Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Цінові моделі в трейдингу, які працюють

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Цінові моделі в трейдингу

Коли ми говоримо про цінові моделі в трейдингу, більшість трейдерів думають про пін бар або модель поглинання. Це найпростіші шаблони для початківців.

Але якщо ви хочете підняти свої навички торгівлі на новий рівень, тоді ви маєте освоїти нові цінові моделі прайс екшен. У сьогоднішній статті ви відкриєте для себе 5 працюючих патернів прайс-екшен, які допоможуть вам розробити власну торговельну стратегію для торгівлі на розворот ринку, продовження тренда або на пробій рівня.

Хибний пробій

Хибний пробій - це патерн розвороту ціни, який дає змогу вам купувати за низькою ціною і продавати за високою.Хибний пробій

Уявіть, що ціна здійснює сильний бичачий рух до рівня опору і проривається вище. На даний момент багато трейдерів думають: "Ринок такий бичачий" "Подивіться, які великі свічки!" "Пора купувати!"

Ця група трейдерів купує, коли ціна пробиває опір, і їхній стоп-лосс, імовірно, розташований нижче мінімуму попередньої свічки і нижче рівня підтримки. Це означає, що якщо ринок зробить раптовий розворот, спрацює кластер розміщених раніше стоп-лосів, що чинитиме тиск з боку продавців.

До того ж, якщо ведмежі трейдери виходять на ринок і продають біля максимумів опору, ви можете очікувати, що ринок звалиться нижче - у цьому сила патерну " хибний пробій".

Тепер, коли ви зрозуміли логіку, що лежить в основі патерну хибного пробою, ось як можна торгувати за ним.

 1. Шукайте сильний бичачий імпульс до рівня опору (чим більша свічка, тим краще).
 2. Дозвольте ціні подолати екстремальні максимуми опору (щоб більше трейдерів купило на пробій ринку).
 3. Дочекайтеся патерну хибного пробою, за якого ціна раптово розвертається і закривається нижче рівня опору.
 4. Відкривайте коротку позицію на відкритті наступної свічки.

Ось приклад:Графік

Розрив структури

Розрив структури - це цінова модель розвороту, що дає змогу вам увійти в початок нового тренду з низьким ризиком.Розрив структури

Уявіть собі, що ринок був у висхідному тренді протягом останніх 200 свічок. Як відомо, ціна не може зростати вічно. Зрештою, ринок стає надто "дорогим", що приваблює на ринок нових продавців. Також трейдери, які купували раніше, прагнутимуть фіксувати прибуток, що чинить додатковий тиск на продаж.

Просто тому, що ринок "дорогий" або відбувається фіксація прибутку, не означає, що ми сліпо відкриваємо короткі позиції, тому що це може піддати нас величезному ризику. Ось де в гру вступає патерн розрив структури.

Читайте - Як розуміти свічковий графік та читати рух ціни.

Ось що потрібно шукати:

 1. Висхідний тренд наближається до рівня опору, який можна побачити на старшому таймфреймі (нам потрібно, щоб область опору привертала увагу продавців на старшому таймфреймі).
 2. Ціна не може досягти вищого максимуму, а натомість досягає нижчого максимуму (це дає нам орієнтир для встановлення стоп-лоссу).
 3. Коротка позиція відкривається на пробої мінімуму коливання або підтримки.

Ось приклад:Графік

За трендового руху ринку діапазон свічок має зменшуватися, щоб сигналізувати про те, що покупці слабшають.

Під час відкату ми повинні бачити, щоб діапазон свічок збільшується, що сигналізує про те, що на ринок приходять нові продавці.

Пробій із накопиченням

Пробій з накопиченням - це цінова модель, яка допомагає вам визначати пробої з високою ймовірністю.Пробій з накопиченням

Уявіть, що ціна піднімається до рівня опору, а потім починає консолідуватися. Ведмежі трейдери відкриватимуть коротку позицію по ринку, тому що ціна перебуває на рівні опору. Таким чином, вони відкривають коротку позицію і встановлюють стоп-лосс вище максимумів опору.

Тепер, коли ринок консолідується довше, дедалі більше трейдерів відкриватимуть короткі позиції. Це означає, що більша кількість стоп-ордерів буде накопичуватися вище максимумів опору.

У цей момент ми повинні враховувати дві речі, якщо ми збираємося купувати на пробій:

 • Якщо ціна долає опір, група стоп-ордерів на купівлю посилюватиме тиск покупців (оскільки короткі трейдери намагаються вийти зі своєї угоди).
 • Ви можете використовувати мінімуми консолідації, щоб встановити більш жорсткий стоп-лосс (який пропонує сприятливе співвідношення ризику до прибутку за вашою угодою).

Ось як можна визначити пробій із накопиченням:

 1. Ринок перебуває в діапазоні не менше 80 свічок або більше (що довший діапазон ринку, то сильніше він пробивається).
 2. Ціна формує консолідацію на рівні опору (чим вужчий діапазон свічок, тим краще).
 3. 20-періодна ковзаюча середня піднімається, щоб торкнутися мінімумів (сигнал про те, що ринок готовий здійснити новий рух).
 4. Відкривайте довгу позицію, коли ціна пробиває опір.

Графік

Перший відкат

Перший відкат - це цінова модель продовження тренду, який дає змогу вам увійти за сильним трендом.Перший відкат

Уявіть, ціна пробивається вище рівня опору з великими бичачими свічками. Перші покупці фіксують свій прибуток, що чинить тиск з боку продавців (і ціна зупиняється). Коли це відбувається, трейдери, які торгують проти тренду, думатимуть, що ринок "занадто високий" і збирається розвернутися нижче, тому вони відкривають коротку позицію і встановлюють стоп-лосс вище максимуму коливання.

Тепер, якщо ринок впаде ще нижче, трейдери проти тренда отримають прибуток. Але якщо тренд продовжує зростати, спрацьовує група стоп-лоссів вище максимуму коливання (від трейдерів, які торгують проти тренду), що чинить тиск на покупців.

Трейдери, які пропустили більш ранній пробій, захочуть отримати частину руху ціни, тому вони куплять пробій максимуму коливання (який додає ще більше палива до цінового ралі).

Ви можете входити в ринок на пробій максимуму коливання, щоб зловити наступний імпульс. Ось що потрібно шукати:

 1. Ринок вирвався з області опору і здійснив перший відкат.
 2. На відкаті діапазон свічок стає меншим порівняно з рівнем пробою.
 3. 20-періодна ковзаюча середня наздоганяє ціну (і стосується мінімуму відкату).
 4. Відкривайте довгу позицію, коли ціна пробивається вище максимуму коливання.

Графік

Пробій і повторне тестування

Пробій рівня і повторне тестування - це патерн продовження тренду, який дає змогу вам увійти в поточний тренд із низьким рівнем ризику.Пробій рівня і повторне тестування

Коли ціна досягає рівня опору, з'являються ведмежі трейдери, які входять у ринок. Якщо ціна проб'є опір, ця група коротких трейдерів опиниться в мінусі, а найрозумніші негайно скоротять свої збитки. Однак уперті триматимуться за угоду і молитимуться, щоб ринок повернувся до їхньої ціни входу.

Якщо це станеться, вони закриють свою угоду в беззбиткову, що чинитиме тиск покупців на ринок (оскільки їм потрібно купувати, щоб закрити свою коротку позицію). Маючи це на увазі, ви можете шукати можливості для купівлі на попередньому опорі, який може стати підтримкою, щоб ви могли увійти в існуючий тренд з низьким ризиком.

Ось що потрібно шукати:

 1. Ринок пробив опір і здійснює відкат до рівня пробою (де попередній опір міг стати підтримкою).
 2. Ціна повторно тестує рівень пробою і формує бичачий свічковий патерн (наприклад, пін бар або зовнішній бар).
 3. Відкривайте довгу позицію на відкритті наступної свічки.

Ось приклад:Графік

Ми розглянули цінові моделі, які працюють, і дізналися, як торгувати ними крок за кроком. Але якщо ви хочете знайти модель з найбільшою ймовірністю отримання прибутку, тоді ви повинні враховувати контекст ринку, і про це я розповім далі.

Корисно - Рівні підтримки та опору – основа трейдингу.

Торгуйте поблизу значущого рівня старшого таймфрейма

Я знаю, що це звучить заплутано, тому дозвольте мені пояснити за допомогою кількох графіків.

Подивіться на графік Nasdaq нижче:Графік

Nasdaq (Daily) перебуває у висхідному тренді, а значуща область знаходиться в районі 20-денної ковзної середньої, де вона кілька разів відскакувала.

На цей момент ціна перебуває на відстані від 20-денної ковзної середньої. Отже, якщо у вас була установка хибного пробою на нижчому таймфреймі (наприклад, 4-годинному) для відкриття довгої позиції, ви хочете уникнути цього.Графік

Чому це працює?

Ринок має тенденцію відновлюватися до 20-денної ковзної середньої, і може зробити це знову і звідти розвернутися вгору.

Таким чином, набагато краще було б, щоб установка хибного пробою (на 4-годинному таймфреймі) збігалася з 20-денною ковзною середньою, оскільки у вас з'являється значуща область на старшому таймфреймі, що працює на вашу користь, а не проти вас.

Цінові моделі та злиття кількох структурних чинників

Яка з цих двох подій більш значуща?

 • День народження твоєї дружини.
 • День народження вашої дружини, який збігається з Новим роком, а також річницею вашого весілля.

Ви б обрали №2, вірно? Бо декілька "подій привертає більше уваги, що робить цей день ще більш особливим!

У трейдингу актуальна та сама концепція. Коли ви торгуєте від значущої області, яка збігається з рівнем підтримки і опору більш старшого таймфрейма, це робить її ще більш "потужною".

Розглянемо приклад:Графік

Ви, напевно, думаєте: "Хто при здоровому глузді купуватиме просто зараз?"

Що ж, якщо це єдиний графік, який у мене є, то купувати мені теж не буде цікаво. Але якщо ви знаєте, що область 1.7700 є областю підтримки на тижневому таймфреймі, тоді це все змінює.Графік

Як ви можете бачити, тижневий таймфрейм перебуває у висхідному тренді, а 1.7700 - це область, де попередній опір міг стати підтримкою.

Те, що ви бачили раніше на 8-годинному таймфреймі, - це патерн хибного пробою прайс екшен, який пропонує вам вхід з низьким ризиком для переходу на тижневий тренд. Якщо ціна повторно протестує максимум коливання на тижневому таймфреймі (близько 1,9900), це потенційний рух на 2200 пунктів. Бачите, наскільки це потужно?

Читайте також - Хибний пробій у трейдингу: особливості торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити