Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Чому навчання трейдингу не працює

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

навчання трейдингу

Інтернет давно забитий рекламою різних тренінгів, курсів і семінарів, що обіцяють 100% ефективне навчання трейдингу з нуля незалежно від статі, віку, освіти і здібностей.

Питання ефективності навчання трейдингу сьогодні породжує чимало суперечок, а кожна сторона висуває свої обґрунтовані аргументи.

Ми не будемо говорити про конкретні компанії, а просто поглянемо тверезо на навчання трейдингу, як і з чого почати і як краще навчатися.

Чи потрібне навчання трейдингу і чому воно не завжди працює

Проблема не в самому навчанні трейдингу як такому - це необхідно для початківців, інакше, як зрозуміти сенс термінів, правильно відкривати та закривати угоди, коли входити та виходити з ринку та ін.

Проблема полягає в помилкових твердженнях, коли отримання теоретичних знань прив'язують до успішності на фінансових ринках і ставлять між ними знак рівно: «зливаєш депозит за депозитом – пройди наш мега курс і після цього гарантовано будеш виводити прибуток виплату за виплатою» і багато хто цьому вірить.

Освіта давно стала бізнесом, як і багато іншого в цьому світі, на тлі все більшого інтересу до фінансових ринків, навчання трейдингу на Форекс добре продається і є прибутковим продуктом.

На фінансові ринки приходить маса різних людей з різним рівнем підготовки та індивідуальними якостями, далеко не всі з них можуть стати професійними трейдерами, адже, як відомо, лише 5% трейдерів регулярно заробляють, а решта 95% зазнає збитків або працює в 0, і цей відсоток практично ніколи не змінюється. Зрозуміти чи входиш ти в ці 5% можна лише одним способом – практичним.

Причина також у тому, що багато хто з 95% насправді не хочуть зрозуміти причини своїх невдач, а вони майже завжди не залежать від теоретичних знань.

Більшість успішних біржових спекулянтів XVIII, XIX і навіть на початку XX століття не мали жодної освіти.

 Самоаналіз та самокритика властиві далеко не всім. Зливши черговий депозит, такі трейдери замість того, щоб виявляти та визнавати свої помилки, звинувачують все й усіх.

Перш ніж починати вчитися трейдингу, вам потрібно зрозуміти, що від навчання мало що залежить, але воно необхідне.

Як розпочати навчання трейдингу

З чого почати вчитися торгувати? Єдиної думки щодо цього не існує. Якщо людина хоче розібратися, як почати вчитися торгувати, вона може скористатися одним із наступних методів:

 1. Вивчити книги про торгівлю на біржі.
 2. Відвідати курси.
 3. Спостереження за торгівлею успішних трейдерів.
 4. Самостійно укладати угоди та навчатися на своїх помилках.

Якщо людина хоче навчитися трейдингу, експерти радять не концентрувати всю увагу лише на книгах та курсах для початківців, а вивчати торгівлю на ринку, спостерігаючи за професіоналами та набираючись досвіду. Теорія без практики укладання угод неспроможна гарантувати отримання доходу.

Чи можна вчитися трейдингу самостійно?

Статистика показує, що більшість трейдерів приходять на ринок, не маючи спеціалізованої освіти. Це відбувається через те, що сьогодні валютна біржа Форекс дозволяє спробувати свої сили у торгівлі практично кожному. Не маючи ні досвіду, ні знань, людина починає втрачати гроші. У цей момент до нього приходить усвідомлення, що трейдер – серйозна професія, яка потребує певної підготовки.

Однак не всі особи, які тільки прийшли на ринок, можуть знайти людину, готову пояснити ази укладання угод. З цієї причини постає питання: чи можна самому навчитися трейдингу?

Експерти стверджують, що самостійне навчання – оптимальний шлях для початківців. Але треба розуміти, що за самостійність ви платите часом. Якщо ви платите грошима - ви економите час!

Безкоштовне навчання трейдингу можливо. Вся інформація щодо укладення угод на Форекс знаходиться в інтернеті у вільному доступі. Секретів, які відомі лише гуру трейдингу, немає. Скориставшись пошуком, людина зможе знайти всі відповіді на питання, що виникають самостійно. Важливо не тільки володіти інформацією, а й вміти грамотно розпоряджатися. З навчанням ви можете навчитися наприклад за рік, а самостійно - за 5 років, але не має гарантії, що хоч самойстійно, хоч з ментором ви взагалі навчитеся!

Трейдинг – це професія, яка потребує певного рівня інтелектуального розвитку. Людині, нездатній організувати своє навчання самостійно, буде складніше оперативно реагувати на ринок, що стрімко змінюється, і приймати вірне рішення.

Як і чому потрібно вчитися

Чи можна самому навчитися трейдингу – звичайно можна, і потрібно, тим більше, що для цього в наш час є всі умови: книги та біографії відомих трейдерів, таких як:

 • Джон Арнольд
 • Насім Талеб
 • Джон Боллінджер
 • Томас Демарк
 • Секрети Синтії Кейс
 • Як Пітер Лінч переграє Уолл-стріт
 • Як Едвард Сейкот змінив світ трейдерів
 • Біржові секрети Лінди Рашке
 • Річард Денніс та його метод черепах
 • Ларрі Вільямс – біографія, книги та індикатори
 • Білл Вільямс – легендарний трейдер
 • Трейдер Білл Ліпшуц
 • та інші.

До речі, біографії найприбутковіших трейдерів показують, що вони навчалися трейдингу самостійно.

Якщо ви зовсім новачок, почніть з основ, вивчіть терміни, що таке тренд, індикатори, торговий термінал, хто такий «бик», «ведмідь», трейдер, у чому різниця між брокером та дилером та ін. На нашому сайті ви знайдете багато навчальних статей, де будуть описані різні види трейдингу, термінологія, методи аналізу ринку та прогнозування.

Можна почитати книги про Форекс:

 • Маги ринку – Джек Швагер
 • Джек Швагер – Технічний аналіз Повний курс
 • Мала енциклопедія трейдера – Ерік Найман
 • Тоні Тернер. Короткостроковий трейдинг на фондовому ринку
 • Тоні Тернер – Денний трейдинг онлайн
 • Короткостроковий трейдинг: Посібник для початківців

Однак, без реальної практики користі буде дуже мало, тому паралельно бажано почати торгувати. Для цього можна відкрити рахунок у надійного брокера.

Висновки

Дорогі курси, які розповідають, як навчитися торгувати на Форекс, не обов'язково будуть кращими за безкоштовні, яких зараз теж достатньо. Якщо перечитати кілька підручників з трейдингу і подивитися інтерв'ю відомих трейдерів, які розповідають про те, з чого почати вчитися торгувати, майже завжди розповідатиметься про те саме, лише трохи різними словами.

Прочитавши кілька найбільш популярних книг з трейдингу, інвестування, фундаментального та технічного аналізу, надалі ви навряд чи дізнаєтесь щось принципово нове, того самого «таємного знання» або «100% працюючої для всіх» книги, що робить з увальню успішного трейдера не існує .

Пам'ятайте, що не знання роблять вас успішним трейдером, а ваше вміння знаходити причини зміни ринку.

Ви дивилися фільм про трейдерів Гра на пониження? Пам'ятаєте, як Майкл Б'юррі знайшов передумови для неминучої іпотечної кризи? Він не використовував те, що говорять у книгах та на курсах, він шукав там, де ніхто не шукає. Знати основи ринку потрібно, але це не зробить вас багатими.

Тому перед тим як навчитися трейдингу та піти на дорогі курси, потрібно розуміти, що цю інформацію ви можете отримати і самостійно, просто для цього вам потрібно буде переглянути різні відео, перечитати різні книги. Пробуйте відпрацьовувати описані там прийоми та стратегії на своєму торговому рахунку, по ходу справи згодом самі зрозумієте який вид аналізу ринків вам ближче (технічний чи фундаментальний), який стиль торгівлі більше підходить (скальпінг, внутрішньоденний, середньостроковий, довгостроковий позиційний трейдинг), якими активами більше подобається торгувати, і в який час доби.

Кожен сам вибирає, де навчитися трейдингу для нього буде краще: вдома перед книгами та торговим терміналом чи в аудиторії бізнес-школи, головне при цьому не забувати приділяти увагу таким важливим речам як психологія та ризик-менеджмент.

Навіть якщо вже пристойно заробили, без дотримання правил управління капіталом ви можете будь-якої миті все втратити, як свого часу трапилося з відомим біржовим трейдером Джессі Лівермором, і жодна стратегія і тренер у цьому випадку не допоможуть.

Лівермор був дуже ризиковим і агресивним трейдером з раннього віку: у 15 років уже заробив $1000 з $3, у 30 років у нього було вже $3 млн, а 52 роки – 100 $млн, але все втратив і в 1940 році у віці 63-х років застрелився.

Більшість тренерів та творців курсів мало хвилює результат, який отримає учень, головне для них заробити гроші, що важливо завжди пам'ятати, проте це ще не означає, що вчитися не потрібно, просто, як і до всього до навчання трейдингу з нуля, потрібно підходити з розумом. 

Читайте також - Фундаментальний або технічний аналіз – що краще?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити