Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Лінії тренду: як їх будувати і використовувати в трейдингу?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Лінії тренда

Лінії тренду - це один з найбільш універсальних інструментів у торгівлі на форекс. Ви можете їх використовувати під час торгівлі всередині дня, у свінг-трейдингу або позиційному трейдингу. Трендові лінії малюються на графіку для прогнозування напрямку ціни. Вони також допомагають визначити розвороти тренда.

Лінії тренду також можуть допомогти визначити хороші точки входу і виходу з позицій, а також місце для встановлення стоп-лосс.

Трендові лінії найкраще не використовувати поодинці, а комбінувати їх з іншими методами технічного аналізу. Вони будуть чудовим доповненням до вашого торгового арсеналу.Лінії тренду

Багато трейдерів роблять помилку, коли проводять на своїх графіках занадто багато ліній тренду.Графік

У сьогоднішній статті ми розглянемо всі нюанси побудови і торгівлі трендових ліній.

Як розмістити трендові лінії на графіку?

У висхідному тренді лінія тренда малюється шляхом з'єднання двох мінімумів (відкатів ціни).Висхідний тренд

У спадному тренді лінія тренда формується шляхом з'єднання двох максимумів (відкатів ціни).Низхідний тренд

Таким чином, малювати трендові лінії досить просто. Усе, що вам потрібно зробити, це:

 • Визначте дві найнижчі або найвищі точки на графіку.
 • Намалювати лінію, яка б їх з'єднала.

Незважаючи на те, що ми можемо намалювати лінію тренду на підставі двох мінімумів або максимумів, лінія тренду залишається непідтвердженою доти, доки ціна не торкнеться її втретє.Графік

Щойно лінію тренда намальовано, і ціна відскакує від неї втретє, вона стає активною. Тепер ціна повинна зустрічати підтримку або опір на зазначеній лінії тренду. Якщо ціна пробиває лінію тренду, це означає, що тренд закінчився.Графік

Лінії тренду можуть бути розміщені на всіх таймфреймах, але найефективніше вони діють на більш старших часових відрізках. Крім того, чим більшу кількість часу лінія тренда активна, тим сильнішою вона стає.

Як використовувати трендові лінії у своїй торгівлі?

Лінії тренду мають багато застосувань, але основні з них - це торгівля на відскок або пробій.Графік

Ціна тричі відскочила від цієї лінії тренду, тому ми можемо брати її до уваги. Тепер, коли ціна знову наближається до лінії тренду, що може статися далі? Ціна або знову відскочить від нашої трендової лінії, або відбудеться її пробій.Графік

Бичачий тиск був занадто сильним, і низхідний тренд переривається. Ціна піднімається на 200 пунктів, і це означає зміну тренда.

Тепер давайте подивимося на відскок ціни від трендової лінії.Графік

Ціна наближається до лінії тренду вчетверте і відскакує від неї на 150 пунктів.Графік

Ми можемо бачити, що на лінії тренду утворився пін бар.

Пробій лінії тренду можна трактувати по-різному:

 • Свічка пробиває лінію тренда тільки своєю тінню. У цьому разі пробій тренда ще не відбувся, і можна розглядати відкриття угод на відскок.
 • Тіло і тінь свічки мають закритися за межами лінії тренду. На відкритті наступної свічки можна розглядати відкриття угод на пробій.

Що роблять лінії тренду?

Ви знаєте, що рівні підтримки та опору - це горизонтальні області на графіку, які показують потенційний тиск покупців або продавців.

Те ж саме стосується і ліній тренда. Єдина відмінність полягає в тому, що лінія тренда не горизонтальна, а похила.Графік

Лінія висхідного тренда - область на графіку з потенційним тиском покупців.

Лінія спадного тренда - область на графіку з потенційним тиском продавців.

Перш ніж зануритися в конкретні стратегії та методи торгівлі за трендовими лініями, ви повинні спочатку навчитися правильно їх малювати.

Як правильно малювати лінії тренду?

Насамперед зрозумійте, як краще не малювати трендові лінії.Графік

Графік вище схожий на сміття.

Які лінії тренду важливі, а які варто ігнорувати?

 • Зосередьтеся тільки на основних точках розвороту (відкатах ціни проти основного руху) та ігноруйте всі інші.
 • З'єднайте щонайменше дві основні точки розвороту.
 • Відрегулюйте нахил лінії таким чином, щоб отримати найбільшу кількість торкань лінії ціною, не важливо, чи будуть це тіні свічок, чи їхні тіла.

Ось приклад лінії тренду.Графік

Графік

Так само як рівні підтримки і опору, лінії тренду являють собою зони на графіку, а не конкретні рівні. Тому ви можете нанести дві лінії, щоб позначити можливу зону потенційного розвороту ціни.Графік

На відміну від рівнів підтримки та опору, які ви можете просто намалювати один раз і залишити їх назавжди, лінії тренду потребують постійного коригування. Це відбувається, коли ціна ламає лінію тренда, а потім знову виходить за її межі. У цьому випадку вам потрібно налаштувати лінію тренда таким чином, щоб вона відповідала останньому ціновому руху.

Як можна використовувати лінії тренду?

Лінії тренду допомагають нам визначити напрямок поточного тренда. Усе, що вам потрібно зробити, це намалювати лінію тренда. Якщо ціна перебуває вище за лінію тренду, і лінія тренду спрямована по діагоналі вгору - значить тренд висхідний. Зворотне справедливо для низхідного тренда.Графік

Але це ще не все. Лінія тренда також може попередити вас, коли ринкові умови змінюються. Для цього нам потрібно звертати увагу на крутизну лінії тренду.

Наприклад, якщо ваша лінія тренду стає більш плоскою, це означає, що ринок переходить у стан консолідації. А якщо ваша лінія тренда стає крутішою, це означає, що тренд стає дедалі сильнішим (або, можливо, настає його кульмінаційний момент, і він наближається до своєї завершальної стадії).

Якщо ви знаєте, що ринкові умови змінюються, ви можете відповідним чином скоригувати свою торговельну стратегію.

Лінії тренду допомагають нам визначити точку входу

Якщо ви хочете знайти хороші торгові можливості, ви повинні шукати точку входу поблизу лінії тренду. Це дасть вам змогу використовувати щільніший стоп-лосс, що поліпшить наше співвідношення ризику до прибутку.

Якщо ви об'єднаєте лінію тренда з рівнем підтримки або опору, ви знайдете найкращу точку входу.Графік

Сигналом для входу в угоду може слугувати патерн прайс екшен. Наприклад, пін бар або модешь поглинання. Ви відкриєте угоду тільки тоді, коли ринок відскочить від лінії тренду і, найімовірніше, рушить далі.Графік

Стратегії торгівлі за лінією тренда

Коли відкат дуже сильний і глибокий, відкрити угоду за лінією тренда може бути непросто. Якщо ви занадто рано ввійдете в ринок, у вас спрацює стоп-лосс. Якщо відкриєте угоду занадто пізно, ви можете пропустити значну частину руху. Тому в цьому випадку найкраще буде торгувати лінію тренда на пробій.

 • Чекаємо відкату у висхідному тренді.
 • Малюємо лінію тренда, що з'єднує максимуми відкату.
 • Якщо ціна пробиває лінію тренда, проведену за максимумами, ми відкриваємо угоду.

Графік

Графік

Якщо ціна пробиває лінію тренда, це говорить вам, що покупці здобули контроль над ринком, і тенденція, найімовірніше, продовжиться. Якщо цього не відбувається, значить продавці контролюють ситуацію, і для вас найкраще буде залишатися поза ринком.

Як брати великі рухи, використовуючи лінію тренда?

 • Малюємо трендову лінію.
 • Використовуємо її для перенесення нашого стоп-лосса.
 • Виходимо з угоди, коли ціна закривається за межами лінії тренду.

Графік

Цей метод не працює, коли сила тренда змінюється і нам доводиться проводити нову трендову лінію. У цьому разі ви ризикуєте втратити свій прибуток.

Як ми можемо визначити, що тренд зміниться і стане сильнішим?

 • Лінія тренда стає дедалі крутішою, практично перетворюючись на вертикальну лінію.
 • Діапазон свічок збільшується.

У таких випадках ми можемо переносити наш стоп-лосс під рівень нової трендової лінії.Графік

Як використовувати лінію тренда для визначення розвороту ринку?

Чи траплялася з вами подібна ситуація? Ви бачите пробій лінії тренду і думаєте: "Тренд ось-ось зміниться, тому що лінія тренда зламана". Але далі ринок продовжує своє зростання, і тенденція відновлюється.

Тому пробій лінії тренду не означає, що тренд завершено. Як ми вже знаємо, лінії тренду потребують регулярного коригування, оскільки ринок має тенденцію пробивати лінію тренда.

Ось техніка, яку ми можемо використовувати для визначення зміни напрямку тренда:

 • Чекаємо, поки ціна проб'є лінію тренду.
 • Далі очікуємо, поки сформується нижчий максимум (це свідчить про те, що сила покупців вичерпала себе).
 • Якщо ціна пробиває попередній мінімум, ринок, найімовірніше, змінить свій напрямок (продавці тепер контролюють ситуацію).

Графік

Читайте також - Напрямок тренду на ринку: як правильно його визначити


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити