Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Поради трейдеру - практичні рекомендації з торгівлі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Поради трейдеру

Поради трейдеру давати не просто, тому що навколо існує безліч інформаційного шуму про ринки і трейдинг, і часто трейдеру буває дуже непросто розібратися у всьому цьому потоці інформації. Безліч патернів, індикаторів, моделей, стратегій, аналітики - все це обрушується на трейдера, який намагається зрозуміти, що насправді буде для нього працювати, а що варто ігнорувати? Що можна використовувати, а що ні? У цій статті я дам найкращі поради, які дійсно зможуть допомогти вам у торгівлі.

Порада №1. Чим довше часу триває консолідація на ринку, тим сильнішим буде її пробій

Ринок форекс не статичний, він постійно змінюється, переходячи від фази консолідації до трендового стану і навпаки. Чим довше ринок перебуває в торговому діапазоні, тим наступний пробій рівня підтримки або опору буде сильнішим і стрімкішим.

У діапазоні трейдери шукають можливості відкривати угоди в лонг на рівні підтримки або в шорт на рівні опору, розміщуючи при цьому свої стоп-лоси вище або нижче рівнів. Що довше часу ціна перебуває в консолідації, то більше з'являється трейдерів, охочих її торгувати. Але пробій все одно має статися, рано чи пізно.

Коли нарешті трапиться пробій рівня, стоп-лоси всіх цих трейдерів спрацюють, і це дасть сильний імпульс ціні рухатися в бік пробою, даючи початок новому і сильному тренду.

Порада №2. Низька волатильність змінюється високою

Низька волатильність на ринку завжди змінюється високою, і навпаки. Волатильність ніколи не буває постійною.Графік

Яку користь ми можемо отримати з цього факту? Ми можемо скорегувати наш трейдинг і відкривати угоди тоді, коли ринок перебуває в періоді низької волатильності. Ця стратегія допоможе нам мати більш щільний стоп-лосс, тим самим зменшивши наші ризики. Якщо волатильність стане високою, ми вже будемо перебувати в позиції, в той час як інші трейдери намагатимуться зловити цей рух.

Порада №3: Торгуйте пробої в періоди низької волатильності

Коли на ринку відбуваються періоди низької волатильності з невеликими обсягами торгів і вузько діапазонними свічками - це найкращий час для торгівлі пробоїв. Якщо такий низьковолатильний діапазон формується біля рівня опору, найімовірніше, незабаром відбудеться його пробій.

Відомо, що на рівні опору багато трейдерів відкриватимуть короткі позиції. Якщо ціна, досягнувши рівня, не відскакує від нього, а перебуває в стані низьковолатильного діапазону, ви можете подумати, що рівень стає сильнішим, якщо ціна продовжує в нього вдарятися. Однак досвідчений трейдер знатиме, що насправді, це ознака сили покупців. Тому що, якби в цей момент домінували продавці, ціна б відскочила від рівня і пішла вниз. Але ціна продовжує перебувати біля рівня опору, що говорить нам про присутність на ринку покупців, готових купувати за вищими цінами. До того ж ми вже знаємо, що на пробої будь-якої консолідації спрацьовують стоп-лоси трейдерів, які очікують на її хибний пробій і відскок ціни від рівня.Графік

Порада №4. Більш високі мінімуми біля рівня опору говорять про силу покупців

Завжди потрібно звертати увагу на те, як саме ціна підходить до рівня. Більш високі мінімуми - це ознака сили биків і говорять нам про те, що бики готові купувати за більш високими мінімумами, а ведмеді не можуть проштовхнути ціну вниз. На графіку формується висхідний трикутник.Графік

Теж саме стосується і фігури низхідний трикутник, яка формується біля рівня підтримки. Більш низькі мінімуми говорять про силу продавців. Незабаром має статися пробій рівня.Графік

Порада №5. Як знаходити торгові можливості з хорошим співвідношенням ризику до прибутку?

Багато трейдерів відкривають свої угоди, коли ціна перебуває незрозуміло де і взагалі ні до чого не прив'язана. Так робити не можна, тому що у вас не буде логічного місця для постановки свого стоп-лоссу. Або ж вам доведеться використовувати занадто широкий стоп-лосс, що також буде не найкращим варіантом.Графік

Тому правильним буде входити в ринок біля рівнів підтримки або опору, а не посередині між ними.Графік

Ви можете поставити собі повідомлення в терміналі, коли ціна наблизиться до рівнів, щоб не проводити цілий день, дивлячись на графіку.

Порада №6: Не ставте стопи в місця, куди їх ставить більшість

Часто з вами траплялися ситуації, коли ціна зачіпала ваш стоп, а потім йшла в напрямку вашої угоди? Так відбувається тому, що ваш стоп знаходився разом, де стоять стопи більшості інших трейдерів. Маркет-мейкери завжди полюють за стопами трейдерів, щоб набрати більше ліквідності та рухати ціну в потрібному їм напрямку.

Тому не потрібно ставити стопи в очевидні місця. Визначте рівень, куди б ви логічно поставили стоп-лосс, а потім використовуйте буфер, щоб поставити ваш стоп на певній відстані від цього рівня.

Багато хто ставить свої стопи неподалік від рівнів підтримки або опору. Саме сюди рекомендують ставити стопи в більшості книг і статей з технічного аналізу. Але ви будьте розумнішими і поставте свій стоп на більшому віддаленні.Графік

Теж саме стосується постановки стопів за ковзними середніми або трендовою лінією.

Порада №7. Торгуйте за трендом

Багато трейдерів намагаються зловити контртрендові рухи або увійти на розвороті тренда. Але набагато простіше і прибутковіше буде торгувати за трендом, а не проти нього.

Будь-які тренди складаються з імпульсних рухів і відкатів. Найкраще для трейдера буде ловити імпульсні рухи, тому що вони, як правило, сильні і тривалі. Входити в ринок на корекціях невдячне і важке заняття.Графік

Порада №8. Як поліпшити співвідношення ризику до прибутку в кожній угоді?

Якщо ви чекаєте підтвердження перед входом в угоду, може трапитися ситуація, що наступна свічка піде далеко у ваш бік, і співвідношення ризику до прибутку вже не буде для вас вигідним. Але це співвідношення можна поліпшити, якщо входити в ринок стоп ордером. Це буде краще, ніж намагатися переслідувати ціну.

Наприклад, очікуючи хибного пробою рівня, стоп ордер можна розмістити трохи вище рівня підтримки.Графік

Порада №9. Найкращий відкат - це перший відкат

Відкати надають трейдеру можливість увійти в рухомий тренд. Але найкращий відкат у тренді - це перший відкат.

Якщо ціна довгий час перебувала в діапазоні, а потім стався пробій рівня, рух ціни буде різким і стрімким. А перший відкат буде зовсім невеликим з маленькими свічками. Для нас хороша можливість увійти в ринок після пробою рівня.Графік

Ціна не завжди повертається до рівня після його пробою

Чи траплялася з вами така ситуація? Ціна здійснює пробій рівня і утворюється новий тренд. Ви чекаєте її повернення до пробитого рівня, щоб знайти хорошу точку входу. Однак ціна продовжує йти все далі за трендом і навіть не думає повертатися до рівня.

Коли більшість трейдерів у світі очікує повернення ціни - повернення не буде. А якщо воно і трапиться, це повернення за допомогою ретесту пробитого рівня постарається вибити якомога більше трейдерів з ринку, щоб забрати у них ліквідність. Що можна зробити з цією ситуацією? Існують три способи. У наших порадах ми детально зупинимося на кожному з них.

Очікуйте наступного пробою

Вам потрібно дочекатися утворення фігури прапор за трендом і тоді відкривати позицію.Графік

Торгуйте від консолідації

Якщо після пробою рівня утворюється консолідація, торгуйте від меж цієї консолідації. Відкривайте угоди в лонг біля її нижніх меж, чекаючи пробою і подальшого руху за трендом.

Входьте на хибному пробої

Якщо ціна все ж таки повертається до рівня, вона може знову його пробити зі зворотного боку і зайти дуже далеко, щоб витрусити всіх трейдерів, які торгують ретест. Тому дочекайтеся чітких сигналів розвороту в бік пробою, перед тим як входити в угоду. Не страшно, якщо ви ввійдете в ринок трохи пізніше.

Порада №10. Як збільшити прибуток на хибних пробоях?

Як часто ви зазнавали невдачі, торгуючи пробій рівня, а ціна потім поверталася назад під рівень, і пробій виявлявся хибним? Тому завжди будьте готові на рівнях торгувати хибний пробій.Графік

Ви можете торгувати хибні пробої на рівнях підтримки або опору. Наша порада - шукати точку входу після хибного пробою, коли ціна повернулася під рівень.Графік

Читайте також - Тижневий таймфрейм може покращити ваші результати у трейдингу


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити