біржа. Думаю, мало хто не бачив її в дії з фільмів, новин або картинок в інтернеті. Але фондова біржа – це не тільки будівля на Уолл-стріт, доверху забита трейдерами. Фондова біржа – абстрактне поняття, що позначає місце, де купуються і продаються цінні папери або укладаються контракти (ф'ючерси, опціони). Отримати доступ до неї людина може безпосередньо з будівель біржі, які розташовуються у великих бізнес-центрах по всьому світу (Лондон, Гонконг, Нью-Йорк), за допомогою інтернету або через брокерські компанії.
  По суті, перші трейдери торгували саме акціями на фондовій біржі, тоді, коли капіталізм тільки зароджувався, з'являлися перші американські олігархи, які зробили стан на трейдингу. Їх історії, цілком можливо, я розповім в іншій статті, але якщо вам дуже цікаво, можете пошукати потрібну інформацію в інтернеті. Вивчення історій успіху сучасних мультимільярдерів буде дуже повчально, ви зможете зрозуміти, яких висот може досягти професійні і цілеспрямовані трейдери.

 2. Пізніше з'явився ринок Форекс, де великі банки та інвестори торгували валютою. Спочатку туди допускалися тільки заможні люди та організації, однак зараз будь-який бажаючий може скористатися послугами брокера Форекс і поторгувати в режимі онлайн прямо зі свого комп'ютера. Скажу відразу, тут складно, на відміну від біржі бінарних опціонів, заробити вийти не у всіх, але все ж можна досягти значних висот, якщо поставитися до роботи серйозно і вивчити торгову стратегію
  Втім, той Форекс, який доступний «простому смертному» - це не той Forex, на якому торгують між собою банки, але заробити можна і тут, просто зі своїми особливостями.
 3. Є й маса інших бірж, такі як товарна біржа, наприклад, де трейдери також зможуть випробувати свої аналітичні здібності. Зернотрейдери, нафтотрейдери, газотрейдери – це реальні професії спекулянтів, які воліють працювати з сільськогосподарською продукцією, нафтою і газом відповідно. Окремо можна виділити біржу бінарних опціонів, яка існує лише в інтернеті. У цій біржі є свої кардинальні відмінності перед іншими, частково саме через це торгівля опціонами вважається найбільш простою і доступною будь-якій людині. Втім, не зовсім кожному, а тільки тому, хто вивчив торгівельну стратегію, але заглиблюватися в цю тему зараз не буду, про те, як заробити на бінарних опціонах, я писав в інших статтях на цьому сайті.

Інтернет трейдер: хто він такий і чим займається?

З розвитком інформаційних технологій і повсюдного впровадження інтернету, фінансові біржі, на яких і торгує переважна більшість трейдерів, знайшли своє місце у Всесвітній Павутині. Причому в той же момент трейдинг став доступним не тільки олігархам і банкам, але і простим людям, почали з'являтися перші брокери, а потім – інвестиційні компанії. Трейдинг в інтернеті неймовірно зручний і не менш прибутковий, ніж робота безпосередньо в будівлі біржі.

Так, ви можете працювати в будь-якій точці земної кулі, якщо у вас є ноутбук або мобільний і супутниковий інтернет. Вам не обов'язково бути в тому чи іншому регіоні або місті, щоб приступити до торгівлі. Ви можете торгувати, наприклад, з американцями, перебуваючи в Азії, або з австралійцями, перебуваючи в Європі. Біржа – це поняття глобальне, і це здорово!

Скільки заробляє трейдер?

Точної відповіді дати вам не можу, адже трейдер – це не найманий працівник з фіксованою зарплатою, він більше схожий на бізнесмена, у якого в одному місяці може бути один прибуток, а в іншому – зовсім інший. Але ось середнє значення, мабуть, зможу сказати.

Для початку слід усвідомити, що є трейдери, а є «трейдери». Перші торгують грамотно і заробляють, а другі йдуть на біржу пограти, без торгової стратегії і без всякої підготовки, через що втрачають гроші. 

Середньостатистичний трейдер може заробляти десь від 3000 до 10 000$ в місяць, точніше сказати не можу, адже цей заробіток може як сильно підскакувати, так і просідати. Що стосується максимальної межі, то він, всупереч думкам деяких аналітиків, все ж є. На спекуляції ви цілком можете заробити мільйон доларів, але ось мільярд – не при яких обставинах. Чому? А тому що торгуючи настільки великими сумами, ви самі станете впливати на ринок, та й де зможете знайти трейдера, який купить у вас валюти або акцій на мільярд доларів. Саме тому, як правило, коли трейдер заробляє перший мільйон «вічно-зелених», він міняє роботу або перетворюється в забезпеченого безробітного. Для становлення власної особистості рекомендується перший варіант. При цьому отримані гроші ви можете витратити на власний бізнес або на велику інвестицію в акції іншої компанії, землю, нерухомість та інші активи. Роберт Кійосакі каже, що забезпечене життя можлива лише за умови пасивного доходу, і з цим важко не погодитися. Якщо гроші приносять вам прибуток без вашої участі, то ви можете присвятити себе будь-якого іншого проекту, або просто жити в своє задоволення.

Різновиди трейдерів: той ще звіринець!

В залежності від того, як саме торгує конкретний трейдер, його називають по-різному. Найбільш поширені терміни зараз перерахую:

 • Бики – трейдери, які щось купують, в надії продати дорожче, будь то акції, цінні метали, валюта, опціони і т. д.
 • Ведмеді – трейдери, які продають активи або грають на пониження ціни.

 *Чому саме ці тварини стали символами фондової біржі? Суть полягає в методі забивання видобутку цими двома хижаками. Так, бики підкидають її в повітря (ціна йде вгору), а ведмеді – валять на землю (ціна йде вниз).

Є і менш поширені різновиди:

 • Хом'яки – недосвідчені трейдери, які бояться купити актив і втрачають весь прибуток. Як правило, хом'яки входять у ринок тоді, коли тренд вже починає розгортатися (ціна змінює напрямок), із-за чого зазнають збитків.
 • Свині – жадібні трейдери, які тримають позиції і не встигають вийти до тих пір, поки тренд не зміниться, з-за чого також зазнають збитків.
 • Зайці – трейдери, які відкривають короткострокові позиції, вони ж скальпери. Вони тримають позиції всього кілька годин і витягають прибуток з будь-якого незначного коливання.

Існують і інші поняття, які позначають особливості торгівлі конкретних трейдерів: кити, вовки та інші благородні і неблагородні тварини. Іноді складається враження, що фондова біржа Волл-стріт – це один великий зоопарк. Втім, у будь-якій професії є свій професійний сленг, в тому числі і у трейдерів. Якщо хочете спілкуватися з колегами по роботі – краще знати значення всіх цих слів, іноді самому вставляючи їх в мову. Якщо назвати трейдера биком, він на вас не образиться =)

Які бувають види трейдингу?

Виділяють кілька видів трейдингу, серед яких найчастіше можна зустріти сім.

 1. Скальпінг - трейдинг, при якому трейдер отримує невеликий прибуток з кожного руху ціни. Вимагає постійної і кропіткої роботи інвестора, оскільки потрібно працювати на найкоротших таймфреймах (наприклад, хвилинних).
 2. Трейдинг на середньостроковому періоді - найоптимальніший варіант для початківців трейдерів, спокійний і менш ризиковий, ніж скальпінг. Прибуток / збиток формуються від руху цін на періодах, рівних годині, кільком годинах, добі. За цей час можна тверезо проаналізувати дані і вибрати стратегію.
 3. Трейдинг на довгострокових таймфреймах (тиждень, місяць) — основа на аналізі економічних процесів, зовнішніх факторів, рухів ринку. Як правило, його вибирають великі капітали-корпорації, банки, інші фінансові інститути.
 4. Моментний трейдинг - рідкісний вид, коли інвестор поєднує торгівлю на різних таймфреймах.
 5. Технічний трейдинг - трейдер торгує на будь-яких таймфреймах на основі технічного аналізу, тобто прогнозування ймовірної зміни цін на основі того, як вони змінювалися в минулому в схожих обставинах (аналіз тенденцій).
 6. Фундаментальний трейдинг - трейдер торгує в середньостроковій перспективі з використанням фундаментального аналізу, тобто аналізу і прогнозу ринкової вартості емітента виходячи з показників діяльності компаній.
 7. Високочастотний трейдинг - трейдинг, який проводять не люди, а складні потужні комп'ютери, що здійснюють до декількох мільйонів обчислювальних операцій в секунду з метою закрити угоду з максимальним прибутком. Це новий, розвивається інструмент, який тим не менш схильний до атак і періодично завдає шкоди світовим фондовим ринкам.

Крім цього, трейдинг класифікують за цілями, активами, швидкості здійснення операцій і т. д.

Коли початківець інвестор сідає за комп'ютер і відкриває торговельну платформу, нерідко він відчуває себе біржовим магнатом за пультом управління супердоходами. Це оманливе і підступне відчуття. Трейдинг - не гра і не розвага, це робота з напруженим графіком, високою нервозністю, що вимагає знань, умінь, навичок аналізу і сміливості в прийнятті рішень. Тому обов'язково визначитеся з цілями, часом і професійним помічником (брокером), який буде супроводжувати вас по дорозі на фондовий ринок. У цій справі успіх супроводжує розумним.

Що потрібно, щоб стати успішним трейдером?

На першому місці стоять ні знання, ні уміння, ні досвід і навіть ні торгова стратегія. Перше в житті трейдера – це його прагнення домогтися успіху, без нього торгівля приречена на провал. В житті біржового спекулянта часто бувають важкі періоди, і його у нього немає мотивації, щоб продовжувати роботу, незважаючи ні на що, то краще на біржу і не йти. Трейдинг – нестандартна робота з фіксованим окладом, сьогодні ви можете заробити 100 доларів, а завтра – не заробити нічого. Але ви повинні розуміти і вірити в те, що ваша стратегія в сукупності принесе дохід, а невдачі – це частина роботи, на зміну яким прийде успіх.

Подумайте, хто такий трейдер і чим він займається, ви вже можете відповісти на це питання. Фінансові операції – це вам не іграшки, тому для того, щоб досягти успіху, потрібна підготовка. Підготовка ця полягає в наявності базових знань про біржі та торгової стратегії. Якщо зважитеся піти по цьому шляху, все це ви можете знайти на моєму порталі. Перекладати папірці в держконторі можна, повірте, і без підготовки, а от торгувати активами так не вийде, точніше, торгувати то вийде, ось тільки прибутку не чекайте. Втім, підготовка до торгівлі не така вже й складна, як може здатися. Не потрібно декілька років просиджувати штани в Вузі. Якщо скористаєтеся матеріалами на порталі Трейдінг від А до Я, максимум це займе у вас 2 тижні.

Торгувати безпосередньо можуть дозволити собі тільки банки, брокери або дуже великі капіталовкладники. Для простого ж смертного потрібна допомога посередника. Ці посередники – фінансові брокери, які можуть бути надійними, так і ненадійними. Думаю, не потрібно пояснювати, яких вам варто вибирати.

І на останок... + відео

Тепер ви знаєте, хто такий трейдер і чим він займається, знаєте, скільки він може заробляти і як живе. Вибір за вами, панове: прийняти інформацію до відома, трохи здивуватися, і благополучно забути, або спробувати повторити успіх багатьох людей, підготуватися до торгівлі і заробити стан на Форекс або біржі бінарних опціонів. Все у ваших руках, друзі, залишається лише побажати вам всім удачі!

Читайте також - Як заробляти на Форекс?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити