Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Графічні паттерни, які найчастіше використовуються в торгівлі

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Графічні паттерни

Існує безліч найрізноманітніших способів заробляти гроші за допомогою трейдингу.

Ключем до успіху тут є не те, що працює, а те, що працює саме для вас.

Коли я тільки починав свою торгівлю, я використовував виключно пін бари і внутрішні бари. Сьогодні мій стиль торгівлі вже зовсім інший, і я розширив кількість сетапів, які постійно відстежую на графіках. Зокрема, я став торгувати графічні паттерни.

Які переваги дають фігури графічного аналізу на додаток до свічкових моделей? Подумайте про це таким чином. Коли забудовник відкриває торговий центр, він покладається на відомі брендові магазини, які зможуть забезпечити покупцям найкращі враження. Це так звані якірні магазини.

Аналогічним чином наведені нижче графічні паттерни можуть стати "якорем" для вашого торгового плану. На ці формації ви можете розраховувати, щоб отримувати стабільний прибуток з ринку.

Звичайно, це не єдині фігури, які існують, але саме їх я найбільше люблю торгувати.

Голова та плечі

Голова та плечі

Це не тільки мій улюблений розворотний паттерн, але й мій найулюбленіший графічний паттерн. Він також включає в себе перевернуту фігуру голова і плечі, яка торгується аналогічним чином. Голова і плечі - найменш поширена з трьох фігур, які ми сьогодні обговоримо.

Чому її торгують часто?

Ця модель працює. Її легко виявити, і вона може бути надзвичайно вигідною, якщо ви знаєте, що треба шукати і як входити в ринок. Цей паттерн може запропонувати чудову точку входу і дає нам змогу розрахувати мету з прибутку, яка зазвичай у кілька разів перевищує розмір стоп-лосса.

На що варто звернути увагу?

Щоб ця формація вважалася дійсною, два плеча мають розташовуватися приблизно на одній лінії.

Ситуації, коли плечі не перебувають під різним кутом, найпоширеніші. Хоча пробій лінії шиї може викликати зміну тренду, цей паттерн уже не може вважатися дійсним.Графік

Зверніть увагу, що перше плече розташоване набагато нижче другого плеча. Це дискваліфікує цю модель.

Інша поширена помилка серед трейдерів - це використання вимірюваної мети як єдиного фактора для взяття прибутку. Іншими словами, вони вимірюють відстань від голови до лінії шиї, а потім розміщують тейк-профіт, щоб зафіксувати прибуток на цьому рівні. Хоча іноді це може спрацювати, набагато кращий підхід - визначити, чи відповідає дана мета заздалегідь проведеному ключовому рівню підтримки або опору.Графік

Найкраще забирати прибуток на ключовому рівні і не сподіватися на досягнення ціною вимірюваної мети. Пам'ятайте, що технічний аналіз не є точною наукою, і тут не існує жодних гарантій. Тому немає сенсу ризикувати нереалізованим прибутком у 500 пунктів, щоб отримати додаткові 50 пунктів.

Голова і плечі найкраще торгувати на 4-годинному або більш старших таймфреймах. Однак найкращі графічні паттерни формуються саме на денних графіках. Якщо ви помічаєте цю модель на годинних графіках, найкраще буде її ігнорувати.

Трикутник

Трикутник

Як випливає з назви, фігура трикутник - це графічний паттерн, коли ціна поступово стискається у воронку.

На відміну від моделі голова і плечі, яку ми щойно обговорили, трикутник слугує моделлю продовження тенденції. Це означає, що після пробою його меж, ціна продовжує свій рух у напрямку попереднього тренда. Проте тут важливо не входити в ринок до моменту пробою трикутника в той чи інший бік.

Чому її торгують часто?

Трикутник був одним із перших паттернів, якими я почав торгувати. Однак тільки з плином часу мені вдалося виробити в себе інтуїцію, необхідну для виявлення найбільш прибуткових формацій.

Дійсно якісні трикутники зустрічаються не так часто. Під якісними я маю на увазі ті, які зустрічаються на денних графіках. Ця модель утворюється відносно швидко порівняно з фігурою голова і плечі. Проте тут ви також можете розраховувати отримати вигідне співвідношення ризику до прибутку, особливо на широких трикутниках, які формувалися протягом тривалого часу.

На що варто звернути увагу?

Є три поширені помилки, яких припускаються трейдери в торгівлі трикутниками.

Перша і, мабуть, найпоширеніша - це спроба вручну підлаштувати рівні підтримки та опору для пошуку точки входу.Трикутник

Як я постійно кажу, якщо рівень не надто очевидний, його слід ігнорувати. Три точки на ілюстрації вище явно не збігаються з верхнім і нижнім рівнями консолідації, що робить цю модель недійсною.

Друга помилка - це спроба торгувати трикутники на нижчих таймфреймах. Хоча там ці моделі можуть формуватися частіше, вони не будуть настільки ж надійними та ефективними, як моделі, які формуються на денних графіках.

І останнє, але не менш важливе - це питання часу. Як ви, напевно, знаєте, час і терпіння є ключовими факторами для досягнення успіху в трейдингу. Коли справа доходить до трикутників, час усе вирішує.

Найчастіше, коли ця модель ламається, ринок повторно тестує пробитий рівень як нову підтримку або опір. Цей ретест надає нам чудову можливість для входу в ринок.Графік

Будьте обережні при вході в ринок на свічці пробою. Відкриття позиції на ретесті не тільки дасть нам більш сприятливу точку входу, а й допоможе уникнути ухвалення емоційних рішень про ранній вихід з позиції.

Прапор

Прапор

Фігура прапор також виступає моделлю продовження попередньої тенденції. Прапори часто утворюються після тривалого руху вгору або вниз і являють собою період консолідації. По суті, це місце невизначеності на ринку, де сили биків і ведмедів на деякий час врівноважуються, а потім хтось із них отримує контроль.

Чому її торгують часто?

Я впевнений, що можна торгувати тільки прапори і забирати непогані гроші з ринку. Звичайно, для початку вам належить набратися досвіду в якості трейдера прайс екшен.

Ці графічні паттерни зустрічаються досить часто навіть на старших таймфреймах. Також ми отримуємо гарне співвідношення ризику до прибутку, яке становитиме як мінімум 3R. Для постановки тейк-профіту можна використовувати вимірювану графічну мету.

На що варто звернути увагу?

Перше і найочевидніше - ніколи не обрізайте максимуми або мінімуми прапора. На малюнку нижче показано рух ціни, який варто ігнорувати:Прапор

Зверніть увагу, що дві зазначені області не збігаються з підтримкою і опором.

Пам'ятайте, що графічно вимірювана мета має включати в себе також консолідацію ціни:Прапор

Правильний вимір на ілюстрації вище охоплює весь "флагшток" разом із консолідацією.

Графічні паттерни: підіб'ємо підсумки

Використання графічних паттернів у своїй торгівлі підійде далеко не всім. Однак якщо вам подобається читати рух ціни на графіку і використовувати прайс екшен, три вищенаведені формації стануть чудовим доповненням до вашої торгової стратегії.

Вам не обов'язково торгувати кожну з трьох описаних фігур для отримання стабільного прибутку. Це тільки сповільнить ваш процес навчання. Стати успішним трейдером - це означає знайти підхід до ринків, який відповідатиме вашому стилю торгівлі. Ви повинні постійно вдосконалювати свої точки входу в міру накопичення свого досвіду.

Якщо ви любите торгувати графічні паттерни, обов'язково приділіть достатньо уваги цим трьом фігурам, які ми щойно розглянули.

Читайте також - Моделі розвороту руху ціни в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити