Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

5 помилок трейдерів у технічному аналізі та прайс екшен

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Здатність інтерпретувати свічкові патерни і шаблони дає нам ключ до розуміння руху ціни. Щойно ви навчитеся читати графіки, ви зможете торгувати будь-якими інструментами на будь-якому ринку. З технічної точки зору все здається максимально простим. Чому ж тоді більшість трейдерів не можуть отримувати стабільний прибуток? Звичайно, все можна списати на брак досвіду або непрацюючу торгову стратегію. Велику роль також відіграє торгова психологія. Багато проблем виникають через відсутність терпіння і дисципліни. Трейдери часто схильні надмірно ускладнювати свій аналіз ринку.

У цій статті я склав список з п'яти найпоширеніших помилок у технічному аналізі та прайс екшен.

Рівні проводяться по тілах свічок, а не по їхніх тінях

Відрізання тіней свічок під час проведення ключових рівнів є однією з найпоширеніших помилок.

Ось, що я маю на увазі:Графік

Зверніть увагу, як рівні на графіку відрізали кілька максимумів і мінімумів свічок. Коли ви подібним чином відтинаєте тіні свічок, ви обмежуєте свою здатність успішно торгувати по лініях тренду. Мало того, що вам буде важко ідентифікувати пробій, вам також буде важко визначити правильну точку входу.

Не зрозумійте мене неправильно, канал вище повністю робочий. Проте розміщення похилих рівнів може бути більш точним.

Ось приклад того, як ми мали намалювати канал:Графік

Зверніть увагу, наскільки ідеально рівні підтримки опору збігаються з максимумами і мінімумами свічок.

Різниця між двома графіками вище може здатися зовсім незначною. Але всі нюанси криються в деталях.

Наведений вище приклад відносно м'який щодо максимумів і мінімумів свічок, які були відрізані. Давайте подивимося на більш грубий приклад:Графік

А тепер подивіться на правильні лінії тренду:Графік

Намалювавши канал замість лінії тренда, ми бачимо, що максимуми тіней допомагають визначити точне положення рівнів підтримки та опору:Графік

90% хибних пробоїв, які торгує більшість трейдерів, насправді не є хибними. Ця проблема виникає якраз через неправильно проведені рівні. Тому завжди малюйте рівні підтримки і опору за тінями свічок. Цим ви гарантуєте, що будь-яке закриття ціни вище рівня опору або нижче рівня підтримки дійсно буде пробоєм.

Торгівля за ціновими моделями без підтвердження

Уміння знаходити патерни прайс екшен - це прекрасно, але самі по собі патерни часто нічого не значать.

Багато трейдерів намагаються торгувати цінові патерни і моделі ще до того, як вони сформувалися, сподіваючись увійти в ринок за найкращою ціною. Чудовим прикладом є фігура голова і плечі. Дана модель не може вважатися підтвердженою, поки ринок не зробить пробій лінії шиї.Графік

Ціна перебуває вище рівня підтримки. Таким чином, розворот не може вважатися підтвердженим.

Через декілька свічок стався пробій лінії шиї:Графік

Те ж саме можна застосувати до торгівлі в каналі. Хоча ви можете торгувати в межах верхніх і нижніх меж, це зазвичай не настільки вигідно, як очікування підтвердженого пробою.Графік

Якщо ваші рівні підтримки і опору проведені правильно, вам залишається тільки дочекатися їхнього пробою і ретесту для входу в ринок.Графік

Не має значення, чи торгуєте ви за межами каналу, чи використовуєте моделі Прапор або Клин, фігуру Голови і плечі або ж Подвійну вершину. Завжди застосовуйте одне й те саме правило - модель вважається підтвердженою, коли ціна закривається за межами одного з ключових рівнів. Це не тільки забезпечить вам більшу впевненість у точці входу, а й допоможе розвинути терпіння і дисципліну, які необхідні для успіху.

Торгівля на молодших таймфреймах

Більшість трейдерів хочуть укладати угоди й отримувати прибуток щодня. Однак професійні трейдери знають, як важливо залишатися поза ринком і чекати відповідних торгових можливостей. Вони вкрай вибірково відкривають угоди і з максимальною обережністю ризикують своїм торговим капіталом.

Більшість новачків віддають перевагу молодшим таймфреймам, тому що тоді у них з'являється можливість торгувати частіше. Вони вважають, що чим більше угод вони зроблять, тим більше грошей зможуть заробити. Але в трейдингу більше угод не означає більше грошей.

Коли справа доходить до технічного аналізу, старші таймфрейми завжди даватимуть кращі сигнали. При цьому вони фільтрують більшу частину ринкового шуму. Іншими словами, вони згладжують рух ціни. Особливо це актуально в періоди підвищеної волатильності.

Подивимося на наступний приклад:Графік

Ціна перебуває у низхідному каналі. Зверніть особливу увагу на повторне тестування ціною рівня опору.

Чотиригодинний графік покаже нам більш ніж крупним планом те ж саме тестування.Графік

Зверніть увагу на хибний пробій на 4-годинному графіку. Однак на молодших таймфреймах ви б могли побачити справжній пробій і навіть увійти за ним в угоду. Тільки на денному графіку ви бачите виразний пін бар, за яким можна було відкрити позицію в шорт.Графік

Намагайтеся дотримуватися денного таймфрейму. Навіть якщо ви тільки починаєте свою торгівлю, залишайтеся на денних графіках, поки ви не почнете отримувати стабільний прибуток. Тільки після цього ви можете спробувати використовувати молодші таймфрейми.

Ігнорування рівнів підтримки та опору

Я маю на увазі ключові рівні, які були сформовані ринком незалежно від моделі, яку ви торгуєте.

Давайте подивимося на приклад:Графік

На наведеному вище графіку показано модель Голова і плечі, яка виникла на тижневому графіку. Мета взяття прибутку склала 1000 пунктів.

Як і у випадку з будь-яким гігантським рухом, на шляху ціни були певні бар'єри:Графік

Незабаром після пробою ціна зіткнулася з першою перешкодою у вигляді рівня підтримки. Провівши цей рівень заздалегідь, ми вже були готові, що цей рівень може вплинути на рух ціни. Однак пробій лінії шиї був занадто значним, тому ми могли продовжити утримувати нашу позицію.

Після невеликої консолідації, ціна впала ще на 600 пунктів:Графік

Якщо ми перейдемо до денного таймфрейму, ми побачимо, що дана консолідація утворила фігуру клин, яка є моделлю продовження тренда:Графік

Усвідомлюючи всі критичні рівні на шляху руху ціни, ми можемо ухвалювати рішення про закриття чи утримання позиції на підставі логіки, а не емоцій. Тому спочатку завжди відзначайте рівні підтримки та опору, перш ніж входити в ринок.

Торгівля за поганими або неясними патернами

Що я маю на увазі під поганими або неясними патернами? Двома словами, це патерни, які відразу не впадають у вічі. Якщо вам потрібно більше пари хвилин, щоб відшукати патерн на графіку, найімовірніше, його не варто торгувати. Навіть якщо ви торгуєте всього місяць і ще толком не вивчили всі патерни прайс екшен, все одно ви повинні знаходити цінові моделі за лічені хвилини.

Подивіться на графік нижче і спробуйте знайти якийсь патерн:Графік

Якщо ви бачили фігуру Голова і плечі, вітаю!Графік

Тепер давайте поглянемо на інший графік.Графік

Тут можна побачити масивний висхідний клин, який я вказав нижче:Графік

Угода по клину могла виявитися надзвичайно прибутковою.Графік

Дотримуючись більш високих таймфреймів, ви б змогли знайти ці патерни на графіку.

Навчитися розпізнавати найбільш очевидні сетапи - це вже значний крок. Щойно ви його зробите, все у вашому аналізі стане на свої місця. Не піддавайтеся підсвідомому бажанню бачити те, що вам хочеться бачити. Замість цього намагайтеся залишатися нейтральним і зосередьтеся на тому, що зараз відбувається на ринку. Очистіть свій розум і запитайте себе, що говорить мені ціна?

Якщо вам все ще не вдається визначити найочевидніші моделі прайс екшен, спробуйте зменшити масштаб свого графіка.Графік

Графік вище нічого нам не говорить. Однак щойно ми зменшимо масштаб, ми зможемо побачити перевернуту фігуру Голова і плечі:Графік

Зауважте, що графік зі зменшеним масштабом набагато легше читати.

Висновок

Незалежно від того, як довго ви використовуєте технічний аналіз і торгуєте за прайс екшен, будь-яка з перерахованих вище помилок - вірний спосіб знизити потенціал вашого прибутку. Шлях до прибуткового трейдингу лежить через старші таймфрейми, консервативну торгівлю і використання найочевидніших патернів прайс екшен як точок входу.

Пам'ятайте, що становлення успішного трейдера - це процес, а не кінцева мета.

Читайте також - Імпульсний трейдинг на фінансових ринках


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити