Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як почати торгувати на біржі — докладна інструкція

Останнє оновлення: Субота, 10 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як торгувати на біржі

 Сучасні торгові біржі — важлива ланка ринкової економіки. Ці юридичні особи виконують роль посередників і регуляторів, забезпечуючи стабільну роботу різних фінансових інструментів.

Основним завданнями бірж є організація і впорядкування різних ринків (акції, валют, товари, цінні папери, метали та ін.) для максимального спрощення торгових процесів, а також вирівнювання балансу пропозиції і попиту. Крім того, біржа здійснює контроль за благонадійністю учасників, захищаючи як продавців, так і покупців від ризику нарватися на шахраїв.

З чого почати вивчення торгівлі на біржі — вибір поля діяльності

 • Фондові біржі. Основний напрямок їх роботи - операції з цінними паперами. Серед них найпопулярнішими є акції та облігації.
 • Валютні біржі. На цих біржах відбувається купівля і продаж національних валют. Основна мета - перерозподіл валютних потоків між різними галузями економіки і підтримання реального ринкового курсу валют.
 • Товарні біржі. Являють собою подобу міжнародного оптового ринку товарів, що працює за принципами вільної конкуренції. Тут продається все — від сировини для важкої промисловості до харчових товарів. Товарні біржі бувають як загальними, так і вузькоспеціалізованими.
 • Ринок похідних фінансових інструментів. Його основна діяльність - робота з ф'ючерсами, опціонами та ін.

Незважаючи на поширену оману про те, що купувати акції це складно, це найпростіше, що може бути на біржі, і для новачка це набагато легше валютного ринку Форекс.

 • Терміновий ринок (контракти з терміном виконання — опціони, ф'ючерси) вважається найскладнішим інструментом на ринку. В основному саме тут йде активна торгівля ф'ючерсів на сировинні товари, а також акції та валюти. Але в це відділення біржі зажадає більш високих cум для починання і більше знань, в іншому випадку вас будуть переслідувати величезні ризики втрат.

Як почати торгувати на біржі — огляд основних майданчиків

В даний час в світі діють десятки великих бірж, які працюють в самих різних напрямках. Однак, недосвідченому інвестору, який лише починає осягати ази, є сенс зосередитися тільки на найбільших з них.

NYSE

Найбільша біржова площадка в світі і одночасно символ фінансової могутності США. Торгувати на Нью-Йоркській фондовій біржі вигідно, тому вона манить ділків з усього світу. В даний час в торгах на біржі бере участь близько 2800 компаній і в основній масі це «блакитні фішки». NYSE ревно ставиться до своєї репутації, тому до торгівлі тут допускаються тільки надійні і сильні акції.

NASDAQ

Теж відноситься до числа найпривабливіших у всьому світі бірж. Спеціалізується переважно на торгівлі акціями Hi-Tech підприємств. Як потрапити сюди? Для цього необхідно відшукати локального брокера з виходом на NASDAQ.

Лондонська біржа

Почати торгувати на Лондонській біржі — гарна ідея для інвестора, який вже дещо розуміє в цій кухні і володіє фінансами для вигідного вкладення. Популярність біржі серед професійних трейдерів обумовлена її особливою законодавчою захищеністю. Сюди потрапляють тільки найнадійніші компанії, які надали регулятору вагомі докази своєї спроможності. Тому купувати на лондонській біржі акції для довгострокового утримання буде дуже непоганим рішенням.

Кращі брокери для інвестицій в акції

⭐AMarkets⭐ 👉(вибір редакції)

Отримуй до $14 з кожного лота назад на рахунок!

Amarkets - це брокер, який надає послуги онлайн-торгівлі на міжнародних фінансових ринках. Він пропонує доступ до різноманітних інструментів, включаючи валютні пари, акції, індекси та сировинні товари.

Amarkets.biz має репутацію надійного та регульованого брокера. Вони заявляють, що працюють відповідно до міжнародних стандартів та дотримуються норм фінансової безпеки. Брокер має ліцензії від декількох регуляторних органів, що підтверджує їх відповідність певним вимогам.

Платформа Amarkets.biz надає клієнтам зручний інтерфейс для торгівлі та інструменти аналізу ринку. Вони також пропонують різні типи торгових рахунків з різними умовами, включаючи ECN-рахунки та рахунки для початківців трейдерів.

Комісії та спреди на Amarkets.biz залежать від обраного типу рахунку та інструментів торгівлі. Важливо ознайомитися з детальними умовами та комісіями, перш ніж починати торгівлю з цим брокером.

Як і при роботі з будь-яким брокером, важливо бути обізнаним з ризиками, пов'язаними з торгівлею на фінансових ринках. Рекомендується проводити власне дослідження та консультуватися з фінансовими експертами перед прийняттям рішення щодо вибору брокера.

Перейти на біржу AMarkets

FinmaxFX

Брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ лише до найпопулярнішим NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови. Мінімальний депозит $100.

Libertex 

Платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить семінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами. Мінімальний депозит $200.

eToro

Брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках. Більш ніж 12-річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінних паперах. Мінімальний депозит $500.

З якої суми починати торгувати на біржі

Чи можна почати заробляти на біржах практично без вкладень? Зовсім без грошей, звичайно, не вийде. Але хоча б пара сотень доларів в кишені — це вже непогана підмога для перших вкладень.

«Необов'язково починати з великих вкладів. Робіть маленькі кроки протягом життя і вони приведуть вас до успіху. Починайте вкладати хоч з $ 10 на місяць, а через рік ви зможете інвестувати вже $ 50 на місяць. Це буде набагато ефективніше, ніж чекати роки, поки накопичиться велика сума готівки!»

Таку пораду дає інвесторам-початківцям Андреа Травілліані - фінансовий експерт, що спеціалізується на основах управління капіталом і мікроінвестування. За її словами, неважливо, з чого почати торгівлю на фондовій біржі, головне — бути наполегливим і послідовним. А враховуючи, що всі методи, які просуває цієї цілеспрямованою жінкою, були перевірені нею особисто під час перетворення з скромного бухгалтера в успішну бізнес-вумен, не довіряти їм немає жодних причин.

Якщо вам здається, що $50 це нереально мало, то для прикладу, акції Газпрому коштують у межах 2-х доларів, акції Coca-Cola в межах $45, крім таких відомих компаній є ще тисячі менш дорогих акцій також відомих компаній світу.

Робочі поради від професіоналів

Для більшості людей торгівля на біржах може здатися заплутаною і складною справою. Але не все так страшно, як здається на перший погляд. Досвідчені "гуру" фінансового ринку охоче діляться з новачками своїм досвідом і якщо приймати їхні поради не як чергову прописну істину, а як цінна порада - це дійсно спрацює.

Завжди потрібно знати, у що вкладаєш. Цієї стратегії все життя слідував знаменитий інвестор Пітер Лінч і, швидше за все, саме вона допомогла сколотити йому мільярди доларів. Якщо не розбираєшся сам, не варто сліпо довіряти найнятим помічникам — їх некомпетентність теж може обійтися дуже дорого.

Цьому золотому правилом неухильно слідував ще один корифей біржових торгів Майкл Стейнхардт. Маючи на кишені 10 тис. доларів, він успішно розділив їх на 100 вкладів по 100 $ і вклав їх у вподобані йому проекти. Через пару років його капітал дорівнював вже $200000. Допомогла ця стратегія йому і в майбутньому, коли йому довелося заплатити колосальні штрафи в рамках одного судового розгляду. Опинившись майже на нулі, він знову вклав кошти в акції різних компаній і швидко повернувся у вищу лігу, заробивши $500 млн.

Дисципліна — основа успіху. Саме це правило вважає своїм основним секретом успіху Уоррен Баффетт, що сколотив на біржах $ 72,5 мільярда. На його думку, вміння твердо йти до наміченої мети і протистояти спокусі необдуманих ризиків — головне якість успішного інвестора.

Витрачати менше, ніж заробляти. "Досвідчений інвестор завжди точно знає скільки і де він заробляє в місяць, щоб витрачати менше. Примхи, вплив реклами і звичок або тиск з боку оточуючих не повинні заважати чітко слідувати інвестиційному плану і нарощувати свій портфель вкладів".

Таку пораду дає новачкам, які тільки починають свою справу з нуля, Кевін Гальєгос — в минулому Національний експерт з фінансів США, а нині віце-президент Freedom Financial Network.

Як почати торгувати на біржі через інтернет

Найпростіший варіант для початківця інвестора — брокери Libertex або FinmaxFX. Основна перевага роботи з ними полягає в тому, що вони зареєстровані не в Україні, а в Євросоюзі, що дає можливість інвестувати гроші через міжнародні біржі, легально обходячи можливі законодавчі перешкоди.

Брокери дозволяють вийти на такі біржі, як NASDAQ, NYSE, XETRA, MOEX, GLOBEX і EUREX (ф'ючерси), Euronext, LSE, TSE, Сінгапур, Мексику, Таїланд та інші світові майданчики. Мінімальна сума для відкриття рахунку $200.

Як почати торгувати на фондовій біржі по інтернету? Весь процес ділиться на кілька етапів:

 • Етап 1 — Створити аккаунт. Процес реєстрації проходить повністю дистанційно. Потрібно лише зайти на сайт, створити обліковий запис і вказати контактні дані.
 • Етап 2 — відкрити торговий рахунок. Для цього потрібно натиснути на відповідну кнопку в кабінеті і вибрати тип торгового рахунку (Єдиний рахунок, форекс, і так далі). Торговий рахунок прив'язується до номера мобільного телефону.
 • Етап 3 — встановити торговельну платформу. Програма, що дозволяє користувачеві відслідковувати зміни вартості цінних паперів, укладати угоди і аналізувати ситуацію на ринку в режимі онлайн. Програма працює з усіма біржами, які підтримує брокер.
 • Етап 4 — поповнити рахунок. Зробити це можна будь-яким зручним способом. Система підтримує поповнення за допомогою банківського переказу, банківських карт, а також всіх популярних платіжних сервісів.
 • Етап 5 — укладення угод. Купувати акції дуже просто — потрібно тільки знайти відповідні акції, вказати кількість штук і натиснути кнопку «Купити».  Всі комісії включені в суму угоди.

Одне з найпомітніших достоїнств Libertex і FinmaxFX-робота з великою кількістю торгових бірж з усього світу. Тому з єдиного рахунку, можна працювати з товарними ринками, цінними паперами, акціями, ф'ючерсами, валютами та іншими фінансовими інструментами.

Як почати торгувати на біржі без брокера?

Вийти безпосередньо на фондовий ринок не можна. За законом прості фізичні особи, неакредитовані в кліринговій палаті і не мають спеціальних ліцензій, не можуть безпосередньо торгувати на фондовій біржі, то ж стосується і більшості інших країн, а значить, знадобиться знайти брокера. Говорити про те, як почати торгувати на біржі без брокера, особливого сенсу немає, так як для цього доведеться самому стати акредитованим учасником біржі, а цей процес тривалий і недешевий, до того ж для торгів без кредитного плеча потрібні величезним суми від 10 млн. доларів і більше, що доступно тільки кваліфікованим інвесторам.

Види ордерів на біржі

Як було сказано вище, ордер - це замовлення трейдера на покупку або продаж конкретного активу. Для його створення Користувачеві необхідно вказати п'ять параметрів:

 1. Тип ордера.
 2. Актив, який трейдер хоче купити або продати.
 3. Валюту, яку хоче отримати натомість.
 4. Суму угоди.
 5. Вартість активу, який хочете купити або продати.

В цілому можна назвати вісім видів ордерів:

 • Market order - найпоширеніший і часто застосовуваний вид ордерів, відповідний для швидкої покупки або продажу активу. Замовлення робиться за ринковою ціною на поточний момент. У цьому випадку достатньо вказати тільки кількість активу, яку ви хочете купити або продати.
 • Limit order - також один з найпоширеніших видів. Однак в цьому випадку, крім потрібного обсягу покупки/продажу, трейдер вказує і бажану ціну. Припустимо, ми купуємо біткоіни і зараз його курс становить $9500, але у вас з'явилася інформація, що вночі він виросте до $13 000. В цьому випадку ви просто створюєте лімітований ордер на продаж за потрібною Вам ціною, і як тільки курс досягне її, ваш актив буде проданий.
 • Stop loss - це ордер, створений для мінімізації збитків у разі, якщо курс активу почав рухатися проти позиції трейдера. Даний ордер завжди пов'язаний з уже відкритою позицією і зазвичай закривається в збиток.
 • Take profit - як і стоплосс, цей ордер теж пов'язаний з відкритою позицією. Але його призначення-фіксація прибутку при досягненні певного рівня курсу активу. Закривається такий ордер з прибутком.
 • Stop limit order - це комбінація двох ордерів-стопа і лімітного. Найчастіше застосовується під час різких стрибків ціни, наприклад, під час пампа і дампа. Наприклад, ви виявили, що актив, який коштував $1, почав різко зростати в ціні, тобто відбувається памп. Ви виставляєте ордер на покупку свідомо вище, припустимо на $1,5-2 і чекаєте, поки вона досягне піку. Припустимо, вона злетіла до $10, а трейдер тим часом виставляє ордери на продаж по $8-9, що дозволяємо йому не упустити можливість і вигідно закрити угоду до падіння на колишні рівні ціни.
 • Trigger order - призначений для спрацьовування після виконання попереднього ордера. Трейдер встановлює перший на покупку активу, а другий – тригер, на продаж цієї ж акції, але з профітом.
 • Iceberg order - його також називають прихованим ордером. Найчастіше використовується професійними трейдерами, які не хочуть публічно показувати свої контракти на покупку або продаж. Також приховані ордери застосовуються великими гравцями, які не хочуть створювати паніку на ринку.
 • Trailing stop - більш просунута версія стоплосса. Його встановлюють на потрібній відстані від поточної ціни активу. У тому випадку, якщо курс йде вгору, збільшуючи прибуток, цей ордер автоматично змінює рівень стоп лосса, тримаючись на відстані. Якщо ж ціна активу йде вниз, він залишається на зазначеному рівні і закриває угоду з фіксацією прибутку.

7 порад новачкам як торгувати на біржі і не витрачати багато часу

Ми зібрали 7 основних.

1. Може, все-таки інвестиції?

Вкластися в акції або облігації заради дивідендів і купонів означає, що папери лежать і приносять дохід. Трейдинг - це купівля-продаж цінних паперів заради отримання прибутку за рахунок зміни цін. Такі короткострокові вкладення вимагають постійної участі.

Якщо ви хочете займатися трейдингом, тому що його прибутковість вище, не поспішайте. Чіткої відповіді на питання, що вигідніше: інвестиції або спекуляція — немає. Але одне вірно точно: трейдер ризикує більше.

2. Виберіть свій стиль торгівлі

Всього стилів торгівлі три: скальпінг, дейтрейдінг і свінг. Розрізняються вони за часом утримання угоди, а значить, і за часом, який ви витратите на торгівлю.

Скальпінг - це здійснення великої кількості угод з низькою прибутковістю за короткий термін. Угоди тривають кілька хвилин, а то й секунд. Скальпер працює блискавично і не має права відволікатися, адже від швидкості реакції залежить результат угоди. Такий напружений стиль спекуляції підходить далеко не всім новачкам, а краще і зовсім залишити його професіоналам.

Дейтрейдінг, внутрішньоденна торгівля, означає відкриття і закриття угод протягом торгової сесії. Менше ризики і напруга, але торгувати потрібно кілька годин в день, тому такий стиль торгівлі більше підійде тим, хто розглядає трейдинг як основну зайнятість.

Свінгові трейдери можуть утримувати позиції протягом декількох днів, тижнів або навіть місяців. Тут можна не поспішати і приділяти торгівлі стільки часу, скільки у вас є.

3. Торгові стратегії

Якщо просто, торгова стратегія - це набір правил і алгоритм дій, яким слід трейдер, здійснюючи угоди. Варіантів стратегій-дуже багато, і новачкові може бути складно в них розібратися.

Тому часто брокери пропонують не витрачати час на розробку власної стратегії і користуватися вже готовими рішеннями з прогнозованою прибутковістю, заданими рівнями ризику і стартовими сумами.

Ви можете підключитися відразу до декількох стратегій і отримувати рекомендації поштою, смс або в додатку «Мій брокер», щоб тут же угоду і зробити.

4. Більше мобільності

Заощадити час можна вже на етапі відкриття і поповнення рахунку — зробіть це онлайн. А щоб не проводити всі операції через комп'ютер, Встановіть додаток «Мій брокер». Під рукою у вас буде аналітика інформагентств, котирування паперів світових компаній, інформація по вашому портфелю. Плюс в тому, що здійснювати операції можна прямо в додатку, встановлювати торговий термінал (програму для доступу до біржі) не потрібно.

5. Стоп-лосс і тейк-профіт

Щоб не закривати позицію вручну і не стежити за станом угоди, використовуйте стоп-лосс. Встановіть його на певному рівні, і, як тільки ціна опуститься до нього, брокер закриє угоду. Тейк-профіт працює так само, але на підвищення ціни. Так ви зможете відключитися від торгів, займатися своїми справами і не переживати про можливий збиток.

6. Працюйте з персональним брокером

Якщо ви зважитеся на самостійний трейдинг, врахуйте: вам потрібно досконально зануритися в тему, вивчати статистику, стежити за котируваннями. Якщо ви не готові витрачати на це час, працюйте з персональним брокером.

Він як консультант: допомагає сформувати інвестиційний портфель, аналізує ринок і пропонує варіанти угоди. Контролювати стратегію будете не ви, а брокер, але зате це економить час і знижує ймовірність помилки.

7. Оновлюйте знання

Чим краще ви розбираєтеся в ринку, тим менше часу ви витрачаєте на прийняття рішень. Та й трейдинг - це та область знання, по якій пишуть книги і дисертації, так що рости є куди.

Стратегії інвестування

Чесні інвестиції

 • Довгостроковий інвестор. Гроші вкладаються в акції перспективних компаній мінімум на один рік. Такому інвестору потрібно спиратися на фундаментальний аналіз, а також враховувати темпи зміни економіки в цілому і в залежності від локальних особливостей. Основа прогнозування — тижневі і місячні графіки.
 • Середньостроковий інвестор. Акції купуються на термін максимум до одного року. Основний інструменту аналізу-денні і тижневі графіки; технічний і фундаментальний аналіз.
 • Короткостроковий інвестор. Папери утримуються максимум декількох тижнів. Основний інструмент аналізу-часові і Денні інтервали.

Спекуляції

Спекулянт відрізняється від інвестора тим, що утримує акції мінімальну кількість часу, орієнтуючись в основному на руху ціни. Основний інструмент аналітики — технічний аналіз.

 • Скальпер. Використовує різницю між цінами продажу і покупки. Купуючи акції за ціною попиту, він відразу ж перепродує їх за ціною пропозиції.
 • Свінг-трейдер. Може утримувати відкриті позиції максимум кілька днів. В даному випадку прибуток витягується з ринкових коливань. Основний інструмент аналітики-п'ятихвилинні і годинні графіки, а основний предмет торгів-ліквідні папери, які можуть бути швидко звернені в живі гроші.
 • Дей-трейдер. Цей тип інвестора торгує тільки в межах одного робочого дня. Він вловлює коливання ціни за кілька хвилин і віддає перевагу паперу з високою ліквідністю і мінливістю ціни. Основна перевага торгівлі всередині дня (інтрадей) полягає в тому, що за короткий проміжок часу, в якому працює дей-трейдер, зовнішній фон не встигає надати негативного впливу на відкриту позицію.

Яким учасником фондового ринку бути — вирішувати тільки самому інвестору. Але краще спершу набратися досвіду, а вже потім перейти до більш ризикованих справ. Щоб почати працювати на біржі потрібно виконати інструкцію:

 1. Підшукати надійного брокера;
 2. Вибрати торгову платформу;
 3. Поповнити рахунок;
 4. Почати робити покупки.

Сьогодні по інтернету кожен може інвестувати в своє майбутнє на всіх найбільших біржах світу.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити