Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Консолідація або флет - пастка для недосвідчених трейдерів

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

У цій статті ми постараємося дізнатися, що таке консолідація або флет на форекс. У цій статті я постараюся відповісти на всі хвилюючі вас питання, що стосуються цієї теми. Сподіваюся, що інформація, яку ви дізнаєтеся сьогодні, зможе залатати деякі дірки у ваших знаннях.

Що з себе представляє конслолідація або флет?

Консолідація на форекс - це стан ринку, коли він затиснутий між підтримкою і опором. Цей стан означає, що на ринку виник деякий стан балансу між продавцями або покупцями, тобто попит врівноважив пропозицію. Іншими словами, ринок перебуває у стані накопичення або розподілу. За статистикою приблизно 80% часу ринки перебувають саме в стані флету, тому торгівля в бічному діапазоні завжди буде вигідною для трейдерів.

Щоб консолідація стала очевидною, ціна повинна щонайменше двічі торкнутися рівня підтримки і опору.Графік

Консолідації можуть розширюватися і стискатися.

Консолідація, що розширюється, відбувається, коли ціна здійснює хибний пробій і повертається назад у діапазон, тим самим розширюючи простір між підтримкою і опором. Продаж на опорі змусить вас зловити стоп, оскільки ціна ламає поточний рівень опору, щоб потім знову повернутися в діапазон.Графік

Консолідація, що стискається, відбувається, коли ринок вступає в період низької волатильності, як правило, через випуск новин, що насувається.Графік

У періоди вузької консолідації краще утриматися від входу в ринок і укладення угод. А ось у періоди широкої консолідації можна торгувати від її меж. Це дасть нам хороший потенціал співвідношення ризику до прибутку. Однак завжди потрібно пам'ятати, що рано чи пізно ціна вийде за межі діапазону, станеться істинний пробій рівня, і ринок перейде в трендову фазу.

Чим довше ринок перебуває у флеті, тим більшої сили тренд буде після того, як ціна вийде за межі діапазону. Будь-який спокійний рух на форекс змінюється вибуховим, і навпаки.

Флет - вбивця депозитів

Усі ми чули або читали на різних форумах про те, що флет - це вбивця депозитів трендових трейдерів. Насправді, це так. Якщо ваша торгова система показує видатні результати в трендовому стані ринку, то, щойно почнеться бічний рух, можете розпрощатися з усіма отриманими прибутками.Флет - вбивця депозитів

Чому так виходить?

Річ у тім, що трендові методи даватимуть вам сигнали на вхід у ринок біля рівнів підтримки й опору, і щойно ви відкриваєте угоду на купівлю, як буквально за кілька пунктів ціна врізається в рівень, а після цього починається розворот. У середньому торгова система дасть 4 хибних сигнали, які повністю перекриють прибутки, отримані під час торгівлі за трендом. Тому, якщо ви навчитеся визначати флет на ранніх стадіях його формування, то шкоду, завдану ним, буде зведено до мінімуму, або ще краще, зможете використовувати такий стан ринку собі на благо.

Якщо постаратися порівняти ці два стани ринку, то ми отримаємо, що тренд - це спринтер, а флет - це старий дід, у якого шлях від будинку до магазину, а потім назад, є найулюбленішим.Флет-дід

Флет на форекс і його характеристика

Боковий рух ціни має певний характер, який можна описати кількома пунктами. Досить їх вивчити, і ви будете вже на крок ближче до професіоналізму в галузі визначення поточних умов на графіках різних валютних пар. Отже, поїхали!

Флетовий ринок пасивний

На ньому рідко виникають сильні цілеспрямовані рухи в бік однієї з його меж. Таку поведінку ціни можна пояснити невизначеністю. Ніхто з учасників напевно не знає напрямок, у якому рухатиметься ринок, адже за кожного торкання однієї з меж, існує потенціал на її пробій.

Невизначеність

Ви вже знаєте, що на ринку немає нічого 100%-го. Так ось, флетова зона є притулком для повної плутанини, де хоч якась ймовірність виникає лише тоді, коли ціна підходить до одного з рівнів, але ви не можете з достатньою впевненістю сказати, що після цього вона досягне протилежної зони.

Оманливість

Іноді виникають думки, що флет закінчився, був пробитий діапазон і ціна починає рухатися в обраному напрямку. На жаль, не все так просто. Маркет мейкери (великі дядьки) знають, що безліч новачків відкриють ордери в бік пробитого рівня, тому після пробою можна спостерігати розворотний рух і зворотний вхід у зону флету.Графік

На графіку вище показано чудовий приклад хибного пробою нижньої межі з подальшим розворотом, який закінчився проривом верхнього рівня. Звичайно, прикро! Нічого, далі ми розберемося з тим, як нам потрібно чинити в подібних ситуаціях.

Як визначити флет?

Для того, щоб правильно навчитися визначати флет, ми повинні згадати, як він виглядає. Бічний рух - це рух між двома максимумами і мінімумами, мабуть, цього буде достатньо. Подивимося на графік, постараємося виявити якесь коливання ціни між останніми максимумами і мінімумами.Графік

Синіми кружечками відзначено перший мінімум і максимум. Як ми можемо бачити, подальший рух ціни укладено в діапазоні намальованих нами кордонів. Далі ми можемо спостерігати, як ціна пробиває верхній рівень і починається висхідний тренд, але варто зазначити, що ціна перед цим зробила 4 відскоки від рівнів, які ми могли б використовувати для отримання прибутку.

А зараз поговоримо про головне. Нам необхідно повернутися до першого графіка і дізнатися, як ми повинні були вчинити під час помилкового пробою, адже дуже неприємно отримувати збитки через подібні ситуації.

Немає сенсу ображатися на маркет мейкерів, вони були, є і будуть. Нам необхідно навчитися мислити як вони, а також бачити те, що бачать вони. Розберемо приклад.Графік

Отже, що ми бачимо? Ціна пробиває нижню межу, але ми не вважаємо пробій істинним доти, доки він не підтвердить свій статус, сидимо в очікуванні. Далі ринок підходить до пробитого рівня, і що ми можемо спостерігати? На графіку був утворений бичачий пін бар, та ще й з довгим хвостом, це одразу говорить нам про те, що підтвердження чекати немає сенсу, відкриваємо угоду на купівлю, ринок починає рости. Це просто, якщо вистачає терпіння.

Як торгувати в бічному ринку?

Найкраща стратегія для торгівлі на бічних ринках - це хибний пробій. Зазвичай він дає потужний імпульс для руху ціни в протилежному напрямку. Маркет-мейкери завжди збирають стоп-лоси трейдерів на рівнях для набору ліквідності і подальшого руху в протилежному напрямку. Це завжди потрібно враховувати, торгуючи помилкові пробої. Ставити тейк-профіт і виходити з угоди можна на іншій стороні торгового діапазону.Хибні пробої

Якщо ринок занадто хаотичний, його торговельний діапазон рваний, і ціна рухається занадто різко і волатильно, найкраще буде утриматися від торгівлі.

Як відбувається пробій кордонів флету?

Підібралися до останньої частини цієї статті. Прорив бічного руху можна передбачити, достатньо знати, що необхідно шукати на графіку. Розберемо два основні методи.

Метод "Розворот через пробій"

Це саме те, що ми нещодавно розібрали на графіку, розташованому вище. Ціна пробиває нижню межу, і замість її тестування, вона повертається в зону. Така поведінка ринку сигналізує нам про потенційний пробій протилежного рівня, і у нас з'являється шанс на вхід у тренд, що починається, за найкращими цінами. Те, як це має виглядати, можете подивитися вище.

Метод "Неповне завершення"

Під цією назвою розуміється недохід ціни до протилежного рівня. Це відбувається тому, що певні сили (ведмедів або биків) узяли ринок під свій контроль, не чекаючи торкання "своєї" межі. Тому щойно ми бачимо, що ціна дісталася лише до середини флетової зони або виконала тільки 1/3 наміченого шляху, ми повинні бути готові відкривати угоди в бік розвороту. На графіку це виглядає так.Графік

Можна помітити, як ціна почала своє зниження від рівня опору, але, не торкнувшись підтримки, почала розворот, який призвів до пробою верхньої межі. Після цього виник висхідний тренд.

Торгівля на відскок від меж торгового діапазону

Відскок від кордонів консолідації є одним з найкращих і найприбутковіших торговельних сетапів у системі прайс екшен. Є кілька причин, які роблять торгівлю в діапазоні потенційно вигідною для трейдера. Давайте розглянемо нюанси й особливості торгівлі на відскок.

Можливий прибуток

Найчудовіше в торгівлі за прайс екшен - це гнучкість, яку вона пропонує. Прайс екшен може успішно вписуватися в різні торгові стилі і пропонує безліч можливостей для кастомізації трейдингу.

Консолідації можуть зустрічатися на різних таймфреймах - H1, H4, D1. У більшості діапазонів ви можете успішно відкрити щонайменше дві угоди і навіть більше.

На H4 ви можете розраховувати отримати в середньому 40 пунктів за одну угоду, що за двома угодами дасть вам близько 80 пунктів прибутку. Якщо торговий діапазон формується на денному графіку, ви можете отримати в середньому 80 пунктів за угоду. Таким чином, здійснюючи всього 2 угоди на денному графіку, ви можете отримати понад 160 пунктів прибутку.

Прибутковість торгових діапазонів не має собі рівних. Головне вміти вчасно відкрити угоду.

Надійність

Консолідації надають ідеальні можливості для отримання прибутку, тому що вони утворюються між рівнями підтримки та областю опору, які самі по собі є зонами для купівлі та продажу. Таким чином, коли ціна рухається вгору, вона потрапляє в зону продажу. Коли ціна рухається вниз, вона потрапляє в зону купівлі.

Це дає нам надійні точки для входу в ринок. Давайте розглянемо деякі приклади.Графік

Вище ви можете побачити графік валютної пари USD/CAD, яка була в діапазоні. Пунктирна лінія на графіку - психологічний рівень 1.0000. У цього діапазону було кілька торгових можливостей, якими можна було скористатися.

Стратегія торгівлі на розворотах - основна ідея полягає в тому, щоб знайти спрямований рух, за яким слідує свічка невизначеності на рівні підтримки або опору.Графік

Я виділив 5 відскоків, які сформувалися в зоні консолідації USD/CAD. З 5 угод тільки перша виявилася невдалою. Оскільки торговий діапазон валютної пари становить 80 пунктів, ми можемо забирати по 60 пунктів прибутку в угодах на відскок.

Стратегія торгівлі

Ви маєте зосередиться на зонах підтримки (місць для купівлі) і зонах опору (місце для продажу). Щойно ціна досягне цих областей, ви можете шукати можливості для відкриття позицій. Щойно вашу позицію відкрито, вам потрібно вибрати іншу сторону діапазону для отримання цільового прибутку.

Якщо ціна досягає вашої мети, ви можете негайно відкрити угоду в протилежний бік. Торгівля в консолідаціях неймовірно проста і вимагає мінімальних витрат, якщо ви все робите правильно.

Визначити діапазон просто. Вам просто потрібно знайти два відскоки від рівня підтримки і два відскоки від рівня опору. Коли вони виникнуть, ви знатимете, що діапазон підтвердився, і зможете входити в ринок.Графік

Теоретично, ви можете входити на кожному торканні від рівнів підтримки або опору, однак це буде занадто небезпечно. Ви ніколи не зможете знати, коли ціна вийде із зони і станеться пробій рівня. Якщо ви шукаєте тільки надійні торгові установки, що формуються в зонах купівлі або продажу, звертайте увагу на патерни прайс екшен, які повинні з'являтися на рівнях.

Висновок

Флет на форекс є небезпечним місцем бою для кожного трейдера, і справа тут не в тому, що його важко визначити, а в тому, що в ньому занадто багато невизначеності, в якій важко виявити хоч якусь ймовірність. Сподіваюся, що ви тепер повністю розібралися з тим, що таке флет, а нові способи допоможуть вашому депозиту нарощувати об'єм.

Читайте також - Торгові канали в трейдингу: стратегії та методи торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити