Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трейдинг — це бізнес

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трейдинг

 Як почати ставитися до трейдингу як бізнесу? Незаперечні доводи ставитися до своєї професії серйозно і ставати справжнім професіоналом.

Одна з найбільших помилок, яку роблять багато трейдерів-початківців, полягає в тому, що вони не розглядають свою торгівлю як бізнес. Замість цього вони вважають її різновидом лотереї або казино, де можна швидко зірвати великий куш. Відповідно, багато з них і поводяться як любителі азартних ігор, не заглиблюючись в такі речі, як аналіз і розрахунки.

Однак, тим, хто все-таки має намір домогтися реальних успіхів в якості трейдера, потрібно сприймати це заняття як серйозний бізнес і ніяк інакше. Адже насправді все саме так і є.

Як це працює

Основне завдання трейдера така ж, як і у будь-якого іншого бізнесмена - спробувати залучити більше доходів (від прибуткових угод), які перекриють витрати (збиткові угоди + поточні витрати). Якщо це вдається зробити - значить, справа є прибутковою. Однак, якщо витрати виходять з-під контролю, а трейдер втрачає більше грошей, ніж заробляє, значить, трейдерський бізнес ведеться невдало.

Є два способи компенсувати свої торгові витрати і зробити трейдинг прибутковим:

 1. Отримувати з вдалих угод настільки високий прибуток, що вона з лишком покриє всі витрати від збиткових угод;
 2. Прагнути поставити торги так, щоб кількість успішних угод перевищувала кількість невдалих угод.

Якщо говорити про те, яка тактика більше підходить для початківців трейдерів, простіше використовувати варіант номер 2. Принаймні, більшість сучасних "гуру" цього бізнесу вважають саме так.

Реальність трейдерського бізнесу така - збиткові угоди завжди будуть, незалежно від того, як сильно трейдер намагається уникнути їх. Це факт.

Якщо поглянути на свіжу статистику, то можна побачити, що навіть найуспішніші трейдери за рік мають до 25-30% збиткових угод.

Однак їх збитки окупилися за рахунок вдалих угод. Простіше кажучи, для отримання прибутку досить переконатися, що дохід компенсує витрати. Це універсальне правило будь-якого бізнесу.

Які статті витрат очікують початківця трейдера

Ось деякі з основних витрат, супутніх торгівлі на фондовій або валютній біржах:

 • втрати на угодах;
 • комісії та брокерські спреди;
 • витрати на утримання робочого приміщення (оплата комунальних послуг, якщо трейдер працює на дому);
 • купівля комп'ютера та іншого апаратного забезпечення.

Це основні витрати, пов'язані з трейдерським бізнесом. Звичайно, можуть бути й інші (замовлення експертної аналітики, підписка на платні прогнози і новини, покупка просунутого ПО і т.д.), але більшість початківців трейдерів з ними не стикаються.

Як перетворити трейдинг в бізнес

Навчання торгівлі на біржі нічим не відрізняється від навчання будь-якої іншої професії. Щоб стати успішним, трейдер повинен присвятити своїй освіті не менше часу, ніж, наприклад, лікар або юрист. Багато людей роблять помилку, розглядаючи трейдинг як хобі, а не як свій бізнес. Це може бути для них весело і хвилююче, але не більше того, а тому ні про яку серйозну прибутку не може бути й мови. І навпаки, кожен, хто розглядає торгівлю на біржі як власний бізнес, а себе вважає його генеральним директором, приймає всю повноту відповідальності і з кожним роком стає все більш досвідченим у своїй справі. Але що потрібно, щоб перетворити трейдинг в справжній бізнес?

Отримання освіти. Як і в будь-якій іншій професії, важливо розуміти кожну частину роботи до найдрібніших деталей. Не можна стати трейдером, просто подивившись кілька відеороликів і прочитавши пару популярних книг. Навчання починається з копіткого вивчення теорії (фундаментальний і технічний аналіз, розбір торгових стратегій з прикладами, розбір можливостей торгових платформ і т.д.) і багатомісячної обкаткою вивченої інформації на торгових симуляторах. Тільки після цього можна входити в справу і ризикувати реальними грошима.

Побудова бізнес-плану. Чи можливо просто прийти в банк і попросити кредит на бізнес, не розробивши бізнес-плану? Звичайно ж ні! У трейдингу все абсолютно так само. Перш ніж перейти до реальної торгівлі, необхідно скласти бізнес-план. В ньому розглядаються такі моменти:

 • який стиль торгівлі буде використовуватися (скальпінг, свінг, лонг);
 • система управління ризиками;
 • які інструменти / програмне буде використано в якість основного;
 • які налаштування / технічні індикатори будуть використані для аналізу.

Складання комплексного плану дасть можливість зосередитися на тому, що реально буде використано в торгівлі і допоможе у виробленні власної стратегії. Отримана інформація не повинна лежати мертвим вантажем - потрібно акцентувати увагу тільки на тому, що буде корисно в реальних умовах.

Перевірка і закріплення знань. Після завершення базової підготовки і складання бізнес-плану, вкрай бажано перевірити свої сили на демо-рахунках реальних брокерів. Адже те, що добре виглядає на папері або в сторонньому симуляторі, необов'язково буде добре працювати в справі. Обкатка розроблених стратегій в справі допоможе з'ясувати наступні моменти:

 • чи добре вони поєднуються з обраним графіком роботи;
 • чи приносять вони гроші і наскільки добре;
 • чи відповідають вони індивідуальному стилю і темпераменту трейдера.

Ведення суворого обліку. Трейдер, як і будь-який підприємець зобов'язаний вести журнал торгів для складання докладного графіка своїх успіхів. Це допоможе докладніше вивчити свої сильні і слабкі ходи, а значить, стати послідовно прибутковим. Будь-яка дія, будь-яка ідея обов'язково позначаться на успішності торгів, а журнал допоможе чітко відстежити ці моменти і використовувати їх.

Структурування бізнесу. Сюди можна віднести такі моменти:

 • Податковий статус. Це важливо, оскільки сплачуючи податки, трейдер тільки виграє. Високий заробіток від трейдингу — це хороші відрахування до Пенсійного фонду (а значить, ранній і легальний вихід на пенсію), а також відсутність будь-яких проблем з законом при вкладенні своїх кровно зароблених в інші проекти або купівлі дорогих речей.
 • Інструмент. В ході професійної еволюції, трейдери зазвичай розширюють асортимент використовуваних інструментів для торгівлі. У деяких випадках необхідні додаткові діаграми з аналізом тих чи інших галузей, в деяких — гарячі повідомлення про тематичні новини. Важливо розробити власний інструментарій, який максимально автоматизує процес торгівлі, дозволивши уникнути рутини і витратити більше часу на саморозвиток.
 • Динаміка. Пристрасть і енергія — необхідні якості для перетворення трейдингу в успішний бізнес. Торгівля на біржі - це нескінченна гонка, де потрібно на льоту аналізувати процес, усуваючи помилки і підкреслюючи свої сильні сторони. Тут можна послідувати раді таких знаменитих трейдерів, як Джо ДіНаполі або Томас Демарк, які не раз відзначали, що потрібно зосередитися не на самому результаті як такому, а на процесах, які до нього ведуть. Якщо думати тільки про долари - все неминуче закінчиться крахом. Якщо думати про всі ходи і дії, які допоможуть роздобути ці самі долари, рано чи пізно, мета буде досягнута.

Чому трейдинг - найкращий у світі бізнес

На користь трейдингу, як вигідного бізнесу можна віднести наступні аргументи:

 • Висока потенційна прибутковість при мінімальних витратах. Головний момент тут - максимальне зниження ризиків. Грамотно розпорядившись стартовим капіталом, який становить всього лише кілька тисяч доларів, всього за кілька років його можна збільшити в десятки і сотні разів. Головне - не поспішати і бути послідовним.
 • Гнучкість у виборі способів і напрямків роботи. Трейдер може заробляти на фінансових ринках, сировині, товарах, цінних металах або паперових активах. Будь-який з обраних ринків знаходиться в постійному русі і здатний приносити прибуток. Способи заробітку теж є різні. Можна заробляти на спекуляції активами або ж, навпаки, купувати і утримувати акції, розраховуючи на дивіденди. Загалом, поле діяльності дуже широке.
 • Повна відсутність зовнішнього управління. Кожен трейдер - сам собі начальник і господар. Він заробляє свій капітал і кошти для існування виключно власним розумом і сам пожинає плоди своєї праці, ні з ким не ділячись.
 • Відсутність проблем з клієнтами та партнерами. У звичайному бізнесі величезну роль відіграють взаємини з клієнтами і партнерами. Перших необхідно заманювати і заохочувати, а других — утримувати, постійно остерігаючись обману. У трейдингу ці проблеми відсутні як такі.
 • Ніяких витрат на виробництво. У трейдингу немає товарів, які треба виробляти, зберігати і збувати або майна, яке потрібно стерегти, а тому і ніяких пов'язаних з цим проблем і витрат також немає.
 • Мінімальна витратна частина. Фактично для роботи трейдеру потрібна тільки дах над головою, хороший ПК або ноутбук і стабільний високошвидкісний Інтернет. Звичайно, це спартанські умови, але стартувати можна з малого.
 • Повна відсутність конкурентів. Виробники товарів і послуг постійно змушені конкурувати один з одним за симпатії споживачів. Трейдер позбавлений цього. Його завдання полягає в іншому-вибрати перспективно прибутковий актив і грамотно ним розпорядитися.

Що в підсумку + відео

Відразу можна сказати: трейдинг — це не чарівна паличка, яка одним помахом принесе успіх і багатство. Як і в будь-якому іншому бізнесі, тут доведеться багато і важко працювати, щоб стати по-справжньому успішним.

А будь-які твердження, що можна скористатися чудодійними програмами і стратегіями і швидко згенерувати величезний і стабільний дохід з невеликими зусиллями або без зусиль взагалі — це відверта брехня. У справжнього трейдера дуже мало вільного часу.

Навіть якщо сама торгівля займає 2-3 години в день, решту часу йде на дослідження і планування свого бізнесу, вивчення свіжих освітніх матеріалів, обкатку нових стратегій і т. д.

Трейдинг - це не професія, в якій можна відразу стати кваліфікованим фахівцем. Трейдери, які починають вкладати свої гроші на ринок занадто рано або без добре продуманого торгового плану, часто виявляються ні з чим, втративши весь капітал.

У той же час розглядаючи торгівлю як бізнес, а не як хобі або схему швидкого збагачення, можна збільшити свої шанси на успіх увійти в число тих, хто робить на трейдингу серйозні гроші.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити