Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати трейдером з нуля. Хто може стати трейдером?

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати трейдером

Тема трейдингу набирає все більшої популярності і багато хто хотів би спробувати себе в ролі трейдера. Навколо цієї професії багато міфів і більшість вважає, що для того щоб стати трейдером потрібно вищу економічну освіту або мати понад розвинену інтуіцію. Так, я бачив і такі висловлювання. Багато хто сприймає трейдінг як гру. Загалом, сьогодні я розвію найпопулярніші міфи і відповім на наступні питання: «як стати трейдером з нуля?» і «хто може стати трейдером?».

Як стати трейдером?

Для того щоб стати трейдером вам не потрібно вищу освіту. Не потрібні якісь понад знання математики або іншої науки. Але вміння швидко рахувати все-таки стане в нагоді. Трейдеру завжди доводиться рахувати: де поставити стоп, за якою ціною увійти, розрахувати середнє арифметичне або відсоток ризику і тд. І робити це необхідно навчитися швидко, так як можна просто не встигнути увійти за найкращою ціною. Особливо це актуально для скальпінга або торгівлі інтрадей.

Якщо ви плануєте займатися довгостроковим інвестуванням, при якому важливіше фундаментальний аналіз, ніж технічний, то зайвим не буде економічна освіта. Але і якоїсь серйозної переваги воно вам не дасть. На трейдерів не вчать в інститутах, це ремесло ви можете осягати самостійно або під керівництвом іншого більш досвідченого трейдера.

Сьогодні я дам кілька порад для початківців, як стати трейдером і що для цього потрібно?

Отже, першорядна якість це стійка психіка. Це та сфера, де психологія і дисципліна перш за все. Ви повинні навчитися контролювати свої емоції, дотримуватися правил торгової системи і мані менеджменту. Це не так просто, як здається на перший погляд. Якщо ви азартна людина, то в трейдингу вам робити нічого. Але більшість людей насправді не уявляють наскільки буває важко контролювати свої емоції, поки не спробують себе в трейдингу. Тому варто спробувати, а далі вже робити висновки чи підходить вам ця професія чи ні. Також хочу розвіяти ще один міф, що необхідно володіти розвиненою інтуїцією. Інтуїції в трейдингу не місце. Це не гра, а серйозний бізнес, де вам необхідно слідувати чіткому плану і алгоритму. Якщо ви будете торгувати на інтуїції і здійснювати безсистемні угоди, ви обов'язково зіллєтеся.

Також до першого пункту я б вніс інші важливі особистісні якості це і працьовитість, терпіння, настрій і гнучкість мислення. Тобто вміння мислити нестандартно, не як усі.

Другий важливий пункт - це наявність хоч якогось капіталу. У вас банально повинні бути гроші для відкриття рахунку. Трейдинг один з тих видів бізнесу, де не потрібен величезний стартовий капітал. Але багато хто хоче почати торгувати вклавши всього 2-5 т. грн, а ще й намагаються розігнати депозит, підвищуючи при цьому ризики. Це шлях до зливу. Необхідно виходити з того, що дуже непоганий дохід це 5-7 % в місяць, звідси і розрахуйте суму на рахунку, щоб адекватно заробляти не порушуючи мані менеджмент. По суті, 15 — 20 т. грн на рахунок покласти все одно доведеться.

Наступний пункт - це наявність вільного часу. Чим більше часу ви зможете цьому присвячувати, тим швидше покажете результат. Якщо ви працюєте по п'ятиденці, то можна постаратися приділити трохи часу трейдингу у вечірній час. При невеликій кількості часу акцент доведеться робити на позиційній торгівлі (більш тривалий час утримання позиції з меншою кількістю точок входу.) або торгувати в довгострок (інвестування). Сама по собі торгівля забирає не сильно багато часу, важливіше знайти саме ту саму точку входу, а для цього доведеться робити аналіз ринку і відбір інструментів і чекати сигналу. Якщо вільного часу не сильно багато, то само собою багато точок входу буде упущено. Але це не означає що результату не буде, тут найважливіше саме якість угод і дотримання системи. Нехай угод буде дуже мало, але зате вони будуть якісні і по системі. В цьому випадку вже можна вийти хоч на якусь прибутковість.

Для деяких очікування дається досить важко. Навіть якщо у вас з'явився вільний час і ви сіли за графіки, в надії зробити пару угод, це не означає що в даний момент сформується точка входу. І багатьом здається що вони витрачають час даремно, це призводить до безсистемних угод, що і дає плачевний результат. В трейдингу можна провести і кілька днів без угод, якщо немає відповідного сигналу на вхід. Я до речі перший час теж поєднував трейдинг з роботою і таким чином зумів вийти на позитивний результат. Перший час було досить важко, так як доводилося сидіти за монітором після роботи. Але мені дуже подобалася дана сфера, тому для мене торгівля була в задоволення.

Також як варіант можна зробити аналіз ринку на комп'ютері вдома, а потім стежити за цими інструментами з телефону. Що вже дозволить в деяких випадках торгувати поза домом. Є мобільні додатки з терміналом для смартфонів. Повноцінно щось проаналізувати на телефоні не вийде, додаток підійде хіба що для відстеження відкритих позицій або щоб не пропустити конкретний сигнал по інструменту, який ви відібрали раніше.

Окремим пунктом виділив — софт. По суті, це наявність комп'ютера або ноутбука з хорошим інтернет з'єднанням. Для додаткової надійності можна встановити бесперебійник. В деяких випадках допомагає, особливо якщо ви не встигли виставити стоп заявку і у вас вимкнули світло. Як я вже говорив раніше, встановіть додаток з терміналом на смартфон. Як допоміжний інструмент допомогти воно цілком може. Особисто я торгую на 1 моніторі. Мені досить комфортно. Є звичайно ноутбук, але він більше як запасний варіант. А також, є резервний інтернет. Хоч у мого провайдера вкрай рідкісні збої, але я на всяк випадок підстрахувався.

ТОП найпоширеніших помилок новачків

Якщо вас цікавить питання, Як стати трейдером на фондовому ринку в Україні, щоб працювати і заробляти, вам потрібно знати не тільки про принципи успішної торгівлі, а й про основні помилки, що допускаються новачками. Хто попереджений - той озброєний і має всі шанси не зіпсувати справу.

Щоб заробляти на Форексі, вам ні в якому разі не можна:

  1. Ігнорувати професійні навчальні курси та тренінги. Книги та статті – непогана підмога, але не основа основ.
  2. Вибирати брокера навмання. Великі спреди нівелюють прибуток при скальпінгу, відмова виконувати ордери в ризиковий період не дасть вам заробити на виході новин, банальні перебої зв'язку – теж головні вороги нормальної торгівлі на фінансових ринках. Вирішили стати трейдером Форекс - підійдіть до вибору брокера ретельно, Витратьте час на вивчення ринку, порівняння умов співпраці, читання відгуків інших трейдерів. Такі зусилля неодмінно окупляться.
  3. Використовувати незрозумілі програми та / або перекладати на них свої завдання (ПЗ не замінює людини).
  4. Вибирати один тип аналізу.
  5. Ризикувати, починати робити солідні ставки відразу після закінчення навчання, ігнорувати досвід експертів.
    Пам'ятайте: трейдинг-вид фінансової діяльності з високим рівнем ризику. Без ризику заробляти не вийде, але він повинен бути розумним.

Висновок + відео

Будь-яка людина може стати трейдером або принаймні спробувати це зробити. Так що якщо вам цікава дана професія, ви хочете вивчити щось нове, обов'язково спробуйте, раптом саме ви зможете стати успішним у цій сфері і заробити на цьому. Поки не спробуєте не зрозумієте. Якщо підходити до справи спочатку з розумом, вивчити дану сферу, розібратися що таке мані менеджмент, то ризики тут мінімальні. Так як трейдера зливають свої рахунки тільки по дуже великій дурості. До речі, саме цього бояться більшість початківців. 

Але також хочу відзначити, приготуйтеся до довгого і складного шляху, так як заробити тут не так просто. Але якщо ви дійсно цього хочете і володієте необхідними якостями і готові йти до своєї мети, тоді обов'язково все вийде. Всім успіхів!

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Микола 17.01.2021, 12:54
Дякую за інформацію!І звичайно мотивацію)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата