Артем ЧернетаАвтор: 

Артем Чернета

Фрілансер. Торгує на фінансових ринках і є професійним трейдером. Email: franeselak07@gmail.com

 Артем Чернета 

Як почати торгувати на біржі — докладна інструкція

Останнє оновлення: Вівторок, 21 січня 2020 Автор: Артем Чернета

Як торгувати на біржі

 Сучасні торгові біржі — важлива ланка ринкової економіки. Ці юридичні особи виконують роль посередників і регуляторів, забезпечуючи стабільну роботу різних фінансових інструментів.

Основним завданнями бірж є організація і впорядкування різних ринків (акції, валют, товари, цінні папери, метали та ін.) для максимального спрощення торгових процесів, а також вирівнювання балансу пропозиції і попиту. Крім того, біржа здійснює контроль за благонадійністю учасників, захищаючи як продавців, так і покупців від ризику нарватися на шахраїв.

З чого почати вивчення торгівлі на біржі — вибір поля діяльності

 • Фондові біржі. Основний напрямок їх роботи - операції з цінними паперами. Серед них найпопулярнішими є акції та облігації.
 • Валютні біржі. На цих біржах відбувається купівля і продаж національних валют. Основна мета - перерозподіл валютних потоків між різними галузями економіки і підтримання реального ринкового курсу валют.
 • Товарні біржі. Являють собою подобу міжнародного оптового ринку товарів, що працює за принципами вільної конкуренції. Тут продається все — від сировини для важкої промисловості до харчових товарів. Товарні біржі бувають як загальними, так і вузькоспеціалізованими.
 • Ринок похідних фінансових інструментів. Його основна діяльність - робота з ф'ючерсами, опціонами та ін.

Незважаючи на поширену оману про те, що купувати акції це складно, це найпростіше, що може бути на біржі, і для новачка це набагато легше валютного ринку Форекс.

 • Терміновий ринок (контракти з терміном виконання — опціони, ф'ючерси) вважається найскладнішим інструментом на ринку. В основному саме тут йде активна торгівля ф'ючерсів на сировинні товари, а також акції та валюти. Але в це відділення біржі зажадає більш високих cум для починання і більше знань, в іншому випадку вас будуть переслідувати величезні ризики втрат.

Як почати торгувати на біржі — огляд основних майданчиків

В даний час в світі діють десятки великих бірж, які працюють в самих різних напрямках. Однак, недосвідченому інвестору, який лише починає осягати ази, є сенс зосередитися тільки на найбільших з них.

NYSE

Найбільша біржова площадка в світі і одночасно символ фінансової могутності США. Торгувати на Нью-Йоркській фондовій біржі вигідно, тому вона манить ділків з усього світу. В даний час в торгах на біржі бере участь близько 2800 компаній і в основній масі це «блакитні фішки». NYSE ревно ставиться до своєї репутації, тому до торгівлі тут допускаються тільки надійні і сильні акції.

NASDAQ

Теж відноситься до числа найпривабливіших у всьому світі бірж. Спеціалізується переважно на торгівлі акціями Hi-Tech підприємств. Як потрапити сюди? Для цього необхідно відшукати локального брокера з виходом на NASDAQ.

Російська фондова біржа

Звичайно, гарантії порядності учасників тут може і не такі високі, як на тій же NYSE, зате розгулятися точно є де. На Московській біржі здійснюються операції з паями біржових фондів, опціонами, ф'ючерсами, валютою, цінними паперами, дорогоцінними металами та іншими фінансовими інструментами.

Лондонська біржа

Почати торгувати на Лондонській біржі — гарна ідея для інвестора, який вже дещо розуміє в цій кухні і володіє фінансами для вигідного вкладення. Популярність біржі серед професійних трейдерів обумовлена її особливою законодавчою захищеністю. Сюди потрапляють тільки найнадійніші компанії, які надали регулятору вагомі докази своєї спроможності. Тому купувати на лондонській біржі акції для довгострокового утримання буде дуже непоганим рішенням.

Кращі брокери для інвестицій в акції

FinmaxFX

Брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ лише до найпопулярнішим NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови. Мінімальний депозит $100.

Libertex 

Платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить семінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами російською мовою. Мінімальний депозит $200.

eToro

Брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках. Більш ніж 12-річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінних паперах. Мінімальний депозит $500.

З якої суми починати торгувати на біржі

Чи можна почати заробляти на біржах практично без вкладень? Зовсім без грошей, звичайно, не вийде. Але хоча б пара сотень доларів в кишені — це вже непогана підмога для перших вкладень.

«Необов'язково починати з великих вкладів. Робіть маленькі кроки протягом життя і вони приведуть вас до успіху. Починайте вкладати хоч з $ 10 на місяць, а через рік ви зможете інвестувати вже $ 50 на місяць. Це буде набагато ефективніше, ніж чекати роки, поки накопичиться велика сума готівки!»

Таку пораду дає інвесторам-початківцям Андреа Травілліані - фінансовий експерт, що спеціалізується на основах управління капіталом і мікроінвестування. За її словами, неважливо, з чого почати торгівлю на фондовій біржі, головне — бути наполегливим і послідовним. А враховуючи, що всі методи, які просуває цієї цілеспрямованою жінкою, були перевірені нею особисто під час перетворення з скромного бухгалтера в успішну бізнес-вумен, не довіряти їм немає жодних причин.

Якщо вам здається, що $50 це нереально мало, то для прикладу, акції Газпрому коштують у межах 2-х доларів, акції Coca-Cola в межах $45, крім таких відомих компаній є ще тисячі менш дорогих акцій також відомих компаній світу.

Робочі поради від професіоналів

Для більшості людей торгівля на біржах може здатися заплутаною і складною справою. Але не все так страшно, як здається на перший погляд. Досвідчені "гуру" фінансового ринку охоче діляться з новачками своїм досвідом і якщо приймати їхні поради не як чергову прописну істину, а як цінна порада - це дійсно спрацює.

Завжди потрібно знати, у що вкладаєш. Цієї стратегії все життя слідував знаменитий інвестор Пітер Лінч і, швидше за все, саме вона допомогла сколотити йому мільярди доларів. Якщо не розбираєшся сам, не варто сліпо довіряти найнятим помічникам — їх некомпетентність теж може обійтися дуже дорого.

Цьому золотому правилом неухильно слідував ще один корифей біржових торгів Майкл Стейнхардт. Маючи на кишені 10 тис. доларів, він успішно розділив їх на 100 вкладів по 100 $ і вклав їх у вподобані йому проекти. Через пару років його капітал дорівнював вже $200000. Допомогла ця стратегія йому і в майбутньому, коли йому довелося заплатити колосальні штрафи в рамках одного судового розгляду. Опинившись майже на нулі, він знову вклав кошти в акції різних компаній і швидко повернувся у вищу лігу, заробивши $500 млн.

Дисципліна — основа успіху. Саме це правило вважає своїм основним секретом успіху Уоррен Баффетт, що сколотив на біржах $ 72,5 мільярда. На його думку, вміння твердо йти до наміченої мети і протистояти спокусі необдуманих ризиків — головне якість успішного інвестора.

Витрачати менше, ніж заробляти. "Досвідчений інвестор завжди точно знає скільки і де він заробляє в місяць, щоб витрачати менше. Примхи, вплив реклами і звичок або тиск з боку оточуючих не повинні заважати чітко слідувати інвестиційному плану і нарощувати свій портфель вкладів".

Таку пораду дає новачкам, які тільки починають свою справу з нуля, Кевін Гальєгос — в минулому Національний експерт з фінансів США, а нині віце-президент Freedom Financial Network.

Як почати торгувати на біржі через інтернет

Найпростіший варіант для початківця вітчизняного інвестора — брокери Libertex або FinmaxFX. Основна перевага роботи з ними полягає в тому, що вони зареєстровані не в Україні, а в Євросоюзі, що дає можливість інвестувати гроші через міжнародні біржі, легально обходячи можливі законодавчі перешкоди. Важливо і те, що як сайти, так і робочі інструменти повністю русифіковані. Наприклад, FinmaxFX ліцензований російським регулятором ЦРОФР.

Брокери дозволяють вийти на такі біржі, як NASDAQ, NYSE, XETRA, MOEX, GLOBEX і EUREX (ф'ючерси), Euronext, LSE, TSE, Сінгапур, Мексику, Таїланд та інші світові майданчики. Мінімальна сума для відкриття рахунку $200.

Як почати торгувати на фондовій біржі по інтернету? Весь процес ділиться на кілька етапів:

 • Етап 1 — Створити аккаунт. Процес реєстрації проходить повністю дистанційно. Потрібно лише зайти на сайт, створити обліковий запис і вказати контактні дані.
 • Етап 2 — відкрити торговий рахунок. Для цього потрібно натиснути на відповідну кнопку в кабінеті і вибрати тип торгового рахунку (Єдиний рахунок, форекс, і так далі). Торговий рахунок прив'язується до номера мобільного телефону.
 • Етап 3 — встановити торговельну платформу. Програма, що дозволяє користувачеві відслідковувати зміни вартості цінних паперів, укладати угоди і аналізувати ситуацію на ринку в режимі онлайн. Програма працює з усіма біржами, які підтримує брокер.
 • Етап 4 — поповнити рахунок. Зробити це можна будь-яким зручним способом. Система підтримує поповнення за допомогою банківського переказу, банківських карт, а також всіх популярних платіжних сервісів.
 • Етап 5 — укладення угод. Купувати акції дуже просто — потрібно тільки знайти відповідні акції, вказати кількість штук і натиснути кнопку «Купити».  Всі комісії включені в суму угоди.

Одне з найпомітніших достоїнств Libertex і FinmaxFX-робота з великою кількістю торгових бірж з усього світу. Тому з єдиного рахунку, можна працювати з товарними ринками, цінними паперами, акціями, ф'ючерсами, валютами та іншими фінансовими інструментами.

Як почати торгувати на біржі без брокера?

Вийти безпосередньо на фондовий ринок не можна. За законом прості фізичні особи, неакредитовані в кліринговій палаті і не мають спеціальних ліцензій, не можуть безпосередньо торгувати на фондовій біржі, то ж стосується і більшості інших країн, а значить, знадобиться знайти брокера. Говорити про те, як почати торгувати на біржі без брокера, особливого сенсу немає, так як для цього доведеться самому стати акредитованим учасником біржі, а цей процес тривалий і недешевий, до того ж для торгів без кредитного плеча потрібні величезним суми від 10 млн. доларів і більше, що доступно тільки кваліфікованим інвесторам.

Стратегії інвестування

Чесні інвестиції

 • Довгостроковий інвестор. Гроші вкладаються в акції перспективних компаній мінімум на один рік. Такому інвестору потрібно спиратися на фундаментальний аналіз, а також враховувати темпи зміни економіки в цілому і в залежності від локальних особливостей. Основа прогнозування — тижневі і місячні графіки.
 • Середньостроковий інвестор. Акції купуються на термін максимум до одного року. Основний інструменту аналізу-денні і тижневі графіки; технічний і фундаментальний аналіз.
 • Короткостроковий інвестор. Папери утримуються максимум декількох тижнів. Основний інструмент аналізу-часові і Денні інтервали.

Спекуляції

Спекулянт відрізняється від інвестора тим, що утримує акції мінімальну кількість часу, орієнтуючись в основному на руху ціни. Основний інструмент аналітики — технічний аналіз.

 • Скальпер. Використовує різницю між цінами продажу і покупки. Купуючи акції за ціною попиту, він відразу ж перепродує їх за ціною пропозиції.
 • Свінг-трейдер. Може утримувати відкриті позиції максимум кілька днів. В даному випадку прибуток витягується з ринкових коливань. Основний інструмент аналітики-п'ятихвилинні і годинні графіки, а основний предмет торгів-ліквідні папери, які можуть бути швидко звернені в живі гроші.
 • Дей-трейдер. Цей тип інвестора торгує тільки в межах одного робочого дня. Він вловлює коливання ціни за кілька хвилин і віддає перевагу паперу з високою ліквідністю і мінливістю ціни. Основна перевага торгівлі всередині дня (інтрадей) полягає в тому, що за короткий проміжок часу, в якому працює дей-трейдер, зовнішній фон не встигає надати негативного впливу на відкриту позицію.

Яким учасником фондового ринку бути — вирішувати тільки самому інвестору. Але краще спершу набратися досвіду, а вже потім перейти до більш ризикованих справ. Щоб почати працювати на біржі потрібно виконати інструкцію:

 1. Підшукати надійного брокера;
 2. Вибрати торгову платформу;
 3. Поповнити рахунок;
 4. Почати робити покупки.

Сьогодні по інтернету кожен може інвестувати в своє майбутнє на всіх найбільших біржах світу.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити