Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгівля на пробої рівнів Півот

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Торгівля на пробої рівнів Півот

Так само як і звичайні рівні підтримки і опору, рівні Півот не можуть триматися вічно. Якщо ви використовуєте рівні Півот для торгівлі в діапазоні на відскік, то ви повинні пам'ятати, що рівні це не муровані стіни, і часто ціна буде пробивати їх.

І в той час, коли ці рівні не можуть утриматися, у вас повинні бути деякі інструменти, які допоможуть вам повернути цю ситуацію на свою користь.

Як ми обговорювали з вами раніше, є два принципових способи торгівлі на пробоях: консервативний спосіб і агресивний спосіб. Кожен метод по-своєму гарний. Якщо ви не забули про що йде мова, то рекомендуємо вам повернутися трохи назад і побудувати торгівлю за допомогою рівнів підтримки і опору.

Головне, що ви повинні запам'ятати – використовуючи безпечний шлях, після пробою рівня ви чекаєте ретест цього рівня і тільки потім відкриваєте позицію. Діючи таким чином ви можете пропустити сильний рух, коли ціна рухається як локомотив в одному напрямку без зупинок і відкатів.

Далі давайте подивимося на графік, де показаний приклад сильного руху ціни за рівнями Півот. Подивіться на 15-хвилинний графік USD/CHF:

На графіку видно, що франк зробила непоганий висхідний рух протягом дня. На початку торгового дня на азіатській сесії, пара торгувалася трохи вище центрального рівня Півот і кілька разів протестувала перший рівень опору R1. Після одного тестування першого рівня опору, на початку європейської сесії ціна пробила даний рівень і стала консолідуватися. Якщо б ми використовували агресивний підхід, то нам треба було розмістити відкладений наказ на купівлю трохи вище рівня опору і в даному випадку ми б відкрили прибуткову позицію.

Далі після пробою рівня R1, ціна протестувала рівень R2 і відкотила назад до рівня R1, щоб зробити ретест. Тут нам потрібно було відкривати позицію на покупку, якщо б ми використовували консервативний підхід! Як ви пам'ятаєте, після пробою рівня опору, цей рівень стає рівнем підтримки і консервативні трейдери використовують дану якість, щоб заробляти на пробоях.

Після ретесту рівня R1, ціна одним рухом пробила рівні опору R2 і R3. При агресивній торгівлі у нас трохи вище цих рівнів стояли ордера на покупку, і ми б отримали хорошийприбуток від цих двох угод. Але консервативним трейдерам від цього цінового зростання нічого не дісталося, тому що ціна зробила ретест останнього рівня опору тільки в кінці американської сесії. У цьому полягає недолік консервативного підходу до трейдингу. Деякі рухи будуть проходити повз вас.

Також зверніть увагу на ретест рівня R3. В кінці американської торговельної сесії ціна відскочила від цього рівня, даючи консервативним трейдерам останній шанс заробити.

Розміщення захисних стопів і визначення цілей

Визначити рівень захисної зупинки та цілі фіксації прибутку не просте завдання, особливо коли ми стикаємося з сильним ціновим рухом. На відміну від діапазонної торгівлі, де ми шукаємо короткі відскоки від рівнів підтримки і опору, при торгівлі пробої рівнів нас цікавлять потужні цінові рухи.

Теоретично, якщо рівень зломлений ціною, то цей рівень перетвориться «з опору в підтримку» або «з підтримки в опір». Виходячи з цього, при пробої опору R1, нам необхідно поставити стоп-лосс під цей рівень, тому що він перетворився на рівень підтримки. Подумайте, куди б ви поставили стопи в попередньому прикладі.

Що стосується визначення цілей, то зазвичай вони розміщуються на наступному рівні підтримки або опору. Саме тут має сенс фіксувати прибуток або, принаймні, її частину. Не варто забувати, що іноді ціна буде пробивати відразу всі рівні, коли на ринок надходять важливі новини.

Давайте повернемося до нашого прикладу і подивимося, де ми розмістили наші стоп-лоси і цілі по прибутку:

У цьому прикладі, ми розмістили стопи нижче рівнів R1, R2 і R3. Після установки першого стопа під рівнем R1 ми могли не фіксувати прибуток, якщо б ми були впевнені, що ціна може продовжити зростання. У цьому випадку, ви можете залишити позицію і просто рухати стоп під наступні рівні R2 і R3. Потрібно уважно спостерігати за ринком і пристосовуватися до його руху. Як це зробити, ми розповімо в наступних розділах.

Як і при торгівлі за допомогою інших технічних індикаторів, ви повинні знати про ризики, які несе торгівля на пробоях. Перш за все, ви не можете знати наперед, продовжиться ціновій рух чи ні. Ви можете увійти в ринок, припускаючи, що ринок продовжить зростання, але замість цього ви ловите вершину або дно, що означає – ринок вас обдурив!

По-друге, ви не можете бути впевнені, що рух, який ви спостерігаєте, є істинним, а не викликаний несподіваними новинами, які надійшли на ринок. У цьому випадку на ринку може утворитися цінової шип, і ціни незабаром можуть повернутися на колишні рівні. Тому під час торгівлі потрібно уважно стежити за календарем подій та новинною стрічкою і точно знати, які новини виходили, а які будуть виходити.

Нарешті, також як і при діапазонній торгівлі, краще фіксувати прибуток на наступному рівні підтримки або опору. Якщо пробитий рівень R1, ви не можете знати напевно, чи буде пробитий рівень R2. Ціна може просто потестувати рівень R2 і розвернутися вниз, і замість прибутку ви отримаєте збиток.

Також ви повинні використовувати свої знання рівнів підтримки і опору, свічкових моделей і технічних індикаторів форекс, щоб зрозуміти, чи справді стався пробій або це помилковий сигнал.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити