Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Фундаментальний або технічний аналіз – що краще?

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Фундаментальний або технічний аналіз

Багато трейдерів намагаються порівнювати фундаментальний і технічний аналіз на фінансових ринках для того, щоб зрозуміти, який з них краще. Ми також проведемо такого роду тестування і, можливо, прийдемо до якогось висновку.

Фундаментальний і технічний аналіз – два основних методи аналізу для визначення їх інвестиційного «здоров'я». Якщо говорити про акції, то провести фундаментальний аналіз – це як зробити рентген компанії. З його допомогою можна вивчити внутрішній фінансовий стан організації і зробити висновки про ступінь її благополуччя.

У чому різниця фундаментального і технічного аналізу

Фундаментальні аналітики фокусуються на співвідношенні попиту і пропозиції на товари та/або послуги компанії. Вони вивчають її звітність, дані про прибутки і збитки, коефіцієнт «ціна/прибуток на акцію (Р/Е), ринкову частку, динаміку продажів, темпи зростання і рейтинги інших фондових аналітиків. Гравці, які здійснюють операції, орієнтуючись на якість фундаментальних показників компанії, зазвичай купують акції «на довгострокову перспективу» і не звертають уваги на гімнастичні трюки, які виконує ринок у конкретний день або тиждень.

Технічний аналіз - це вивчення змін цін, що відбуваються з часом, на обрані акції (ринки або індекси), відображених на графіках. Рухаючись, ціни формують на графіках певні фігури або моделі. А оскільки людям властиво купувати звички, цінові моделі теж багаторазово повторюються. Коли технічні аналітики помічають, що починає формуватися одна з таких моделей, вони отримують можливість розрахувати, яким може виявитися наступний рух ціни.

Якщо фундаментальні показники говорять нам про внутрішню фінансову силу акцій, то графік розкриває їх характер (говорять про «волатильність», тобто мінливості, цін).

Отже, в чому переваги фундаментального аналізу:

  • він дозволяє визначати основні тенденції;
  • фундаментальний аналіз вказує на фактори, які дійсно впливають на ринок. Тобто з його допомогою трейдер може зрозуміти причину того чи іншого тренда.

До недоліків фундаментального аналізу можна віднести:

  • він ненагляден. Тобто для початківців трейдерів досить складно співвіднести результати фундаментального аналізу з графіком. Це може призвести до помилок у роботі;
  • фундаментальний метод прогнозування багатогранний. Трейдеру, який користується цим видом аналізу, доведеться постійно тримати руку на пульсі і стежити за останніми подіями на ринках. Причому це стосується не тільки економіки, секторів господарства або окремих компаній, а й політики;
  • для роботи з фундаментальним аналізом необхідно володіти певними знаннями в галузі економіки і не тільки.

Переваги технічного аналізу:

  • наочність. Технічний аналіз – це робота з графіками. Вся інформація у трейдера перед очима. До того ж, сьогодні більшість терміналів містять всі необхідні додаткові інструменти для роботи;
  • доступність інструментів. Більшість інструментів для технічного аналізу представлені в сучасних торгових платформах;
  • відносна простота. Звичайно, технічний аналіз не можна назвати простим, але його освоєння займе куди менше часу, ніж вивчення фундаментального.

Недоліки технічного аналізу:

  • суб'єктивність. Одним з істотних недоліків технічного аналізу є те, що кожен трейдер читає графік по-своєму;
  • ще один важливий недолік – технічний аналіз не розкриває причин коливань, а пропонує лише слідувати за ними.

Розглянувши всі ці фактори, що кожен може зробити для себе певні висновки – чи варто взагалі працювати з фундаментальним аналізом або якого виду прогнозування віддати перевагу. Хоча ми рекомендуємо працювати з двома методами одночасно. Адже фундаментальний і технічний аналіз інвестиційної ситуації на ринку не суперечать один одному, а непогано доповнюють.

Чи варто уникати технічного аналізу в роботі з фундаментальним

Ймовірно, багато трейдерів задаються питанням, чи варто уникати технічного аналізу в роботі з фундаментальним? Або ж, навпаки, чи варто уникати фундаментального методу прогнозування, якщо ви вже користуєтеся технічним?

Справа в тому, що фундаментальний і технічний аналіз валютного чи фондового ринку ніяк не суперечать один одному. Більше того, вони чудово працюють разом, так як технічний аналіз дозволяє наочно переконатися в тому, що ж насправді відбувається на ринку.

Найбільш успішні трейдери поєднують обидва види прогнозування для досягнення своїх цілей. Визначивши основну тенденцію за допомогою фундаментального методу, вони шукають підтвердження на графіку і це дозволяє відкривати більш точні позиції по тому чи іншому торговому інструменту.

Коли ви використовуєте і фундаментальний і технічний аналіз, то отримуєте точну картину ринку. Ось чому ми все частіше бачимо, що технічні аналітики побіжно переглядають фундаментальні показники компанії, а фундаментальні аналітики крадькома заглядає в графіки.

Будучи розумними і прибутковими трейдерами, ми визнаємо цінність обох підходів. Виходячи на ринок, ми хочемо скористатися якомога більшою кількістю шансів. 

Який аналіз краще застосовувати

Це повністю залежить від ваших цілей. Для довгострокових інвестицій вам більше підійде фундаментальний аналіз, а для короткочасних угод - технічний. Якщо ви ставите питанням, який з них більше відповідає саме вашим умовам, найефективніше буде вивчення обох видів.

А чи можна поєднувати

Так, можна. Більш того, на практиці зазвичай так і робиться. Технічний і фундаментальний аналіз відмінно один одного доповнюють. Разом вони дають максимально об'єктивну картину ситуації на ринку.

Висновок + відео

Технічний і фундаментальний аналіз багато в чому один від одного відрізняються. Але кожен з них підходить для певної мети. Якщо ви початківець інвестор і поки не поставили перед собою конкретну мету, вам слід побільше дізнатися про обидва типи аналізу і з часом прийняти рішення, що використовувати в своїй діяльності.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити