Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Тижневий таймфрейм може покращити ваші результати у трейдингу

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Тижневий таймфрейм

Як часто ви дивитеся на тижневий таймфрейм? Щоразу перед відкриттям нової угоди чи тільки час від часу?

Більшість трейдерів не використовують тижневі таймфрейми. Це особливо справедливо для трейдерів, які тільки недавно здійснили перехід від молодших таймфреймів до старших. Але навіть ті трейдери, які торгують за денними графіками, часто забувають перевірити тижневий таймфрейм перед відкриттям нової угоди. Це може бути некритично, проте іноді можуть виникнути обставини, коли відсутність перевірки тижневого таймфрейму може означати різницю між прибутковою торговельною установкою і збитковою.

Чому тижневий таймфрейм настільки важливий?

Тижневий таймфрейм має важливе значення з тих самих причин, з яких старші таймфрейми перевершують молодші. Більше того, тижневий графік містить п'ять днів (сім днів для крипти) торгівлі. Тобто п'ять днів ліквідності формують єдину свічку. Хоча це може здатися очевидним, цей факт має важливе значення.

Ви коли-небудь чули про так званий "менталітет натовпу"? Доведено, що люди в групах зазвичай піддаються впливу більшості. Трейдинг - це прекрасний приклад дії менталітету натовпу. Це особливо актуально для трейдерів, які використовують технічний аналіз. Вони ухвалюють рішення, ґрунтуючись на тому, як ринок реагує на певні значущі області, названі рівнями підтримки та опору.

По суті, ми стежимо за тим, що відбувається на ринку загалом, і реагуємо відповідним чином. Тому найкращою рекомендацією буде триматися подалі від натовпу і уважно стежити за "розумними грошима". Адже ми знаємо, що більшість трейдерів втрачають свої гроші. Ваша здатність стежити за розумними грошима безпосередньо пов'язана з вашими шансами стати успішним трейдером. Ви не зможете досягти успіху, поки не розвинете в собі цю здатність.

Усе, що нам знадобиться, - це об'єднувати ключові рівні підтримки та опору з сигналами прайс екшен. Так чому ж тижневі таймфрейми такі важливі? Вони показують нам повнішу картину того, що роблять розумні гроші. Це досягається за рахунок того, що ціна містить у собі в п'ять разів більше інформації, ніж на денному графіку. Це безцінні відомості, які ми не повинні ігнорувати.

Як використовувати тижневі таймфрейми?

Чудовий спосіб використовувати тижневий таймфрейм - це уникати позицій, які під час аналізу виглядають не настільки вигідними, як це може здатися на денному графіку.

На денному графіку ми бачимо ведмежий пін бар, який виник на ключовому рівні опору:

тижневі таймфрейми

Як би добре не виглядав цей сетап, через якийсь час він виявиться збитковим. Лише через три дні після формування пін бару ціна злетіла вгору за хвіст пін бару, подолавши 400 пунктів. Чому виник цей рух і як можна було уникнути збитку?

Тижневий графік дасть нам відповідь. Однак спершу я маю зазначити, що вищезгаданий ведмежий пін бар з'явився в п'ятницю. Це не могло бути проблемою для цього пін бару, оскільки ми все одно не збиралися торгувати ним до наступного понеділка. Однак рух ціни на тижневому таймфреймі надав нам ще один привід для занепокоєння.

модель поглинання

Зверніть увагу, що на тижневому графіку показано той самий тиждень, на якому було сформовано ведмежий пін бар. Однак тут ми бачимо формування моделі поглинання. Я не впевнений щодо вас, але сам би я не став відкривати позицію проти такого сетапу.

Просто перевіривши тижневий тайфрейм перед входом у ринок, ви б змогли уникнути можливих втрат на D1. Подібні події трапляються щотижня. Тому не забувайте періодично перевіряти тижневі графіки.

Звертаємо увагу на глобальний ринковий контекст

Тижневі таймфрейми можуть виявитися надзвичайно корисними для аналізу глобальних тенденцій на ринку і допоможуть вам визначити, в якому напрямку може рухатися ринок протягом наступних кількох тижнів або місяців.

Безсумнівно, що наявність подібної інформації може значно поліпшити вашу торгівлю. Більше вам не доведеться гадати, чи є настрій ринку бичачим або ведмежим.

Патерни прайс екшен на тижневому графіку, такі як голова і плечі, подвійна вершина і навіть прапор, можуть бути використані для розуміння глобального ринкового контексту.

Розглянемо приклад. На тижневому графіку ми бачимо спадний канал, який формувався протягом кількох років:

спадний канал

Цей канал показує зону підтримки, на яку згодом можна буде звернути увагу для входу в лонг. Однак поки що напрямок ринку ведмежий.

Далі ми можемо почати заглиблюватися і шукати можливості для продажу на денному і чотиригодинному графіках:

денний графік

Погляд на денний графік показує нам можливість для продажу на пробої фігури трикутник. Тепер ми не тільки впевнені в ведмежому пін барі на кордоні опору трикутника, ми також знаємо, що ринок перебуває в глобальній низхідній тенденції.

Використовуючи тижневий таймфрейм, ми можемо отримати загальне уявлення про те, що робить конкретний ринок. Об'єднайте це з налаштуваннями прайс екшен на нижчих таймфреймах, і у вас з'явиться хороша основа для вигідної угоди.

Пін бари і моделі поглинання також можуть також дати підказки про майбутній напрямок ринку.

Давайте подивимося, як тижневий пін бар може вказувати на можливий розворот ціни:

тижневий пін бар

Пін бар сформувався на колишньому рівні опору, який зараз виступає як рівень підтримки.

Цей сигнал прайс екшен говорить нам, що ціна, найімовірніше, зростатиме найближчим часом. Але замість того, щоб торгувати на тижневому таймфреймі, ми можемо перейти до денного графіка і спостерігати за бичачим рухом ціни:

денний графік

Тут ми бачимо ще один пін бар, який сформувався на денному графіку після того, як ринок зміг утримати ключовий рівень. Цей бичачий сигнал з'явився лише через тиждень після появи пін-бару на першому графіку, що дає нам чіткий сигнал на вхід у лонг.

Підіб'ємо підсумки

Успішний трейдинг - це постійний збір всіляких підказок ринку. Що більше підказок ви зберете про ймовірний напрямок ціни, то більше у вас буде шансів на успіх.

Тижневі таймфрейми можуть стати чудовим засобом для аналізу ринку при правильному використанні. Як денні та чотиригодинні графіки, тижневі таймфрейми генерують сигнали і патерни прайс екшен. Ці сигнали можуть бути використані як глобальне керівництво для відкриття ваших угод у правильному напрямку.

Тому, перш ніж розміщувати нову угоду, обов'язково подивіться на тижневий таймфрейм. Часто цей погляд може означати різницю між прибутковою і збитковою угодою.

Стати успішним трейдером - це означає поступово накопичити свою торговельну перевагу, яка складається з безлічі складових. І одним з найважливіших факторів може стати аналіз старших таймфреймів.

Якщо ви в даний час не звертаєте увагу на тижневі таймфрейми, ви не отримуєте повної картини того, що відбувається на ринку. Ця обмежена видимість перешкоджатиме вашій здатності правильно аналізувати параметри вашої торгівлі і може поставити вас у невигідне становище. Щоб збільшити шанси на свою користь, ви повинні використовувати будь-які доступні можливості для аналізу ринку.

Це цікаво - Імпульсний трейдинг на фінансових ринках: стратегії та нюанси


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити