Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Розбираємо терміни: хай, лоу, перехай і перелоу

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

 хай, лоу, перехай і перелоу

Біржова торгівля, як і будь-яка інша сфера людської діяльності, має спеціальний сленг, незрозумілий далекій від трейдингу людині. Без знайомства з цією термінологією торгувати на форекс, фондовому або терміновому ринку неможливо.

Давайте разом розберемо базові поняття хай, лоу, перехай і перелоу. Наведемо приклади і розглянемо графіки.

Хай (high)

Хай (транслітерація англійського high) – найвища ціна розглянутого інвестиційного активу (акція, валютна пара і т. д.), показана на аналізованій ділянці торгового графіка.

У трейдерській традиції загальновизнаним синонімом цього поняття є термін ціновий максимум.

Хай може бути глобальним (історичним) або локальним. Давайте розкриємо сенс цих понять.

Глобальним максимумом вважається найвища ціна котирувань, показана за всю біржову історію торгівлі аналізованого інвестиційного активу.

Локальним максимумом вважається найвища ціна котирувань, показана інвестиційним активом, на цікавому інвестору ділянці графіка.

Як приклад давайте розглянемо торговий графік звичайних акцій.

Історичний хай один. А локальних максимальних цінових екстремумів на графіку торгового інструменту безліч. Звісно, що при виборі різних таймфрейм (M5, M60, H4 і т. д.) локальні максимуми можуть відрізнятися. Іншими словами, 5-хвилинний графік денної торгової сесії буде містити набагато більше хаїв, ніж часовий.

Крім того, терміном хай часто позначають найвищу точку окремо взятої японської свічки або бару.

Лоу (low)

Лоу (транслітерація англійського low) – найнижча ціна розглянутого інвестиційного активу, показана на аналізованій ділянці торгового графіка.

low

У трейдерській традиції загальновизнаним синонімом цього поняття є термін ціновий мінімум.

Лоу також може бути глобальним (історичним) або локальним. Давайте розкриємо сенс цих понять.

Глобальним мінімумом вважається найменша ціна котирувань, показана за всю біржову історію торгівлі аналізованого інвестиційного активу.

Локальним лоу вважається найменша ціна котирувань, яка показана інвестиційним активом, на цікавій трейдеру ділянці графіка.

Як приклад давайте розглянемо торговий графік привілейованих акцій.

low

Історичний лоу один. А локальних мінімальних цінових екстремумів на графіку торгового інструменту безліч.

Крім того, терміном лоу часто позначають найбільш низьку точку окремо взятої японської свічки або бару.

Перехай і перелоу

Давайте розглянемо ще два специфічних термінів трейдингу, з якими новачки можуть зіткнутися на сайтах, форумах і при перегляді навчальних відеороликів.

Перехай - ситуація, при якій котирування інвестиційного активу показують новий максимум, що розташовується вище попереднього.

low

Перелоу (перелой) – ситуація, при якій котирування інвестиційного активу показують новий мінімум, розташований нижче попереднього.

low

Як правильно визначати хай і лоу?

У трейдерському середовищі існують дві точки зору на дане питання. Менша частина учасників ринку вважає, що хай і лоу слід визначати по тілу свічки. Велика частина трейдерів сходиться на тому, що максимуми і мінімуми визначаються по верхній і нижній тіні, звичайно, якщо вони є.

Не варто вважати, що це пусте питання. Адже в багатьох торгових системах трейдеру обов'язково потрібно визначати мінімум або максимум котирувань, як точку відліку руху ціни біржового інструменту.

Наприклад, сітка Фібоначчі відштовхується саме від точок екстремумів на торговому графіку. А хай це буде або лоу визначається виключно ситуацією на ринку і потребами трейдера.

Як використовувати?

Цінові максимуми і мінімуми формують рівні підтримки і опору. Як це відбувається?

Припустимо, що котирування інвестиційного активу ростуть, формують локальний хай, відштовхуються від нього і йдуть вниз. У цьому випадку горизонтальна лінія, проведена через точку максимуму, стає рівнем опору. Для чого він потрібен? При розвороті ціни існує ймовірність, що вона не зможе зробити перехай, відіб'ється від рівня опору і піде вниз.

Аналогічно йдуть справи з точкою лоу і рівнем підтримки. Механізм їх формування та використання аналогічний. При розвороті котирувань також існує ймовірність, що вони не зроблять перелоу, відіб'ються від рівня підтримки і підуть вгору.

Як ці знання використовувати на практиці?

При прийнятті торгових рішень по відкриттю позиції на продаж або покупку активу трейдеру потрібно визначити ціну на графіку для постановки стоп-наказу. Саме в такій ситуації не обійтися без рівня підтримки або опору.

При відкритті довгої позиції (long) стоп-наказ ставиться на кілька пипсов (пунктів) нижче лоу ціни. Розглянемо ситуацію, коли рівень підтримки проходить по позначці 100 грн. У цьому випадку стоп-наказ слід поставити на 99-99,5 грн.

При відкритті короткої позиції (short) стоп-наказ ставиться на кілька пипсов (пунктів) вище хай ціни. Розглянемо ситуацію, коли рівень опору проходить по позначці 100 грн. У цьому випадку стоп-наказ слід поставити на 100,5–101 грн.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити