Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трендові канали: правила побудови та методи торгівлі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трендові канали

Трендові канали - це одні з найпоширеніших технічних моделей, які часто зустрічаються на графіках. Вони утворюються двома паралельними рівнями, і можуть бути висхідними або низхідними залежно від напрямку руху ціни.

Для трейдера прайс екшен величина прибутку, який ви отримуєте, безпосередньо залежить від вашої здатності виявляти горизонтальні або ж похилі рівні на графіках. Сьогодні ми детально розберемо трендові канали, а також навчимося їх торгувати.

Що таке трендовий канал?

У трендовому каналі ціна утримується в певному діапазоні між двома паралельними лініями тренду.

Висхідний трендовий канал:Висхідний трендовий канал

Зверніть увагу, що ціна робить вищі максимуми і вищі мінімуми.

Низхідний трендовий канал:Низхідний трендовий канал

Ціна здійснює нижчі максимуми і нижчі мінімуми.

Іноді трендові канали являють собою фігуру прапор, яку варто розглядати в рамках ширшої тенденції.Фігура прапор

У нас є низхідний трендовий рух. Далі виникають області підтримки та опору, за якими слідує другий етап продовження тенденції:Графік

Читайте також - Розворот тренду - визначаємо зміну тенденції без індикаторів

Як знаходити трендові канали?

Відносно легко визначити трендовий канал, якщо ви точно знаєте, що потрібно шукати. Спочатку нам потрібно знайти лінію тренда, а потім подивитися, чи дотримується ринок паралельної лінії тренда. Іншими словами, якщо ви знаєте, як малювати лінії тренда, ви легко впораєтеся з трендовими каналами.

Подивимося на приклад:Графік

У нас є чітко визначений рівень підтримки у вигляді лінії тренду. Цей рівень досить легко визначити. Тепер, коли у нас намальований рівень підтримки, ми можемо шукати паралельний рівень опору.Графік

Ціна відскакує від трендових ліній, які знаходяться на рівній відстані одна від одної.

Для уточнення ключових рівнів трендових каналів можна використовувати молодші таймфрейми. Подивимося на рівновіддалений канал, який сформувався на чотиригодинному графіку:Графік

Наскільки проведені нами рівні точні? Можливо, трендовий канал може бути намальований таким чином?Графік

На графіку вище підтримка каналу намальована трохи нижче, щоб включити мінімуми перших двох торкань.

Для порівняння подивимося на крупний план двох варіантів:Графік

Порівняння показує, що перша область підтримки проведена по закриттю свічок. Тоді як другий рівень підтримки намальовано з використанням екстремальних мінімумів перших двох торкань.

Яке розміщення найбільш виправдане? Щоб знайти відповідь на це питання, ми можемо перейти до годинного графіка. Менші часові рамки допоможуть нам точніше визначити ключові рівні.

Давайте подивимося, як цей канал відображається на годинному графіку:Графік

На годинному графіку ми бачимо бичачий пін бар, який сформувався на рівні підтримки. Слід зазначити, що розміщення цього рівня точно таке саме, як і розміщення рівня підтримки каналу на першому варіанті чотиригодинного графіка.

Пін бар говорить нам, що цей рівень є ключовим у боротьбі биків і ведмедів. Згадайте, що пін бари вказують на збільшення попиту або пропозиції на певному рівні. Той факт, що бики утримали цей рівень, говорить нам, що перше розміщення є найбільш підходящим для цього трендового каналу.

Подивимося тепер на весь канал повністю:Графік

Кожне торкання рівня підтримки добре відображається на годинному графіку. Це дає нам додаткову впевненість у тому, що бичачий пін бар є вірною ознакою нижньої межі каналу. А також робить нашу торгівлю на старшому таймфреймі набагато точнішою і надійнішою.

Тепер у нас є рівні, які ми можемо використовувати на чотиригодинному графіку:Графік

Пробій нижньої межі каналу стався б незалежно від того, де було проведено ключовий рівень. Але пам'ятайте, що правильно проведений рівень - це важлива межа між биками і ведмедями. Це означає, що він не тільки корисний як сигнал входу, а й також може використовуватися для постановки стоп-лосса.

Хоча ключові рівні завжди слід розглядати як зони, а не точні рівні, знання найточнішого розташування рівня зробить вашу торгівлю набагато прибутковішою.

Торгуємо патерни прайс екшен на межах каналів

Канал по суті являється трендовим ринком, тому найкраще торгувати від його кордонів за поточним імпульсом ціни. Це справедливо, поки ціна залишається в межах каналу.Графік

Після двох торкань рівнів, ціна сформувала бичачий пін бар. Цей пін бар утворився в рамках висхідного тренду рівновіддаленого каналу і, отже, являє собою можливість для купівлі. Незважаючи на значний відкат, ціна все-таки досягла протилежної межі каналу.

Подивимося на цю угоду з точки зору співвідношення ризику до прибутку:Графік

Стоп-лосс склав 80 пунктів. Тейк-профіт було встановлено на відстані 420 пунктів. Співвідношення ризику до прибутку для цієї торгової установки склало 1:5,25. Іншими словами, це була угода 5.25R. Таким чином, якби ви ризикували 10 доларами, ви б заробили 52 долари.

Торгуємо на пробій трендового каналу

Трендові канали можуть бути корисними для пошуку торгових установок на межах каналу, коли трапляється їхній пробій. У цьому разі нам слід спостерігати за рухом ціни з метою торгувати в напрямку пробою.

Пробої найкраще торгуються наступним чином:

  • Висхідний канал - торгуємо на пробій рівня підтримки.
  • Низхідний канал - торгуємо на пробій рівня опору.

Пробій рівня

Після пробою рівня підтримки ціна повторно протестувала пробитий рівень, перш ніж продовжити свій рух у напрямку основного тренда. Ретест дає змогу отримати ідеальну точку входу, де потенційний прибуток набагато більший, ніж передбачуваний ризик.

Ще один метод торгівлі за трендовими каналами

Розберемо ще один метод торгівлі каналів. Щоб використовувати цю техніку, нам знадобляться два критичних елементи:

  1. Ціна, яка сформувала вищий мінімум або нижчий максимум.
  2. Рівень підтримки або опору каналу.

На малюнку нижче показано два елементи, які я щойно згадав, як для висхідного каналу, так і для низхідного:Елементи для висхідного та низхідного каналів

Ми бачимо мінімум, який сформував область підтримки для лінії тренда. Також ми отримуємо максимум, який ми можемо використовувати для визначення області опору.

Те ж саме стосується низхідного каналу. Тільки в цьому випадку ми використовуємо нижчий максимум разом з мінімумом.

Цей спосіб визначення потенційних областей підтримки або опору дає нам можливість визначити місце для фіксації прибутку. Також ми отримуємо можливість знаходити точки входу.Графік

У нас є два критичних елементи, згаданих вище, що дає нам три бали, необхідні для успішного використання цього методу.

Подивимося, що сталося далі:Графік

Ціна дійсно розвернулася вниз у зазначеній нами області. Таким чином, ми не тільки змогли використовувати цей рівень для отримання прибутку, тепер у нас є діючий висхідний канал для торгівлі.

Ключем до успіху в цьому методі є використання тільки основних максимумів і мінімумів. Інакше кажучи, три точки, які ви використовуєте, мають бути гранично очевидними і зрозумілими.

Якщо ви відчуваєте труднощі з пошуком максимумів і мінімумів, за якими можна накреслити рівні, значить ви щось робите не так. Зробіть крок назад, перейдіть на більш старший таймфрейм і сконцентруйтеся тільки на трендових торгових інструментах.Графік

Ціна сформувала максимум коливання, за яким пішов мінімум, а потім ще вищий мінімум. Хоча тут інша послідовність, у нас все ще є три точки, необхідні для проведення рівнів.Графік

Давайте подивимося на ведмежий ринок, де цей метод показав нам потенційну область підтримки:Графік

Ми бачимо три необхідні пункти: максимум ціни, за яким слідує мінімум, а також другий максимум, який був нижчим за перший.

Тепер у нас є чітка область, яку ми можемо використовувати для фіксації прибутку або для відстеження можливостей для покупки.Графік

Як і передбачалося, ціна знайшла підтримку в зазначеній області і незабаром розвернулася вгору.

Як і сам технічний аналіз, ця не на 100% надійна система. Іноді ринок не досягне паралельного рівня або просто не ставиться до нього як до підтримки чи опору. Але це нормально. Поки ви використовуєте інші способи визначення ключових рівнів і контролюєте свої ризики, ви не будете на 100% покладатися на одну техніку торгівлі.

Використовуйте всебічний підхід до аналізу ринку, і ви досягнете успіху.

Використовуємо старші таймфрейми

Ще один спосіб використання трендових каналів - формування більш повної картини руху ринку за старшими таймфреймами.Графік

На тижневому графіку ціна рухається в межах трендового каналу з діапазоном у 1000 пунктів.

Це дозволяє нам формувати бичачі або ведмежі позиції залежно від того, де зараз перебуває ринок у межах цього каналу. Підхід ціни до рівня підтримки змусив би нас шукати потенційний розворот на денному графіку. З іншого боку, пробій нижче рівня підтримки каналу змусив би нас розглядати короткі позиції.

Якщо ви знаєте, як ринок рухається на тижневих графіках, вам буде набагато легше торгувати за трендом на денному або 4-годинному таймфреймі.

Корисна стаття - Напрямок тренду на ринку: як правильно його визначити?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити