Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Торгова стратегія Три екрани Елдера: як входити в ринок?

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Три екрани Елдера

Торгову стратегію "Три екрани Елдера" можна по праву назвати класичною. Розроблено її було відомим трейдером, одним зі світових авторитетів у сфері біржової торгівлі Олександром Елдером, і презентовано широкій публіці у 1986 році.

Сама система досить проста, дає змогу торгувати на різних таймфреймах, що, в свою чергу, відкриває перед трейдерами можливість використання в короткострокових, середньострокових і довгострокових стратегіях. ТС "Три екрани Елдера" чудово підійде як базова стратегія для трейдерів-початківців.

Далі ми детально розглянемо, на чому будується ця стратегія, а також, як її можна ефективно використовувати в реальній торгівлі на ринку Форекс. Рекомендованим брокером для торгівлі за цією стратегією є компанія NPBFX. Досвідченим трейдерам цей бренд добре відомий, компанія на ринку з 1996 року.

Зараз бренд NPBFX став окремою фінансовою компанією з потужними технічними можливостями для використання будь-яких торгових стратегій. STP-рахунки брокера NPBFX відмінно підходять для роботи за стратегією "Три екрани Елдера". А зараз про суть безпосередньо самої торгової стратегії.

Основа стратегії "Три екрани Елдера"

В основі стратегії лежить аналіз трьох цінових графіків з різними часовими проміжками (таймфреймами). Крім цього, в ТС використовуються трендові індикатори і протилежні осцилятори.

Варто зазначити, що цей набір інструментів технічного аналізу дає змогу доволі успішно фільтрувати невигідні угоди, залишаючи трейдеру на вибір найімовірніші й найнизькоризикованіші варіанти для входу в ринок.

Побудова графіків за ТС "Три екрани Елдера" в торговому терміналі МТ4

Перед тим, як приступити до побудови екранів у терміналі МТ4, вам необхідно визначитися, до якого типу трейдерів ви належите: внутрішньоденний трейдер (скальпер), середньостроковик або довгостроковик. Від цього залежатиме, які таймфрейми відбиратимуться для кожного екрана торгової системи.

Важливо знати: всі екрани шикуються від більшого до меншого, тобто зліва буде екран з найбільшим таймфреймом, праворуч - з найменшим. Кожен графік повинен бути за часовим проміжком уп'ятеро меншим за попередній. Основним вважається центральний екран.

Нижче наводимо основні таймфрейми, які можна використовувати при побудові ТС різним групам трейдерів:

  • Дейтрейдери і скальпери - M30, М5, М1
  • Середньострокові трейдери - Н4, Н1, М15
  • Довгострокові трейдери - W1, D1, Н4

Приклад. Припустимо, Ви трейдер, який практикує спокійну довгострокову торгівлю з низькими ризиками. У цьому разі в терміналі Вам необхідно відкрити три тимчасових графіки за торговим інструментом, який Вас цікавить (справа наліво): W1, D1, Н4. У торговому терміналі МТ4 "екрани Елдера" виглядатимуть так:Графік

Як працює торговельна система "Три екрани Елдера"?

Основна маса трейдерів, особливо початківців, входять в угоду, ґрунтуючись на аналізі лише одного тимчасового графіка, найчастіше з малим таймфреймом (M30, H1). При цьому на графіку дійсно може спостерігатися активний рух котирувань, що і спонукає новачка до непродуманого, швидкого відкриття угоди.

Коли ж трейдер відкриває, наприклад, графік MN (місячний таймфрейм), то там тренд може йти абсолютно в протилежному напрямку його відкритій угоді. А активний рух на малому таймфреймі - це всього лише ціновий відкат перед подальшим тривалим рухом за трендом. За такого сценарію трейдер потрапить у плаваючу "просадку" або у нього спрацює стоп-лосс.

Саме тому в системі "Три екрани Елдера" аналізується старший часовий масштаб графіка, на якому визначається основний тренд. Далі вже використовуються індикатори, які фільтрують угоди і вказують трейдеру, коли потрібно входити в угоду.

 

Покроковий аналіз за ТС "Три екрани Елдера" на прикладі пари EURUSD

Екран №1 - визначення основного тренду

Для визначення основного тренда інструменту на ціновий графік необхідно прикріпити індикатор MACD. Він входить до стандартного комплекту індикаторів терміналу МТ4. Під час аналізу індикатора потрібно звернути увагу на співвідношення гістограми та її нахилу до нульової позначки.

Якщо гістограма перетнула нульову позначку і послідовно знижується, то можна з упевненістю говорити про наявність на ринку "ведмежого" (низхідного) тренду. Якщо ж гістограма перетнула нульову позначку і зростає, це вказує на зміну тенденції і появу на ринку "бичачого" (висхідного) тренда.Графік

Описані вище основні сигнали індикатора MACD є базовими, але досвідчені трейдери з успіхом користуються ще одним непрямим провісником зміни тренда - дивергенцією. Це досить сильний сигнал того, що тренд готується до розвороту. На графіку це проявляється в розбіжності ціни з показниками індикатора. Наприклад, якщо ціна стрімко зростає, а гістограма індикатора вказує на падіння, то варто розглядати угоди на продаж.Графік

На додаток до MACD, для більш точного визначення тренду, можна використовувати індикатор MA (ковзаюча середня) з періодом 21. Якщо котирування інструменту знаходяться над кривою лінією, це вказує на те, що ціна зростає. У разі, якщо ціна знаходиться під кривою лінією, це говорить про падіння.

Обидва індикатори рекомендується використовувати спільно для виключення помилкових сигналів. Щоб тренд був визначений максимально точно, обидва сигнали з цих індикаторів мають збігтися.Графік

Екран №2 - пошук сприятливої точки входу

Якщо на першому екрані ви визначилися з тим, яким є основний тренд, присутній у цей момент на ринку, час переходити до пошуку сприятливої точки входу. Якщо тренд у вас висхідний, то будемо шукати точку входу на купівлю, якщо тренд низхідний - на продаж. Для цього завдання якраз і знадобиться другий екран.

Автор стратегії, Олександр Елдер, рекомендує застосування на ньому осцилятора, який добре показує перекупленість і перепроданість фінансового активу. Таким осцилятором може бути Стохастик. Це, напевно, один з найкращих інструментів для таких цілей.

Користуватися Стохастиком досить просто. У осцилятора є дві області: перекупленості (80-100) і перепроданості (0-20). Також є дві сигнальні лінії - коротка %K і довга %D. Угоди на купівлю необхідно відкривати, коли %K перетинає знизу вгору %D в області перепроданості пари.

Продажі відбуваються, коли коротка лінія %K перетнула зверху вниз сигнальну %D в області перекупленості пари. Спираючись на інформацію, отриману на першому екрані, трейдер вичікує, коли сигнальні лінії увійдуть у необхідну йому область і перетнуться там. На малюнку нижче показано оптимальні точки для відкриття угод на купівлю і продаж.Графік

Важливо знати: Суть стратегії "Три екрани Елдера" полягає в тому, що трейдер повинен постійно слідувати за основним трендом і укладати прибуткові угоди. У зв'язку з цим, важливо розуміти, що входити в ринок потрібно тільки в напрямку тренда, визначеного на першому екрані.

Екран №3 - вхід у ринок

Третій екран у цій торговельній системі використовується безпосередньо для входу в ринок. Як ми вище писали, тут застосовується ціновий графік з найменшим таймфреймом. Далі виставляється відкладений ордер, тейк-профіт і стоп-лосс за таким принципом:

  1. Якщо відкривається угода на купівлю, то відкладений стоп-ордер розміщується на 2-3 піпси вище максимуму попередньої японської свічки.
  2. Якщо відкривається угода на продаж, то відкладений стоп-ордер відкривається на 2-3 піпси нижче мінімуму попередньої японської свічки.

Графік

Не завжди ціна доходить до потрібної позначки і стоп-ордер спрацьовує. Ринок може якийсь час рухатися в протилежному напрямку перед тим, як відбудеться розворот. У такому разі досвідчені трейдери застосовують зміщення точки входу, рухаючись за ціною. При цьому стоп-ордери переставляються на максимуми/мінімуми наступної свічки.

Що стосується стоп-лоссів, то вони встановлюються так:

  1. В угодах на купівлю Stop Loss встановлюється на 2-3 піпси нижче мінімуму свічки, на якій відрився відкладений ордер.
  2. В угодах на продаж Stop Loss встановлюється на 2-3 піпси вище максимуму свічки, на якій відкрився відкладений ордер.

Варто зазначити, що на торгових рахунках брокера NPBFX клієнти використовують будь-які типи угод, немає заборон на хеджування, локування. Можна використовувати скальпінг, HFT-трейдинг. Кредитне плече до 1:1000, а мінімальний торговий лот 0,01.

Нюанси застосування ТС "Три екрани Елдера" в реальній торгівлі

Потрібно розуміти, що ця торгова система більшою мірою є трендовою. Це означає, що, якщо за інструментом не простежується сильний тренд, то ймовірність укладення прибуткової угоди може знизитися в рази. На слабкому тренді або ще гірше в "боковику" торгова система видаватиме велику кількість помилкових сигналів, які можуть ввести трейдера-початківця в оману.

Порада: Якщо ви вирішили почати стабільно заробляти на Форекс, використовуючи авторську торговельну систему Олександра Елдера, то ми рекомендуємо ретельно підходити до вибору торгового інструменту для входу в ринок. Намагайтеся відбирати пари, на яких спостерігається сильний трендовий рух. Якщо є якісь сумніви під час визначення основного тренду, краще відмовитися від цього інструменту і підібрати інший для роботи.

Правильно обрана пара і точний вхід в угоду зведуть ваші ризики до мінімуму, зроблять торгівлю ефективною і без нервів. Брокер NPBFX надасть вам, як своєму клієнту, понад 100 торгових інструментів: десятки валютних пар Forex, індекси, акції та ETF, нафта, газ, золото, срібло, криптовалютні пари.

Зверніть увагу, нові клієнти компанії можуть отримати торгований бонус 30% на депозит. Бонусні кошти підстрахують, якщо ваш рахунок опиниться "в просадці", а також допоможуть вам заробити більше.

Почати торгувати на реальному торговому рахунку в NPBFX, зокрема й за торговою стратегією "3 екрани Елдера", можна з депозитом у розмірі 10 доларів США, 10 євро.

Читайте також - Сетапи в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити