Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке лонг?

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

 лонг

Лонг, довга позиція, гра на підвищення – всі ці терміни позначають на фінансових ринках і біржах одне і те ж явище. Перераховані поняття використовуються експертами, аналітиками і трейдерами для опису здійснюваних фінансових операцій. Давайте дамо їм чітке визначення і розберемося з існуючими нюансами.

Поняття і суть

Лонг (скорочене від англійського long buying) - це покупка трейдером акцій або іншого інвестиційного інструменту, в очікуванні підвищення біржових котирувань. Це основний і найбільш часто використовуваний термін для опису такої дії.

Синонімами є: довга позиція, гра на підвищення.

Виступає антонімом (має протилежне значення) терміна шорт.

Тепер давайте розберемося в наповненні розглянутого поняття. У чому сенс подібної покупки будь-якого інвестиційного інструменту і навіщо це робить трейдер. В якості прикладу звернемося до фондового ринку.

Учасник біржових торгів відкриває лонг в розрахунку, що в акції обраної компанії в осяжному майбутньому подорожчають. В той момент, коли інвестиційний інструмент досягне запланованого цінового рівня, трейдер закриє довгу позицію і зафіксує прибуток.

Простіше кажучи, гра на підвищення є класичною ілюстрацією найдавнішого підходу до торгів на біржі: купив дешевше-продав дорожче. У такій ситуації розмір прибутку, отриманого трейдером, дорівнює різниці між ціною придбання активу і вартістю його реалізації.

Держателя лонга, який планує зафіксувати профіт від підвищення біржових котирувань, прийнято називати биком. І в цьому немає нічого образливого. Справа в тому, що традиційно всіх учасників біржової торгівлі називають биками і ведмедями. Перші грають на підвищення, купуючи і підкидаючи рогами ціну активів вгору. Другі, навпаки, продаючи, намагаються притиснути лапами котирування акцій, валюти або сировини вниз.

Приклади довгих позицій

Для наочності і усунення будь-яких питань давайте розглянемо конкретні ситуації, що мали місце на фондовому ринку.

Приклад № 1 внутрішньоденний лонг

Подібні довгі позиції трейдери відкривають і закривають в рамках однієї торгової сесії. Такий підхід дозволяє уникнути ризиків зниження котирувань на куплені акції, яке буває пов'язано з виходом негативних новин або розпродажів інвестиційних активів на ринках США та Азії. У подібній ситуації торгова сесія наступного дня може стартувати з вже просівшими цінами акцій.

внутрішньоденний лонг

Зверніть увагу на торговий графік. Вранці 15 жовтня на старті торгів трейдер відкрив лонг за ціною 3460 грн за акцію. Закрив він цю позицію ввечері того ж дня. Куплені цінні папери були продані за ціною 3578 грн за акцію. Як бачите, в даному випадку стратегія внутрішньоденної торгівлі повністю себе виправдала, так як на наступній торговій сесії котирування вже не підвищувалися.

Приклад №2 середньостроковий лонг

Подібні довгі позиції відкриваються на термін від декількох днів до декількох місяців. На такому часовому відрізку ціни інвестиційного активу ніколи не рухаються строго вгору. У котирувань трапляються просідання з корекціями. Водночас при вдалому для трейдера розвитку подій на ринку відзначається бичачий або зростаючий тренд.

середньостроковий лонг

Зверніть увагу на торговий графік. Вранці 13 вересня трейдер вирішив зіграти на підвищення і купив акції зазначеного емітента за ціною 1470,5 грн. Після чого він утримував позицію відкритою протягом 5 з половиною сесій. Цінні папери були продані 20 вересня за ціною 1713 грн.

Приклад №3 довгостроковий лонг

Подібні довгі позиції відкриваються на термін більше року. На таких довгих інтервалах висхідні і спадні торгові тенденції неодноразово змінюють один одного. Однак, як показує практика, саме дані лонги, відкриті в правильних місцях графіка, приносять інвесторам максимальні прибутки.

довгостроковий лонг

Зверніть увагу на торговий графік. У січні 2009 року трейдер відкрив довгу позицію, придбавши акції зазначеного емітента за ціною 23,77 грн. Після чого він утримував лонг 2 роки. Після чого цінні папери були продані в січні 2011 року за ціною 238,8 грн. Як бачите, трейдер отримав 10-кратне зростання зробленої інвестиції або заробив на довгій позиції 1000% прибутку.

Чим лонг краще шорта?

Існує точка зору, згідно з якою, немає різниці відкривати короткі або довгі позиції. Головне, щоб використовувана стратегія дозволяла правильно визначати початок підвищуючої або знижуючої тенденції.

На жаль, немає торгової системи, яка б не давала збоїв. Більш того, стратегія трейдера вважається заслуговує уваги, якщо успішність її прогнозів становить 60-80%. Тобто навіть в найкращому випадку 1 угода з 5 буде відкрита невдало і котирування рухаються не в ту сторону, в яку очікував учасник торгів.

Саме в таких неправильно відкритих торгових позиціях лонги мають незаперечну перевагу перед шортами.

Припустимо, трейдер відкрив довгу позицію і ціни акцій замість зростання показали падіння. Однак у такій ситуації учасник торгів може просто перечекати просідання. В результаті котирування почнуть рости і у трейдера в більшості випадків з'явиться можливість закритися в нуль або навіть з невеликим прибутком. Тобто його втрати обмежаться тільки часом.

Звичайно, це буде вірно при дотриманні двох умов. По-перше, акції купувалися на власний капітал інвестора без використання позикового ресурсу брокера. По-друге, лонг з точки зору технічного та фундаментального аналізу був відкритий в правильній точці.

Тепер розглянемо схожу ситуацію у випадку з шортом. Використовуючи можливості маржинальної торгівлі, трейдер продав акції, зайняті у брокерської компанії. Однак ціни активу почали зростати. Звичайно, можливість перечекати таку поведінку котирувань також існує. Але при цьому трейдер кожен день буде платити своєму брокеру відсоток за використання його цінних паперів.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити