Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Гепи в трейдингу: що робити після утворення гепа?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Гепи в трейдингу

Сьогодні ми розберемося, що з себе представляють гепи в трейдингу, чому вони виникають, а також подивимося, як їх можна використовувати для отримання прибутку.

Гепи досить поширені, особливо на фондовому ринку, і вони можуть надати нам важливу інформацію про динаміку руху ціни. Геп зазвичай виникає, коли ціна закриття попереднього дня і ціна відкриття наступного дня мають різні цінові рівні. За часів підвищеної волатильності також можуть існувати і внутрішньоденні гепи.

Гепи можуть надати нам додаткові структурні фактори під час малювання рівнів підтримки та опору. Як ви, напевно, знаєте, чим більше у нас структурних чинників на певному рівні, тим більш значним буде цей рівень.

Який вигляд мають гепи в трейдингу?

Перш ніж ми говоритимемо про технічні переваги гепів, подивимося, як вони виглядають на графіку. Нижче наведено денний графік EURUSD, який показує кілька гепів, сформованих протягом трьох місяців:Графік

Ринок сформував кілька розривів, коли ціна відкриття була вищою або нижчою за попередню ціну закриття.

4 типи гепів

Геп, який формується на пробій рівня

Геп на пробій формується, коли ціна пробиває важливий рівень підтримки або опору.

Графік нижче показує графік акцій Apple із сильним рівнем опору. Після того, як утворився пробій, тенденція прискорилася. Таким чином, пробійний геп дає нам сигнал на продовження тренда.Графік

Графік, представлений нижче, показує численні пробійні гепи через важливі рівні опору. Кожен геп також призводить до продовження тренда.Графік

Геп, який формується на виснаженні тренду

Геп на виснаженні зазвичай відбувається під час трендового періоду і може сигналізувати про розворот ринку. Ціна робить останній геп у напрямку тренда, а потім ринок розвертається.

Ситуація на графіку нижче показує два гепи виснаження на попередніх рівнях підтримки (2) і опору (1). В обох випадках свічки після гепа представляють маленькі доджі і, таким чином, вказують на невизначеність. Наступні свічки є великими імпульсними і забезпечують остаточний сигнал на розворот.Графік

Геп на продовження тренду

Гепи продовження відбуваються в середині тенденцій. У висхідному тренді геп вгору сигналізує про продовження висхідного руху ринку і показує, що прийшли нові покупці, які штовхають ціну вгору.

Це цікаво - Графічні паттерни, які найчастіше використовуються в торгівлі.

Однак гепи продовження не повинні бути надзвичайно великими за розміром. Будь-які екстремальні рухи ціни можуть передвіщати зрушення в рівновазі покупців і продавців.Графік

Загальні гепи

Як випливає з назви, загальні гепи не є чимось незвичайним, і часто відбуваються без будь-яких серйозних наслідків для подальшого руху ціни.

Загальні гепи часто виникають у моменти невизначеності на ринку. Ці типи гепів не є великими за розміром і заповнюються відносно швидко. На скріншоті нижче показано графік цін на акцію QQQ. У межах діапазону ціни часто виникають загальні гепи.Графік

Заповнення гепів

Заповнення гепа - це популярна торгова стратегія, яку часто використовують не тільки на фондовому ринку, а й на ринку форекс.

Після утворення гепа ціна часто в кінцевому підсумку повертається до джерела гепа і, таким чином, "закриває" геп. Однак варто враховувати, що закриття гепа не завжди відбувається. Крім того, закриття гепа не обов'язково відбувається відразу.

Я не рекомендую торгувати тільки на закриття гепа без додаткових підтверджуючих факторів. Крім того, після закриття гепа ви часто зможете знайти додаткові можливості для входу в ринок у напрямку початкового руху ціни.

Коли на акціях Twitter закрився геп, ціна незабаром поклала початок нової бичачої фази.Графік

На акіях Netflix відбулося закриття обох гепів, і щоразу закриття гепа послужило каталізатором для початку нового трендового руху.Графік

На форекс гепи трапляються рідше. Однак тут є тенденція, що ціна часто відкочується до надзвичайно довгих свічок.Графік

Чому утворюються гепи на ринку форекс?

Ринок форекс ніколи не закривається, навіть у вихідні або у святкові дні. Поширена помилка серед трейдерів полягає в тому, що ринок закритий у вихідні дні. Насправді тільки роздрібна торгівля закрита у вихідні. Ринок форекс як обмін валют постійно продовжує працювати.

Що приводить нас до важливого розуміння гепів - їх просто не існує. Не ринок несе відповідальність за появу гепів, а ваш брокер. Коли роздрібна торгівля закривається на вихідні дні, ваш брокер позбавляє вас можливості торгувати. Ось чому розмір гепів часто відрізняється у різних брокерів.

Для роздрібного трейдера, який переглядає графік після опівночі в п'ятницю, здається, що ринок закритий. Насправді ринок все ще продовжує свій рух, і ціна постійно змінюється. Коли роздрібна торгівля відкривається в понеділок, часто на графіку відображається ціна, відмінна від п'ятничної, що створює геп.

Хоча ринок форекс відкритий у вихідні дні, через скорочення обсягу ліквідності його рухи не такі значні. Ось чому гепи в десять або двадцять пунктів зустрічаються набагато частіше, ніж гепи в п'ятдесят або більше пунктів на початку нового тижня.

Існує три основні типи гепів, які можуть утворитися:

Гепи після вихідних днів

Як я вже писав, вони утворюються через рух ринку у вихідні дні. Вони являють собою різницю з ціною закриття ринку в п'ятницю і його відкриття в понеділок. П'ятдесят два тижні на рік - це найпоширеніші гепи на форекс.

Місячні гепи

Ці гепи виникають між ціною закриття одного місяця і ціною відкриття наступного. Важливо зазначити, що місячний геп формується тільки в тому разі, якщо новий місяць починається у вихідні дні. Гепи можуть утворитися, якщо новий місяць починається в будній день, проте вони рідко призводять до істотного розриву в ціні.

Річні гепи

Як випливає з назви, ці гепи утворюються на початку нового року. Оскільки роздрібна торгівля закрита до 1 січня, а більшість великих гравців вважають за краще розвантажувати свої позиції до кінця року, часто можна виявити істотний розрив у ціні, коли роздрібна торгівля відновлюється 2 січня. Це найголовніший геп, який може мати великий вплив на ринок.

Незакриті гепи

Незакритий геп - це геп, який формується і залишається відкритим понад один тиждень. Іншими словами, ринку потрібно більше п'яти торгових днів, щоб закрити цей геп. Це можуть бути тижневі, місячні або навіть річні гепи.

Майте на увазі, що річні гепи більш значні, ніж місячні, також і місячні гепи більш значні, ніж тижневі.

Давайте подивимося на приклад незакритого гепа:Графік

На графіку вище сформував місячний геп майже в 50 пунктів. Ринку знадобилося 11 торгових днів, щоб його закрити. Щойно геп було закрито, ціна продовжила своє агресивне зниження в бік гепа.

Ось ще один приклад незакритого тижневого гепа:Графік

Цей геп у 60 пунктів утворився на початку нового тижня. Геп залишався незакритим протягом 50 днів. Щойно ринок закрив геп, ринок продовжив своє зростання.

Як можна торгувати за незакритим гепом?

Ми можемо встановити лімітний ордер на купівлю або продаж за первісною ціною геп, щоб увійти в ринок після закриття гепа.

Дві описані вище торгові установки добре спрацювали з трьох причин:

  1. Ринок перебував у сильному тренді до формування гепа.
  2. Обидва гепи залишалися незакритими понад п'ять торгових днів.
  3. При 50 і 60 пунктах ці гепи були очевидні для всіх учасників ринку.

Це приводить нас до важливого висновку про торгівлю за незакритими гепами. Вони можуть бути надзвичайно прибутковими і забезпечувати точні рівні для входу в ринок.

Як використовувати гепи в трейдингу на ключових рівнях?

Гепи на форекс є розривом між закриттям ринку в п'ятницю і його відкриттям у понеділок. Якщо ця різниця досить велика, тоді на графіку утворюється значний порожній простір, який ціна перескакує. Зазвичай хороші і великі гепи відразу впадають в очі.

Гепи утворюються не щотижня, однак якщо вони все ж таки з'являються, ми можемо використати їх у своїй торгівлі, щоб заробити на них прибуток. При цьому:

  1. Геп на форекс скасовує будь-який сигнал прайс екшен, що з'явився в п'ятницю.
  2. Порожній простір між ціною закриття п'ятничної свічки і ціною відкриття свічки, що з'явилася в понеділок, є зоною опору або підтримки.

Подивимося, як гепи можна використовувати при визначенні ключових рівнів на ринку. Як ви добре знаєте, ваш успіх як трейдера багато в чому залежить від вашої здатності грамотно визначати рівні підтримки і опору.

Гепи на форекс можуть надати нам додаткові структурні чинники при побудові цих рівнів.Графік

На чотиригодинному графіку NZDUSD вище ми бачимо ключовий рівень, який сформувався в поєднанні з тижневим гепом. Цей рівень пізніше виступив як новий опір, оскільки продавці взяли контроль над ринком.

Важливо зазначити, що тижневий геп не був єдиним структурним фактором. Цей рівень уже було протестовано як ключову область підтримки. Однак поява гепа підтвердила, що цей рівень, найімовірніше, залишиться актуальним у разі його повторного тестування як нового опору.

Розглянемо ще один приклад. Зеленим кольором виділено зону, яка є підтримкою, оскільки ринок відкрився вище за ціну закриття, що свідчить про позитивний геп.Графік

Під час першого зниження ціни до цієї зони ринок утворив гарний пін бар на купівлю, і така угода могла принести 255 пунктів прибутку за тиждень. Після другого зниження ціна пробила цю зону, скорегувалася до неї для підтвердження істинності пробою, після чого почалося агресивне зниження ціни.

Цей пробій було здійснено гепом, який теж зіграв значну роль у торгах. Це ви можете побачити на наступному графіку:Графік

Помітно, що є величезний сенс у малюванні на графіках подібних зон, тому що вони можуть приносити велику кількість прибутку тим, хто розбереться в цій темі й цілеспрямовано торгуватиме гепи щотижня.

Підіб'ємо підсумки

Гепи можуть бути потужним інструментом для трейдера. Вони надають додаткові структурні фактори до вже поточних рівнів на графіку, що збільшує наші шанси на отримання прибутку.

Запам'ятайте наступні моменти під час використання гепів:

  • Великі, очевидні гепи, найімовірніше, призведуть до зміни напрямку ринку.
  • Гепи, які виникають у більш старші проміжки часу, є більш значними, ніж ті, які виникають у нижчі часові інтервали.
  • Незаповнений геп - це той, який залишається незаповненим понад п'ять торгових днів.
  • Під час використання гепів як додаткового структурного чинника на ключових рівнях, пам'ятайте, що рівні мають бути вже підтвердженими.

Наступного разу, коли ви подивитеся на свої графіки, обов'язково зверніть увагу на будь-які гепи. Вони можуть надати вам додаткові торгові можливості.

Читайте також - Розширення Фібоначчі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити