Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Відскок дохлої кішки: торговий патерн у біржовій торгівлі

Останнє оновлення: Середа, 03 травня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Відскок дохлої кішки

Фінансовий термін відскок дохлої кішки (Dead Cat Bounce) - явище, яке відбувається під час спаду ринку. Сьогодні ми розберемося, що воно з себе представляє.

Відскок дохлої кішки - це короткочасне відновлення ціни падаючого активу. Ралі зазвичай недовговічне, після чого слідує подальше зниження

Те, що робить це явище відскоком, а не розворотом, - це ситуація, коли ціна падає нижче свого початкового рівня. Трейдери намагаються ідентифікувати це явище в міру його виникнення, щоб отримати короткостроковий прибуток, а також знайти можливості для продажу.

Однак основна складність полягає в тому, що неможливо визначити, чи є падіння ринку відскоком мертвої кішки, доти, доки воно не відбудеться. Це схоже на спроби визначити, коли ринок досягне дна, що може виявитися дорогою дурістю для занадто самовпевненого інвестора.

За своєю суттю цей патерн - це чудовий показник психології інвесторів. Він відбувається, коли інвестори запанікували або були захоплені зненацька, тому ця модель найчастіше зустрічається на ведмежих і волатильних ринках.

Відскок дохлої кішки на прикладі

Часто низхідні тенденції перериваються короткими періодами відновлення - або невеликими підйомами, - коли ціни тимчасово зростають. Назва "підстрибування мертвої кішки" заснована на уявленні про те, що навіть мертва кішка підстрибне, якщо впаде досить з векилої висоти і досить швидко.Графік

Якщо ви подивитеся на графік Blue Apron (NYSE: APRN) з початку квітня до кінця вересня 2018 року, ви побачите яскравий приклад нашого померлого котячого друга. Якби ви купили на піку цього 6-місячного періоду відновлення, ваші інвестиції впали б на 95,66%.

Відскік дохлої кішки - це цінова модель, що використовується технічними аналітиками. Вона вважається патерном продовження тенденції, коли спочатку може здатися, що відскок є розворотом переважного тренду, але незабаром за ним слідує подальше зниження ціни.

Короткострокові трейдери можуть спробувати отримати прибуток від невеликого підйому, а інвестори можуть спробувати використати тимчасовий розворот як хорошу можливість для відкриття короткої позиції.

Часто низхідні тренди перериваються короткими періодами відновлення або невеликими підйомами, коли ціни тимчасово зростають. Це може бути результатом закриття трейдерами або інвесторами коротких позицій або покупок у припущенні, що цінний папір досягнув свого дна.

Аналітики можуть спробувати передбачити, що відновлення буде тимчасовим, використовуючи певні інструменти технічного та фундаментального аналізу. Відскок дохлої кішки можна побачити в економіці загалом, наприклад, у розпал рецесії, або його можна побачити в ціні окремої акції чи групи акцій.

Розглянемо історичний приклад. Ціни на акції Cisco Systems (CSCO) досягли піку в 82 долари за акцію в березні 2000 року, а потім впали до 15,81 долара в березні 2001 року на тлі краху доткомів. У наступні роки Cisco бачила багато відскоків дохлих кішок. До листопада 2001 року ціна акцій підвищилася до 20,44 долара, а до вересня 2002 року впала до 10,48 долара.

Станом на червень 2016 року ціна акцій Cisco становила 28,47 долара за акцію, що становило лише одну третину від її пікового рівня під час технологічної бульбашки 2000 року. До 2019 року акції CSCO досягла 47,50 доларів.

Здебільшого відскок дохлої кішки можна ідентифікувати тільки постфактум, а це означає, що трейдери, які помічають відскок після крутого спаду, можуть подумати, що це відскок дохлої кішки, хоча насправді це розворот тренду - тобто, замість того, щоб бути короткочасним відскоком, ралі може сигналізувати про тривалий підйом.

Як торгувати цей патерн?

Як правило, відскок дохлої кішки відображає короткострокові спекуляції.

Короткострокові трейдери, які працюють протягом декількох днів або менше, часто скуповують активи, що падають. Вони роблять це з різних причин. Найчастіше це буде використання короткострокових коливань у надії, що акція поверне один або два долари під час денної торгівлі.

У деяких випадках цей інтерес може призвести до того, що ціна акції знову підвищиться. Зі свого боку, це може викликати інтерес з боку інших покупців, які входять у ринок, коли бачать, що ціна акції відновлюється. Це може спричинити цикл покупок і зростання цін доти, доки, врешті-решт, трейдери знову не продадуть акції.

Відскок дохлої кішки також може статися, коли короткі продавці виходять зі своїх позицій.

Якщо компанія виглядає переоціненою, багато трейдерів продадуть її акції, очікуючи, що їхня ціна впаде. Однак вихід з короткої позиції продажу передбачає купівлю акцій. Коли декілька трейдерів виходять з короткої позиції, це викликає шквал покупок. Щоразу, коли на ринку спостерігається сплеск купівель, це викликає короткочасне зростання цін. Іноді це може залучити на ринок більше трейдерів, що призведе до подальшого зростання ціни акцій.

Відскок дохлої кішки - це ситуація, коли ціна падає на 5% або більше, продовжує знижуватися після відкриття, але потім має місце нетривале ралі.Графік

Слідкуйте за тим, щоб ціна знову повернулася до ціни відкриття. Область навколо ціни відкриття, ймовірно, буде рівень опору. Відкривайте коротку позицію тільки тоді, коли ціна знову починає падати.

Мертві кішки в кінцевому підсумку повертаються туди, звідки вони відскочили. Хоча жодна стратегія не працює весь час, якщо ціна враховує відкриття і продовжує знижуватися, вона часто повторно тестує мінімум, створений до відскоку. Отже, початкова цільова ціна для короткої позиції має бути трохи вищою за попередній мінімум. В ідеалі ви повинні вийти з цієї позиції.

Якщо ціна знову почне зростати, закрийте частину позиції, що залишилася. Якщо ціна пробиває мінімум дня, утримуйте частину позиції, що залишилася, і виходьте за перших ознак відскоку. У цій ситуації добре працює жорсткий трейлінг-стоп.

Ваш стоп-лосс має перебувати поза досяжністю звичайних коливань, при цьому ризик має залишатися під контролем і дозволяти потенційному прибутку за угодою переважувати ризик. Вибирайте угоди, які пропонують співвідношення прибутку як мінімум 2:1. Якщо стоп-лосс становить 0,50 долара від вашої ціни входу, то перша мета повинна бути на 1 долар або більше нижче ціни входу відповідно до наведених вище рекомендацій.Графік

На наведеному вище графіку ви можете бачити відскок дохлої кішки, сформований на Goldman Sachs. Щойно відбувається пробій вниз, на ринок виходять короткі продавці.

Визначити підстрибування дохлої кішки - лише частина проблеми. Також важлива оцінка або прогноз ймовірної відстані, на яку акція рухатиметься після підтвердження патерну. Це виклик як для технічних аналітиків, так і для фундаментальних аналітиків. Орієнтир за цільовим прибутком допоможе вам ухвалити більш правильні рішення щодо торговельної стратегії, яку ви використовуватимете, щоб скористатися рухом ціни.

Ми можемо використовувати інструмент розширення Фібоначчі, який є одним з основних інструментів, що використовуються для визначення рівнів підтримки та опору і побудови цінових прогнозів.

На зображенні нижче показано, як проводиться цей аналіз. Відкат Фібоначчі проводиться від першої основи після розриву (точка A) до пробою від опору в місці розриву (точка B).Графік

Як видно з наведеного вище прикладу, цільового прибутку було легко досягти.

Торгівля за технічною моделлю ціни складається з трьох етапів:

  1. Спочатку ідентифікуємо патерн і чекаємо підтвердження.
  2. По-друге, проводиться попередня оцінка цільової ціни.
  3. По-третє, використовуючи інформацію, зібрану на перших двох кроках, ви можете вибрати правильну торговельну стратегію і активно управляти позицією.

Такий підхід до можливості допомагає максимізувати можливість отримання прибутку.

Читайте також - Методи торгівлі в трейдингу в різних ринкових умовах.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити