Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Ретест рівня чи пробій: як найкраще входити в ринок?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ретест рівня чи пробій

Одне з найпоширеніших запитань серед трейдерів, які торгують на пробій рівня, полягає в тому, чи варто очікувати на ретест пробитого рівня, чи можна входити в ринок одразу ж після пробою? Хоча відповідь на це питання досить суб'єктивна, існує кілька правил, які допоможуть вам вирішити, чи варто торгувати пробій, чи чекати ретесту.

Що з себе представляє ретест?

Ретест це повернення ціни за лінію тренда після її пробою. Ретести бувають різних форм і розмірів. Наприклад, вони можуть трапитися після того, як ринок зламає ключовий рівень підтримки або опору або зробить пробій фігури трикутник.

Незалежно від того, як або де відбувається ретест, його характеристики завжди однакові.

Малюнок нижче ілюструє кілька різних способів ретесту:Ретест

Насправді, я не можу згадати жодного патерну або фігури, яким не властивий ретест.

Практика очікування ретесту навчить вас терпіння. Вам доведеться чекати більш сприятливої можливості для входу в ринок, а не просто відкривати свою позицію на пробої. Терпіння, мабуть, одна з найважливіших якостей трейдера, і воно, безумовно, матиме позитивний вплив на вашу торгівлю. Навчити себе завжди чекати повторного тестування - чудовий спосіб розвинути в собі цю якість.

Ретест рівня або пробій

Очевидно, що вхід у ринок на ретесті завжди буде торгівлею на пробій. Проте в цій статті пробоєм я називатиму метод торгівлі, за якого ви відразу ж входите в ринок і не чекаєте повторного тестування рівня. З іншого боку, ретест означає очікування повторного тестування пробитого рівня як нової підтримки або опору перед входом у ринок.

На ілюстрації нижче ви можете побачити різницю:Різниця між ретестом та пробоєм

Поглянувши на малюнок вище, ви можете подумати, хіба не надто небезпечно входити в ринок без ретесту? Адже вся суть трейдингу зводиться до поняття "купувати дешево і продавати дорого". Це правда, проте не завжди ціна повертається до рівня після його пробою.

Динаміка ринку та ретест

Ретести можна сприймати як спосіб перезавантаження ринку. Вони необхідні, оскільки баланс між покупцями і продавцями постійно змінюється.

Щоразу, коли ви купуєте або продаєте, ви очікуєте на рух ринку в наміченому напрямку. Але для того, щоб ринок почав рухатися в певний бік, йому необхідний новий набір покупців або продавців.

Завжди є трейдери, які не хочуть більше утримувати свої позиції, і тому вони передчасно фіксують свій прибуток. Також багато трейдерів торгують на молодших таймфреймах і часто закривають свої позиції. У будь-якому разі, всі ці сценарії створюють максимуми і мінімуми цінових коливань.

Розглянемо приклад:Графік

На графіку вище ми бачимо низхідний канал, який перетинається з довгостроковим рівнем підтримки. Ця область підтримки в кінцевому підсумку призвела до пробою рівня опору.

Давайте докладніше розглянемо динаміку руху ціни на пробої та ретесті, щоб побачити активність покупців і продавців:Графік

Покупці, які входили в ринок на хвилях А і Б, продовжують утримувати свої позиції. Однак частина з них фіксує свій прибуток, що призводить до падіння ціни та ретесту. Тому завжди важливо дочекатися ретесту, щоб увійти в ринок за найкращою ціною.

Хвиля С являє собою найсильнішу групу покупців і сигналізує про найбільший потенціал для стійкого зростання ціни.

Сигнал підтвердження прайс екшену

Недостатньо просто побачити, що ринок торкнувся пробитого рівня. Нам потрібно дочекатися саме тестування. А для цього найкраще підходять патерни прайс екшен. Наприклад, пін бар:Графік

Зверніть увагу, як ціна сформувала ведмежий пін бар через кілька днів після пробиття нижньої межі трикутника. Трейдери, які увійшли на пробої, могли бути вибиті за стопами. Трейдери, які відкрили позицію на ретесті, отримали угоду зі співвідношенням ризику до прибутку в розмірі 4R.

Використання патерну прайс екшен на ретесті дає нам чудове місце для постановки стоп-лосса.

Ще один приклад:Графік

У нас є модель трикутника, яка формувалася на денному графіку протягом кількох місяців. Було три торкання як підтримки, так і опору. Зверніть увагу на ведмежий пін бар, який сформувався після повторного тестування рівня підтримки трикутника як нового опору.

Розглянемо ближче, де б ми могли розмістити стоп-лосс для цієї торгової установки:Графік

Без хвоста пін бару нам було б важко визначити відповідний рівень для постановки стоп-лоссу. Вхід у ринок на 50% відкаті надав нам набагато сприятливіше співвідношення ризику до прибутку, ніж очікування, коли ціна проб'є основу пін бару.

Немає жодних гарантій ретесту

Як і все, що стосується трейдингу, не існує жодних гарантій, що ретест взагалі відбудеться. Коли справа доходить до конкретної торговельної стратегії та пошуку оптимальної точки входу, ніщо не зможе гарантувати вам прибуток і те, що ситуація на ринку завжди розвиватиметься за вашим сценарієм.

Це означає, що якщо ваша торгова стратегія вимагає очікування повторного тестування пробитого рівня, існує ймовірність, що ви залишитеся без точки входу. Якщо ви торгуєте в довгострокову перспективу, ви можете очікувати пробою рівня кілька тижнів, а потім спостерігатимете, як ринок рухається без вас. Це реальність, з якою варто змиритися. Зрештою, тут усе залежить від вашого стилю торгівлі та вашої готовності чекати.

Який ваш стиль торгівлі?

Який ваш стиль торгівлі?

Це, безумовно, один з найважливіших чинників під час розгляду питання про те, чи варто одразу торгувати на пробій, чи чекати на ретест.

Занадто багато трейдерів витрачають свій час на пошуки чарівної формули і не приділяють достатньо часу розвитку свого власного стилю торгівлі, який відповідатиме їхньому типу особистості, способу життя, цілям у трейдингу тощо.

Звичайно, для того, щоб знайти відповідний стиль торгівлі, вам доведеться багато експериментувати. Але ці експерименти не повинні включати в себе щоденне вбивання в пошуковий рядок слів "найприбутковіша торговельна стратегія". Хоча ви отримаєте багато нової інформації, насправді, ви повинні рухатися в зовсім іншому напрямку.

Те, що надзвичайно прибутково для одного трейдера, може виявитися абсолютно збитковим для іншого. Ось чому трейдери, які постійно перебирають різні торгові стратегії, як правило, втрачають свої гроші. Можливо, вони зможуть знайти робочу стратегію, однак вони не зможуть отримувати за нею стабільний прибуток, тому що ця стратегія не була розроблена з урахуванням їхнього типу особистості та стилю торгівлі.

Яке все це має відношення до рішення, торгувати на пробій чи чекати ретесту? Найпряміше.

Деякі трейдери приходять до того, що постійне очікування повторного тестування для них найбільш комфортне. Навіть якщо це означає, що при цьому вони втрачають деякі торгові можливості. Ці трейдери повинні враховувати цю свою особливість під час розроблення своєї стратегії, що дасть їм змогу залишатися максимально спокійними і впевненими у своїй торгівлі.

Водночас інші трейдери віддають перевагу більш агресивному стилю і, таким чином, почуватимуться найкомфортніше, беручи на себе додаткові ризики та входячи в ринок одразу ж після пробою без відкату. Саме ця стратегія в підсумку найкраще працюватиме для цих трейдерів, тому що вона найбільше їм підходить.

Однак за будь-якого торгового стилю ви не повинні забувати про сприятливе співвідношення ризику до прибутку під час відкриття будь-якої угоди.

Сприятливе співвідношення ризику до прибутку

Використання торгової стратегії тільки в разі сприятливого співвідношення ризику до прибутку є, мабуть, найважливішим аспектом становлення успішного трейдера.

Я завжди шукаю як мінімум співвідношення два до одного або 2R, де потенційний прибуток удвічі перевищує ризик.

Перш ніж ми продовжимо, я хочу підкреслити важливість пошуку власного мінімального множника R. Чим більший множник R у вас буде, тим довше вам доведеться чекати відповідних можливостей для входу в ринок.

Незалежно від вашого стилю торгівлі, мінімально прийнятне співвідношення ризику до прибутку повинно залишатися для вас вирішальним фактором у питанні, чекати повторного тестування чи ні.

Графік

Зверніть увагу, що відстань від пробою до рівня стоп-лосса становить 200 пунктів. Відстань від нового рівня підтримки до ключового рівня опору також становить 200 пунктів.

Це означає, що якщо ваш мінімальний коефіцієнт дорівнює 2R, вам доведеться дочекатися відкату, щоб задовольнити ваші вимоги для точки входу. В іншому випадку ви б відкрили угоду з потенційним прибутком у 100 пунктів, ризикуючи при цьому 200 пунктами.

Знайте свої торгові інструменти

Останнє, але не менш важливе - це конкретний інструмент, який ви використовуєте у своїй торгівлі. Як відомо, кожен торговий інструмент має свою індивідуальність. Деякі акції, валюти або товари, як правило, мають тенденцію до більш вираженого трендового руху. Інші найчастіше торгуються в боковиках і їм більше властиві хибні пробої.

Також не забувайте, що ринок завжди динамічний, і специфіка кожного торгового інструменту може з часом змінитися. Тому завжди звертайте увагу на попередню поведінку ціни біля рівнів і не забувайте про прайс екшен.

На малюнку нижче показано порівняння двох інструментів, які нещодавно подолали ключовий рівень опору:Графік

На першому графіку показано інструмент, на якому рух ціни досить мінливий. Тут найкраще дочекатися ретесту, перш ніж шукати точку для входу в ринок.

З іншого боку, графік у нижній частині ілюстрації показує інструмент, який торгується більш технічно і краще відпрацьовує рівні. У цьому разі повторне тестування пробитого рівня як нової підтримки менш імовірне.

Ще одним моментом розгляду тут є ціновий імпульс. Імпульс на другому графіку виглядає набагато сильнішим, ніж на першому. Отже, ймовірність того, що другий інструмент повернеться до рівня підтримки, менша, ніж у першого інструменту, де бичачий імпульс був не таким сильним.

Читайте також - Як розуміти свічковий графік та читати рух ціни.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити