Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгова система Прайс Екшен в прикладах - застосування, патерни, стратегії

Останнє оновлення: Середа, 22 березня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Price Action

Що таке Price Action в трейдингу і на яких таймфреймах він працює. Найсильніші патерни, радник і індикатори Прайс Екшен.

Торгівля по Price Action дозволяє заробляти буквально на «чистому» графіку. Це означає, що для роботи не потрібні ні індикатори, ні допоміжні скрипти, ні радники – досить самого графіка і розуміння логіки руху ціни.

Якщо давати відповідь на питання, що таке Price Action (РА), то це не окрема стратегія, а методика, в якій акцент робиться на аналіз графіка і свічкових патернів.

У РА є маса інструментів, кожен з яких може виступати в ролі основи для самостійної стратегії.

Що таке Прайс Екшен (Price Action) простими словами

Price Action простими словами - це один з підвидів технічного аналізу. У теханалізі основний постулат полягає в тому, що ціна враховує всі фактори, що впливають на котирування. Для прогнозування поведінки цінових графіків в майбутньому досить працювати з історією, той же принцип покладений в основу Прайс Екшен.

У роботі з РА використовуються:

 • Свічкові патерни. Конфігурація окремих свічок і моделей, що складаються з декількох свічок дозволяє зрозуміти, як змінювалася розстановка сил між биками і ведмедями;
 • Горизонтальні рівні, трендові лінії. Ці інструменти використовуються в якості фільтрів, якщо патерн формується в районі рівня, це підсилює свічкову конструкцію.

Price Action - це методика для роботи на великих таймфреймах. При зниженні робочого тимчасового інтервалу підвищується "шум" - вплив випадкових цінових коливань. Один і той же патерн на Н4-D1 працює в рази краще в порівнянні з М5-М15.

Що стосується того на яких таймфреймах працює Price Action, то формально обмежень за часовими інтервалами немає. На історії можна знайти приклади, в яких і на М1-М5 методика дає ідеальні точки входу. Але при роботі в режимі реального часу краще не опускатися нижче Н1-Н4.

Формально одним з перших трейдерів, які торгують по РА, можна назвати Мунехісе Хомма. Він працював за тими ж принципами, які використовуються в сучасному Прайс Екшен.

Основи теханалізу в цілому заклав Чарльз Доу (Charles Dow), солідний внесок у розвиток РА внесли Мартін Прінг (Martin Pring), Ланс Бегс (Lance Beggs), Боб Волман (Bob Volman), Джонатан Фокс (Jonatahn Fox), Корі Мітчелл (Cory Mitchell), Кріс Капр (Chris Capre).

Також ідеї РА розвивав трейдер під ніком james16, кілька років він активно ділився своїми міркуваннями на форумі forexfactory.

Чому в Price Action не використовуються індикатори

Суворої заборони використання інструментів цього типу немає. При бажанні трейдер може використовувати будь-який індикатор як фільтр або як основу торгової стратегії.

В останньому випадку елементи Прайс Екшен перетворюються в Фільтри для оцінки торгових сигналів.

Класичний варіант Price Action на Форекс не передбачає використання індикаторів з наступних причин:

 1. Відсутність підтримки ряду індикаторів в різних торгових терміналах. Стандартні інструменти (ковзні середні, ряд осциляторів, лінії Боллінджера) є практично у всіх платформах, але призначені для користувача індикатори доведеться переписувати з нуля під новий термінал;
 2. З індикаторами трейдер відвикає аналізувати ринок самостійно. Відкидається один з основних постулатів технічного аналізу. Замість роботи безпосередньо з графіком трейдер переходить на роботу з індикаторами, вони дають конкретний сигнал, але не показують картину того, що відбувається в цілому;
 3. Всі індикатори є похідними від ціни і запізнюються. Як правило, з ростом періоду індикатора зростає запізнювання. Сигнал про зміну тренда, наприклад, у вигляді перетину ковзних середніх непогано, але, якщо трейдер отримає його в кінці руху, від нього немає користі.

Застосування Price Action не регламентується жорсткими правилами. У трейдера є простір для маневру, ніхто не забороняє йому додати, наприклад, до роботи по пін-барам Стохастик в якості фільтра.

Де і коли застосовувати Price Action

Це універсальна тактика, обмежень по використовуваних ринках немає. Одні й ті ж методи застосовуються і на валютному ринку, і при роботі з акціями, дорогоцінними металами, інструментами товарного ринку. Методика в цілому не змінюється, відрізнятися будуть тільки тейк-профіти і стоп-лосс, вони залежать від волатильності активу.

Що стосується обмежень за часом, то рекомендація стандартна - не торгувати під час виходу важливих новин. Якщо робота ведеться на фондовому ринку, то основним джерелом несподіванок можуть стати квартальні звіти. За 1-2 дні до і протягом 1-2 днів після виходу звіту працювати не рекомендується.

Якщо торгівля ведеться на Н4-D1, час формування сигналу не грає ролі. При менших таймфреймах бажано обмежуватися часом роботи основних фінансових центрів світу (рекомендація стосується ринку Форекс).

Які активи краще підходять для Price Action

Прайс Екшен в Форекс-трейдингу підходить для роботи з високо - і середньоволатильними активами. РА ідеально підходить під EURUSD, GBPUSD та інші мажори, працює ця методика і на популярних кросах. У меншій мірі Прайс Екшен підходить для роботи з екзотичними інструментами. За ним висока ймовірність різких, непрогнозованих рухів, пов'язаних, наприклад, з виходом на ринок Нацбанку, прийняттям санкцій щодо відповідної країни.

Що стосується фондового ринку, то бажано обмежитися високоліквідними активами. У скринері акцій при відборі паперів для роботи вказується фільтр за проторгованим обсягом.

Ті ж рекомендації стосуються інших категорій активів (криптовалют, товарний ринок). Чим нижче ліквідність по інструменту, тим гірше відпрацьовують патерни Price Action. Наприклад, на BTCUSD РА працює, але, якщо працювати з криптопарою, складеної з альткоінів, що не входять в ТОП 100, ця методика може давати збої.

9 способів як використовувати Price Action в роботі

Нижче - розібрані основні патерни Price Action, частина з них нагадують конструкції з класичного свічкового аналізу, є і специфічні моделі. Крім свічкових патернів в РА важливі горизонтальні рівні підтримки / опору.

Рівні підтримки і опору

При побудові рівнів основне правило - не захоплюватися їх кількістю. Графік сам показує значущі для продавців і покупців цінові позначки. Вони видні по локальним і абсолютним екстремумам.

При розмітці графіка керуються наступними правилами:

 • Рівні будуються тільки по явно видимим екстремумам;
 • Велику цінність мають рівні зі старших часових інтервалів. Наприклад, при роботі на Н1 можна використовувати підтримку і опір з Н4. При торгівлі на Н4 старшим таймфреймом буде денний;
 • При роботі з Рівнями не потрібно зводити їх до однієї лінії на конкретній ціновій позначці. Хоча і використовується термін "рівень", але в реальності мається на увазі вузький ціновий діапазон. Цей діапазон можна будувати по тінях свічок, відповідних екстремуму;
 • Якщо рівень неодноразово пробивається і немає сильної реакції, його можна видалити з графіка. Така поведінка ціни показує, що він не важливий для маркетмейкерів;
 • При побудовах виділяються основні і другорядні підтримку і опір. Для роботи з другорядними краще спуститися на таймфрейм нижче.

Price ActionЦі діапазони використовують як орієнтири для виставлення стопів і тейк-профітів. Висока ймовірність, що на них буде реакція.

Робота ведеться як на пробій, так і на відбій від рівнів. Напрямок торгівлі залежить від точки формування і типу патерну Прайс Екшен.

Внутрішній бар

У стратегії Price Action ця модель може вказувати як на підготовлюваний розворот, так і на продовження руху. Напрямок торгівлі залежить від контексту формування патерну.

Як формується патерн:

 • Модель складається з 2 свічок. Першою формується материнська свічка, це може бути велика бичача або ведмежа свічка. Її діапазон (відстань між High і Low) має бути більше, ніж у сусідніх, бажано, щоб тіні були невеликі. Відсутність великих тіней вказує на відсутність боротьби між биками і ведмедями;
 • Далі формується внутрішній бар. Це свічка з малим діапазоном, як мінімум удвічі меншим у порівнянні з материнським баром. Внутрішній бар може бути доджем або просто свічкою з малим тілом і тінями. Він обов'язково повинен потрапляти в діапазон першої свічки, тобто бути в зоні між її екстремумами.Price Action

Фізичний сенс патерну полягає в тому, що після впевненого трендового руху ринок бере тайм-аут. Це ще не розворот, рух може продовжитися.

При пошуку точок входу враховується положення внутрішнього бару щодо рівнів:

 • Якщо обидві свічки або одна з них спирається на підтримку / опір, висока ймовірність відбою, розглядається розворотний сигнал;
 • Якщо материнська Свічка пробиває рівень, а внутрішня не повертається за підтримку / опір, велика ймовірність продовження руху.

Що стосується того як користуватися сигналами цього типу, то є кілька варіантів входу в ринок:

 1. По ринку при закінченні формування патерну-найризикованіший тип угод, дає найвигідніше співвідношення тейк-профіту і стоп-лосса;
 2. Відкладеним ордером, розміщеним за High/Low внутрішнього бару;
 3. Відкладеним ордером, але розміщеним за high / Low материнської свічки. Самий консервативний варіант, співвідношення стопа і тейк-профіту може бути менше 1,0.

Що стосується стопів, то при розворотному сигналі SL виноситься за High/Low патерну. При продовженні руху стоп можна розміщувати за тією ж схемою. Якщо SL виходить занадто великим, допускається його розміщення за рівнем 50% від діапазону патерну.

Зовнішній бар

Модель дзеркальна по відношенню до попередньої. Якщо у внутрішньому барі спочатку формувалася велика повнотіла материнська свічка, а потім внутрішня, то в зовнішньому барі ці свічки помінялися місцями.

Спочатку йде бар з невеликим діапазоном, потім - повнотіла Свічка з практично відсутніми тінями. Іноді цей патерн називають поглинанням так як друга свічка повністю поглинає першу.

Вимоги до патерну схожі з попередньою конструкцією, але менша увага приділяється співвідношенню між діапазонами обох свічок. Ключова умова - поглинання першого бару при закінченні формування конструкції.Price Action

Зовнішній бар входить в розворотні моделі Прайс Екшен. Як і в попередньому випадку враховується положення патерну щодо рівня:

 • Якщо патерн спирається на підтримку / опір, розглядається ймовірність розвороту ринку;
 • Якщо перша свічка закривається за рівнем (пробій), а на другий графік повертається в зону над ним, висока ймовірність помилкового пробою підтримки/опору. Також можлива робота в розрахунку на розворот;
 • Якщо раніше був пробій рівня, в рамках корекційного руху тестується рівень і при цьому формується зовнішній бар, вважається, що корекція завершена. Відкриваються угоди по тренду, але патерн також відноситься до розворотних, просто в цей раз він вказує на закінчення відкату, а не розворот трендового руху.

Що стосується входів, то використовується той же підхід, що і в патерні внутрішній бар. Угоди відкриваються по ринку або відкладеним ордером, розміщеним за екстремумом другої свічки зовнішнього бару.Price Action

Пін бар

Патерн Пін Бар входить в найсильніші моделі Price Action, відноситься до категорії розворотних. На відміну від 2 попередніх моделей складається з однієї свічки.

Вимоги до паттерну:

 • З одного боку свічки формується довга тінь. Для ведмежих патернів тінь повинна знаходитися зверху, для бичачих - знизу;
 • Тіло у пін бару має бути невеликим, в 3-5 разів менше в порівнянні з більшою тінню;
 • З протилежного боку тінь відсутня або порівнянна за розмірами з тілом. Бажано, щоб тіло пін бару повністю знаходилося в крайніх 25% діапазону патерну;
 • На пін барі оновлюється максимум або мінімум всього руху. Якщо патерн формується при русі у флеті з проколом кордону діапазону, в роботу він не береться;Price Action
 • Додаткові правила фільтрації-тіні свічок по обидві сторони від патерну не повинні заходити за 50% від діапазону пін бару. Також ціна закриття свічки, сформованої після pin bar, повинна бути нижче (ведмежий розворот) або вище (бичачий розворот) в порівнянні з ціною Close безпосередньо пін бару;
 • Бажано щоб High свічки до і після пін бару були на одному рівні (ведмежі моделі), для бичачого розвороту оцінюються Low цих барів.

Фізичний сенс патерну - нездатність биків / ведмедів продовжити поточний рух і перемога протилежної сторони. Наприклад, при формуванні ведмежого розвороту бикам вдається рушити ціну вгору, але продавці перехоплюють ініціативу і повертають графік на стартові позиції. За рахунок цього і формується довга тінь з незначним тілом.

Моделі цього типу беруться в роботу тільки за умови їх формування у рівня в районі локального або абсолютного High/Low. У ролі патернів продовження руху вони не розглядаються.

Як і у випадку з іншими свічковими конструкціями враховується положення розворотного бару щодо рівня. В ідеалі потрібен відскік від підтримки / опору. При формуванні тіні допускається закидання графіка за рівень, важливо, щоб на закритті свічки не було його пробою.

Що стосується входів в ринок, то консервативний сценарій передбачає роботу по ринку або відкладеним ордером після формування підтверджуючої свічки. Ордер Buy Stop або Sell Stop розміщується за її максимумом або мінімумом.

Більш агресивний стиль роботи - вхід в ринок відразу після появи пін бару (по ринку або стоповим ордером). Цей сценарій дає краще співвідношення тейк-профіту до стоп-лосс, але ризик підвищений.

Рейка

У торговій системі Price Action рейки вважаються розворотною моделлю середньої сили. Може формуватися і при зміні тренда, і на закінченні корекційних рухів.

Конструкція складається з 2 повнотілих свічок різного кольору. Їх діапазони повинні приблизно збігатися, великі тіні неприпустимі. Поглинання другою свічкою першої не обов'язково, вимоги по співвідношенню між цінами OHLC не вводяться, досить візуальної оцінки графіка.

Враховуються тільки рейки, що сформували трендовий максимум/мінімум або корекційний екстремум. Якщо свічкова модель "висить" в повітрі без опори на рівень і немає явно вираженого руху до неї, це не рейки.Price Action

При торгівлі по Price Action для підтвердження точки входу використовуються і звичайні рівні підтримки / опору, і Фібо рівні. Якщо сигнал формується на закінченні корекції, в пріоритеті – рівні корекції Фібоначчі. При підготовлюваному розвороті тренда в пріоритеті історично значущі рівні.

При відновленні тренда перший орієнтир для фіксації прибутку-трендовий High / Low. При його перепису закривається частина обсягу, а SL по залишку переводиться в беззбиток. З цього моменту позиція стає безризиковою і навіть при спрацьовуванні стопа трейдер залишиться з прибутком.

PPR – Pivot Point Reversal

Ще одна розворотна модель. Нагадує пін бар з 2 підтверджуючими свічками, але на відміну від попереднього патерну тут не вводяться жорсткі вимоги до середньої свічки. Головне-співвідношення між цінами OHLC.

Формування PPR ділиться на 3 фази:

 1. Перша свічка формується в напрямку пануючого руху, вона повнотіла з великим діапазоном, володіє малими тінями;
 2. Далі протилежна сторона перехоплює ініціативу, може формуватися пін бар, але це необов'язкова умова. При цьому переписується минулий High (на зростаючому ринку) або Low (при спадному тренді);
 3. Третя Свічка підтверджує розворот. При сигналі на продаж повинні виконуватися умови Close 3 < Close 2 і High 3 < High 2, бажано, щоб виконувалося умова High 1 = High 3. При бичачому розвороті умови виглядають як Close 3 > Close 2, Low 3 > Low 2, необов'язкова умова – Low 3 = Low 1.

Патерн з рівною часткою ймовірності може сформуватися і на розвороті ринку, і при закінченні корекційного руху. Вхід в ринок рекомендується робити відкладеним ордерам, виставленим за екстремум третьої свічки. Це знижує ризик у порівнянні зі входом по ринку і не сильно погіршує співвідношення між стоп-лоссом і тейк-профітом.Price Action

PPR дає точки входу середньої сили. У роботу беруться патерни, близькі до ідеальних, якщо у 1-й і 3-й свічок довгі тіні, свічковий патерн краще ігнорувати.

Two Bars High, Two Bars Low (TBH и TBL)

На старших таймфреймах ці патерни дозволяють виявити рівні підтримки (TBL) і опору (TBH). Мінімальна довжина цих конструкцій - 2 свічки, максимальна не обмежена.

При TBH формується як мінімум 2 бари з однаковими максимумами, друга свічка може бути внутрішнім баром. При TBL ситуація дзеркальна - як мінімум у 2 свічок однаковий мінімум.Price Action

Відпрацювання патерну починається після імпульсного пробою High, Low останньої свічки. Конструкція вважається слабкою, бажано, щоб поблизу від TBL і TBH знаходився класичний рівень підтримки або опору. Робота ведеться тільки відкладеними ордерами.

Ця модель Прайс Екшен на коротких таймфреймах не працює. Оптимальний сценарій-обмежити її використання часовими періодами не нижче Н4.

Обидві моделі можна використовувати на старшому таймфрейме, щоб оцінити ситуацію в цілому. Наприклад, торгівля ведеться на Н1, Н4, а TBL і TBH шукаються на денному і тижневому графіках.

Hook Reversal

Це слабка розворотна конструкція, що складається з 2 свічок. За логікою формування нагадує внутрішній бар, але без жорстких обмежень діапазонів обох барів.

При бичачому русі:

 • Формується перша явно бичача свічка (велике тіло + Малі тіні), оновлюється максимум руху;
 • Друга свічка відкривається в районі максимуму, але не оновлює його. Закриття відбувається ближче до мінімуму першої свічки або хоча б у другій половині її діапазону. Тобто другий діапазон повністю залишається в першому.Price Action

Відмінність від патерну рейки і внутрішній бар в тому, що друга свічка може бути якого завгодно розміру. І рейки, і внутрішній бар можна назвати окремим випадком Hook Reversal.

Модель торгується тільки відкладеними ордерами і тільки за умови підтвердження сигналу. Сам по собі патерн занадто слабкий навіть на старших тимчасових інтервалах.

Closing Price Reversal (CPR

Входить в розворотні моделі, складається з 2 свічок. Логіка формування нагадує попередні патерни:

 • На першому барі підтверджується колишній напрямок руху;
 • Наступна свічка відкривається з ГЕПом в напрямку поточного руху. Оновлюється екстремум попередньої свічки, але потім відбувається розворот. Для бичачого патерну Close 2 > Close 1, для ведмежого Close 2 < Close 1.Price Action

Що стосується торгівлі по цій розворотної моделі, то можна виставляти відкладений ордер за 2-й бар патерну або дочекатися підтвердження. Під підтвердженням розуміється формування свічки в напрямку передбачуваного руху. Після її закриття можна укладати угоду по ринку, не використовуючи відкладені ордери.

Індикатори для роботи з Прайс Екшен + Радник

По кожному з патернів є чіткі співвідношення між цінами OHLC (Open-High-Low-Close), також можна математично описати залежність між розмірами елементів свічок і окремими барами.

Наявність чітких критеріїв оцінки дозволяє автоматизувати пошук свічкових конструкцій на графіку.

Створюються і радники з Price Action, в теорії вони повинна автоматизувати торгівлю на 100%.

Індикатори, що визначають патерни РА, умовно діляться на 3 категорії:

Алгоритми, в яких акцент зроблено на 1 патерн. У коді «вшиті» правила ідентифікації, наприклад, тільки пін бару. Індикатор не торгує самостійно, а лише відзначає на графіку відповідний патерн.

Приклад такого інструменту - Pin Bar Dashboard, це мультитаймфреймовий індикатор, визначає пін бари відразу на декількох тимчасових інтервалів.

Відкрити потрібний графік можна безпосередньо з інформаційної таблиці. Є і більш прості алгоритми, їх потрібно вручну додавати на кожен графікPrice Action

Результат для зручності виводиться у вигляді інформаційної таблиці, в якій виводиться назва патерну, інструмент, на якому він сформувався, таймфрейм і напрямок передбачуваного руху.Price Action

Залежно від індикатора в Налаштуваннях можуть бути доступні параметри, що відповідають за співвідношення між елементами свічки/свічок. Це залежить від розробника, деякі не дозволяють трейдерам коригувати ці параметри.

Що стосується корисності індикаторів, то вони корисні за рахунок того, що гарантовано не упустять патерн. Їх ключовий недолік-нездатність оцінювати стан ринку, при ідентифікації свічковий моделі оцінюється тільки співвідношення між елементами свічки. Індикатори Price Action не здатні оцінити наскільки сильним був рух до формування патерну, немає в них і тимчасового фільтра.

Не варто сліпо торгувати за показаннями таких індикаторів. Ручна фільтрація обов'язкова, але на роль допоміжного інструменту ці алгоритми підходять.

Автоматизація роботи з Price Action

Робляться спроби автоматизувати роботу по Прайс Екшен. Роботи торгують самостійно, досить встановити їх в МТ4 на VPS, і торгівля буде вестися в режимі 24х5 без участі трейдера.

У переважній більшості подібних радників патерни РА не використовуються самі по собі. Класичний ручний стиль торгівлі (рівні + свічкові формації) складно автоматизувати через фактор суб'єктивізму.

Основна проблема - Автоматизація побудови рівнів і їх ранжування по «вазі». Тому в роботах в якості фільтрів використовуються індикатори, наприклад, ковзаючі середні для фільтрації стану ринку.Price Action

Наприклад, робот PriceActionScalper навіть зі стандартними настройками працює прибутково. За 23 місяці тестування стартовий капітал в $1000 збільшений на 69,10%. Це скромний показник, але при більш частій оптимізації результат міг бути вище.

Є й інші прибуткові роботи, засновані на РА, наприклад СovertFX. Але це не грааль, вони потребують постійного моніторингу результатів і періодичної оптимізації. Радник на Price Action не може самооптимізуватися, коригуючи Налаштування при зміні поведінки фінансових ринків.

Стратегії Price Action

Залежно від ролі, яку трейдер відвів Прайс Екшен, виділяють торгові системи:

 • В яких патерни РА відіграють роль основи стратегії. Вхід в ринок і фіксація профіту виконується з урахуванням рівнів і патернів Price Action;
 • В яких РА відведена допоміжна роль. При формуванні патерну РА трейдер може, наприклад, збільшити стандартний обсяг угоди.

Залежно від використовуваних інструментів виділяють «чистий Price Action» (використовуються тільки рівні і свічкові формації) і РА з додаванням індикаторів.

Найпростіший приклад такої ТЗ - комбінація РА і декількох ковзних середніх. Для торгівлі на денному графіку знадобляться:

 1. SMA 200 для фільтрації стану ринку. У стратегії робота ведеться по тренду, якщо свічки закриваються над важкою SMA, вважається, що в пріоритеті бичачий рух. На зростаючому ринку в роботу беруться тільки сигнали на покупку;
 2. SMA10 і ЕМА30. Ці індикатори потрібні для визначення рівня закінчення корекції. Зона між швидкою і повільною МА вважається динамічною підтримкою або опором. Якщо тренд продовжиться, то, найімовірніше, закінчення відкату відбудеться в області, обмеженій цими лініями;
 3. Патерни Price Action. Якщо на закінченні корекції сформується одна з перерахованих вище свічкових моделей, можна входити в ринок. МА використовуються на денному графіку, патерни РА можна шукати як на D1, так і на Н4, це дозволить звузити стоп і не пропустити сигнал.Price Action

Стратегія підходить більшою мірою для фондового ринку. На акціях частіше спостерігаються затяжні тренди, що тривають місяцями / роками.

При роботі на денному графіку сигнали виникають рідко, але 3-4 угоди за кілька місяців здатні забезпечити тисячі доларів прибутку.

Проблема з частотою торгівлі вирішується за рахунок роботи з декількома інструментами одночасно.

Книги про Price Action

Нижче - список книг, корисних для того, хто тільки почав освоювати Прайс Екшен.

Price Action Holy Bible. Книга створена кількома ентузіастами. Це вичавка найкориснішої інформації по ходовим патернам Прайс Екшен, розбираються і менш популярні свічкові моделі. Є навіть приклад готової торгової стратегії. Розглядається і логіка того, що відбувається на ринку, і безпосередньо правила торгівлі.

Ланс Бегс (Lance Beggs) «Курс по Price Action». Автор - один з трейдерів, що займалися популяризацією цієї торгової методики. Він не займався безпосередньо написанням книги, а видавав серію статей, в яких пояснював логіку роботи, як розпізнавати пастки на ринку та інші нюанси. Пізніше інші ентузіасти об'єднали ці статті в повноцінну книгу.

Мартін Прінг (Martin Pring) «On Price Patterns». Автор - один з основоположників сучасного Прайс екшен. Його праця претендує на звання настільної книги для трейдерів, що працюють за патернами РА. Крім опису самих свічкових конструкцій акцент робиться на психології та інших аспектах трейдингу.

Ніл Фулер (Nial Fuller) «Price Action Forex trading with Nial Fuller». Повідомляється, що в 2016 році автор книги виграв змагання серед трейдерів, домігшись профіту в 365% за 90 днів, головний приз склав $1 млн.у книзі акцент зроблений на практиці, Фуллер використовував РА як фільтри для входу в ринок.

Гален Вудс (Galen Woods) «Day Trading with Price Action». У книзі узагальнено багаторічний досвід торгівлі, крім патернів ра увага приділяється розмітці графіка і ризик-менеджменту. Теорія також є, але акцент все ж зміщений у бік формування у читачів практичних навичок торгівлі.

Необов'язково вивчати всі книги, присвячені РА. Навчання потрібно вибудовувати так, щоб комбінувати теорію і практику, без навичок реальної роботи Теорія марна.

Плюси і мінуси торгівлі по Price Action

До сильних сторін цієї торгової методики відносяться:

 • Її незалежність від індикаторів. Основа РА - психологія трейдерів, а значить методика не вийде з ладу. Одні й ті ж патерни прайс екшен працювали 20 років тому і будуть працювати в майбутньому;
 • Відсутність запізнювання. Трейдер отримує сигнал на вхід в ринок безпосередньо в момент закриття свічки;
 • Простота. Всі патерни гранично прості, потрібно лише запам'ятати співвідношення між елементами свічки/свічок. Графічні побудови також не відрізняються особливою складністю;
 • Ефективність. Якщо брати в роботу ідеальні торгові сигнали, вінрейт не опуститься нижче 70-80%. Навіть при слабкому відпрацюванні реакція графіка буде, що дозволить зафіксувати профіт як мінімум по частині обсягу, а залишок перевести в беззбиток;
 • Універсальність. Немає обмежень ні за таймфреймами, ні за інструментами. РА працює і на золоті, і на валютних парах, і на фондовому ринку;
 • Гнучкість. Тактика може інтегруватися в будь-які торгові стратегії. Відгуки трейдерів доводять це, РА може бути і основою системи, і другорядним її компонентом.

Недоліки також є, але вони не відносяться до критичних:

 • Фактор суб'єктивізму. Оцінка ринку різними трейдерами може відрізнятися;
 • Зниження ефективності при зниженні таймфрейма;
 • Складність автоматизації торгівлі. "Чистий" РА складно автоматизувати через частку суб'єктивізму при аналізі графіка. У радників немає інтуїції, а на мові, зрозумілій комп'ютера, складно пояснити який рівень варто брати в роботу, а який ні.

Перелік переваг РА в рази більше, це і пояснює популярність цієї торгової методики. Сотні трейдерів особистим прикладом доводять, що Прайс Екшен працює і в умілих руках забезпечує зростання депозиту.

Висновок + відео

Якщо оцінювати, що таке Price Action в трейдингу з позиції рядового трейдера, то при першому знайомстві РА здається справжнім граалем. Методика не застаріває і при дотриманні правил забезпечує вінрейт в 70-80%. Пізніше приходить розуміння того, що ця тактика не позбавлена недоліків. Одна з основних проблем новачків в РА-навчитися чекати формування сигналу на 100% відповідного правилам.

Якщо це завдання буде вирішене, Прайс Екшен гарантовано забезпечить прибуток. Але потрібно відразу правильно сприймати цей стиль торгівлі. PA - не грааль і ніколи їм не був, це просто хороша методика торгівлі, в якій ставка робиться на аналіз графіка, а не на роботу з індикаторами.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити