Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Фігура трикутник у технічному аналізі: стратегія торгівлі

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Фігура трикутник

Трикутник - одна з найпоширеніших і найнадійніших фігур графічного аналізу. Це сильний патерн, який зможе принести вам чимало пунктів прибутку, якщо підійти до його торгівлі правильно. У цій статті ми розглянемо всі особливості та нюанси торгівлі різних видів трикутника.

Що з себе представляє фігура трикутник?

Фігура трикутник - це паттерн, сформований на ціновому графіку. Зазвичай він ідентифікується, коли вершини і основи ціни рухаються назустріч одна одній, як сторони трикутника. Коли верхній і нижній рівні трикутника взаємодіють з ціною, трейдери очікують можливого пробою. Таким чином, багато трейдерів, які торгують на пробій, використовують формації трикутника для пошуку точок входу.

На графіках можна побачити різні типи трикутників. Можна виділити:

 • Висхідний та низхідний трикутник.
 • Висхідний і низхідний клин.
 • Симетричний трикутник.
 • Бичачий та ведмежий клин.
 • Трикутник, що розширюється.

Перш ніж перейти до торгівлі трикутником, ви повинні зрозуміти різницю між існуючими формаціями. Далі ми докладніше розглянемо різні типи трикутників і відповідні їм торгові налаштування. Щойно ви оволодієте цими знаннями, ви зможете додати торгову стратегію фігури трикутник до свого торгового арсеналу.

Висхідний та низхідний трикутник

Ці типи трикутників мають плоский горизонтальний бік і один похилий бік, який рухається до плоского горизонтального боку. Моделі висхідного і низхідного трикутника є дзеркальним відображенням одна одної. Їх визначають як висхідні або низхідні залежно від того, яка сторона є плоскою, а яка похилою.

Висхідний трикутник має верхню плоску сторону, а нижню - похилу. Таким чином, вершини цього трикутника перебувають на одному рівні, а основи підтягуються до вершини. Цей тип трикутника має бичачий характер. Коли ви бачите цей трикутник на графіку, ви маєте бути готові зловити бичачий рух ціни. Таким чином, пробій через верхній рівень використовуються для довгих позицій.Висхідний трикутник

Як ви можете бачити, цей висхідний трикутник має низку вищих мінімумів, які підтягуються до лінії опору. Це вказує на силу покупців з трьох причин:

 1. Покупці готові купувати за вищими цінами.
 2. Відсутній тиск продавців.
 3. Стоп-ордери на купівлю збираються над рівнем опору.

Якщо покупці не купують за вищими цінами, ви не побачите вищих мінімумів, які б підтягувалися до лінії опору. Той факт, що ринок може сформувати низку вищих мінімумів, говорить про те, що попит існує навіть у міру зростання ціни.

Якби продавці взяли ситуацію під свій контроль, ціна не залишалася б біля рівня опору такий довгий час. Замість цього стався б сильний відскок ціни від рівня. Якщо ціна продовжує утримуватися поблизу опору - значить продавці на ринку відсутні.

У міру того, як ціна підбирається до рівня опору, з'являються нові трейдери, які починають відкривати короткі позиції від рівня. Але що станеться, якщо ринок зробить пробій рівня? Їхні стоп-накази спрацюють, і це ще сильніше підштовхне ціну рухатися вгору після пробою.

Розглянемо спадний трикутник, який є дзеркальним відображенням висхідного. Плоский бік спадного трикутника розташований нижче дії ціни. Верхня сторона трикутника нахилена вниз. На ведмежому ринку спадний трикутник має ведмежий потенціал.Низхідний трикутник

Низхідний трикутник

Це ведмежий патерн, який показує, що продавці контролюють ситуацію.

Зазвичай, коли ціна падає нижче, збільшується попит, який штовхає ціну вище. Але це не стосується низхідного трикутника. Тому що, коли ціна падає нижче, тиск покупців відсутній. Замість цього продавці готові продавати за ще нижчими цінами (ось чому ми отримуємо серію нижчих максимумів).

Також нижче рівня підтримки групуються стоп-ордери багатьох трейдерів, які купують від рівня підтримки. Чим більше трейдерів це робить, тим більше утворюється стопів. А оскільки ринок переміщається з однієї області ліквідності в іншу, ціна, ймовірно, проб'є рівень підтримки, а коли ці стопи спрацюють, це ще більше збільшить тиск продавців.

У класичному технічному аналізі ми часто чуємо рекомендацію відкривати короткі позиції на рівні опору. Однак вивчивши фігуру трикутник, ми тепер розуміємо, що дуже важливо звертати увагу на те, як ціна підходить до рівня.Графік

Дивлячись на графік, ми бачимо, що тут краще буде утриматися від відкриття коротких позицій. Більш високі мінімуми ціни, які підтягуються до рівня, означають силу покупців. У цій ситуації ринок, найімовірніше, зробить пробій рівня і рушить далі.

Також чим частіше ціна тестує рівень, тим ймовірність пробою вища. Кожен тест привертає нову кількість продавців і збільшує кількість стоп-ордерів вище рівня опору. Якщо пробій все ж таки станеться, всі ці стоп-лосси спрацюють, і це додасть ціні ще більшого імпульсу.

Фактором, що підсилює пробій рівня, також є низька волатильність ціни:Графік

Як входити в ринок під час торгівлі за фігурою трикутник?

Існує три техніки відкриття позиції:

 1. Стоп-ордер на рівні.
 2. Закріплення за рівнем.
 3. Ретест трендової лінії трикутника.

Ми можемо розмістити стоп-ордер на рівні й негайно відкрити угоду в лонг у разі пробою рівня опору.Графік

Перевага цього методу полягає в тому, що ми отримуємо найкращу ціну на вхід. Однак завжди може статися хибний пробій.

У наступній техніці ми відкриваємо угоду тільки після того, як станеться пробій рівня, і ціна закріпиться за ним.Графік

Тут ми зменшуємо шанси отримати хибний пробій. З іншого боку, якщо ціна проб'є рівень великою свічкою, ми можемо отримати не найкращу точку входу.

Ми можемо входити на ретесті трендової лінії трикутника.Графік

Тут ми отримуємо найкраще співвідношення ризику до прибутку. Однак потрібно пам'ятати, що будь-яка фігура в технічному аналізі не завжди відпрацьовує себе на 100%, тому пробій може не відбутися.

Як входити в ринок, якщо ви пропустили момент пробою?

Якщо це станеться, останнє, що варто робити, - це гнатися за ринком, тому що в цей момент ринок може різко відскочити назад.

Замість цього краще дочекатися повторного тестування. Зачекайте, поки ціна повторно протестує точку пробою. Також ви можете дочекатися появи підтверджувального паттерна прайс екшен у напрямку пробою.Графік

Якщо ринок не здійснює повторного тестування меж трикутника, ви можете дочекатися першого відкату і відкривати позицію на його пробої.

Відкат має бути неглибоким зі свічками малого діапазону. При невеликому відкаті ваш стоп-лосс буде більш жорстким, що дасть вам більш сприятливе співвідношення ризику до прибутку.

Ви можете розмістити ордер на продаж нижче мінімуму відкату і відкривати коротку позицію, коли ціна зробить його пробій. Стоп-лосс може бути розміщений на відстані 1 ATR вище максимуму коливання.Графік

Як ставити стоп-лосс, щоб його не вибивало?

Ваш стоп-лосс повинен знаходитися в такому місці, щоб при досягненні його ціною, ваша торгова установка втратила б будь-який сенс. Це означає, що якщо ваш стоп-лосс зачеплений, значить ви помилилися з обраним напрямком руху ринку.

Стоп-лосс можна виставляти на відстані 1 ATR від трендової лінії трикутника.Графік

Точка A - не дуже гарне місце для стоп-лосса, оскільки ціна перебуває у висхідному трикутнику.

Точка B - ідеальне місце для встановлення стоп-лосу, тому що, якщо ринок досягне цієї точки, ви знатимете, що фігура висхідного трикутника була зламана.

Як забирати прибуток?

Існує два методи фіксації прибутку:

 1. Трейлінг-стоп.
 2. Графічна проекція ціни.

Використовуючи техніку трейлінг-стопа, ви не обмежуєте свого прибутку і даєте змогу ціні зростати якомога далі на вашу користь. Для постановки трейлінг-стопа можна використовувати індикатор ковзних середніх, наприклад, 20 або 50-періодну ковзну середню. Позиція утримується до того часу, поки ціна не опуститься нижче ковзної середньої.Графік

Графік

Період MA залежить від сили тренда. Для довгострокового тренда ви також можете використовувати ковзну середню з періодом 200.

У техніці графічної проекції ціни ми вимірюємо розмір основи трикутника і відкладаємо цю величину від рівня опору.Графік

Графік

Недоліком цього методу є те, що ринок може не дійти до виставленого тейк-профіту. Тому найкращим варіантом буде поєднання двох технік: трейлінг-стопа і графічної проекції.

Висхідний та низхідний клин

Висхідні та низхідні клини подібні до висхідних і низхідних трикутників. Однак у них немає плоского боку. Обидві сторони клинів мають нахил в одному напрямку.

Висхідний клин - це шаблон трикутника, де обидві сторони нахилені вгору. Ціна створює вищі вершини і навіть вищі основи. Висхідний клин має сильний ведмежий характер.

Коли ви помічаєте пробій через нижній рівень висхідного клина, ви маєте очікувати різкого падіння ціни, що дорівнює розміру патерну. Тому пробої через нижній рівень клина використовуються для відкриття коротких позицій.Висхідний клин

Обидві сторони спадного клина нахилені вниз. Ціна створює нижчі основи і нижчі вершини. Таким чином, дві сторони трикутника стискаються в одну точку. На противагу висхідному клину, спадний клин має бичачий характер. Отже, тригером для входу в угоду є верхня лінія. Коли ціна долає верхній рівень падаючого клина, ми можемо відкривати бичачі позиції.Низхідний клин

Клини можуть мати продовжувати поточний тренд або мати розворотний характер. Коли після тривалого руху ціни з'являється клин, ми очікуємо на розворот тренду, коли клин з'являється раніше в тренді, ми очікуємо, що це буде тимчасова корекція, яка продовжить основний тренд.

Як правило, потужніше формування клина - це формування потенційного розвороту тренда, яке відбувається після тривалого руху на ринку.

Корисно - Фігури технічного аналізу: як розуміти рух ціни?

Симетричний трикутник

Симетричний трикутник - це ситуація на графіку, коли вершини ціни нижчі, а низи вищі. Крім того, дві сторони трикутника нахилені під однаковим кутом.

Зазвичай із симетричним трикутним малюнком очікуваний напрямок пробою невідомий. Причина цього в тому, що бичачий і ведмежий характер руху ціни мають однакову силу.

Коли в кінцевому підсумку відбувається пробій, це може спровокувати рух ціни, що дорівнює розміру патерну. Тому ви повинні ретельно визначити потенційний пробій у верхньому і нижньому рівнях симетричного трикутника, щоб зайняти правильну позицію на ринку.Симетричний трикутник

Ви коли-небудь торгували симетричний трикутник? Якщо так, тоді ви знаєте, що це не так просто, як здається.

Наприклад, у вас могли з'являтися такі думки:

 • Чи повинен я торгувати симетричний трикутник на пробій або чекати відкату?
 • У якому місці найкраще поставити стоп-лосс, щоб він випадково не був зачеплений ціною?
 • У якому напрямку рухатиметься ціна після утворення фігури симетричний трикутник?

Як торгувати симетричний трикутник?

Поява симетричного трикутника на графіку означає, що волатильність на ринку знижувалася протягом певного проміжку часу, тож незабаром обов'язково має статися сплеск волатильності.

Як знайти симетричний трикутник?

 • Дві сторони трикутника симетричні.
 • Трикутник має максимуми, що знижуються, і мінімуми, що підвищуються.
 • Він має схожий вигляд на воронку, коли ціна стискається з двох боків.

Ціна не може стискатися нескінченно. Рано чи пізно вона вирветься за межі трикутника. Коли це станеться, у нас з'явиться точка для входу в ринок.

Ось приклад симетричного трикутника:Графік

Симетричний трикутник формується на графіку протягом тривалого часу. Коли ви торгуєте за денними графіками, симетричний трикутник може формуватися кілька місяців. Якщо ви помічаєте появу трикутника через кілька тижнів або днів, то це, скоріш за все, не симетричний трикутник, а можлива інша фігура продовження тренда, наприклад, прапор.

Не робіть велику помилку під час торгівлі фігури симетричний трикутник

Головна помилка, якої припускаються трейдери під час торгівлі симетричного трикутника  - це спроби наздогнати ціну після пробою.

Коли тиск покупців закінчується, ціна не може рухатися далі. Розумні гроші вже отримали свій прибуток і починають закривати свої угоди. А ведмежі трейдери відкривають короткі позиції. У результаті напрямок ринку змінюється.

Трейдери, які відкрили свої угоди на максимумах, отримують втрати і незабаром закривають свої угоди за стоп-лоссами, змушуючи ціну ще сильніше падати вниз.Графік

Чи є кращий спосіб входити в ринок під час торгівлі симетричним трикутником?

Як правильно входити в ринок при торгівлі фігури симетричний трикутник?

Ви, напевно, чули вже ці слова безліч разів:

Тренд - ваш друг, торгуйте за трендом.

Для торгівлі за трендом ми можемо використовувати ковзаючі середні. Якщо ціна перебуває вище 200 MA - довгостроковий тренд висхідний. Якщо ціна перебуває нижче 200 MA - довгостроковий тренд низхідний.

Використовуючи це просте правило, ви будете на правильному боці ринку частіше, ніж на неправильному, і поліпшите кількість своїх прибуткових угод.

Під час торгівлі симетричним трикутником ми можемо використовувати два методи входу в ринок:

 1. На першому відкаті.
 2. На ретесті.

Перший відкат

Часто після пробою меж трикутника ціна стрімко виривається вперед.Графік

Якщо ми будемо відкривати угоду зараз, наш стоп-лосс буде занадто великий, і співвідношення ризику до прибутку буде не на нашу користь.

Тому ми можемо почекати, поки не станеться відкат. І утвориться, наприклад, бичачий прапор. Тоді у нас буде найкраща точка входу і найбільш оптимальне співвідношення ризику до прибутку.Графік

Ретест

Часто ціна після пробою симетричного трикутника може повернутися назад, щоб протестувати його межі. У цьому разі ми можемо побачити пін бар або модель поглинання. Поява цих патернів дає нам відповідну точку для входу в ринок.Графік

Як брати максимум прибутку, торгуючи фігуру симетричний трикутник?

Ми можемо використовувати дві техніки для збільшення нашого потенційного прибутку:

 1. Трейлінг стоп.
 2. Графічна проекція ціни.

Трейлінг стоп

Ніхто не знає напевно, як високо або низько може рухатися ринок. Використовуючи техніку трейлінг стоп, ми можемо переставляти наш стоп-лосс, забираючи максимум прибутку.

Наприклад, ми можемо використовувати 50 MA для перестановки стоп-лосса. Якщо ціна закривається нижче 50 MA, виходимо з угоди.Графік

Можна також використовувати 20 MA для короткострокових трендів і 200 MA для довгострокових.

Графічна проекція ціни

Ця техніка заснована на візуальній оцінці руху ціни на графіку. Нам потрібно:

 • Відміряти відстань між максимумом і мінімумом найширшої частини симетричного трикутника.
 • Потім відкласти цю відстань від рівня пробою.
 • Виходити з угоди, коли ціна досягає лінії візуальної проекції.Графік

Симетричний трикутник: торговельна стратегія

Тепер давайте використаємо всю інформацію для складання алгоритму торгової стратегії.

 1. Якщо ціна формує симетричний трикутник, очікуємо пробою меж трикутника.
 2. Якщо ціна здійснює пробій, чекаємо її відкату. Або чекаємо ретесту ціною меж трикутника.
 3. Якщо ціна робить відкат, входимо на пробій максимумів (або мінімумів). У разі відкату до меж трикутника, очікуємо на появу графічного патерну у вигляді пін бару або моделі поглинання.
 4. Встановлюємо стоп-лосс на відстані 1 ATR.
 5. Якщо ціна рухається на нашу користь, використовуємо техніку трейлінг стопа за 50 MA.

Ось декілька прикладів торгівлі.Графік

Графік

Графік

Бичачий та ведмежий вимпел

Вимпели на графіку мають форму, аналогічну формі симетричних трикутників. Вони зазвичай з'являються під час трендів і мають характер продовження тренда.

Бичачий вимпел схожий на симетричний трикутник за зовнішнім виглядом, але його відбувається після підвищення ціни. Оскільки вимпели мають характер продовження тренда, бичачий вимпел, найімовірніше, продовжить поточний бичачий тренд на графіку. Коли верхня сторона вимпела пробивається вгору, ми, ймовірно, побачимо рух ціни, що дорівнює, принаймні, розміру вимпела.

Під час торгівлі вимпелами можна використовувати другу мету фіксації прибутку, щоб отримати більший прибуток. Під час розрахунку другої мети ви маєте проаналізувати рух ціни. Ви можете встановити ціль 1:1 попереднього етапу або 0,618. Коли тренд здається сильним і має крутий ухил, рух 1:1 буде підходящою другою метою, і у всіх інших випадках можна використовувати 0,618.Графік

Ведмежий вимпел є дзеркальним відображенням бичачого вимпела. Ведмежі вимпели починаються зі зниження ціни і закінчуються симетричною появою трикутника. Оскільки вимпели мають тенденцію продовження тренда, ведмежі вимпели продовжать ведмежий тренд.

Коли ціна проходить через нижній рівень ведмежого вимпела, ви маєте спершу спробувати захопити першу ціль, яка дорівнює розміру самого вимпела. Коли ціна досягає цієї мети, ви можете спробувати зловити подальше зниження, яке дорівнює розміру попереднього етапу або 0,618.Графік

Трикутник, що розширюється

Трикутник, що розширюється, зустрічається набагато рідше, ніж його брат, симетричний трикутник. Хоча він може бути надзвичайно прибутковим, по ньому також можна легко зазнати збитків, якщо ви не будете достатньо обережними.

Трикутник, що розширюється, схожий на фігуру прапор тим, що він також показує слабкість покупців або продавців.

На відміну від симетричного трикутника, трикутник, що розширюється, формується зліва направо. Хоча ця модель є консолідацією, її не можна назвати "здоровою" консолідацією. Натомість вона сигналізує про те, що покупці або продавці втрачають контроль над ситуацією, і незабаром на ринку відбудеться розворот.Графік

Зверніть увагу, що у нас присутні рівні підтримки та опору, а також рух ціни, який формує консолідацію. Наприкінці фігури два рівні перебувають на більшій відстані один від одного, ніж на самому початку.

Ці характеристики будуть однакові незалежно від того, чи формується трикутник, що розширюється, в низхідному або висхідному тренді. Я помітив, що трикутник, що розширюється, з'являється набагато частіше на вершині ринку, ніж на його дні. Тому в рамках цього уроку ми будемо позначати цей патерн як модель ведмежого розвороту. Однак пам'ятайте, що іноді вона також може означати бичачий розворот, якщо виникне в низхідному тренді.Графік

На графіку вище ми бачимо трикутник, що розширюється, який сформувався у верхній частині діапазону. Незабаром після пробою рівня підтримки ціна знижується на 100 пунктів.

Трикутник, що розширюється, і симетричний трикутник

Щоразу, коли ми говоримо про фігуру трикутник, важливо розрізняти симетричний трикутник і трикутник, що розширюється.

Трикутник, що розширюється - це розворотна фігура, яка виникає після тривалого руху ринку вгору або вниз, коли ціна поступово розширюється від початкової точки:Трикутник, що розширюється

Симетричний трикутник - це фігура продовження тенденції, яка формується після тривалого руху ринку вгору або вниз, коли ціна поступово стискається, перш ніж зробити пробій:Симетричний трикутник

Спільне в цих моделях - це те, що обидві вони являють собою консолідацію після тривалого бичачого або ведмежого тренду.

Торгова стратегія і стоп-лосс

Торгова стратегія за трикутником, що розширюється, вимагає терпіння, тому що ця фігура зустрічається досить рідко. У середньому ви зможете знайти тільки один розширювальний трикутник щомісяця за умови, що ви торгуєте за денними графіками.

Також вам знадобиться ще більше терпіння, щоб переконатися в тому, що ця фігура остаточно сформована і з'явилася хороша точка входу. Вам потрібно дочекатися підтвердженого пробою. Існує велика різниця між ціною, яка тимчасово опускається вище або нижче рівня, і ціною, яка здійснює пробій рівня. Нам потрібно побачити закриття свічки саме вище або нижче ключового рівня.

Якщо ви хочете отримати ще більш надійну точку входу, варто дочекатися повторного тестування пробитого рівня. Але в цьому разі ціна може продовжувати свій рух у бік пробою без ретесту.Графік

Зверніть увагу, як відбувається повторення останнього мінімуму. Завдяки йому ми можемо отримати більш оптимальне співвідношення ризику до прибутку.

Другий метод входу агресивніший і пропонує більш низьке співвідношення ризику до прибутку.Графік

Тут ми відкриваємо коротку позицію після підтвердженого пробою.

Який метод входу в ринок найкраще використовувати? Це залежить від вас і вашого стилю торгівлі. У кожного з цих методів є свої переваги та недоліки. Як я постійно кажу, найкращий підхід - це той підхід, який працює для вас.

Постановка тейк-профіту

Є два методи для визначення цілей взяття прибутку під час торгівлі за трикутником, що розширюється.

 1. Використовувати горизонтальні рівні підтримки та опору.
 2. Використовувати графічну проекцію ціни.

Графік

Зверніть увагу, що я взяв висоту всієї фігури і виміряв рівну відстань від точки пробою.

Який метод постановки тейк-профіту кращий? Ви можете поєднувати обидва методи. Виміряйте відстань трикутника, що розширюється, і якщо вона збігається з горизонтальним рівнями, саме тут ви можете встановити свій ордер на отримання прибутку. Якщо ж вона не збігається, виберіть найближчий рівень підтримки або опору.Графік

Ключовий горизонтальний рівень був лише на кілька пунктів вищим за графічну мету.

Також ми повинні не забувати про сприятливе співвідношення ризику до прибутку і не входити в ринок у разі, якщо це співвідношення не на нашу користь.Графік

Тейк-профіт розташовується занадто близько до точки входу, щоб виправдати цю позицію. І хоча ціна надалі продовжила знижуватися, ми не могли на це покладатися під час ухвалення рішення про вхід у ринок.

Фігура трикутник у трейдингу

Тепер, коли ми обговорили більшість важливих моделей трикутників, подивимося, як їх можна використовувати у своїй торгівлі.Графік

На графіку показано п'ять прикладів трикутників і їхні потенційні результати.

Графік починається з великого симетричного трикутника. Ціна створює три вершини, що спадають, і три основи, що збільшуються, на графіку. Стрілка на початку трикутника вимірює його розмір. Як бачите, така сама стрілка застосовується, коли ціна долає верхній рівень трикутника і вказує на потенційну мету моделі, яка фіксується через тиждень.

Тим часом на шляху до підвищення ціни створюється графік висхідного клина. Як ми вже говорили, висхідний клин має ведмежий потенціал. При пробої нижнього рівня клина ми помічаємо невелику корекцію.

Наприкінці бичачої тенденції ціна створює ще один симетричний трикутник. Пізніше ціна пробиває нижній рівень і завершує розмір фігури.

При зниженні ціни виникає ведмежий вимпел. Це консолідація після першого імпульсу ведмежого тренда. Далі ціна пробиває нижній рівень вимпела. На шляху вниз ми бачимо, що ціна завершує першу ціль, яка дорівнює розміру вимпела.

Потім ціна створює модель розвороту з подвійним дном і перемикається на бичачий напрямок. На шляху вгору цінова дія виникає трикутник, що розширюється. Зверніть увагу, що верхній і нижній рівні шаблону збільшуються. У цьому випадку очікуваний рух ціни є ведмежим і має дорівнювати розміру патерну.

Як можна поліпшити свої результати в торгівлі трикутників?

Перша і найважливіша річ - це таймфрейми, які ви будете використовувати. Тримайтеся подалі від низьких таймфреймів і внутрішньоденного шуму, який може виникнути внаслідок незначних новинних подій і випадкових коливань ціни. Також на більш старших таймфреймах хибні пробої набагато рідкісніші.

У вас з'явиться набагато більше часу для прийняття торгових рішень. Ви будете менше хвилюватися і зможете спокійно знайти оптимальну точку входу і визначитися з цілями щодо взяття прибутку.

Укладайте меншу кількість угод. Якщо ви торгуєте за денними таймфреймами та укладаєте більше десяти угод на місяць, існує 90% вірогідність, що ви торгуєте занадто часто. Іншими словами, ви вибираєте кількість, а не якість. Коли мова заходить про найкращі точки входу - їх завжди буде не так багато. З мого досвіду, це число коливається від трьох-чотирьох до, можливо, десяти протягом активного місяця.

Перш ніж додавати трикутник до свого торгового арсеналу, вам доведеться набратися терпіння. Не очікуйте появи цієї фігури щотижня або навіть щомісяця. Однак при правильному співвідношенні ризику до прибутку потенційний дохід може виправдати всі ваші очікування.

Постійно відстежуйте свої результати, як хороші, так і погані. Відстежувати свої помилки набагато важливіше, ніж ваші успіхи. Незважаючи на те, що іноді це втомлює і навіть нудно, ведення торгового журналу є вирішальним кроком для становлення прибуткового трейдера.

Читайте також - Фігура Голова і плечі: повне керівництво з торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити