Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Моделі розвороту руху ціни в трейдингу: паттерни та фігури

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Моделі розвороту руху ціни в трейдингу

Знання того, коли входити в ринок, є однією з найважливіших навичок у трейдингу. Ми повинні прагнути якомога раніше входити в тренди, що виникають, щоб спробувати отримати прибуток з максимального руху ціни. Один з найкращих способів зробити це - спрогнозувати можливі розвороти ціни на графіку. У цій статті ми обговоримо деякі основні моделі розвороту, які повинен знати кожен трейдер.

Що з себе являють моделі розвороту?

Графіки ціни являють собою ставлення учасників ринку до торгового інструменту. Наприклад, якщо основні гравці ринку вважають, що важливий рівень підтримки або опору збережеться, вони діятимуть для його захисту. І ми, найімовірніше, побачимо зміну ціни на цьому рівні.

Моделі розвороту допомагають нам у прогнозуванні зон розвороту з високою ймовірністю. Вони можуть бути у формі однієї свічки або групи свічок, збудованих у певну форму, або ж можуть являти собою структурні фігури на графіку.

Кожна з цих графічних побудов має певний потенціал розвороту, який використовується досвідченими трейдерами, щоб отримати перевагу і увійти якомога раніше в новому напрямку ринку.

Існують два основні типи розворотних моделей:

  • Модель бичачого розвороту прогнозує, що поточний ведмежий рух ціни буде змінено на бичачий напрямок.
  • Модель ведмежого розвороту прогнозує, що поточний бичачий тренд розгорнеться в ведмежому напрямку.

Розглянемо чотири найпопулярніші та найефективніші свічкові моделі розвороту.

Паттерн Доджі

Свічка Доджі - одна з найпопулярніших розворотних свічок, і її структуру дуже легко розпізнати. По-перше, доджі - це паттерн з однієї свічки. Свічка доджі виникає, коли ціна відкриття і закриття протягом певного періоду збігаються. Таким чином, свічка доджі не має тіла і має вигляд хреста.

Доджі можуть з'явитися після тривалого цінового руху або коли ринок дуже спокійний і волатильності на ньому немає. У будь-якому разі закриття свічки буде максимально близьким до ціни відкриття.

Свічка Доджі зазвичай пов'язана з нерішучістю або виснаженням на ринку. Коли вона формується після тривалого тренда, вона також може забезпечити сильний потенціал розвороту. Свічка являє собою нездатність трейдерів продовжувати чинити тиск на ціну в тому ж напрямку. Сили між ведмедями і биками починають вирівнюватися і, врешті-решт, ринок змінює свій напрямок.Паттерн Доджі

У наведеному вище прикладі ви бачите свічку Доджі, яка діє як ведмежий сигнал розвороту. Зверніть увагу, що ціновий рух, який веде до появи свічки Доджі, є бичачим, але тиск покупців поступово починає слабшати. Про це свідчить свічка Доджі та дві свічки безпосередньо перед нею. Після появи Доджі тренд розгортається, і ціна починає ведмежий рух.

Пін бар

Пін бар - це ще одна свічка, яка має функцію розвороту. Відомо, що ця свічка має дуже маленьке тіло, маленьку або неіснуючу верхню тінь і дуже довгу нижню тінь. Пін бар вважається дійсним сигналом розвороту, тільки якщо свічка з'явилася під час ведмежого тренду:Пін бар

Це зображення показує нам умови, які ви повинні бачити для підтвердження пін бару. Слід зазначити, що сам пін бар може бути бичачим або ведмежим, і це не змінить його функцій. Існує чотири аналогічних варіанти пін бару залежно від тренду та його структури:Варіанти пін бару

У перших двох випадках у вас є ведмежий тренд, який потім перетворюється на бичачий. Різниця між двома свічками полягає в тому, що в другому випадку довга тінь розташована в протилежному напрямку, і ця формація називається перевернутим молотом.

У других двох випадках ми спостерігаємо бичачий тренд, який перетворюється на ведмежий. Якщо довга тінь знаходиться на нижньому кінці, у нас виникає Шибеник.

Якщо довга тінь знаходиться на верхньому кінці, у вас падаюча зірка. У всіх чотирьох випадках не має значення, чи є свічка розвороту бичачою або ведмежою.Падаюча зірка

На наведеному вище графіку показано свічку "Падаюча зірка", яка є частиною сімейства Пін бару, описаного раніше. Свічка падаючої зірки виникає після бичачого тренду, а довга тінь знаходиться на верхньому кінці. Паттерн падаючої зірки сигналізуватиме про зміну наявного бичачого тренду.

Модель Поглинання

Наступна модель розвороту, яку ми обговоримо, - модель поглинання. Зверніть увагу, що вона утворюється з двох свічок. Модель Поглинання складається з початкової свічки, яка повністю поглинається наступною свічкою. Це означає, що тіло другої свічки має бути вище і нижче тіла першої свічки.

Це цікаво - Чашка з ручкою та особливості її торгівлі на форекс.

Існує два типи моделей поглинання - бичаче і ведмеже:

  • Бичаче поглинання з'являється наприкінці ведмежого тренда і сигналізує про те, що тренд може розвернутися. Перша свічка бичачого поглинання має бути ведмежою. Друга свічка, що поглинає, має бути бичачою і повинна повністю містити тіло першої свічки.
  • Характеристика ведмежого поглинання - абсолютно протилежна. Модель розташована наприкінці бичачого тренду і починається з бичачої свічки, тіло якої повністю поглинуте наступною найближчою більшою ведмежою свічкою.

Модель поглинання

Графік показує вам, як працює бичачий паттерн моделі поглинання. Зверніть увагу, що в нашому випадку дві тіні першої свічки майже повністю містяться в тілі другої свічки. Це робить модель ще сильнішою. Ми бачимо на графіку, що ціна розвертається після появи бичачого поглинання.

У наведеному вище прикладі з бичачим поглинанням підтвердження для входу в ринок з'являється з появою нової бичачої свічки, яка з'являється після фігури. Ви можете увійти в довгу угоду в момент закінчення формування цієї свічки. Це буде більш консервативний підхід і забезпечить краще підтвердження. Також можна розглянути можливість входу в угоду, коли максимум попереднього бару поглинається наступною свічкою.

Стоп-ордер можна виставити біля рівня розворотної свічки, яку ви торгуєте. Таким чином, якщо ви торгуєте довгими позиціями, ваш стоп має бути нижче найнижчої точки вашого патерну. Якщо ви відкриваєте шорт, тоді ваш стоп має бути вищим за найвищу точку патерну. Пам'ятайте, що це правило враховує і тіні свічок.

Мінімальна відстань для тейк-профіту, до якої ви повинні прагнути, - це розмір самого паттерну. Візьміть мінімум і максимум шаблону (включно з тінями) і застосуйте цю відстань. Це буде мінімальна ціль, яку ви повинні прогнозувати. Також ви можете і далі залишатися в ринку для отримання додаткового прибутку.

Подвійна вершина та подвійне дно

Подвійна вершина складається з двох вершин на графіку. Ці вершини або знаходяться на одному рівні опору, або друга вершина знаходиться трохи нижче. Зразок подвійної вершини зазвичай має вигляд букви "М".

Подвійна вершина має свою протилежність, яка називається подвійне дно. Ця модель складається з двох основ, які або розташовані на одному рівні підтримки, або друга основа трохи вища. Шаблон подвійного дна зазвичай має вигляд букви "W".Подвійна вершина

Зверніть увагу на те, що у нас друга вершина трохи нижче за першу. У технічному аналізі це звичайне явище.

Підтвердження патерну Подвійної вершини приходить у момент, коли ціна пробиває мінімум між двома вершинами. Цей рівень позначений лінією на графіку і називається сигнальною лінією.

Стоп-лосс ордер має розташовуватися прямо над другою вершиною. Мінімальна мета по взяттю прибутку дорівнює відстані між шиєю і центральною лінією, яка з'єднує дві вершини.

Подвійне дно має вигляд і працює абсолютно однаково.

Голова та плечі

Фігура Голова і плечі - розворотний паттерн, який зазвичай формується під час бичачого тренду і створює вершину - перше плече. Після корекції ціна створює більш високу вершину - голову. Після чергової корекції ціна створює третю вершину, яка нижча за голову - друге плече. Отже, у нас два плеча і голова посередині.

Звичайно, модель розвороту голова і плечі має свій зворотний еквівалент, який перетворює ведмежі тренди на бичачі. Цей шаблон називається шаблоном Перевернута голова і плечі.Голова та плечі

На графіку вище ми бачимо зростання ціни безпосередньо перед формуванням фігури голова і плечі. Це важлива характеристика правильної моделі голови і плечей. Підтвердження паттерну відбувається, коли ціна ламає лінію, яка проходить через дві основи по обидва боки від голови. Ця лінія називається лінією шиї. Коли ціна долає лінію шиї, ми отримуємо сигнал розвороту.

Моделі розвороту та торгова стратегія

Під час торгівлі на розворот завжди корисно дочекатися підтвердження моделі.Моделі розвороту

На графіку вище показано 5 потенційних угод, заснованих на моделях розвороту з використанням свічкових і графічних паттернів. Кожна з угод позначається числом під час відкриття угоди.

Перша угода відбувається, коли ми отримуємо маленьку свічку молота, яка згодом підтверджується бичачою свічкою. Зверніть увагу, що після свічки підтвердження ціна швидко досягає мінімальної цілі моделі.

Потім ми бачимо велику свічку шибеника, але наступна свічка бичача, що не дає підтвердження розвороту. Отже, цей паттерн слід ігнорувати.

Незабаром рух ціни створює модель Голова і плечі. Вгорі останнього плеча ми бачимо ще один паттерн шибеник, який цього разу підтверджується. Це ще одна хороша можливість для торгівлі. Стоп-лосс має бути розташований над верхньою частиною верхньої тіні шибеника.

Потім ціна консолідується і створює модель подвійного дна - ще одна чудова можливість для торгівлі. Ви можете увійти в ринок, коли ціна подолає горизонтальну лінію. Стоп-лосс має бути розташований нижче другої частини шаблону, як показано на малюнку.

Ціна розгортається в ведмежому напрямку. На шляху вниз ми бачимо свічку молот у прямокутнику. Однак наступна свічка після Молота ведмежа, що не підтверджує силу паттерну. З цієї причини цю свічку Молота слід ігнорувати.

Наступна торгова можливість з'являється після підвищення ціни. В останньому прямокутнику ви бачите свічку падаюча зірка з дуже великою верхньою тінню. Це підвищує надійність моделі. Ви можете відкрити коротку угоду, коли завершиться формування наступної ведмежої свічки, щоб підтвердити паттерн падаючої зірки. Стоп-лосс слід розміщувати над її верхньою тінню.

Читайте також - Фігура прапор у технічному аналізі


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити