Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Імпульсні та корекційні хвилі: способи торгівлі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Імпульсні та корекційні хвил

Коли справа доходить до хвильової теорії Елліотта, ви або її визнаєте і використовуєте у своїй торгівлі, або ні.

Я багато в чому не згоден з принципами хвиль Елліотта. Для мене ця теорія здається трохи спірною і заплутаною. Я не стверджую, що хвильова теорія не працює. Безліч трейдерів використовують хвилі Елліота у своїй торгівлі й у них чудово виходить передбачати подальший рух ринку.

Зрештою, досягнення успіху в трейдингу не пов'язане з пошуком універсального методу торгівлі. Вам потрібно знайти той метод, який найкраще підійде під вашу індивідуальність.

Однак ми все одно використовуємо принципи хвиль Елліотта, навіть не підозрюючи про це. Я говорю про імпульсивні та корекційні рухи ринку. Сьогодні я розповім, як можна використовувати ці рухи в поєднанні з прайс екшен.

Хвильовий рух ціни

Щоб повністю зрозуміти принцип імпульсних і корекційних хвиль, ми повинні розуміти, що будь-який ринок рухається хвилями.

Рух ціни показує, як саме ринок реагує на щоденні події. Чому це важливо? Це важливо, тому що саме хвильовий принцип руху ціни дає змогу нам як трейдерам, що торгують за технічним аналізом, укладати угоди на ключових рівнях. Чим точніше ви зможете увійти в початок нової хвилі, тим більше прибутку ви отримаєте. Будь-яке велике рішення маркет-мейкера або важлива новина піднімають хвилю на ринку, і трейдери катаються по цих хвилях.

У теорії все здається простим. У кожній професії, чи то медицина, чи то юриспруденція, чи то бізнес, лише обмежену кількість знань можна набути за допомогою теорії. Основні знання приходять тільки з досвіду. У нашому випадку з досвіду торгівлі.

Якщо ви хочете стати професійним трейдером, ви маєте навчитися бачити хвилі ринку, виявляти тренди, малювати критичні рівні та знаходити найкращі точки входу. Тільки тоді ви зможете накопичити достатньо статистичної переваги і домогтися стабільного прибутку.

Імпульсні хвилі

Хвильовий рух ціни показує напрямок переважаючої тенденції. У висхідному тренді імпульсні хвилі стимулюють зростання ціни. Протилежне стосується спадного тренду, де імпульсивні хвилі - це хвилі, які сприяють падінню ціни.

Імпульсні рухи часто складаються з великих свічок і вони досить різкі порівняно з корекційними:Графік

Як бачите, імпульсні рухи швидкі й агресивні. Таким чином, ці області руху ціни дають можливість отримати максимум прибутку за мінімальний проміжок часу.

У більшості випадків імпульси будуть відрізнятися як за розміром, так і за кутом нахилу:Графік

У висхідному тренді імпульсні хвилі рухають ціну вгору. Середня область на графіку набагато меншого розміру, ніж дві інші. Її цілком можна назвати корекційною.

Корекційні хвилі

Корекційні хвилі спрямовані проти переважної тенденції. Ці фази ринку найчастіше виглядають як бічний рух ціни і набагато слабші, ніж імпульсні хвилі, які ми щойно розглянули.

Корекційний рух характеризується рухом ціни вниз або в бік:Графік

Відкат виникає проти переважної тенденції і під менш гострим кутом:Графік

Кожна область, зазначена вище, виникала після тривалого висхідного тренда. Це говорить нам, що на ринку виникла невизначеність, яка сформувала паузу в русі ціни.

Патерни прайс екшен

Місце, де формується патерн прайс екшен у контексті загального руху ціни, визначає його силу. Наприклад, найбільш прибуткові пін бари з'являються на ключових рівнях підтримки або опору. Ідеально сформований пін бар у середині рівнів не матиме сили. Звичайно, він може викликати певний рух ціни, але найчастіше ці сетапи занадто ненадійні.Графік

Саме ключові рівні змушують працювати патерни прайс екшен.

Ринок у стані консолідації далеко не оптимальне місце для пошуку патернів. Чому?

Коли на ринку відсутній спрямований рух ціни, завжди виникає невизначеність. З цієї причини торгові установки, які з'являються на сильному трендовому ринку, завжди найкращі. Тому для початку краще знайти сильний тренд, а потім дочекатися відкату ціни до важливого рівня:Графік

Що визначає силу цього пін бару?

  • Сильний тренд.
  • Корекція в бичачому тренді.
  • Важливий рівень.

Корекційні хвилі та продовження поточної тенденції

Використання корекційних хвиль для торгівлі на пробій - один з моїх найулюбленіших методів торгівлі.

Будь-який корекційний рух - це пауза в русі ціни. Саме в цьому місці ми можемо увійти в ринок.

Розглянемо фігури прапор і трикутник, які досить часто зустрічаються на графіках. Будь-який трейдер цілком може заробляти на життя, торгуючи тільки за моделлю прапора.

Чому ці моделі продовження тенденції настільки прибуткові? Тому що ми торгуємо за трендом і використовуємо найкращу точку входу. Імпульсний рух ціни подбає про все інше.Графік

Тут ми увійшли в ринок на симетричному трикутнику. Усю область руху ціни між гранями трикутника можна вважати консолідацією, тому що вона виникає в рамках більш загальної тенденції.

Приклад низхідного трикутника:Графік

У цьому випадку також сформувався пін бар після пробою меж трикутника.

Розворотні фігури

Імпульсні та корекційні хвилі дають не тільки сигнали на продовження тренда. Ми можемо їх використовувати для пошуку слабкості в тренді та відкриття позицій на розворот.

Усі тенденції в кінцевому підсумку закінчуються. Саме в цей момент виникають розворотні фігури.

Фігура голова і плечі є сильною ознакою того, що поточний тренд підійшов до свого кінця:Графік

Давайте подивимося, як імпульсні та корекційні хвилі відображаються у формуванні фігури:Графік

За максимумом ціни, який визначила остання імпульсна хвиля, пішов ведмежий тренд.

Після першої хвилі низхідного тренда виник корекційний рух. Далі пішов ще один крутий спад, який стався відразу після пробою рівня шиї.

Подивимося на наступний графік:Графік

Цей рівень підтримки неодноразово себе відпрацьовував протягом тривалого часу:Графік

Нещодавнє зростання ціни виглядало явно імпульсним:Графік

Рух ціни в зазначеній області відбувався під набагато крутішим кутом і триваліший час порівняно з попередніми корекційними хвилями.

Читайте також - Ціновий канал у трейдингу: правила побудови та методи торгівлі


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити