Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке таймфрейм і які їх види існують

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

таймфрейм

Добрий день, шановні трейдери! Ми продовжуємо наше знайомство з базовими термінами валютного ринку Форекс і слідом за поняттями лонг та шорт, з якими познайомилися в минулій статті, розглянемо, що таке таймфрейм, як з ним працювати і який таймфрейм буде краще для тієї або іншої торгової стратегії.

За вже вкоріненою традицією нашого сайту, почнемо знайомство з визначення терміна.

Таймфрейм – це інтервал (період) часу, на графіку торгового активу. Застосовується для угруповання котирувань цінового графіка будь-якого виду (лінійного, свічкового, графіка барів і т. д.).

Таймфреймів на Форекс існує безліч, від самих коротких, до таких, які тривають більше місяця.

Наприклад, торгова платформа МТ4, на якій веде роботу переважна більшість трейдерів, має 9 таймфреймів різної довжини.

Короткостроковий

Різновиди: М1 тривалість – 1 хвилина, М5 – 5 хвилин, М15 – 15 хвилин. Ось як виглядає графік біржового індексу DowJones, на таймфреймі М5.

Таймфрейм першої групи (М1-М15) – це вотчина скальперів, містить безліч дрібних угод з метою отримання швидкого прибутку. Тут активно застосовується кредитне плече і маржинальна торгівля, а робота має на увазі миттєве реагування на найменші зміни ціни.

Короткострокові графіки підходять тільки досвідченим трейдерам, здатним миттєве оцінювати ситуацію і приймати рішення. Новачкам тут робити нічого, окрім, хіба що таймфрейма М15, та й то, краще звернути свою увагу на інші групи.

Середньострокові

Види: М30 - 30 хвилин, Н1 - 1 година, Н4 - 4 години.

Той самий графік, з таймфреймом Н4.

Найпопулярніша група, з якою, зважаючи на зручність внутрішньоденної торгівлі, працює переважна більшість трейдерів.

Під М30, наприклад, заточено 90% всіх стратегії трейдингу на валютному ринку, тому що він є ідеальним варіантом по співвідношенню величини прибутку і ризику.

Довгостроковий

Таймфрейм: D1 – 1 день, W1 – 1 тиждень, MN – 1 місяць.

Знову DowJones, тільки тепер на тижневому графіку W1

Довгострокові таймфрейми рідко застосовуються в торгівлі з цілого ряду причин. По-перше, далеко не кожен брокер стане тримати вашу угоду відкритою більше двох тижнів, та й розмір депозиту, здатного витримати відкати ціни протягом цього терміну, доступний далеко не кожному трейдеру.

Тому, таймфрейм такої довжини, найчастіше, використовуються тільки для аналізу активів, визначення їх особливостей та побудови прогнозів на майбутнє.

Є, звичайно, і більш рідкісні таймфрейми, причому в кожній групі. Приміром, на платформі брокера WhoTrades 21 таймфрейм, що дає трейдеру можливість вибрати найбільш зручний для себе варіант. Але ми не будемо зараз зупинятися на дрібних різновидах, включивши в нашу розповідь тільки найпопулярніші. Знаючи про них, ви самі з легкістю зможете розбиратися у всіх інших різновидах таймфреймів.

Як вибрати таймфрейм

Торгувати і отримувати прибуток можна на будь-якому таймфреймі, благо, що стратегій роботи з кожним з них в надлишку. Але, щоб зрозуміти, який з них буде зручний саме вам, розглянемо три стилі торгівлі.

1) Внутриденна торгівля

Робота ведеться з таймфреймом від М1 до Н1. Характеризується високою інтенсивністю і великою кількістю угод, які закриваються і відкриваються в межах одного робочого дня.

Вкрай виснажливим і напружений вид торгівлі, що вимагає постійної концентрації, на яку здатний далеко не кожен. Працюють тут, переважно, з найбільш ліквідними активами, які можна швидко продати і купити в будь-який час доби.

2) Середньострокова торгівля (М30-Н4)

Укладені угоди тривають від декількох годин, до одного-двох днів. Неспішність торгівлі, коли про відкриту позицію можна забути на пару годин, до самого її закриття, дозволяє укладати безліч угод одночасно і істотно знижує психологічне навантаження.

Тут можна працювати не тільки за основними, а й з крос-активами і навіть екзотичними валютними парами, що при внутрішньоденній торгівлі просто марно і веде до неминучих збитків.

3) Довгострокова торгівля

Таймфрейм: від D1 до MN. Робота на таких таймфреймах являє собою навіть не трейдинг, а, скоріше, інвестування. Відкрили угоду, виставили стоп-лосси та інші обмежувачі і забули про неї на кілька тижнів.

З одного боку це, звичайно, добре. Мінімум часу, що витрачається на торгівлю, дозволяє легко поєднувати трейдинг з іншими видами діяльності. Але з іншого, тижнями чекати, поки угода закриється дуже важко психологічно. А раптом вона виявиться збитковою і стільки часу виявиться витраченим даремно? Та й розмір довгострокових угод повинен бути великим, інакше гра не варта свічок.

Вибирайте, який варіант вам сподобається і не забувайте, що найбільший результат може забезпечити тільки грамотне комбінування декількох активів, з різними таймфреймами.

Плюси та мінуси дрібних таймфреймів

Приверженці малих таймфреймів люблять їх за більш інтенсивну торгівлю і ніби більш високий прибуток, що дуже суворо. Судіть caми:

  • Майже весь день проходить у монітора.
  • Чим інтенсивніше торгівля, тим сильніше ви устанете і, швидше за все, справа закінчиться помилковим рішенням і фатальним виходом.
  • Чим менший таймфрейм, тим тяжче прогнозувати рух ціни, свічковий і технічний аналіз можуть давати похибку.
  • Не плутайте скальпінг і піпкування. Піпувальники намагаються торгувати на таймафреймі m1, прогнозують мало не миттєвий басласловний прибуток, але швидко зливають депозит. Тому якщо ви хочете вийти на стабільний прибуток, то про пипування забудьте - вона недоречна зі стабільністю.

Ну а ми продовжимо знайомити вас з найважливішими поняттями валютного ринку і тонкощами трейдингу – кращого варіанту онлайн заробітку. Так що, не прощаюся, а кажу – до нових зустрічей.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити