Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Розширення Фібоначчі: як їх використовувати в трейдингу?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Розширення Фібоначчі

Кожен трейдер повинен бути знайомий з рівнями Фібоначчі і може регулярно їх використовувати у своїй торгівлі. У цій статті ми заглибимося в дещо менш відомий інструмент Фібоначчі, який ви також можете використовувати для пошуку прихованих рівнів підтримки та опору, а саме - розширення Фібоначчі.

Що таке розширення Фібоначчі?

Розширення Фібоначчі також іноді називають проекціями Фібоначчі. Можливо, ви вже знайомі з важливими рівнями Фібоначчі - 23,6%, 38,2%, 50% і 61,8%. Також є важливі рівні Фібоначчі, які виходять за межі 100% рівня. Ціна на них також регулярно реагує. Їх ми і називаємо розширеннями Фібоначчі.

Як ви, мабуть, знаєте, рівні Фібоначчі допомагають нам виміряти і передбачити майбутній рух ціни через проекцію минулого руху. Як правило, під час вимірювання рівнів Фібоначчі ми шукаємо корекційні рухи ціни в рамках більшого тренда.

Розширення Фібоначчі працюють аналогічно відкатам Фібоначчі. Їх можна використовувати як приховані рівні підтримки та опору. Психологічні чинники працюють тут так само, як і зі стандартними рівнями Фібоначчі.

Коли ми вимірюємо зовнішні розширення Фібоначчі, ми шукаємо імпульсні рухи ціни після корекційної фази. Важливі рівні розширення: 123,6%, 138,2%, 150,0%, 161,8% і 261,8%. Вони виходять шляхом додавання 100 до стандартних рівнів Фібоначчі. А для рівня 261,8 ми додаємо 200 до найбільш важливого рівня Фібоначчі - 61,8%.

Як правило, ми використовуємо рівні Фібоначчі для визначення руху в межах тренду і переключаємося на розширення Фібоначчі, коли ціна проходить рівень 100%. Що, як правило, вказує на розворот:Графік

Перша лінія на графіку показує бичачий тренд, за яким ми розтягуємо інструмент Фібоначчі - від верху до низу тренду.

Стрілки ілюструють моменти, коли ціна реагує на розширення Фібоначчі. Перше розширення Фібоначчі - це рівень 123,6%, прогнозований за базовим трендом. Ціна зупиняється в цій області, а потім падає до рівня 161,8%, де явно знаходить підтримку. Потім ми спостерігаємо пробій рівня Фібоначчі 161,8%, і ціна падає до рівня 261,8%, де знаходить подальшу підтримку.

Розширення Фібоначчі в MetaTrader

Більшість торгових платформ, включно з MetaTrader 4, мають інструмент розширення Фібоначчі, вбудований у стандартну бібліотеку індикаторів. У версії за замовчуванням інструмент розширення Фібоначчі - це фактично той самий індикатор, який ви використовуєте для побудови рівнів Фібоначчі.MetaTrader 4

На зображенні вище показано розташування індикатора Фібоначчі в MetaTrader 4. Коли ви натиснете кнопку, індикатор буде активовано, і ви зможете малювати рівні Фібоначчі.

Проте, коли ви застосуєте індикатор до свого графіка, ви помітите, що він відображатиме тільки рівні розширення Фібоначчі 161,8% і 261,8%.

Тому нам потрібно додати інші важливі рівні розширення вручну. Це можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші по індикатору і вибравши "Властивості Фібоначчі". Потім вам потрібно перейти до "Рівнів Фібоначчі" і натиснути "Додати".

Перше поле - це значення рівня, який вам потрібен. Отже, якщо ви хочете відобразити рівень 138,2%, вам потрібно буде додати "1,382" в поле "Рівень". У полі "Опис" просто введіть "138,2", оскільки це те, що ви побачите вище цього рівня на графіку.

Зробіть те ж саме для інших рівнів розширення Фібоначчі, які ви хочете використовувати. Платформа збереже ці налаштування, і тепер індикатор автоматично відображатиме ці рівні щоразу, коли ви використовуєте інструмент малювання Фібоначчі.

Читайте також - Графічні паттерни, які найчастіше використовуються в торгівлі.

Як малювати розширення Фібоначчі на графіку?

Перше, що вам потрібно зробити, це знайти тренд, який ви будете використовувати як базу. Розмір тренду буде використовуватися для позиціонування рівнів Фібоначчі, включаючи розширення. Кожен рівень, який ви бачите на графіку, буде заснований на певному русі ціни.

Отже, ви знаходите і вибираєте дві точки на графіку і просто розтягуєте інструмент Розширення Фібоначчі між двома крайніми точками однієї хвилі.Графік

Якщо ви візьмете дві точки, запропоновані на малюнку, рівні розширення Фібоначчі будуть проведені вниз уздовж ведмежого тренда.Графік

Зверніть увагу, як ціна взаємодіє з розширеннями Фібоначчі. Дві стрілки вказують на місця, де ціна знаходить підтримку на важливих 161,8% і 261,8%.

Якщо вимірюване коливання є бичачим, вам потрібно розтягнути інструмент, починаючи з найнижчої до найвищої точки коливання. Якщо вимірювана хвиля ведмежа, ви розтягуєте індикатор зверху вниз. Ідея полягає в тому, щоб використовувати рівень 0,00%, який береться за основу.

Коли ви розтягуєте індикатор, рівні автоматично будуть відображатися на ціновому графіку.

Як торгувати за розширеннями Фібоначчі?

Перше, що вам потрібно мати на увазі, це те, що розширення Фібоначчі працюють так само, як і стандартні рівні Фібоначчі. Основна відмінність полягає в тому, що розширення являють собою ситуації, коли поточний тренд більший за базовий тренд, тобто ціна виходить за межі рівня 100%.

Точка входу

Ви можете розглядати можливість для входу в ринок за розширеннями Фібоначчі, коли ціна реагує на певний рівень або відповідає йому. Це може бути відскок або пробій. Якщо ціна відскакує від розширення Фібоначчі, можливо, рух ціни може увійти у фазу консолідації або змінити свій напрямок. Таким чином, ви можете спроектувати майбутній рух ціни до попереднього рівня.

У деяких випадках ви побачите, що ціна явно пробиває розширення Фібоначчі. Тоді ви можете розглянути угоду в напрямку пробою і націлитися на наступний рівень розширення.

По суті, ви можете торгувати за рівнями Фібоначчі аналогічно звичайним рівням підтримки та опору. Основна відмінність полягає в тому, що розширення Фібоначчі вважаються прихованими рівнями підтримки і опору, які не можуть бути чітко помітні для більшості трейдерів.

Стоп-лосс

Як правило, ви можете розміщувати стоп-лосс ордер на наступному найближчому рівні. Якщо ця відстань занадто далеко від вашої точки входу, ви можете використовувати рівень найближчого відкату.

Тейк-профіт

У трейдингу немає визначеності. Ми маємо справу тільки з імовірностями. І тому важливо розуміти, що ми не можемо точно знати, як далеко рухатиметься ціна. Ви завжди можете встановити мінімальну мету фіксації прибутку на наступному розширенні Фібоначчі. Тим не менш, ви побачите, що ціна часто рухатиметься ще далі, тому ви маєте оцінювати стан ринку на кожному рівні й ухвалювати відповідне рішення.

Взяття до уваги інших чинників, таких як волатильність і середній денний діапазон (індикатор ATR), може допомогти у встановленні логічних цілей для постановки тейк-профіту. Чим більш волатильний торговий інструмент, тим більша ймовірність, що він проходитиме більшу відстань за фіксований період часу.

Крім того, ви завжди повинні брати до уваги загальний ринковий контекст. Також ви повинні враховувати наближення ціни до важливого психологічного рівня на старшому таймфреймі.

Приклад торгівлі

Перейдемо до деяких прикладів торгівлі за розширенням Фібоначчі.Графік

Перша лінія на графіку представляє ведмежу хвилю, яку ми беремо за основу. Наступні рівні - це рівні Фібоначчі (стандартні рівні та розширення).

Зверніть увагу, що наприкінці коливання виникає свічка доджі, яка передбачала можливий розворот ціни. Далі ціна розвернулася і почала зростати, поки не було досягнуто розширення Фібоначчі 161,8%. Після того, як ціна досягла цього рівня, вона почала консолідуватися.

Це цікаво - Розворотні паттерни в трейдингу.

Далі виник пін бар від рівня Фібоначчі 161,8%. Це хороший шортовий сигнал на графіку, оскільки ціна, очевидно, не змогла пробити розширення Фібоначчі 161,8%. Саме тут ми входимо в ринок. Рівень 0.00% є хорошою метою для фіксації прибутку.

Тепер давайте підійдемо до іншого торгового прикладу:Графік

На малюнку показано ще один приклад розширення Фібоначчі.

Після зазначеної базової лінії ціна починає різке зростання, яке досягає області розширення 261,8%. Зверніть увагу, що ціна створює пару вершин (чорні стрілки), які показують, що тут явно знаходиться важливий рівень опору. Після повторної взаємодії з рівнем 261,8% виникає ще один відскок і з'являється можливість для входу.

Оскільки у нас є хороша ведмежа лінія тренду на графіку, ми можемо використовувати її для визначення точки виходу.

Підіб'ємо підсумки

  • Розширення Фібоначчі - це проекції, що перевищують рівень 100%. Вони допомагають визначити ключові рівні підтримки та опору.
  • Найважливіші рівні розширення Фібоначчі - 123,6%, 138,2%, 150,0%, 161,8% і 261,8%.
  • Швидкий спосіб запам'ятати рівні розширення Фібоначчі - взяти основні рівні Фібоначчі (23,6%, 38,2%, 50,0% і 61,8%) і додати до них 100. У разі 261,8%, ви додаєте 200.
  • Інструмент Fibonacci Extensions присутній у версії MetaTrader 4 за замовчуванням.
  • Вам знадобиться тренд або дві точки хвилі, щоб намалювати проекцію Фібоначчі. Ви берете мінімум і максимум тренда, розтягуючи індикатор Фібоначчі. Далі рівні будуть нанесені на графік автоматично.
  • Ви можете відкривати угоди, коли ціна відскакує від рівня розширення або коли пробиває його.
  • Ви можете розмістити свої цілі фіксації прибутку на наступному рівні розширення Фібоначчі, але ви завжди повинні бути гнучкими, тому що рівні можуть знаходитися досить далеко. У цьому випадку ви можете покладатися на загальний ринковий контекст або ж використовувати прайс екшен.

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити