Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Імпульсний трейдинг на фінансових ринках: стратегії та нюанси

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Імпульсний трейдинг

Імпульсний трейдинг - це торговельна стратегія, яка використовує силу цінових рухів як основу для відкриття позицій. У сьогоднішній статті ми розберемо, що з себе представляє імпульсна торгівля, як вона працює, а також розглянемо чотири популярні імпульсні індикатори, які ви можете використовувати. Далі ми розберемо особливості імпульсної торгівлі на різних фінансових ринках.Імпульсний трейдинг

Що з себе представляє імпульсний трейдинг?

Імпульсна торгівля - це практика купівлі та продажу активів відповідно до недавньої сили цінових трендів. Цей підхід ґрунтується на ідеї, що якщо за рухом ціни є достатньо сили, ціна й далі рухатиметься в тому самому напрямку.

Коли торговий інструмент досягає вищої ціни, він зазвичай привертає більше уваги з боку трейдерів та інвесторів, що штовхає ринкову ціну ще вище. Це триває доти, доки велика кількість продавців не вийде на ринок - наприклад, коли непередбачувана подія змусить переосмислити ціну активу. Коли на ринку достатньо продавців, ціновий імпульс змінює напрямок і змушує ціну знижуватися.

Імпульсні трейдери прагнутимуть визначити, наскільки сильним є тренд у даному напрямку, щоб відкрити позицію і скористатися очікуваною зміною ціни, а потім закрити позицію, коли тренд почне втрачати свою силу. Імпульсний трейдер не обов'язково намагається знайти вершину і основу тренда, але замість цього зосереджується на основному ціновому русі. Він прагне використовувати ринкові настрої та психологію натовпу.

Імпульсний трейдинг схожий на торгівлю пробоїв. Ви купуєте тільки тоді, коли ціна рухається на вашу користь і сподіваєтеся продати за більш високою ціною.

В імпульсному трейдингу варто враховувати:

 • Об'єм.
 • Волатильність.
 • Таймфрейм.

Об'єм

Об'єм - це загальна кількість певного активу, який торгується протягом певного періоду часу. Обсяг - це не кількість транзакцій, а кількість проданих активів. Якщо п'ять покупців купують по одному активу кожен, це має такий самий вигляд, як якщо б один покупець купив п'ять активів.

Об'єм життєво важливий для імпульсивних трейдерів, оскільки вони повинні мати можливість швидко входити і виходити зі своїх позицій, що залежить від постійного потоку покупців і продавців. Якщо на ринку велика кількість покупців і продавців, цей ринок вважається ліквідним, оскільки на ньому можна в будь-який момент продати актив за ринковою вартістю. Якщо на ринку мало покупців і продавців, він вважається неліквідним.

Волатильність

Волатильність є для імпульсних трейдерів як масло на хлібі. Волатильність - це ступінь зміни ціни активу. Якщо ринок волатильний, це означає, що відбуваються великі коливання цін, а ринок з низькою волатильністю порівняно стабільний.

Імпульсні трейдери шукатимуть волатильні ринки, щоб скористатися короткостроковим зростанням і падінням ціни. Оскільки торгівля імпульсами намагається отримати вигоду з волатильності, важливо мати відповідну стратегію управління ризиками, щоб захистити ваші угоди від несприятливих рухів на ринку. Це повинно включати в себе використання стоп-лоссів і обмежень на розмір позицій.

Таймфрейм

Імпульсний трейдинг зазвичай орієнтований на короткострокові рухи ринку, але тривалість угоди може залежати від того, як довго тренд зберігає свою силу. Це може підійти для трейдерів, які використовують довгострокові стилі торгівлі, такі як позиційний трейдинг або свінг-трейдинг, а також для тих, хто віддає перевагу короткостроковим стилям, таким як дейтрейдинг або скальпінг.

Популярні індикатори імпульсного трейдингу

Імпульсні трейдери зазвичай не турбуються про довгострокові перспективи зростання торгового інструменту і поточні економічні настрої на ринку. Все, що хвилює трейдера - це ціна. Ось чому більшість імпульсних трейдерів значною мірою покладаються на технічний аналіз та індикатори, щоб визначити, коли входити і виходити з кожної угоди.

Популярні індикатори імпульсної торгівлі:

 • Індикатор моментум.
 • Індикатор RSI.
 • Ковзаюча середня.
 • Індикатор стохастик.

Індикатор моментум

Індикатор моментум, як і слід було очікувати, найпопулярніший індикатор імпульсної торгівлі. Він бере останню ціну закриття і порівнює її з попередньою ціною закриття, яка може використовуватися для визначення сили тренда.

Індикатор є осцилятором і відображається на графіку у вигляді однієї лінії, яка переміщується до центральної осі від нуля (або 100 на деяких графіках). Значення індикаторної лінії дає трейдерам уявлення про те, як швидко рухається ціна. Наприклад, якщо індикатор показує значення 35, це буде більш швидкий висхідний тренд, ніж значення 30. Якщо індикатор показав значення -15, це буде швидший низхідний тренд, ніж значення -10.Індикатор моментум

Хоча деякі трейдери використовують індикатор для входу і виходу, більшість імпульсних трейдерів використовують його для підтвердження руху ціни. Наприклад, якщо лінія індикатора перетинає нульову лінію знизу, це ознака того, що ціна починає набирати імпульс, а падіння нижче нульової лінії показує, що ціна набирає низхідний імпульс.

Індикатор RSI

Індекс відносної сили (RSI) є індикатором на основі імпульсу, який надає сигнали купівлі та продажу. Він також є осцилятором і рухається від нуля до 100. RSI видає сигнали про перекупленість і перепроданість залежно від свого значення. Все, що вище 70, вважається перекупленим, а все, що нижче 30, вважається перепроданим.Індикатор RSI

Ця імпульсивна стратегія заснована на ідеї, що рух ціни між цими ціновими рівнями показує чіткі тенденції.

Під час використання RSI важливо зазначити, що той факт, що індикатор дає сигнали про перекупленість і перепроданість, не означає, що тренд розвернеться. Як видно з наведеного графіка цін, сигнальна лінія залишалася на території перекупленості протягом тривалого періоду часу.

Ковзаюча середня

Ковзаючу середню (MA) використовують трейдери для виявлення нових тенденцій на ринках. Вона використовує формулу, яка відфільтровує випадкові коливання, щоб показати переважний ціновий тренд. Хоча ковзаючі середні не є індикаторами, заснованими на імпульсі, вони можуть допомогти імпульсним трейдерам побачити загальний контекст ринкового руху.Ковзаюча середня

Наприклад, на наведеному вище графіку застосовуються три ковзаючі середні: 15-денна, 25-денна і 35-денна. Для більшої частини руху ціни ковзаючі середні розташовуються одна над одною, з найкоротшою ковзаючою середньою зверху і найдовшою знизу. Це говорить нам про те, що ринок перебуває в тренді, і що тенденція прискорюється.

Під час використання ковзних середніх важливо пам'ятати, що вони є своєрідним індикатором, що запізнюється, - це означає, що сигнали з'являються вже після руху ціни. Хоча імпульсний трейдер імпульсу не обов'язково буде входити на початок тренду в будь-якому випадку, це означає, що йому потрібно буде використовувати інші індикатори, щоб знайти підходящу точку для входу в ринок.

Індикатор стохастик

Стохастик порівнює останню ціну закриття з попереднім торговим діапазоном за певний період часу. Цей індикатор не слідує за ціною або об'ємом, а скоріше за швидкістю та імпульсом ринку.

Стохастик вважається випереджальним індикатором, тому його можна використовувати для прогнозування руху ціни. Він формується з двох ліній на ціновому графіку:

 • Лінія індикатора - це лінія діапазону, яка коливається від нуля до 100. Якщо значення вище 80, ринок вважається перекупленим, а якщо значення нижче 20, то вважається перепроданим.
 • Сигнальна лінія намальована на тому ж ціновому графіку. Якщо сигнальна лінія та індикаторна лінія перетинаються, це показує, що може відбутися зміна напрямку ціни.

Індикатор стохастик

Якщо стохастик не може повернутися до позначки 20 під час відкату, це може бути ознакою того, що тренд продовжиться. Наприклад, дивлячись на графік ціни вище, ми бачимо, що загалом дві лінії залишилися вище сигналу перепроданості, і тренд продовжився вгору. Це показник того, що, незважаючи на відкати, загальний ціновий імпульс залишається досить сильним.

Імпульсний трейдинг на ринку ф'ючерсів

Спочатку імпульсна торгівля стала популярною саме на ф'ючерсних ринках. Для успіху у своїй торгівлі ви можете дотримуватися таких правил:

 1. Купуйте дорого і продавайте ще дорожче.
 2. Використовуйте трейлінг-стоп і слідуйте за трендом.
 3. Не ускладнюйте свою торгівлю, просто стежте за ціною.
 4. Збиткова угода повинна вам коштувати лише невеликого відсотка вашого капіталу.
 5. Торгуйте різними торговими інструментами, щоб максимально збільшити свої шанси.

Правила для входу в ринок

Відкриваємо довгу позицію, коли ціна закривається вище свого максимуму за останні 200 днів.

Відкриваємо коротку позицію, коли ціна закривається вище свого мінімуму за останні 200 днів.

Використовуємо трейлінг-стоп у розмірі 6 ATR.

Ризикуємо 1% капіталу на кожній угоді.

Ринки для торгівлі

Золото, мідь, срібло, паладій, платина.

S&P500, EUR/JPY, EUR/USD, мексиканський песо, британський фунт.

Облігації США, BOBL, BUXL, BTP.

Пшениця, кукурудза, цукор.

Результати бектестингу

Кількість угод: 937 угод.

Відсоток прибутку: 42,8%.

Річний дохід: 9,89%.

Максимальна просадка: 24,12%.

Переваги:

 • Потрібно менше години на день
 • Добре використовувати під час кризи.
 • Можна обійтися без індикаторів.

Недоліки:

 • Можливий тривалий період просідання.
 • Потрібен пристойний капітал.
 • Більшість угод можуть приносити збиток.

Цей торговий підхід підходить, якщо ви хочете торгувати неповний робочий день. Але якщо ви не хочете торгувати ф'ючерсами або не маєте великого капіталу, тоді наступний торговий підхід може виявитися для вас придатним.

Імпульсний трейдинг на фондовому ринку

Коли справа доходить до імпульсної торгівлі на фондових ринках, ось кілька принципів, яких можна дотримуватися:

 • Слідкуйте за своїм стоп-лоссом і торгуйте за трендом.
 • Оцінюйте сектори ринку, щоб зрозуміти, які акції мають перевагу.
 • Торгуйте портфелем акцій, щоб диверсифікувати свої ризики.
 • Купуйте, тільки якщо індекс усього ринку перебуває у висхідному тренді.

Фільтр для входу в ринок

Купуємо тільки в тому разі, якщо індекс Russell 3000 перебуває вище 100-тижневої ковзної середньої.

Правила для відкриття угоди

Входимо в лонг, коли акція досягає 50-тижневого максимуму.

Використовуємо 20% трейлінг-стоп.

Торгуємо максимум 20 акцій із 3% капіталу, виділеного на кожну акцію.

Результати бектестингу

Кількість угод: 905.

Відсоток виграшу: 49,17%.

Річний дохід: 15,70%.

Максимальна просадка: 35,08%.

Плюси і мінуси імпульсної торгівлі на фондовому ринку:

Плюси:

 • Перевершує стратегію "купи і тримай" (вища прибутковість і нижча просадка).
 • Ви "захищені" під час рецесії або фінансової кризи.
 • Потрібен мінімальний час, якщо торгувати тільки один раз на тиждень.

Мінуси:

 • Ви не можете робити це вручну - вам знадобляться торгові інструменти для сканування ваших торгових налаштувань.
 • Можливий тривалий період просідання.

Дискреційний підхід до торгівлі акцій

Ось декілька методів, які ви можете використовувати:

 • Пробій рівня.
 • Патерни продовження тренда.
 • Відскок від ковзної середньої.

Пробій рівня

Коли ви торгуєте на пробоях, вам потрібно побачити тісну консолідацію і низьку волатильність до моменту пробою. Це дасть вам змогу використовувати менший стоп-лосс і більший розмір позиції.

Ви знаєте, що розмір вашого стоп-лосса залежить від волатильності ринку. Тому, коли волатильність низька, у вас є менший стоп-лосс, який дає змогу вам збільшувати розмір позиції і при цьому зберігати постійний ризик.

Також ви зможете використовувати більш високий множник R для фіксації прибутку.

Ринки завжди рухаються від періоду низької волатильності до високої волатильності і навпаки. Коли відбувається сплеск волатильності, ви можете досягти високого R-кратного множника у ваших угодах, отримуючи співвідношення ризику до прибутку від 1 до 5 або більше.Графік

Патерни продовження тренда

Нам потрібно на графіку патерни графіка продовження тренду (наприклад, бичачий прапор, висхідний трикутник тощо), щоб торгувати в напрямку тренду.Графік

Відскок від ковзної середньої

За здорової тенденції ринок прагне рухатися вище 50-денної ковзної середньої. Це означає, що ви можете шукати можливості купівлі, коли ціна повертається до 50-денної ковзної середньої.

 • Якщо ціна рухається вище 50-денної ковзної середньої, дочекайтеся відкату.
 • Якщо відбудеться відкат у бік 50-денної ковзної середньої, дочекайтеся фігури свічки бичачого розвороту (наприклад, пін бар, модель поглинання тощо).
 • Відкривайте довгу позицію на наступній свічці і розміщуйте стоп-лосс нижче 1 ATR останнього мінімуму.

Графік

Імпульсний трейдинг на ринку форекс

По-перше, як можна визначити імпульс на ринку форекс? Один зі способів зробити це - визначити найсильніші та найслабші валюти.

 • Розрахуйте 15-період індикатор швидкості зміни ціни (ROC) для всіх основних валютних пар (на тижневому таймфреймі).
 • Ранжуйте валютні пари від найсильніших до найслабших.

Таким чином ви зможете знайти найслабшу валюту.Графік

Як торгувати на ринку з сильним ведмежим імпульсом? Ви можете:

 • Використовувати патерни продовження тренду.
 • Торгувати на хибних пробоях (на молодшому таймфреймі).

Патерни продовження тренду

Патерни продовження тренду - це графічні моделі, які сигналізують про те, що ціна, ймовірно, продовжить свій рух у напрямку тренду.

Ось приклад патерну ведмежий прапор у сильному низхідному тренді:Графік

Хибний пробій

Ця техніка вимагає використання декількох таймфреймів:

 • На денному таймфреймі вам потрібно знайти тісну консолідацію, де ціна виглядає так, ніби вона "затиснута".
 • Опустіться на 4-годинний таймфрейм, і ви побачите діапазон з чіткими рівнями підтримки та опору.
 • Відкривайте угоди в напрямку хибного пробою.

Графік

Графік

Читайте також - Пірамідинг у трейдингу


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити