Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Який таймфрейм вибрати для торгівлі?

Останнє оновлення: Понеділок, 01 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Це найчастіше питання для трейдерів — який вибрати таймфрейм? Якби відповідь була однозначною, можна було б нею і обмежитися. Однак у кожного з нас свій стиль торгівлі, своя кількість вільного часу та свої переваги у трейдингу. Для деяких трейдерів зазвичай відчувати хвилювання по кілька разів на день, відкриваючи та закриваючи свої позиції. Інші трейдери готові утримувати свої угоди протягом кількох днів і навіть тижнів, лише зрідка поглядаючи на графіки.

Це призводить до одного незаперечного висновку — найкращий таймфрейм — це той, який найкраще підходить саме вам. Іншими словами, тут немає правильної або неправильної відповіді, крім того, яку ви вважаєте правильною або неправильною для самого себе. Тому вам доведеться експериментувати, щоб знайти найбільш підходящий для себе таймфрейм.

Немає кращого таймфрейму, кожен таймфрейм може бути по-своєму корисним. Я лише можу розповісти, який таймфрейм виявився найбільш підходящим для мене і на якому таймфреймі найкраще торгувати по прайс-екшен.

Які таймфрейми доступні для торгівлі?

Усі графіки, які ми використовуємо у торгівлі, мають свої часові межі. Якщо ми візьмемо свічковий графік, одна свічка буде відповідати вибраному таймфрейму.

Подивимося на годинний графік. Кожна свічка відповідає одній годині.

Годинний графік

Ми можемо помітити, що коли закривається одна свічка, одразу відкривається наступна.

У трейдингу ви можете використовувати тикові графіки, які будуть відображати кожне коливання ціни. Або місячні графіки, в яких кожна свічка відкривається на початку місяця та закривається у його кінці. Трейдери використовують весь діапазон таймфреймів для своєї торгівлі.

За замовчуванням вам доступні дев'ять різних стандартних таймфреймів:

 • 1 хвилина
 • 5 хвилин
 • 15 хвилин
 • 30 хвилин
 • 1 година
 • 4 години
 • 1 день
 • 1 тиждень
 • 1 місяць.

Зі стандартними таймфреймами у вас є безліч варіантів. Якщо цього недостатньо, існують торгові платформи, які нададуть можливість торгувати на нестандартних таймфреймах, на зразок 6 годин або 8 годин. Навіть у MetaTrader ви зможете змінити доступні за замовчуванням таймфрейми.

Проте, я не рекомендую вам цього робити і торгувати на нестандартних таймфреймах.

Причина, через яку технічний аналіз працює, полягає в тому, що велика кількість трейдерів одночасно бачать те саме на своїх графіках. Наприклад, якщо достатня кількість трейдерів спостерігають за тим самим ключовим рівнем у поєднанні з одним і тим же сигналом прайс екшен, існує велика ймовірність, що ринок буде зростати в міру того, як ці трейдери почнуть відкривати довгі позиції.

Коли ви відмовляєтеся від найбільш використовуваних таймфреймів, ви ізолюєте себе від решти світу. Припустимо, що 1000 трейдерів спостерігають за формою бичачого пін-бару на ключовому рівні підтримки на 4-годинному графіку. Але лише 100 трейдерів спостерігають подібний патерн на іншому ринку на 8-годинному графіку. Як ви вважаєте, який пін бар буде успішнішим? Якщо ви вважаєте, що той, за яким спостерігають 1000 трейдерів, тоді ви маєте рацію.

Це цікаво - Співвідношення ризик прибуток для успішної торгівлі.

Який таймфрейм вибрати?

Який таймфрейм вибрати

Трейдери-новачки часто зазнають невдачі, тому що торгують на таймфреймах, які не відповідають їхньому типу особистості.

Часто трейдери-початківці хочуть швидко заробити, тому вони починають торгувати на 1-хвилинних або 5-хвилинних графіках. Однак подібні таймфрейми вимагають великого досвіду в трейдингу, гарного самоконтролю та вміння швидко орієнтуватися у поточній ринковій ситуації.

Деякі трейдери почуваються найбільш комфортно, торгуючи 1-годинними графіками. На цьому таймфреймі буде менше сигналів, проте не надто мало. У вас з'явиться більше часу для аналізу ринку та прийняття торгових рішень.

З іншого боку, є трейдери, для яких торгівля на 1-годинному таймфреймі здається дуже швидкою. Їм не подобається протягом дня спостерігати за ринком і щогодини дивитися на графіки. Тому вони обирають для своєї торгівлі денні чи тижневі графіки, які дають можливість витрачати на трейдинг лише 15 хвилин на день.

Найважливіше для вас - це знайти свій таймфрейм, на якому ви почуватиметеся найбільш комфортно відповідно до свого типу особистості. Ви повинні зрозуміти, яка частота торгівлі для вас є найбільш прийнятною, а також врахувати свою зайнятість протягом дня та своє бажання торгувати.

Ви також повинні враховувати суму коштів, яку ви будете використовувати для торгівлі. Коротші таймфрейми дозволяють мати більш щільні стоп-лоси, тому маржинальні вимоги та ризики для них будуть меншими.

Часто трейдери-початківці постійно змінюють таймфрейми в пошуках свого стилю торгівлі. Це нормально. Тому відмінним рішенням буде спочатку торгуватиме на демо-рахунку.

Переваги та недоліки різних таймфреймів

Розглянемо переваги кожного типу таймфреймів.

Довгострокові (денні чи тижневі)

Угоди утримуються від кількох днів до кількох тижнів і навіть місяців.

Не слід спостерігати за ринком протягом дня. Найменша кількість угод означає менше грошей, витрачених на спред. У вас буде достатньо часу, щоб обдумати відкриття нових позицій.

Вам потрібно бути дуже терплячим, щоб витримувати великі рухи та відкати, не закриваючи при цьому угоди заздалегідь. Також вам знадобиться більше коштів, оскільки розмір стопів та ризиків буде більшим. Найменша кількість угод означає, що деякі місяці можуть бути збитковими, і реальна статистика торгівлі буде видно тільки через рік.

Короткострокові (чотиригодинні та годинні)

Угоди утримуються від кількох годин до днів.

Більша кількість торгових можливостей. Більше угод. Можна торгувати без збиткових місяців на рік.

Більше грошей йтиме на спред. Перенесення позицій через ніч може коштувати додаткових ризиків.

Дейтрейдинг (від хвилинних до 15 хвилин)

Велика кількість торгових можливостей. Немає необхідності утримувати угоди на ніч.

Значна кількість коштів йтиме на оплату спредів. Психологічно набагато складніше відкривати багато угод протягом дня. Не вийде забирати прибуток із великих трендових рухів.

Які таймфрейми я використовую та чому?

Виходячи зі свого досвіду, я можу вам сказати, що два найкращі таймфрейми для торгівлі — це денний та 4-х годинний. Це не означає, що ви не зможете стати прибутковим трейдером, торгуючи на іншому часовому інтервалі, але саме ці два таймфрейми найкраще працюють зі стратегією прайс-екшен, яку я використовую.

Переваги торгівлі за старшими таймфреймами:

 • Діють як природний фільтр новин.
 • Рухи ціни найбільш чіткі та очевидні.
 • Надають якісні торгівельні установки.
 • Зменшують частоту торгівлі.

Давайте розглянемо кожну перевагу докладніше.

Діють як природний фільтр новин

Само собою зрозуміло, що діапазон свічок на денному графіку набагато більше, ніж на 5-хвилинному графіку. Однак не настільки очевидно, що старші таймфрейми діють як природний фільтр новин. Що це означає? Давайте розглянемо дві ковзні середні - з більш коротким і з довшим періодом.

5-хвилинний графік із застосуванням 10-періодної ковзної середньої:

Графік

5-хвилинний графік із застосуванням 100-періодної ковзної середньої:

Графік

Уявімо, що 10-періодна ковзна середня представляє 5-хвилинний графік, а 100-періодна ковзна середня представляє - денний. Зверніть увагу, наскільки гладкішою є 100-періодна MA. Тепер припустимо, що наш стоп-лосс знаходиться на одній стороні кожної ковзної середньої на двох графіках.

На якому графіку, на вашу думку, ціна з більшою ймовірністю досягне вашого стоп-лосса? Очевидно, що ціна з більшою ймовірністю досягне 10-періодну ковзну, яка набагато волатильніша і мінлива.

Це пов'язано з тим, що старші таймфрейми дозволяють ціні «нормалізуватися» протягом дня. Що створює набагато гладкіший і спокійніший ринок для торгівлі порівняно з молодшими таймфреймами. Оскільки 5-хвилинний графік складається з 5-хвилинних періодів, ринок має не так багато часу для нормалізації. Що робить ваш стоп-лосс на 5-хвилинному графіку набагато вразливішим під час новинних подій, ніж на денному графіку.

Рухи ціни найбільш чіткі та очевидні

Через те, що денний графік дозволяє вам спостерігати за набагато більшим періодом часу, рухи ціни на ньому набагато чіткіші та очевидніші. Існує причина, через яку трейдери, які торгують на нижчих таймфреймах, використовують вищі таймфрейми для визначення рівнів підтримки та опору. Чому вони це роблять?

Тому що набагато легше визначити ключові рівні підтримки та опору на старших таймфреймах. Крім того, рівні на старших таймфреймах мають більшу вагу в порівнянні з рівнями на молодших, тому що на створення цих рівнів йде набагато більше часу.

Надають якісні торгівельні установки

Вищі таймфрейми зазвичай забезпечують кращу якість торгових установок, ніж молодші. Це пов'язано з тим, що у старших таймфреймах з'являється набагато менше торгових сетапів. Наприклад, якісний пін бар може з'явитися лише один або два рази протягом місяця на одному інструменті. При цьому ви спокійно зможете знайти п'ять-десять пін-барів на 5-хвилинному графіку протягом 24 годин.

Найчастіше більша кількість торгових налаштувань дорівнює вищому відсотку хибних сигналів.

Зменшують частоту торгівлі

Оскільки на старших таймфреймах торгових налаштувань менше, ви будете змушені торгувати рідше. А чим менше ви торгуєте, тим ваша торгівля буде якіснішою. Щоб побачити хороші торгові налаштування, ви повинні залишатися спокійним та неупередженим у своєму сприйнятті ринкової ситуації. А якщо ви постійно робите угоди і кусаєте нігті, коли ціна рухається проти вас, ви не зможете спокійно мислити.

Приказка "менше означає краще" відмінно підходить до трейдингу. Вам не потрібно здійснювати 20 або 30 угод на місяць, щоб отримувати прибуток. Все, що вам потрібно, це дві-три чудові угоди на місяць, щоб заробити значну суму грошей, навіть на денному графіку. Це особливо справедливо, якщо ви використовуєте правильне співвідношення ризику до прибутку.

Найчастіші заперечення проти торгівлі на старших таймфреймах

Нижче наведено два найбільш поширені заперечення, які наводять трейдери, коли йдеться про торгівлю на старших таймфреймах.

У мене недостатньо грошей для торгівлі на старших таймфреймах

Якщо у вас достатньо грошей, щоб відкрити торговий рахунок, у вас буде достатньо грошей, щоб торгувати на більш високих таймфреймах. Вам не потрібний рахунок у 10 000$ для торгівлі на денному графіку. Вам навіть не потрібен рахунок у 1000 $.

Через кредитне плече навіть рахунок у 100$ може бути використаний для торгівлі на денних графіках. Вся річ у розрахунку правильного розміру позиції щодо розміру вашого депозиту.

Само собою зрозуміло, що ви не зможете заробляти 1000 $ на одній прибутковій угоді, торгуючи на невеликому рахунку. Але ви зможете торгувати на старших таймфреймах і поступово збільшувати розмір свого депозиту. Вашим девізом мають стати слова: «повільно та спокійно».

Зрештою, ви можете використовувати центовий рахунок, який надають деякі брокери, і починати навіть із 10$.

Торгівля на старших таймфреймах нудна

У трейдингу заробляти гроші має бути нудно. Поставте собі питання:

Чому ви займаєтеся трейдингом?

Ви робите це заради гострих відчуттів? Чи для того, щоби заробляти гроші? Я переконаний, що більшість трейдерів хочуть збільшити свій дохід, щоб жити більш комфортним життям.

Читайте також - Ризик-менеджмент - основа стабільного трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити