Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Рівні Півот

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Рівні Півот

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті ми повертаємося до рубрики "Трейдінг" і продовжуємо вивчати технічний аналіз, а саме поговоримо про Рівні Півот.

Професійні трейдери та інвестори використовують рівні Півот, для визначення потенційних рівнів підтримки і опору. Якщо говорити простою мовою, то рівень Півот це центральний рівень і прилеглі рівні підтримки/опору, при досягненні яких можлива зміна динаміки цін.

Чому ж рівні Півот цікаві для нас?

Причина в тому, що вони об'єктивні. На відміну від інших моделей і індикаторів, які ми розбирали в попередніх уроках, у роботі з цим інструментом немає суб'єктивності. Рівні Півот в чомусь схожі на рівні Фібоначчі, оскільки дуже багато трейдерів дивляться на них, іноді вони стають самоздійсненим сигналом.

Відмінність між цими двома інструментами полягає в тому, що при використанні Фібоначчі ви повинні самостійно визначити максимум та мінімум цінового коливання, що робить цей метод дещо суб'єктивним. При використанні рівнів Півот, таких недоліків немає, тому багато хто з трейдерів стежать за ними. Тому і вам необхідно знати цей інструмент і стежити за ним.

Рівні Півот особливо корисні для короткострокових трейдерів, які використовують у своїх інтересах короткострокову динаміку цін. Так само, як і при використанні звичайних рівнів підтримки і опору, трейдери торгують на відскік і на пробій даних рівнів. Трейдери, які торгують у діапазоні за допомогою даних рівнів, визначають потенційні точки розвороту. Вони розглядають рівні Півот як рівні, на яких вони будуть ставити свої ордера на купівлю і продаж.

Трейдери, які чекають різкої зміни цін на валюту, розглядають дані рівні як ключові рівні, які повинні бути зламані, щоб рух у валютній парі продовжився. І пробій даних рівнів означає, що ми спостерігаємо сильний рух.

Давайте розглянемо часовий графік EUR/USD

На графіку видно горизонтальні рівні підтримки і опору, які розташовані симетрично. Ми зробили їх різних кольорів, щоб вам було зручно вивчати їх. Далі давайте розберемо основні скорочення, що наведені на графіку.

  • РР – це центральний рівень Півот
  • S – позначає рівень підтримки
  • R – означає рівень опору

Поки не мучте себе питаннями, типу «S1 - це напевно перша підтримка?», а "R1 напевно перше опір?". Пізніше ми пояснимо, що означає кожен термін. У наступних уроках ми розберемо, як розраховуються рівні Півот і, що більш важливо, як їх додати у свій торговий інструментарій.

Читайте далі - Як зробити розрахунок рівнів Півот?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити