Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Пірамідинг у трейдингу: як збільшити потенціал свого прибутку?

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Пірамідинг у трейдингу

Стратегія пірамідингу може значно збільшити ваші шанси на отримання набагато більшого прибутку з ринку. Ця техніка буквально подвоїть або навіть потроїть розмір потенційного прибутку всього лише за одну угоду.

Як працює пірамідинг?

Пірамідинг заснований на масштабуванні прибуткової позиції.

Коли ви маєте рацію у своєму прогнозі руху ціни, ви повинні забирати максимум прибутку з ринку. Коли ви не праві, ваші втрати мають бути невеликими. Згадаймо відомі слова: "Обрізайте збитки, давайте прибуткам зростати". Стратегія пірамідинг ідеально відповідає цим словам, тому що вона збільшує розмір вашого доходу в кілька разів, зберігаючи при цьому колишній розмір ризику.Графік

На наведеній вище ілюстрації показано ринок з очевидним висхідним трендом. Ціна показує вищі максимуми і нижчі мінімуми. Це гарний приклад руху ціни "сходинками", коли ціна спочатку долає опір, а потім заново його тестує. Така ситуація ідеально підходить для масштабування прибуткової угоди.

Ось приклад реальної угоди:Графік

Майте на увазі, що ринок повинен здійснити пробій рівня, а потім утриматися за межами пробою, щоб виправдати додавання до вихідної позиції. Ось чому наявність сильного тренда є обов'язковою вимогою для стратегії пірамідингу.

Використовуйте цю техніку вкрай вибірково. Вона вимагатиме від вас практики, а також чималої витримки і досвіду. Намагайтеся не скупитися. Тут занадто легко потрапити в пастку, сподіваючись, що ціна продовжить свій рух. Не забувайте про відкати. Навіть найсильніші тренди завжди здійснюють відкат до свого середнього значення.

Що варто мати на увазі:

  • Застосовуйте пірамідинг тільки в разі сильного і стійкого тренда.
  • Перемикайтеся на старші таймфрейми, тому що на старших таймфреймах може бути присутня цінова структура, яка може бути не помітна на молодших таймфреймах.
  • Завжди відзначайте рівні підтримки та опору.
  • Дотримуйтеся плану виходу з ринку. Визначайте заздалегідь місця для постановки або перенесення стоп-лоссів, а також можливі цілі щодо взяття прибутку.
  • Дотримуйтеся правильного співвідношення ризику до прибутку з самого початку.
  • Використовуйте однаковий розмір лота для кожного повторного входу в ринок.

Використовуйте пірамідинг з великою обережністю. Це не техніка, за якою ви часто будете відкривати угоди. Хороших можливостей на ринку буде не так багато. Якщо ви зможете зловити тільки три або чотири угоди з пірамідингу на рік, ви отримаєте потенційний дохід від 60% до 80%. Не забувайте, що ваш ризик при цьому залишатиметься мінімальним.

Поширена помилка під час використання пірамідингу

Багато трейдерів вважають, що вони можуть використовувати пірамідинг на будь-якій точці входу. Іншими словами, вони спочатку шукають торговельну установку, а тільки потім дивляться на загальний ринковий контекст. Однак це неправильний підхід.

Найперше, що вам необхідно - це визначити поточну ринкову ситуацію. Насправді, ви повинні це робити незалежно від того, чи збираєтеся ви використовувати пірамідинг чи ні. В іншому випадку ви швидко виявите, що торгуєте в ізоляції від ринку, перебуваючи у своєму "бункері". Ви можете вважати, що на 4-годинному графіку відбувається бичачий тренд, хоча насправді це просто корекція всередині більшого ведмежого тренда на тижневому графіку.

Ще одна причина, з якої спочатку потрібно визначити більш загальну картину, полягає в тому, що це допоможе вам не потрапити вам в оману щодо поточної ринкової ситуації. Якщо ви спочатку входите в ринок і тільки потім шукайте додаткові можливості для додавання позиції, ви будете прагнути побачити те, що вам хочеться побачити, не усвідомлюючи при цьому реальну картину подій.Поширена помилка під час використання пірамідингу

Очевидно, що всі ми хочемо мати можливість відкрити угоду і побачити, як ринок одразу ж злетить на 1000 пунктів в обраному нами напрямку. Але так не буває. Усі трейдери хочуть отримати прибуток і тому вони можуть підсвідомо ігнорувати сигнали, які можуть перешкодити отриманню прибутку.

Визначивши для початку загальну картину, ви повністю уникнете цієї пастки. Вам буде легко, тому що ви все ще перебуваєте поза ринком і поки що не ризикуєте своїми грошима. Якщо немає ризику, значить ви з меншою ймовірністю приймете емоційні рішення.

Таким чином, на даний момент ми знаємо, що визначення "загальної картини" повинно стояти на першому місці. Тому завжди для початку зменшуйте масштаб свого графіка і перевіряйте старші таймфрейми.

Три ключові фактори для успішного пірамідингу

Отже, ви дізналися, що пошук хорошої можливості для масштабування угод починається з більш широкої картини. Але які ще чинники необхідно враховувати, перш ніж використовувати пірамідинг?

Ваш стиль торгівлі

Усе, що ви робите в трейдингу, повинно відповідати вашому стилю торгівлі та вашому типу особистості.

Деяким трейдерам незручно додавати позиції, і вони прагнуть швидше забрати прибуток і виходити з ринку. Іншим трейдерам подобається пірамідинг, і вони віддають перевагу тривалому утриманню позицій.

Один хороший вхід у ринок і тривале утримання угоди зможе компенсувати низку збитків, що зайвий раз підтверджує той факт, що відсоток прибуткових угод не настільки важливий.

У вас ще немає свого стилю? Тоді скористайтеся демо-рахунком, щоб набратися досвіду і знайти свій стиль у торгівлі.

Очевидні рівні підтримки та опору

Для того, щоб успішно використовувати пірамідинг, ви повинні для початку знайти рівні підтримки або опору. В іншому разі ви не зможете залишатися впевненим, коли повторно входитимете в ринок.

Ваші рівні мають з'явитися у вас протягом перших 30 секунд аналізу графіка. Тому що, якщо вони настільки очевидні для вас, вони, ймовірно, будуть такими ж очевидними і для інших учасників ринку.

Виражений технічний патерн

Я люблю знаходити хороші патерни прайс екшен, також я люблю торгувати за трендом. Об'єднайте ці дві складові, і ви отримаєте виграшну комбінацію.

Два патерни, які я часто використовую - це прапор і трикутник. Обидва з них найчастіше призводять до продовження поточного тренда:Графіки

Або ж це можуть бути розворотні моделі, такі як Подвійна вершина або Голова і плечі:Графіки

Однією з великих переваг входу в ринок за технічними патернами під час пірамідингу є те, що ви можете використовувати графічну мету поточного шаблону як кінцеву мету. Таким чином, якщо ваша мета становить 1000 пунктів, ви можете використовувати очевидні рівні підтримки або опору на своєму шляху, щоб додаватися у відкриту позицію.Графік

Зверніть увагу, що кінцева мета в цьому випадку склала 1000 пунктів після пробою лінії шиї. Визначивши заздалегідь можливий рух ціни, ви зможете залишатися впевненим у тому, що великий прибуток є реалістичним. У підсумку ви зможете більш спокійно додаватися у відкриту позицію.

Приклади торгівлі

Тепер, коли у вас є гарне уявлення про те, що потрібно для успішного пірамідингу, давайте розглянемо два приклади, в яких виявлення більшого патерну на самому початку виявилося надзвичайно прибутковим.

Перш за все, це модель Голова і плечі, яка була ідентифікована на тижневому таймфреймі:Графік

Після того, як я визначив цю модель розвороту, я просто дочекався сприятливої можливості для входу в ринок на денному графіку. І вона з'явилася:Графік

Незабаром після того, як ціна впала нижче лінії шиї, сформувалася точка входу на повторному тестуванні рівня як нового опору. Тепер у мене була сприятлива торгова установка і вагома причина для додавання в позицію.

Розглянемо інший приклад. На відміну від минулої угоди цю було здійснено на 4-х годинному графіку. Тому ми можемо назвати її скоріше "спринтом", тоді як минула була "марафоном", оскільки для її завершення знадобилося кілька місяців.

На графіку нижче можна побачити хибний пробій, з якого все почалося. Він визначив точку входу для відкриття угоди на продаж:Графік

Графік

Ведмежий тренд поступово рухався на мою користь. Також у мене був рівень трендової лінії як орієнтовна мета, що знаходиться на великій відстані. Це додало мені необхідної впевненості для пірамідингу цієї позиції.

Як я отримав прибуток у розмірі 54R на одній угоді за допомогою пірамідингу?

Я хочу розповісти про одну свою угоду, в якій я використовував стратегію пірамідингу для отримання солідного прибутку. Я сподіваюся, що показавши вам мій розумовий процес, ви краще зрозумієте, як можна використовувати пірамідинг.

У середньому я закриваю свої позиції за співвідношенням ризику до прибутку в розмірі 2R. Угода на 54R - моя найприбутковіша на сьогоднішній день. Це була одна з тих можливостей, які з'являються один раз на кілька років. Також більшість моїх позицій утримуються тиждень або навіть кілька тижнів. Таким чином, чотиримісячна позиція також не є для мене нормою.

Торговий сетап, з якого все почалося

Розглянемо мою початкову торгову ідею. Для початку подивимося на тижневий графік:Графік

Наведений вище графік вказував на ймовірність появи розворотної вершини. Що саме підказало мені цю ідею?

Два найважливіші рівні Фібоначчі 50 і 61.8 ідеально відповідають максимумам і мінімумам, які утворилися чотири роки тому. Також зверніть увагу, що початкова і кінцева точки, які я використовував для розширення Фібоначчі, - це основні мінімуми і максимуми руху ціни. Чотирирічний період між мінімумами і максимумами говорить про те, що, ймовірно, сформувалася головна розворотна точка ринку.

Розглянемо детальніше, наскільки добре рівні 50 і 61.8 відповідають основним максимумам і мінімумам ціни, сформованим кілька років тому:Графік

Цей графік мені показав, що цей максимум року виявився головною розворотною вершиною. Якби ціна продовжила своє зростання, рівні Фібоначчі не вирівнялися б так ідеально. Звичайно, цього не було достатньо для відкриття короткої позиції, проте відтоді я почав шукати можливості для продажу.

Незабаром з'явилося сприятливе торгове налаштування у вигляді ведмежого пін бару:Графік

Пін бар на графіку вище сформувався на денному таймфреймі незабаром після того, як ціні не вдалося піднятися вище недавнього максимуму. Цього було достатньо для того, щоб я відкрив коротку позицію на закритті пін бару зі стоп-лоссом у 70 пунктів. Я вважав, що я маю всі шанси побачити глобальну корекцію після довгого трирічного ралі.

Подивимося в перспективі, де саме сформувався пін бар:Графік

Звичайно, на той час я ще не знав, що ціна продовжить своє падіння в найближчі місяці. Однак підказки, які я зібрав, вказували на ймовірність руху ціни вниз, і надали достатньо можливостей для пірамідингу моєї короткої позиції.

Пірамідинг успішної угоди

Наразі я перебуваю в короткій позиції, ґрунтуючись на ведмежому пін барі, який ми щойно бачили. У мене також є чіткі свідчення того, що ціна нещодавно сформувала головну вершину через рівні Фібоначчі.

Ви, можливо, помітили на першому графіку на початку цієї статті, що ціна сформувала модель голова і плечі на тижневому графіку:Графік

Оскільки я увійшов у ринок на правому плечі, сама модель ще не була остаточно сформована. Але пам'ятайте, що рівні Фібоначчі показали мені, що голова цієї моделі була головною розворотною вершиною. З огляду на це, я більше не був зацікавлений в угодах 3R або 4R.

Через два тижні після мого початкового входу я отримав прибуток у 130 пунктів, тому я почав переміщати свій стоп-лосс. У цей момент я перебував у безризиковій торгівлі з потенціалом прибутку в 1680 пунктів.

Причина такого величезного потенційного доходу була пов'язана з чотиримісячною моделлю голова і плечі. Як ми знаємо, вимірювана мета для взяття прибутку отримується шляхом вимірювання висоти патерну в пунктах і подальшого проектування тієї ж відстані від точки пробою.Графік

Приблизно через три тижні після початкового ведмежого пін бару сформувався другий пін бар на ключовому рівні опору:Графік

На даний момент у мене відкриті дві короткі позиції, і я зафіксував деякий прибуток за допомогою трейлінг стопа. Навіть якби ринок відкотився, і моя друга моя позиція виявилася збитковою, перша все одно принесла б мені прибуток у розмірі 165 пунктів.

Третій сигнал на вхід був набагато більш значущим у контексті більш широкої моделі розвороту. У цей момент ринок здійснив пробій лінії шиї і повторно протестував її як новий опір:Графік

Четверта й остання точка входу виникла після фази консолідації. Зазвичай у цей момент я уникаю входити в ринок, однак через нещодавній пробій лінії шиї в поєднанні з ще одним ведмежим пін баром на рівні опору, я вирішив відкрити ще один шорт.

Майте на увазі, що на цей момент мій найгірший сценарій уже дорівнював 18R або 36% прибутку при початковому ризику лише 2%.Графік

Фінальні цифри

Тепер, коли ви побачили всі мої дії від початку до кінця, давайте подивимося на кінцеві результати.

Перша позиція, яку було відкрито від ведмежого пін бару, принесла прибуток у 1680 пунктів. Виходячи зі стоп-лосса в 70 пунктів, він склав 24R. Іншими словами, 2% ризик у цій угоді приніс прибуток у розмірі 48%. Однак додавшись до позиції, яка рухалася на мою користь, я зміг подвоїти це число.

Другий ведмежий пін бар, що сформувався через три тижні після початкового, приніс мені ще 1420 пунктів. Беручи до уваги стоп-лосс у 100 пунктів, він дав мені 14.2R або 28.4% прибутку за ризику в 2%.

Тож тепер я мав 38R на основі перших двох позицій.

Третя позиція була додана під час повторного тестування лінії шиї і, в кінцевому підсумку, принесла 1025 пунктів. Мій стоп-лосс за всією позицією перебував на відстані в 120 пунктів, оскільки я хотів дати ринку деякий простір для дихання. Одна ця угода додала ще 8.5R до кінцевого підсумку.

Останній пін бар сформувався на максимумі консолідації. Ця конкретна позиція коштувала 7.5R, довівши загальний прибуток до 54.2R.

Також я мав намір додатися ще раз при повторному тестуванні рівня опору:Графік

Як ви бачите, у ринку були інші плани, і він досяг моєї мети без відкату.

Найприємніше у використанні пірамідингу - це те, що мій максимальний ризик протягом усієї угоди становив лише 2% від депозиту. Єдиним реальним недоліком є час утримання позиції, який склав чотири місяці.

Проте, скільки хедж-фондів ви знаєте, які можуть зробити прибуток у розмірі 108% за один рік, не кажучи вже про чотири місяці?

Читайте також - Хвилі Елліота як метод технічного аналізу ринку.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Олена 09.04.2023, 15:20
Це справді круто! Дякую за детальні роз'яснення.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата