Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Що таке волатильність на Форекс? Як використовувати волатильність в торгівлі?

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

волатильність

Початківці інвестори ринку Форекс не раз зустрічалися в тематичній літературі з поняттям «волатильність». Дослівно в перекладі з англійської воно означає мінливість.

Даний показник можна сміливо зарахувати до фундаментальних для трейдингу, оскільки використовуючи його в своїй торгівлі, будь-який трейдер отримує профіт, співмірний з різницею ціни покупки активу і ціни його продажу.

Визначення волатильності

Стосовно до фінансових ринків під волатильністю мають на увазі діапазон цінових змін між екстремумами (мінімумом і максимумом), які досягала ціна активу за певний часовий період (день, тиждень, місяць). Чим вище цей показник, тим ширше діапазон цінових змін. На Форекс волатильність вимірюється від первісної вартості, причому її значення може бути або в пунктах, або у відсотках.

Причиною виникнення волатильності є нестабільність ринкової кон'юнктури, попиту на активи, що торгуються. Відбувається це внаслідок їх недостатньої ліквідності, оскільки всі вони не можуть швидко реалізовуватися за ціною, близькою до ринкової.

Часовий період для вимірювання амплітуди цінових коливань може бути різним. На денному графіку малюнка 1 відображена одна з найбільш високоволатильних пар — GBP/JPY (з амплітудою коливань в 12 тис. пунктів). На молодших таймфреймах пара теж поводиться досить активно.

Важливо розуміти, що головним орієнтиром по волатильності є тренд. Актив не буде вважатися волатильним, якщо тренд показує загальний високий зріст, а зміна ціни не залишає певний коридор.

Прикладом може служити один з найбільш спокійних активів на Форекс - EUR/GBP. Протягом декількох місяців ціна цієї пари практично не перетинала досить вузький коридор, хоча загальне зростання тенденції очевидна.

Від чого залежить волатильність?

Амплітуда цінових коливань залежить від безлічі факторів. Відомий постулат технічного аналізу говорить: "Ціна включає все". Суть даного твердження полягає в тому, що економічні, політичні, психологічні фактори вже заздалегідь враховані ринком і включені в ціну.

Фактори, що впливають на волатильність:

  • Вихід найважливіших фундаментальних новин по праву вважається одним з найбільш значимих. Різкі скачки цін істотно впливають на ринок. 
  • Фінансові маніпуляції основних професійних учасників ринку — маркетмейкерів. Саме вони забезпечують ліквідність активів.
  • Торгові сесії. Під час роботи Європейської сесії активними будуть інструменти, що традиційно беруть участь в європейських біржах. В азіатську сесію активізуються австралійський долар і новозеландський долар. В американську "прокидаються" активи, пов'язані з доларом США.

Як розраховувати волатильність?

Розрахунок амплітуди цінових коливань можна здійснювати декількома способами: вручну, за допомогою спеціальних формул, а також з використанням різних сервісів. Одним з найбільш популярних по праву вважається Myfxbook. Хоча основним призначенням даного сервісу є моніторинг торгівлі, однак інвестори використовують його і для перегляду волатильності.

Для цього в розділі Market слід натиснути Volatility, після чого на екрані з'явиться таблиця зі списком торгових активів та інформацією про їх волатильності на різних таймфреймах. При необхідності можна подивитися і цінові коливання інструментів, яких немає в списку. Потрібно в правому куті таблиці натиснути "ще" і вибрати бажаний актив.

Наприклад, для того щоб отримати вичерпну інформацію про волатильність пари EUR/USD, слід клацнути по ній лівою кнопкою миші. З'явилися на екрані дані досвідчені трейдери вміло використовують у своїй роботі.

Крім цього, аналіз цінових коливань можна проводити, використовуючи безліч індикаторів, заснованих на волатильності.

Індикатори, засновані на волатильності

Найвідоміші з них знаходяться в стандартному наборі MetaTrader.

Індикатор ATR в дослівному перекладі звучить як "середній справжній діапазон". Визначення мінливості ринку — його основне завдання. Інші можливості використання цього інструменту другорядні. Інструмент є підвальним і при перенесенні на графік активу розташовується під ним.

ATR застосуємо до будь-якого типу ринків. Трейдери однаково ефективно використовують його як в торгівлі товарно-сировинними активами, так і в трейдингу валютними парами. Слід зазначити, що хоча ATR і вважається осцилятором, однак у нього відсутні постійні рівні перекупленності (перепроданості). Тому деякі трейдери не рекомендують використовувати цей індикатор в торгівлі подібно стохастику або RSI. Інтерес для трейдингу представляє поточне значення ATR, розташоване в лівому верхньому кутку його вікна.

Наступним ефективним засобом аналізу тренда можна назвати індикатор ССІ, який вказує діапазон ціни, що здійснює коливання в певному каналі. Вміло використовуючи цей підвальний інструмент, інвестори завжди визначать цінові межі тенденції.

ССІ має два рівні -100 і + 100, що відображають перепроданість і перекупленість. Перетинаючи рівень +100, крива сигнальна лінія входить в зону перекупленності і подає сигнал про наближення зниження активності висхідної тенденції. Покупці повинні приготуватися до закриття своїх відкритих позицій. Перетин кривої зверху вниз рівня -100 тепер сигналізує вже продавцям про готовність для здійснення угод.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити