Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Розбираємо терміни: хай, лоу, перехай і перелоу

Останнє оновлення: Четвер, 01 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

 хай, лоу, перехай і перелоу

Біржова торгівля, як і будь-яка інша сфера людської діяльності, має спеціальний сленг, незрозумілий далекій від трейдингу людині. Без знайомства з цією термінологією торгувати на форекс, фондовому або терміновому ринку неможливо.

Давайте разом розберемо базові поняття хай, лоу, перехай і перелоу. Наведемо приклади і розглянемо графіки.

Хай (high)

Хай (транслітерація англійського high) – найвища ціна розглянутого інвестиційного активу (акція, валютна пара і т. д.), показана на аналізованій ділянці торгового графіка.

У трейдерській традиції загальновизнаним синонімом цього поняття є термін ціновий максимум.

Хай може бути глобальним (історичним) або локальним. Давайте розкриємо сенс цих понять.

Глобальним максимумом вважається найвища ціна котирувань, показана за всю біржову історію торгівлі аналізованого інвестиційного активу.

Локальним максимумом вважається найвища ціна котирувань, показана інвестиційним активом, на цікавому інвестору ділянці графіка.

Як приклад давайте розглянемо торговий графік звичайних акцій.

Історичний хай один. А локальних максимальних цінових екстремумів на графіку торгового інструменту безліч. Звісно, що при виборі різних таймфрейм (M5, M60, H4 і т. д.) локальні максимуми можуть відрізнятися. Іншими словами, 5-хвилинний графік денної торгової сесії буде містити набагато більше хаїв, ніж часовий.

Крім того, терміном хай часто позначають найвищу точку окремо взятої японської свічки або бару.

Лоу (low)

Лоу (транслітерація англійського low) – найнижча ціна розглянутого інвестиційного активу, показана на аналізованій ділянці торгового графіка.

low

У трейдерській традиції загальновизнаним синонімом цього поняття є термін ціновий мінімум.

Лоу також може бути глобальним (історичним) або локальним. Давайте розкриємо сенс цих понять.

Глобальним мінімумом вважається найменша ціна котирувань, показана за всю біржову історію торгівлі аналізованого інвестиційного активу.

Локальним лоу вважається найменша ціна котирувань, яка показана інвестиційним активом, на цікавій трейдеру ділянці графіка.

Як приклад давайте розглянемо торговий графік привілейованих акцій.

low

Історичний лоу один. А локальних мінімальних цінових екстремумів на графіку торгового інструменту безліч.

Крім того, терміном лоу часто позначають найбільш низьку точку окремо взятої японської свічки або бару.

Перехай і перелоу

Давайте розглянемо ще два специфічних термінів трейдингу, з якими новачки можуть зіткнутися на сайтах, форумах і при перегляді навчальних відеороликів.

Перехай - ситуація, при якій котирування інвестиційного активу показують новий максимум, що розташовується вище попереднього.

low

Перелоу (перелой) – ситуація, при якій котирування інвестиційного активу показують новий мінімум, розташований нижче попереднього.

low

Як правильно визначати хай і лоу?

У трейдерському середовищі існують дві точки зору на дане питання. Менша частина учасників ринку вважає, що хай і лоу слід визначати по тілу свічки. Велика частина трейдерів сходиться на тому, що максимуми і мінімуми визначаються по верхній і нижній тіні, звичайно, якщо вони є.

Не варто вважати, що це пусте питання. Адже в багатьох торгових системах трейдеру обов'язково потрібно визначати мінімум або максимум котирувань, як точку відліку руху ціни біржового інструменту.

Наприклад, сітка Фібоначчі відштовхується саме від точок екстремумів на торговому графіку. А хай це буде або лоу визначається виключно ситуацією на ринку і потребами трейдера.

Як використовувати?

Цінові максимуми і мінімуми формують рівні підтримки і опору. Як це відбувається?

Припустимо, що котирування інвестиційного активу ростуть, формують локальний хай, відштовхуються від нього і йдуть вниз. У цьому випадку горизонтальна лінія, проведена через точку максимуму, стає рівнем опору. Для чого він потрібен? При розвороті ціни існує ймовірність, що вона не зможе зробити перехай, відіб'ється від рівня опору і піде вниз.

Аналогічно йдуть справи з точкою лоу і рівнем підтримки. Механізм їх формування та використання аналогічний. При розвороті котирувань також існує ймовірність, що вони не зроблять перелоу, відіб'ються від рівня підтримки і підуть вгору.

Як ці знання використовувати на практиці?

При прийнятті торгових рішень по відкриттю позиції на продаж або покупку активу трейдеру потрібно визначити ціну на графіку для постановки стоп-наказу. Саме в такій ситуації не обійтися без рівня підтримки або опору.

При відкритті довгої позиції (long) стоп-наказ ставиться на кілька пипсов (пунктів) нижче лоу ціни. Розглянемо ситуацію, коли рівень підтримки проходить по позначці 100 грн. У цьому випадку стоп-наказ слід поставити на 99-99,5 грн.

При відкритті короткої позиції (short) стоп-наказ ставиться на кілька пипсов (пунктів) вище хай ціни. Розглянемо ситуацію, коли рівень опору проходить по позначці 100 грн. У цьому випадку стоп-наказ слід поставити на 100,5–101 грн.

Застосування цін max / min в трейдингу

Перш за все, Динаміка екстремальних цін формує лінію тренда: рівномірне підвищення максимумів (Higher Highs) говорить про бичачому тренді, причому умова більш високих локальних мінімумів – не критично. Послідовно знижуються мінімуми (Lower Lows), навіть якщо локальні максимуми при цьому періодично оновлюються, ідентифікуються як спадний тренд.

З точки зору фундаменту, пробій попереднього максимуму означає спекулятивний інтерес до покупок торгового активу, пробій рівня мінімальної ціни говорить про те, що його активно продають.

Інформацію про ціни max / min ні якому разі не можна ігнорувати: вони визначають сильні цінові рівні, а оновлення значень High і Low відбувається тільки за підтримки спекулянтів. Зазвичай в цих зонах концентруються великі обсяги відкладених ордерів (так званий «торговий інтерес») і взагалі відбувається багато різних ринкових «подій».

Екстремальні значення беруть участь в розрахунку так званої справедливої ціни (high + low + close) / 3, що використовується в безлічі технічних індикаторів.

Свічковий аналіз використовує співвідношення Hidh / Low і довжини "тіла" закритого бару (різниця цін Open-Close) для оцінки сили тренда: чим більше «тіло», тим сильніше тренд. Чим більше "тіні", тим сильніше коливання настроїв учасників ринку, і тим ненадійніше виходить трендовий прогноз. Як правило, перед розворотом тренда зменшуються і тіло, і тіні – волатильність знижується.

Як це виглядає на практиці?

Стратегія торгівлі по High / Low

Технічні інструменти, що використовують екстремальні ціни-обов'язковий елемент будь-якої торгової платформи. Наприклад, класичний індикатор цінового каналу Price Channel, створений легендарним Річардом Дончіаном, дозволяє вчасно відреагувати на вихід ціни за технічно обґрунтовані межі. Ціновий коридор будується на max / min декількох закритих барів, починаючи з поточного, а середня лінія показує середнє арифметичне значення між верхньою і нижньою межею.

Фактично межі каналу працюють як динамічні лінії підтримки / опору. Передбачається, що сигнал продажу виникає при відкаті від верхньої межі (сильний) і / або на пробої середньої лінії зверху вниз (слабкий). Аналогічно купувати будемо при відбої ціни від нижньої межі (сильний сигнал) і/або перетині середньої лінії знизу вгору. Приблизно так:

Максимальні StopLoss ставимо за межами, більш демократичні – на відстані половини ширини каналу. Середню лінію можна використовувати як ефективну лінію тренда, вона коригується тільки при перерахунку меж каналу.

Корисна фішка Price Channel в тому, що він добре показує флетові ділянки в зоні кордонів каналу, які вважаються максимально безпечними для відкриття угод. Ці зони видно там, де всі лінії рухаються горизонтально і рівновіддалені один від одного. Як тільки ціна пробиває канал-чекаємо розвороту. До речі, в деяких версіях індикатора можна включити звукове сповіщення при пробої або торканні рівнів High/Low.

На використанні Даних High-Low засновані популярні торгові методи, такі як pivot-рівні, рівні Мюррея, стратегії свінг-трейдингу, наприклад, знамениті методики "10 пунктів в день" і "Лондонський вибух", Метод Jarroo, патерни 3H3L, Гаки Росса. Є ефективні свічкові методики, що оцінюють майбутній тренд по закриттю торгового дня, наприклад, наведена нижче методика добре працює на GBP / USD.

Довга позиція відкривається після пробою максимуму закриття попереднього дня, а в продаж входить після пробою C відповідної ціни Low. Стопи переміщаються за цінами min / max у міру закриття барів.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити